Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-07, 20:50   #31
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;86885419]No to czemu bog pozwolił im się urodzić z taką psychiką?[/QUOTE]
Takie pytania to dzieci zadaja i nikt Ci na to nie odpowie co ma to wspólnego z bogiem, a odpowie,że często choroby psychiczne dziedziczymy

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Zawsze mnie to zastanawia jak to jest z tym, że dla wierzących jest jeden Bóg ale modlą się do kogo akurat popadnie (Matki Boskiej takiej i siakiej, świętych itp.) kojarzy mi się to z wielobóstwem.

No i już tak bardziej przyziemnie, skoro wystarczy się pomodlić to może w ten sposób załagodzimy katastrofy humanitarne np. w Jemenie. Czym te dzieciaczki zawiniły, że wszechmocny się nad nim nie zlituje, a zamiast tego posyła takie cierpienie i śmierć?
Kolejne dziecinne myślenie....
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 20:50   #32
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Takie pytania to dzieci zadaja i nikt Ci na to nie odpowie co ma to wspólnego z bogiem, a odpowie,że często choroby psychiczne dziedziczymy
No ale wszystko pochodzi od boga, bo wszystko stworzyl, więc choroby także.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 20:52   #33
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No ale wszystko pochodzi od boga, bo wszystko stworzyl, więc choroby także.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
No tak, robny co chcemy i zwalajmy to na boga, jak zwykle tego typu rozmowy koncza sie absurdami
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-06-07 o 20:53
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:00   #34
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No tak, robny co chcemy i zwalajmy to na boga, jak zwykle tego typu rozmowy koncza sie absurdami
Myślę, że wątek rozpoczął się od absurdu uzdrawiającej mocy modlitwy.

Szkoda, że nie odniosłaś się do czczenia i modlitwy do świętych mnogich bożków zamiast do boga.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:04   #35
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Czyli jak ktoś ozdrowieje, albo ocaleje z wypadku/zamachu, to jest cudowna ingerencja boża, ale jak zachoruje, zginie w wypadku/zamachu, to nie można pytać, czemu bóg na to pozwala, bo to dziecinne myślenie?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:08   #36
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Czyli jak ktoś ozdrowieje, albo ocaleje z wypadku/zamachu, to jest cudowna ingerencja boża, ale jak zachoruje, zginie w wypadku/zamachu, to nie można pytać, czemu bóg na to pozwala, bo to dziecinne myślenie?
Oczywiście, jeśli wierzysz w interwencję boskiej mocy w uzdrowieniu to jesteś człowiekiem mądrym i światłym, a gdy zastanawiasz się czemu wielmocny pozwala na cierpienie niewinnych to już znaczy, że zachowujesz się jak dziecko Uwielbiam katolicką logikę
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:30   #37
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Przecież to Wy zadajecie tak absurdalnie dziecinne pytania, więc u siebie może poszukajcie logiki w nich
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-07, 21:46   #38
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Takie pytania to dzieci zadaja i nikt Ci na to nie odpowie co ma to wspólnego z bogiem, a odpowie,że często choroby psychiczne dziedziczymy

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------


Kolejne dziecinne myślenie....
Tak? To dlaczego nie potrafisz odpowiedzieć?
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No tak, robny co chcemy i zwalajmy to na boga, jak zwykle tego typu rozmowy koncza sie absurdami
Znaczy wszelkie choroby to zawsze nasza wina? Nawet te, z którymi się rodzimy?
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Przecież to Wy zadajecie tak absurdalnie dziecinne pytania, więc u siebie może poszukajcie logiki w nich
Dzieci często zadają logiczne i mądre pytania, tylko dorośli zamiast się silić na argumenty wolą je wyśmiać, tak samo jak wyśmiano kiedyś ich.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 22:01   #39
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Przecież to Wy zadajecie tak absurdalnie dziecinne pytania, więc u siebie może poszukajcie logiki w nich
Może wyjaśnisz dlaczego tak uważasz, bo jak na razie jedyne widoczne tutaj zachowanie które kojarzy mi się z dziecinną zabawą to wiara w ducha, który będzie miły i uzdrawiał tylko tych, którzy we właściwy dzień tygodnia składali modły jemu, albo jego pośrednikom, a z drugiej strony narzekania na pytania na które zwyczajnie nie zna się odpowiedzi.

