Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 18:23   #3061
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Ale ja mówię o trądziku a nie o wyprysku alergicznym. Żaden lekarz nie powinien mieć problemu z ich rozróżnieniem.



Ja mam! Testuje od kilku dni i jestem zachwycona. Kocham tą lekkość i naturalny efekt jaki dzięki nim można uzyskać , że też nigdy wcześniej nie wpadałam na to żeby spróbować minerałów.
Rano na twarz nakładam żel aloesowy z gorvity i krem nawilżający z biodermy(w wybrane przesuszone miejsca)a makijaż spryskuje wodą termalną... i uwielbiam ten efekt chyba już nie wrócę do płynnych podkładów.
Mi lekarka powiedziała że trądzik może być tylko na podłożu hormonalnym i bakteryjnym.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 19:47   #3062
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Ale ja mówię o trądziku a nie o wyprysku alergicznym. Żaden lekarz nie powinien mieć problemu z ich rozróżnieniem.
Niby dwie różne rzeczy, ale mi nikt raczej nigdy by nie powiedział, że to co miałam/mam to nie jest trądzik - krosty o różnym charakterze powstają mi nie tylko po spożyciu mleka, ale po pieprzu, oregano, kaszy gryczanej. Na węglowodany natomiast reaguję bardzo dobrze, przyswajam je w ilości dowolnej. Co ciekawe, w zależności od tego co zjem, to powstają na różnych częściach twarzy. Z moich obserwacji wynika, że po mleku (a chyba konkretnie kazeinie i laktozie) mam wielkie gule na brodzie i okolicy ust, po pieprzu drobne, nieustannie odnawiające się i zbierające krostki z białym czubkiem na policzkach, a po oregano tworzą mi się krosty... w płatkach uszu i na linii żuchwy.

I ja mam świadomość tego, że nie to nie jest ten klasyczny trądzik o podłożu hormonalnym czy bakteryjnym - no i nie działają też na niego antybiotyki. No ale jakoś to nazwać przecież muszę.

A kwestia jak i czy w ogóle pokarmy wpływają na stan skóry jest już badana. Kilka takich prac na pubmedzie czytałam parę tygodni temu - i wynikało z nich, że warto się temu zjawisku bliżej przyjrzeć i poświęcić więcej uwagi podczas kompletowania planu leczenia, bo zależność jest.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 21:10   #3063
Kaarolekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 35
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Czy posiadanie przetłuszczającej się skóry jest równoznaczne z posiadaniem trądziku? Czy jest możliwość żeby wypryski się wysuszały przy takiej skórze pod wpływem maści i po jakimś czasie znikły?
Kaarolekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 21:29   #3064
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Kaarolekk Pokaż wiadomość
Czy posiadanie przetłuszczającej się skóry jest równoznaczne z posiadaniem trądziku? Czy jest możliwość żeby wypryski się wysuszały przy takiej skórze pod wpływem maści i po jakimś czasie znikły?
można mieć przetłuszczającą sie skóre i nie mieć trądziku, jednak ta przetłuszczająca jest bardziej skłonna do wyprysków
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 09:00   #3065
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Niby dwie różne rzeczy, ale mi nikt raczej nigdy by nie powiedział, że to co miałam/mam to nie jest trądzik - krosty o różnym charakterze powstają mi nie tylko po spożyciu mleka, ale po pieprzu, oregano, kaszy gryczanej. Na węglowodany natomiast reaguję bardzo dobrze, przyswajam je w ilości dowolnej. Co ciekawe, w zależności od tego co zjem, to powstają na różnych częściach twarzy. Z moich obserwacji wynika, że po mleku (a chyba konkretnie kazeinie i laktozie) mam wielkie gule na brodzie i okolicy ust, po pieprzu drobne, nieustannie odnawiające się i zbierające krostki z białym czubkiem na policzkach, a po oregano tworzą mi się krosty... w płatkach uszu i na linii żuchwy.

I ja mam świadomość tego, że nie to nie jest ten klasyczny trądzik o podłożu hormonalnym czy bakteryjnym - no i nie działają też na niego antybiotyki. No ale jakoś to nazwać przecież muszę.

