Jak dbacie o siebie każdego dnia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-13, 22:38   #31
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Trafiona, zatopiona.

Nie mam co prawda zrogowaciałych pięt ale wysuszone (mimo pielęgnacji) i mam wrażenie, że wyglądam jak "piętoszek" (to moje okreslenie kobiet z pietami, które opisałaś), więc nie mam ani jednej pary sandałków. Uważam, ze do tego typu obuwia należy mieć naprawdę idealne pięty (choć może to tylko mój punkt widzenia). Nie lubię też butów peep-toe, nie wiem nawet, dlaczego.

Heh. Ludzie powinni mieć piety z natury takie jak podeszwy kocich łapek, mięciutkie i gładkie!
Stopy to w ogóle najmniej udana część ludzkiego ciała
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 01:18   #32
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Talking Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja nie mówię, że rano biorę przez pół godziny prysznic, bo nie mam na to czasu. Starczy wleźć, zmoczyć ciało wodą, namydlić, spłukać- finito. Wytrzeć, dopiero na umyte pachy antyperspirant. Sorry, ale nie wyszłabym z domu bez umycia ciała. I to nie jest jakiś poranny szał higieny z mojej strony a nawyk, który mi zabiera 10 minut, wraz z osuszeniem.

Dziewczyny, ja nie chcę nikomu ubliżyć. Jednak pamietajcie, że u nastolatków hormony buzują i jednak jeśli ktoś w tym wieku rano się nie umyje to nie ma zmiłuj.
Ja nigdy nie myje sie rano poza okresem kiedy noce sa naprawde upalne (czyli 2-3 tygodnie w roku), wtedy juz nie myje sie wieczorem. A na silke chodze zwykle pod wieczor, wiec od razu myje sie w domu po.

Rowniez za gowniarza tak bylo, pot, nie pot, do tego sluzy skuteczny antyperspirant, a jak ktos dalej ma problem to uzywa blokera. I tyle, jak ktos nie spi w poliestrowym kombinezonie z golfem pod pierzyna to wystarczy, przeciez w nocy sie nie pocisz o ile nie ma 300 stopni, spisz w czystej poscieli, cienkich, przewiewnych ubraniach, naprawde nie widze sensu.

Nie rozumiem po co marnowac kosmetyk myjacy, wode i czas

Ja jak jezdzilam jeszcze regularnie komunikacja miejska, to zwlaszcza latem duzo ludzi smierdzialo. Ale to byla raczej kwestia 50 stopni w pojezdzie, braku cyrkulacji powietrza, braku skutecznego antyperspirantu, za rzadkiej zmiany ubran i ubran ze sztucznych tkanin
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz

Edytowane przez patrycjapatib
Czas edycji: 2019-09-14 o 01:20
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 07:33   #33
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie myje sie rano poza okresem kiedy noce sa naprawde upalne (czyli 2-3 tygodnie w roku), wtedy juz nie myje sie wieczorem. A na silke chodze zwykle pod wieczor, wiec od razu myje sie w domu po.

Rowniez za gowniarza tak bylo, pot, nie pot, do tego sluzy skuteczny antyperspirant, a jak ktos dalej ma problem to uzywa blokera. I tyle, jak ktos nie spi w poliestrowym kombinezonie z golfem pod pierzyna to wystarczy, przeciez w nocy sie nie pocisz o ile nie ma 300 stopni, spisz w czystej poscieli, cienkich, przewiewnych ubraniach, naprawde nie widze sensu.

Nie rozumiem po co marnowac kosmetyk myjacy, wode i czas

Ja jak jezdzilam jeszcze regularnie komunikacja miejska, to zwlaszcza latem duzo ludzi smierdzialo. Ale to byla raczej kwestia 50 stopni w pojezdzie, braku cyrkulacji powietrza, braku skutecznego antyperspirantu, za rzadkiej zmiany ubran i ubran ze sztucznych tkanin
Rano, na nieumyte ciało nakładasz antyperspirant? Dobrze rozumiem?

Wyboldowane: Nie. Do tego przede wszystkim najpierw służy woda i mydło a dopiero później antyperspirant. Na UMYTE pachy.

Możecie się na mnie obrazić, ale ja już się teraz nie dziwię, że ludzie pisza, że się myją dwa razy dziennie lub częściej.