Co do samych pytań zadawanych przez dzieci zgadzam się ze stewardessą: często są nadzwyczaj logiczne i najgłupszą odpowiedzią jakiej można wtedy udzielić to: "co to za (tu wstaw odpowiedni przymiotnik) absurdalne/bezsensowne/dziecinne pytanie!".
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 22:03   #40
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Takie pytania to dzieci zadaja i nikt Ci na to nie odpowie co ma to wspólnego z bogiem, a odpowie,że często choroby psychiczne dziedziczymy

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------


Kolejne dziecinne myślenie....
Ale dlaczego dzidziczymy?
Dlaczego Bóg nie może zadecydować kiedy dziecko jest w łonie matki żeby nie miało choroby psychicznej?
Przecież skoro jest wszechmocny to dlaczego takiej wierzacej matce która modli się żeby urodziło zdrowe daje dziecko z chorobą psychiczna
Gdzie jest wina tej matki?chyba to wina boga że stworzył takie choroby albo że ich nie zatrzymuje (leczy)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 22:26   #41
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Załóżmy, że każdy z nas dostaje od boga inne zadanie. Jeden ma być chory, inny ma mieć jakieś trudności finansowe, jeden umrze na raka a inny zginie w zamachu. W takim razie, skoro decyzja zapadła (i stąd choroby, nieszczęścia, no bo przecież taki los mamy przepracować, tak? nie mogą być wszyscy tylko piękni i szczęśliwi), to po co się modlić? Ten co ma umrzeć to i tak umrze, "bóg dał, bóg wziął, chwała mu na wysokości". Modlitwa może podnieść na duchu modlącego się, ale choremu jest po nic.
Ale dlaczego ten kochający bóg daje ludziom take zadania ?
Czy to mozna nazwać miloscia?rozumiem jesli ktos wsiada za kierownicę pijany to że jeśli skończy np sparaliżowany to jego wina (bóg nie namawiał to do takiego czynu)
Ale jeśli dziecko jest gwalcone przez ojca to dlaczego bóg na to pozwala ,dlaczego dał temu dziecku takie zadanie?
Czy to nie jest chore?dlaczego nie wysłuchaj tego dziecka płaczu i nie usmierci gwalciciela
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-07, 22:33   #42
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;86885892]Ale dlaczego ten kochający bóg daje ludziom take zadania ?
Czy to mozna nazwać miloscia?rozumiem jesli ktos wsiada za kierownicę pijany to że jeśli skończy np sparaliżowany to jego wina (bóg nie namawiał to do takiego czynu)
Ale jeśli dziecko jest gwalcone przez ojca to dlaczego bóg na to pozwala ,dlaczego dał temu dziecku takie zadanie?
Czy to nie jest chore?dlaczego nie wysłuchaj tego dziecka płaczu i nie usmierci gwalciciela[/QUOTE]

Nie wiem, czy pytanie jest do mnie. Według mnie nie ma czegoś takiego, jak bóg, który mówi "no Stasiek, skoczysz na główkę w basenie i będziesz sparaliżowany resztę życia. A Zosia będzie ofiarą gwałtu. Są pytania? Nie? To hej, powodzenia na ziemi".
Jesteśmy my i to my tworzymy świat. Dobre i złe rzeczy. I jak u zwierząt, jedno zareaguje na leki i wyzdrowieje, inne nie. Czemu nie nazywamy tego cudem, że wyzdrowiał kot czy pies?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 22:33   #43
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 991
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Jeśli komuś pomaga w byciu silniejszym, w przetrwaniu, niech to robi. Jeśli stanowi punkt zaczepienia, by się nie załamać, niech się trzyma mocno.

Nie wierzę jednak w cuda. Można się modlić, można pragnąć czegoś najbardziej na świecie i ten świat nam tego nie podaruje. Prędzej coś zabierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 22:48   #44
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Tak? To dlaczego nie potrafisz odpowiedzieć?