A kwestia jak i czy w ogóle pokarmy wpływają na stan skóry jest już badana. Kilka takich prac na pubmedzie czytałam parę tygodni temu - i wynikało z nich, że warto się temu zjawisku bliżej przyjrzeć i poświęcić więcej uwagi podczas kompletowania planu leczenia, bo zależność jest.
Jak u Ciebie to nie jest to trądzik, to co to jest?
Nie twierdze, że dieta nie ma kompletnie wpływu na stan skóry, ale wątpię że przy pomocy diety można całkowicie "wyleczyć" trądzik.
Podaj jakiś link do źródła, które dobrze opisuje korelację między alergią pokarmową a zmianami trądzikowymi, z chęcią poczytam.
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 09:24   #3066
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Jak u Ciebie to nie jest to trądzik, to co to jest?
Nie twierdze, że dieta nie ma kompletnie wpływu na stan skóry, ale wątpię że przy pomocy diety można całkowicie "wyleczyć" trądzik.
Podaj jakiś link do źródła, które dobrze opisuje korelację między alergią pokarmową a zmianami trądzikowymi, z chęcią poczytam.
Wiesz, sama chciałabym wiedzieć co to jest Według wszystkich definicji trądzik ma związek z namnożeniem P. acnes i łojotokiem, a u mnie nic takiego nie występuje. Powstające zmiany zapalne mają charakter przejściowy i właściwie niczym nie muszę traktować swojej twarzy, żeby zeszły - tyle tylko, że zostawiałyby wtedy więcej przebarwień. Wystarczy trzymanie diety i czas.

Jak odnajdę coś wiarygodnego, co opisuje ścisłą korelację "nietolerancje pokarmowe-acne" to na pewno ukręcę na tej podstawie wpis na blogu. Także wtedy zapraszam

Niestety, teraz sama błądzę jak dziecko we mgle i opieram na doświadczeniach własnych i paru osób z mojego otoczenia.

"Wyleczenie" to zdecydowanie za mocne słowo i raczej bym go nie użyła w tym wypadku. W końcu wystarczy, że coś pożrę i znów problem wraca, nieważne, że minęło pół roku od ostatniego wysypu. Ale ciekawe jest to, że teraz, po dwóch latach trzymania mniej-więcej ścisłej diety (bo wiadomo, że wielokrotnie się potknęłam i zapłaciłam za to mocno) od momentu kiedy coś zjem do pojawienia się pierwszych pryszczy mija zdecydowanie więcej czasu i są mniej nasilone.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ

Edytowane przez lamadolamy
Czas edycji: 2015-02-27 o 10:19
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 20:24   #3067
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Misieeek Pokaż wiadomość
Szukam kremu nawilżającego do cery trądzikowej bardzo wrażliwej, nie zapychającego i nie powodującego żadnych niespodzianek. Ktoś jest w stanie coś polecić ?
Bardzo, bardzo polecam kremy z firmy Sylveco- LEKKI KREM NAGIETKOWY lub LEKKI KREM BRZOZOWY- miałam obydwa, genialne są, zero podrażnień, zero zapychania, ukojenie, łagodzenie, gojenie, nawilżenie itd itd- po prostu rewelacja!! właśnie kupiłam następne opakowanie brzozowego, ale Tobie polecam nagietkowy, bo on jest bardziej polecany do trądzikowej.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 23:13   #3068
Misieeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez kornelcia7 Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo polecam kremy z firmy Sylveco- LEKKI KREM NAGIETKOWY lub LEKKI KREM BRZOZOWY- miałam obydwa, genialne są, zero podrażnień, zero zapychania, ukojenie, łagodzenie, gojenie, nawilżenie itd itd- po prostu rewelacja!! właśnie kupiłam następne opakowanie brzozowego, ale Tobie polecam nagietkowy, bo on jest bardziej polecany do trądzikowej.
Dziękuję, na pewno wypróbuję. Ostatnio używałem alantanu dermoline (ten białoniebieski), ale czułem, że coś słabo nawilża

W jakim sklepie stacjonarnym dostanę ten krem ?

Co sądzicie o tym produkcie ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1

Edytowane przez Misieeek
Czas edycji: 2015-02-27 o 23:46
Misieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 23:46   #3069
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Misieeek Pokaż wiadomość
Dziękuję, na pewno wypróbuję. Ostatnio używałem alantanu dermoline (ten białoniebieski), ale czułem, że coś słabo nawilża

W jakim sklepie stacjonarnym dostanę ten krem ?
Jak wyprobujesz daj znać
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 12:29   #3070
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Wiesz, sama chciałabym wiedzieć co to jest Według wszystkich definicji trądzik ma związek z namnożeniem P. acnes i łojotokiem, a u mnie nic takiego nie występuje. Powstające zmiany zapalne mają charakter przejściowy i właściwie niczym nie muszę traktować swojej twarzy, żeby zeszły - tyle tylko, że zostawiałyby wtedy więcej przebarwień. Wystarczy trzymanie diety i czas.

Jak odnajdę coś wiarygodnego, co opisuje ścisłą korelację "nietolerancje pokarmowe-acne" to na pewno ukręcę na tej podstawie wpis na blogu. Także wtedy zapraszam

Niestety, teraz sama błądzę jak dziecko we mgle i opieram na doświadczeniach własnych i paru osób z mojego otoczenia.

"Wyleczenie" to zdecydowanie za mocne słowo i raczej bym go nie użyła w tym wypadku. W końcu wystarczy, że coś pożrę i znów problem wraca, nieważne, że minęło pół roku od ostatniego wysypu. Ale ciekawe jest to, że teraz, po dwóch latach trzymania mniej-więcej ścisłej diety (bo wiadomo, że wielokrotnie się potknęłam i zapłaciłam za to mocno) od momentu kiedy coś zjem do pojawienia się pierwszych pryszczy mija zdecydowanie więcej czasu i są mniej nasilone.
Czyli jak całkowicie trzymasz dietę, to żadne wypryski Ci nie wychodzą?

Cytat:
Napisane przez Misieeek Pokaż wiadomość
Dziękuję, na pewno wypróbuję. Ostatnio używałem alantanu dermoline (ten białoniebieski), ale czułem, że coś słabo nawilża

W jakim sklepie stacjonarnym dostanę ten krem ?

Co sądzicie o tym produkcie ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Ja go miałam i nie polecam. Według mnie jest dla skóry suchej, bo dość mocno natłuszcza nawet cienka warstwa. Dodatkowo u mnie powodował wypryski. Nie widziałam żadnych pozytywnych aspektów poza natłuszczeniem skóry.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 18:07   #3071
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Misieeek Pokaż wiadomość
Dziękuję, na pewno wypróbuję. Ostatnio używałem alantanu dermoline (ten białoniebieski), ale czułem, że coś słabo nawilża

W jakim sklepie stacjonarnym dostanę ten krem ?

Co sądzicie o tym produkcie ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
mam cerę przetłuszczająca a ten krem mnie za mało nawilżał także nie polecam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 18:21   #3072
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mam cerę przetłuszczająca a ten krem mnie za mało nawilżał także nie polecam
Widzę że nie tylko mnie on nie służył, a tyle osób go wychwala
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 19:08   #3073
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Misieeek Pokaż wiadomość
Dziękuję, na pewno wypróbuję. Ostatnio używałem alantanu dermoline (ten białoniebieski), ale czułem, że coś słabo nawilża

W jakim sklepie stacjonarnym dostanę ten krem ?

Co sądzicie o tym produkcie ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Kosmetyki Sylveco są dostępne w sklepach zielarskich. U mnie w małym mieście są zawsze dostępne od ręki, ale jakby nie było u Ciebie to poproś, żeby Ci zamówili.

Alantan miałam, trochę jakiś taki tępy był i ciężkawy, krzywdy nie robił, łagodny i wgl, ale słabo nawilża, on moim zdaniem bardziej do mega suchych i wrażliwych skór ochronnie by się nadawał.