Znaczy wszelkie choroby to zawsze nasza wina? Nawet te, z którymi się rodzimy?

Dzieci często zadają logiczne i mądre pytania, tylko dorośli zamiast się silić na argumenty wolą je wyśmiać, tak samo jak wyśmiano kiedyś ich.
Boga pytaj o to, ale jak w niego nie wierzysz to jak ci odpowie jak go dla Ciebie nie ma ?

Szkoła uczy takich rzeczy : skąd się biorą choroby
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 22:50   #45
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Boga pytaj o to, ale jak w niego nie wierzysz to jak ci odpowie jak go dla Ciebie nie ma ?

Szkoła uczy takich rzeczy : skąd się biorą choroby
Wiem, skąd się biorą choroby .
Mnie interesuje tylko to, dlaczego jak ktoś jest chory, no to ok, wiadomo skąd się choroby biorą, no trafiło na niego, no takie jest życie.
A jak się wyleczy - cud od boga.
Skoro wyleczenie może być uważane jako cud zesłany przez boga, to czemu choroba nie jest zesłana przez boga?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 22:53   #46
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Może wyjaśnisz dlaczego tak uważasz, bo jak na razie jedyne widoczne tutaj zachowanie które kojarzy mi się z dziecinną zabawą to wiara w ducha, który będzie miły i uzdrawiał tylko tych, którzy we właściwy dzień tygodnia składali modły jemu, albo jego pośrednikom, a z drugiej strony narzekania na pytania na które zwyczajnie nie zna się odpowiedzi.

Co do samych pytań zadawanych przez dzieci zgadzam się ze stewardessą: często są nadzwyczaj logiczne i najgłupszą odpowiedzią jakiej można wtedy udzielić to: "co to za (tu wstaw odpowiedni przymiotnik) absurdalne/bezsensowne/dziecinne pytanie!".
Niewierzący tegi nigdy nie zrozumie, więc moje gadanie do takich osób jest bez sensu

No,ale jak dorosła osoba może pytać: czemu ktoś miał wypadek ?

Dziecko fakt i się odpowiada, bo np.jechal za szybko, bo się źle poczuł itd.,zależy id sytuacji. A teraz ja mam Wam to tłumaczyć, nie uważasz,że to dziecinne?

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;86885822]Ale dlaczego dzidziczymy?
Dlaczego Bóg nie może zadecydować kiedy dziecko jest w łonie matki żeby nie miało choroby psychicznej?
Przecież skoro jest wszechmocny to dlaczego takiej wierzacej matce która modli się żeby urodziło zdrowe daje dziecko z chorobą psychiczna
Gdzie jest wina tej matki?chyba to wina boga że stworzył takie choroby albo że ich nie zatrzymuje (leczy)[/QUOTE]
Ale jak nie wierzysz to rozmowa nie ma sensu, bo Ty nie wiesz w ogole o co w tym chodzi
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 23:01   #47
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Niewierzący tegi nigdy nie zrozumie, więc moje gadanie do takich osób jest bez sensu

No,ale jak dorosła osoba może pytać: czemu ktoś miał wypadek ?

Dziecko fakt i się odpowiada, bo np.jechal za szybko, bo się źle poczuł itd.,zależy id sytuacji. A teraz ja mam Wam to tłumaczyć, nie uważasz,że to dziecinne?

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------


Ale jak nie wierzysz to rozmowa nie ma sensu, bo Ty nie wiesz w ogole o co w tym chodzi
chętnie się dowiemy, o co w tym chodzi
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 23:01   #48
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Wiem, skąd się biorą choroby .
Mnie interesuje tylko to, dlaczego jak ktoś jest chory, no to ok, wiadomo skąd się choroby biorą, no trafiło na niego, no takie jest życie.
A jak się wyleczy - cud od boga.
Skoro wyleczenie może być uważane jako cud zesłany przez boga, to czemu choroba nie jest zesłana przez boga?
Ale to sobie ludzie sami dopowiadaja tym cudem od Boga, dalej nie kumasz ?

Są wierzący i wierzący i co zrobisz?