Ten krem FITOMED też miałam Dobry jest, naturalny, nie zapycha, nawilża, ale jest dość ciężki, dlatego nadaje się na noc.
Ale naprawdę dobry
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 19:21   #3074
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Widzę że nie tylko mnie on nie służył, a tyle osób go wychwala
U mnie nie robil nic. Tak jakbym wcale kremu nie nalozyla.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 19:59   #3075
Sonia_871
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 24
Dot.: Leczenie trądziku

A słyszałyście okremie Pellevita?
Sonia_871 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 20:21   #3076
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez kornelcia7 Pokaż wiadomość
Kosmetyki Sylveco są dostępne w sklepach zielarskich. U mnie w małym mieście są zawsze dostępne od ręki, ale jakby nie było u Ciebie to poproś, żeby Ci zamówili.

Alantan miałam, trochę jakiś taki tępy był i ciężkawy, krzywdy nie robił, łagodny i wgl, ale słabo nawilża, on moim zdaniem bardziej do mega suchych i wrażliwych skór ochronnie by się nadawał.

Ten krem FITOMED też miałam Dobry jest, naturalny, nie zapycha, nawilża, ale jest dość ciężki, dlatego nadaje się na noc.
Ale naprawdę dobry
Ja chciałam tonik hibiskusowy z sylveco, ale on ma w składzie aloes, który mnie podrażnia
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 09:53   #3077
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Czyli jak całkowicie trzymasz dietę, to żadne wypryski Ci nie wychodzą?
Tylko przed okresem, w takich nietypowych miejscach jak czoło i czubek brody, maksymalnie na pryszczyki. No i teraz po smieciowym żywieniu (sesja=energetyki+żelki) przez dwa tygodnie coś dziwnego się stało, jakby placki stanu zapalnego w okolicy ust. Ale sesja minęła, wróciłam do zdrowego jedzenia i wszystko schodzi. Myślę, że za dużo cukru, za długo. Albo stresowe, co też jest bardzo prawdopodobne.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 11:40   #3078
Sonia_871
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 24
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

MOim zdaniem jedyne co może Cię wyleczyć to dermatolog, ja jeszcze wspomagająco stosowałam krem Pellevita
Sonia_871 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 12:12   #3079
Cande
Raczkowanie
 
Avatar Cande
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 55
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Powróciłam do Effaclaru Duo. Wcześniej używałam go w ubiegłe wakacje, ale pamiętam, że długo nie dawał efektów. Na pewno nie takie, jak obiecuje producent na opakowaniu.
Smaruję teraz nim tylko brodę, bo mam na niej okropne podskórne grudki, z których po wyciśnięciu wylatuje niteczka łoju. No i tu moje pytanie: czy on tak działa, że szczypie po nałożeniu (choć nie mocno, ale odczuwalnie), bardzo wysusza (aż sypią się płatki skóry) i ogólnie zaczerwienia? Bo mnie się wydaje, że nie reaguję prawidłowo, no ale nie mam pewności, dlatego pytam Was...
Spójrzcie na zdjęcie: nie miałam wcześniej tak zmienionego koloru skóry na brodzie w stosunku do reszty twarzy. Czy to tak ma być?