Cud to też słowo o różnym znaczeniu, bo ja mogę nazwać, że pies to cud i co ? I nic. Dla mnie jest cudem od Boga i co mi zrobisz . Nic, ja tak będę uważać i nie muszę mieć na to dowodów

Ktoś kto ma diagnozy lekarzy, że dzieci mieć nie może i nagle bach : jest ciąża, jest dziecko. Będzie dla niego cudem. Może cudem od Boga może od natury, może lekarze się pomylili i co nam do tego. Niech sobie wierzy w co chce.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 23:12   #49
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Niewierzący tegi nigdy nie zrozumie, więc moje gadanie do takich osób jest bez sensu

No,ale jak dorosła osoba może pytać: czemu ktoś miał wypadek ?

Dziecko fakt i się odpowiada, bo np.jechal za szybko, bo się źle poczuł itd.,zależy id sytuacji. A teraz ja mam Wam to tłumaczyć, nie uważasz,że to dziecinne?

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------


Ale jak nie wierzysz to rozmowa nie ma sensu, bo Ty nie wiesz w ogole o co w tym chodzi
Jak nie ma sensu?
Skoro Ty wierzysz że Bóg robi cuda to ja chce wiedzieć dlaczego nie robi takich cudów dla każdego kto wie modli(Jest dobrym człowiekiem)
Dlaczego dopuszcza żeby matce która się modli urodziło się dziecko przedwcześnie i zmarło lub z chorobą dziedziczna która mogła by być wyeliminowana w procesie sztucznego zapłodnienia
Dlaczego nie połączy zdrowych genów tylko da temu nowemu niewinnemu dziecku chore ?
Wolę myśleć że Bóg nie istnieje bo jeśli istnieje jest naprawdę chorą okrutną osoba

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2019-06-08 o 00:14
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-08, 05:39   #50
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Bóg nie stworzył chorób i żadnych na nikogo nie zsyła. Jedyne co zesłał na człowieka to wolną wolę. W Edenie byliśmy doskonali i mieliśmy życie wieczne. Grzech popełniony przez człowieka w akcie wolnej woli wszystko zniszczył i skaził naturę człowieka. A że w raju wszystko było wieczne, Bóg wypędził Adama i Ewę z raju, by ten stan nie trwał na zawsze, została jednak permanentna skłonność do grzechu. Wszelkie choroby i zło czynione przez człowieka są następstwem tego grzechu. I są winą człowieka. To tak po krótce, odpowiadając na pytania dlaczego Bóg pozwala na choroby i śmierć matek, wojny, itd. I że twierdzenia "Bóg tak chciał" nie mają w sobie kszty słuszności. Bo Bóg tak nie chciał, człowiek wszystko zniszczył. Bóg jest wszechmogący ale nie interweniuje w wolną wolę z miłości która jest nieskończona. Dlatego też warto się modlić, bo to nie jest Boży plan, że ktoś zachorował.
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 06:21   #51
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

[1=fcd2e403d74287f117e7a50 6dac96c8726e1bb0f_6088977 2e2e8a;86886206]Bóg nie stworzył chorób i żadnych na nikogo nie zsyła. Jedyne co zesłał na człowieka to wolną wolę. W Edenie byliśmy doskonali i mieliśmy życie wieczne. Grzech popełniony przez człowieka w akcie wolnej woli wszystko zniszczył i skaził naturę człowieka. A że w raju wszystko było wieczne, Bóg wypędził Adama i Ewę z raju, by ten stan nie trwał na zawsze, została jednak permanentna skłonność do grzechu. Wszelkie choroby i zło czynione przez człowieka są następstwem tego grzechu. I są winą człowieka. To tak po krótce, odpowiadając na pytania dlaczego Bóg pozwala na choroby i śmierć matek, wojny, itd. I że twierdzenia "Bóg tak chciał" nie mają w sobie kszty słuszności. Bo Bóg tak nie chciał, człowiek wszystko zniszczył. Bóg jest wszechmogący ale nie interweniuje w wolną wolę z miłości która jest nieskończona. Dlatego też warto się modlić, bo to nie jest Boży plan, że ktoś zachorował.[/QUOTE]No, czyli jets wszechmogący, może wyleczyć każdą osobę na świecie, ale tego nie robi bo... Nie.
Bo hola hola, ja stworzyłem świat i ludzi, którym dałem wolną wolę, a potem oni wykorzystali wolną wolę, którą SAM im dał, więc niech cierpią za to miliardy ludzi przez tysiące lat. No wtf. Przecież to jest nielogiczne i bez sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 06:26   #52
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

To jest jak najbardziej logiczne ale trzeba się w to zagłębić, nawet ludzie inteligentni mają z tym problem bo to przechodzi ludzkie pojęcie, no właśnie ludzkie a nie boże.
Bóg to nie jest studnia życzeń żeby na zawołanie spełniać wszystkie prośby i uzdrawiać każdego pstryknięciem palca, bo tobie się tak podoba a nawet nie masz do niego szacunku.
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 06:35   #53
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

No i właśnie to jest dla mnie jasnym dowodem, że on nie istnieje.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 07:42   #54
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

[1=fcd2e403d74287f117e7a50 6dac96c8726e1bb0f_6088977 2e2e8a;86886206]Bóg nie stworzył chorób i żadnych na nikogo nie zsyła. Jedyne co zesłał na człowieka to wolną wolę. W Edenie byliśmy doskonali i mieliśmy życie wieczne. Grzech popełniony przez człowieka w akcie wolnej woli wszystko zniszczył i skaził naturę człowieka. A że w raju wszystko było wieczne, Bóg wypędził Adama i Ewę z raju, by ten stan nie trwał na zawsze, została jednak permanentna skłonność do grzechu. Wszelkie choroby i zło czynione przez człowieka są następstwem tego grzechu. I są winą człowieka. To tak po krótce, odpowiadając na pytania dlaczego Bóg pozwala na choroby i śmierć matek, wojny, itd. I że twierdzenia "Bóg tak chciał" nie mają w sobie kszty słuszności. Bo Bóg tak nie chciał, człowiek wszystko zniszczył. Bóg jest wszechmogący ale nie interweniuje w wolną wolę z miłości która jest nieskończona. Dlatego też warto się modlić, bo to nie jest Boży plan, że ktoś zachorował.[/QUOTE]

Bóg stworzył bubel(dał im taka a nie inna odobowosc) a później ten bubel wyrzucił zamiast przyznać sam przed sobą że nie umiał stworzyć czegoś doskonałego
Przez to że Adam i Ewa popelnili grzech bóg karze przez tysiace lat cale pokolenia
Miłosierny
Bardziej miłosierny by był gdyby ich zniszczył i stworzył nowych takich ktorzy w naturze nie mieliby szukania czegoś na boku
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 08:08   #55
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

W takim razie może powinnyśmy przywrócić w sądownictwie odpowiedzialność pokoleniową (skoro dziadek złamał prawo o niech odpowiadają też wnuczęta).

To jest bardzo logiczne, że prapraprabaprapra babcia nagrabiła, bo raz się nie posłuchała (nikogo przy tym nie krzywdząc) w związku z tym jakieś odległe w pokoleniach dziecko będzie ofiarą gwałtu w wyniku którego wykrwawi się, czy tysiące niewinnych dzieci umiera z głodu i chorób(Wyobrażacie sobie gnębić własne dziecko to końca życia, bo raz nie wykonało waszego polecenia i nazywać to miłością?).
Przypomina mi czarniejszy scenariusz niż rozgrywa się w Korei Północnej (zresztą tam chyba wprowadzono odpowiedzialność pokoleniową).
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 09:20   #56
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Dziewczyny, no sliski temat. Można wierzyć/nie wierzyć w boskie interwencje- wolny wybór.