Może polecicie mi coś innego na te grudki? Brevoxyl nie działał, Acnederm też niczego nie zrobił, ani pilingi ani nic...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_002088.jpg (59,6 KB, 49 załadowań)
Cande jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 12:46   #3080
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Tylko przed okresem, w takich nietypowych miejscach jak czoło i czubek brody, maksymalnie na pryszczyki. No i teraz po smieciowym żywieniu (sesja=energetyki+żelki) przez dwa tygodnie coś dziwnego się stało, jakby placki stanu zapalnego w okolicy ust. Ale sesja minęła, wróciłam do zdrowego jedzenia i wszystko schodzi. Myślę, że za dużo cukru, za długo. Albo stresowe, co też jest bardzo prawdopodobne.
U mnie chyba też mnie wysypało po śmieciach .
Póki co, serum z bielendy sprawiło że moja broda i czoło uległy naprawie. Gładka skóra, zniknęło większość przebarwień. Zaskórniki wychodzą.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 14:28   #3081
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez kornelcia7 Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo polecam kremy z firmy Sylveco- LEKKI KREM NAGIETKOWY lub LEKKI KREM BRZOZOWY- miałam obydwa, genialne są, zero podrażnień, zero zapychania, ukojenie, łagodzenie, gojenie, nawilżenie itd itd- po prostu rewelacja!! właśnie kupiłam następne opakowanie brzozowego, ale Tobie polecam nagietkowy, bo on jest bardziej polecany do trądzikowej.
Podpisuję się - dla mnie ten brzozowy był przyjemniejszy, ale obydwa są świetne. Ja jeszcze polecę kremy z Green Pharmacy dostępne np w hebe - kosztują +/- 10zł, mają 150ml, a są naprawdę delikatne.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 16:18   #3082
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Podpisuję się - dla mnie ten brzozowy był przyjemniejszy, ale obydwa są świetne. Ja jeszcze polecę kremy z Green Pharmacy dostępne np w hebe - kosztują +/- 10zł, mają 150ml, a są naprawdę delikatne.
A możesz któryś konkretny polecić? I jak na Ciebie działają?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 16:25   #3083
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
A możesz któryś konkretny polecić? I jak na Ciebie działają?
Mam dwa - matujący krem normalizujący z zieloną herbatą i kojący krem półtłusty z rumankiem. Ten pierwszy używam na dzień pod makijaż, postanowiłam zmienić ten z Ziaji 25+ matujący. Jest ok, nie wiem czy działa matująco, ciężko to sprawdzić. Ten drugi z rumiankiem używam na noc, jest niby półtłusty, zostaje na twarzy, nie wchłania się do końca. Faktycznie koi. Zbyt wiele nie mogę powiedzieć, używam ich od jakichś dwóch tygodni. Póki co jest ok, nic złego nie zrobiły
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 17:19   #3084
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Mam dwa - matujący krem normalizujący z zieloną herbatą i kojący krem półtłusty z rumankiem. Ten pierwszy używam na dzień pod makijaż, postanowiłam zmienić ten z Ziaji 25+ matujący. Jest ok, nie wiem czy działa matująco, ciężko to sprawdzić. Ten drugi z rumiankiem używam na noc, jest niby półtłusty, zostaje na twarzy, nie wchłania się do końca. Faktycznie koi. Zbyt wiele nie mogę powiedzieć, używam ich od jakichś dwóch tygodni. Póki co jest ok, nic złego nie zrobiły
W takim razie czekam na obszerniejszą recenzję
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 12:35   #3085
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Co do kremów Sylveco, w sklepach zielarskich często mają próbki. Ja 2 lata temu w wakacja, kiedy byłam opalona stosowałam lekki rokitnikowy, z pomarańczowym zabarwieniem i był ok. Od tamtej pory unikałam słońca i w tej chwili jest dla mnie za ciemny. Mam też próbkę nagietkowego i brzozowego - oba lekkie. Na noc stosuję tonik z kw. mlekowym przeciw wągrom by Lorry, więc w dzień niby muszę regenerować lekko podrażnioną skóre, ale i tak te kremy wydają mi się za tłuste, zwłaszcza jak przejadę palcami po policzku, czuję lepkość. A, i jednak brzozowy jest lepszy niż nagietowy, bo ten jakby zapycha mi pory.
Poza tym bardzo lubię krem Lavera, All year round (w puszce). Jest to krem wegański, naturalny, uniwersalny, ale stosowałam tylko na twarz, zostawia ją miekką, dobrze nawilżoną, gładką i mnie nie zapycha.