Proszę jednak, by dyskutować rzeczowo i spokojnie (co się wielu z Was w tym wątku udaje) i bez ironii/sarkazmu/ataku w stronę Autorki. Dziewczyna chce się podzielić swoją radością, nie propaguje treści szkodliwych, nikogo nie nawraca. Ma więc pełne prawo pisać na forum.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 09:20   #57
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

[1=fcd2e403d74287f117e7a50 6dac96c8726e1bb0f_6088977 2e2e8a;86886206]Bóg nie stworzył chorób i żadnych na nikogo nie zsyła. Jedyne co zesłał na człowieka to wolną wolę. W Edenie byliśmy doskonali i mieliśmy życie wieczne. Grzech popełniony przez człowieka w akcie wolnej woli wszystko zniszczył i skaził naturę człowieka. A że w raju wszystko było wieczne, Bóg wypędził Adama i Ewę z raju, by ten stan nie trwał na zawsze, została jednak permanentna skłonność do grzechu. Wszelkie choroby i zło czynione przez człowieka są następstwem tego grzechu. I są winą człowieka. To tak po krótce, odpowiadając na pytania dlaczego Bóg pozwala na choroby i śmierć matek, wojny, itd. I że twierdzenia "Bóg tak chciał" nie mają w sobie kszty słuszności. Bo Bóg tak nie chciał, człowiek wszystko zniszczył. Bóg jest wszechmogący ale nie interweniuje w wolną wolę z miłości która jest nieskończona. Dlatego też warto się modlić, bo to nie jest Boży plan, że ktoś zachorował.[/QUOTE]
"Dlatego" - dlaczego? Bo dodałaś to zdanie kompletnie bez sensu.
[1=fcd2e403d74287f117e7a50 6dac96c8726e1bb0f_6088977 2e2e8a;86886220]To jest jak najbardziej logiczne ale trzeba się w to zagłębić, nawet ludzie inteligentni mają z tym problem bo to przechodzi ludzkie pojęcie, no właśnie ludzkie a nie boże.
Bóg to nie jest studnia życzeń żeby na zawołanie spełniać wszystkie prośby i uzdrawiać każdego pstryknięciem palca, bo tobie się tak podoba a nawet nie masz do niego szacunku.[/QUOTE]
Ale Ty masz. To nie możesz zakończyć wojen?

Przede wszystkim ludzie inteligentni mają z tym problem. Głupim wystarczy powiedzieć "oj, nie zrozumiecie, bo to nie jest na ludzki rozum, nawet ja nie rozumiem, ale trzeba wierzyć". Fajna ta religia, taka nie za mądra. Tyczy się to oczywiście każdej.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 09:31   #58
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Nie wiem, CZEMU wszystkie urojenia się leczy, oprócz tych na tle religijnym...
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 09:40   #59
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
"

Przede wszystkim ludzie inteligentni mają z tym problem. Głupim wystarczy powiedzieć "oj, nie zrozumiecie, bo to nie jest na ludzki rozum, nawet ja nie rozumiem, ale trzeba wierzyć". Fajna ta religia, taka nie za mądra. Tyczy się to oczywiście każdej.
Stewardeso, ludzie inteligentni mają w sobie wiele, naprawdę wiele pokory wobec spraw, których nie rozumieją. Są też na tyle otwarci, by nie zamykać umysłu na to, czego nie rozumieją, niezależnie od tego w co sami wierzą/nie wierzą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 09:50   #60
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Stewardeso, ludzie inteligentni mają w sobie wiele, naprawdę wiele pokory wobec spraw, których nie rozumieją. Są też na tyle otwarci, by nie zamykać umysłu na to, czego nie rozumieją, niezależnie od tego w co sami wierzą/nie wierzą.
Mijanou czy ludzie inteligentni nie odpowiadają na pytania uznając je za dziecinne (raz za razem) i w ten sposób dyskredytując rozmówcę, uważają, że jedynie boska logika jest w stanie ogarnąć sens cierpienia dzieci? Czy takie słowa mają jakikolwiek związek ze skromnością?

Jakis czas temu był tutaj naturopata, który chwalił się przywracaniem szczęścia kobietom po gwałtach swoimi alternatywnymi metodami. I też oczekiwałaś potwierdzenia umiejętności merytorycznych, a tutaj mamy przejść obojętnie nad propagowaniem leczenia modlitwą w intencji chorych na nowennę w środy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.