Co do alergii pokarmowych - ja miałam testy zimą na skórze przedramienia, oprócz kurzu, pleśni, grzybów, traw, wyszły mi na pomidory, ziemniaki, jabłka, seler. Mimo tego cały czas jem pomidory i jabłka (ziemniaków unikam) i one jakoś nie przyczyniały się do powstawania bolących, podskórnych guli na czole, między brwiami i brodzie. Nawet to, że nie leczę moich dolegliwości hormonalnych (podwyższony 17-OH progesteron). Zastosowałam ścisłą dietę bez nabiału i glutenu, słodyczy i wszystko się wyjaśniło. Nawet teraz, gdy nieco "zgrzeszę" nie mam już bolącego wykwitu po kilku dniach, jak to do tej pory bywało. Jedynie co zostały mi przebarwienia po tych gulach, które zawsze długo, długo się goiły i po kilku tygodniach dopiero wypełniały się ropą, która można było usunąć manualnie. Mam też ślady i blizny po takich stanach zapalnych na plecach. Ale jak mówię, przy stosowaniu diety bez glutenu i nabiału, jak najwięcej świeżych surówek, sałatek, owoców, ryż brązowy, kasza gryczana, orzechy, nasiona, strączkowce, makaron kukurydziany, nie mam już wielkich podskórnych guli. CO ciekawe, robiłam też badania na alergeny z krwi, zapłaciłam ok 200 zł i nie wyszły alergie na zboża (pszenica, żyto....), a mimo tego w jakiś sposób to gluten mi szkodził przez tyle lat. Zapraszam też do wątku "DOmowy peeling kwasem salicylowym", tam też są dziewczyny, które potwierdzają wpływ diety bezglutenowej i bezkazeinowej na ustąpienie trądziku.
Jest jeszcza jedna rzecz, która wiele mi pomogła - olej z wiesiołka. Trochę drogi, ale oprócz wpływu na cerę, pomaga też na bolesne okresy i reguluje je.

Edytowane przez NowaIza
Czas edycji: 2015-03-02 o 12:37
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 20:12   #3086
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Odebrałam wyniki badań. IgE całkowite - 1112 a norma to uwaga..100. Mam jeszcze obniżone NEU i BAS a podwyższony LYN i MON z morfologii z rozmazem. Czekam jeszcze na wyniki badania Helicobacter pylori i Androstendion. A tak przy okazji to łuszczę się po Skinorenie (rano) i Epiduo (na noc). Poliki pieką.. dziś więc je nawilżam ale czoło i brodę złuszczam
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 11:02   #3087
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

hej dziewczyny,
może któraś z Was leczy się Davercinem? Zostało mi po kuracji ponad 3/4 opakowania.
Chętnie oddam za koszt wysyłki lub wymienię na jakąś pierdołę
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 12:00   #3088
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
może któraś z Was leczy się Davercinem? Zostało mi po kuracji ponad 3/4 opakowania.
Chętnie oddam za koszt wysyłki lub wymienię na jakąś pierdołę
Na forum nie wymieniamy się, i nie oddajemy leków na receptę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 10:23   #3089
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

A co byście poradziły na takie wielkie podskórne 'gule'? Problemów z trądzikiem nie mam za dużych, nawet bym powiedział, że mam suchą skórę, ale czasem pojawi się taka niespodzianka i jest po prostu nie do zatopienia. Nie pomaga nic - ani benzacne 10%, ani tormentiol, ani wyciąganie tego maścią ichtiolową. Trzeba czekać aż się zmiłuje i zniknie samo -> 30%, albo wyjdzie po jakimś ponad tygodniu 70%..
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:06   #3090
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez asnaebaem Pokaż wiadomość
A co byście poradziły na takie wielkie podskórne 'gule'? Problemów z trądzikiem nie mam za dużych, nawet bym powiedział, że mam suchą skórę, ale czasem pojawi się taka niespodzianka i jest po prostu nie do zatopienia. Nie pomaga nic - ani benzacne 10%, ani tormentiol, ani wyciąganie tego maścią ichtiolową. Trzeba czekać aż się zmiłuje i zniknie samo -> 30%, albo wyjdzie po jakimś ponad tygodniu 70%..
A może jeszcze spróbuj smarować clotrimazolum? Kosztuje kilka zł, a mi często wyciągała na wierzch te gulki.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.