W sumie zrezygnowałam z dalszej części posta. Doszłam do wniosku, że żenujące by było dla mnie tłumaczenie, a dla kogoś innego czytanie o powodach brania szybkiego, rannego prysznica. Rozumiem zimne łazienki. Też mam zimną (ogrzewaną tylko cienką rurką). Braku rannego mycia nie rozumiem. Nie rozumiem, że ktoś myje twarz, zęby, na twarz nakłada sera, kremy, makijaże a ciała nie umyje, jakby gorsze było i mycie już mu się nie należało. Na nieumytą twarz nie nakłada się makijażu. A na nieumyte ciało czystą bieliznę i czyste ubrania już można?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 07:46   #34
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Rano, na nieumyte ciało nakładasz antyperspirant? Dobrze rozumiem?

Wyboldowane: Nie. Do tego przede wszystkim najpierw służy woda i mydło a dopiero później antyperspirant. Na UMYTE pachy.

Możecie się na mnie obrazić, ale ja już się teraz nie dziwię, że ludzie pisza, że się myją dwa razy dziennie lub częściej.

W sumie zrezygnowałam z dalszej części posta. Doszłam do wniosku, że żenujące by było dla mnie tłumaczenie, a dla kogoś innego czytanie o powodach brania szybkiego, rannego prysznica. Rozumiem zimne łazienki. Też mam zimną (ogrzewaną tylko cienką rurką). Braku rannego mycia nie rozumiem. Nie rozumiem, że ktoś myje twarz, zęby, na twarz nakłada sera, kremy, makijaże a ciała nie umyje, jakby gorsze było i mycie już mu się nie należało. Na nieumytą twarz nie nakłada się makijażu. A na nieumyte ciało czystą bieliznę i czyste ubrania już można?
Jeju. Przecież umyte, przed snem. Rozumiem, jak ktoś się poci w nocy, ale ile się może spocic przeciętny człowiek? Co do twarzy, to niektóre blogerki wręcz polecają, by twarz myć tylko wieczorem, a rano już nie, bo może to zaburzyc naturalna produkcję sebum i florę bakteryjną skóry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 08:02   #35
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87169519]Jeju. Przecież umyte, przed snem. Rozumiem, jak ktoś się poci w nocy, ale ile się może spocic przeciętny człowiek? Co do twarzy, to niektóre blogerki wręcz polecają, by twarz myć tylko wieczorem, a rano już nie, bo może to zaburzyc naturalna produkcję sebum i florę bakteryjną skóry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A jeśli niektóre blogerki zaczną polecać skoki z 3 piętra jako sposób na zwiększenie produkcji adrenaliny to też ludzie zaczną skakać?

Celestine- każdy w nocy się poci. Nie mówię o strugach potu, ale jednak ciało masz przykryte nocą kołdrą. Tak jak w dzień ubraniem a jednak wieczorem ciało myjesz. To dlaczego nie rano?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 09:23   #36
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Wszyscy się pocą w nocy, jest to naturalna funkcja organizmu służąca między innymi oczyszczaniu się z toksyn.
W nocy podczas konkretnych faz snu, mechanizmy oczyszczania są bardzo aktywne.

Jeśli miałabym mówić o dbaniu pod tym względem, to przede wszystkim powinno się unikać blokowania gruczołów potowych. Jest to niezdrowe i często prowadzi do powstawania stanów zapalnych w zablokowanych gruczołach potowych,
Ciało powinno mieć zachowane naturalne funkcje.
czyli swobodnie się móc pocić, a człowiek go z tego potu i wydzielonych z nim soli mineralnych i toksyn, powinien po prostu regularnie oczyszczać.

I nie widzę nic ekologicznego w używaniu blokerów i antyperspirantów.:rolleye s: już chyba serio lepiej się umyć jakimś eko mydłem i woda.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 09:42   #37
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87167639]Mam bardzo zimno w lazience w mieszkaniu i jak tam wchodze rano o innej porze roku niz lato to cierpie, wiec nie zamierzam sie jeszcze rozbierac i brac prysznica. Biore przed spaniem, nie poce sie w nocy jakos specjalnie, a rano uzywam antyperspirantu. Dodatkowo myje sie po silowni. Za to rano codziennie myje i susze wlosy.
Smierdza to moze ludzie ktorzy nosza po kilka razy te same ubrania i nie uzywaja dezodorantu.[/QUOTE]

Tez mam bardzo zimno (zima ok. 15 stopni bez mozliwosci "dogrzania"), ale i tak ten goracy prysznic rano i wieczorem wezme nawet dla rozgrzania sie, codziennie rano tez podczas prysznica myje wlosy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-14, 10:07   #38
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Celestine- każdy w nocy się poci. Nie mówię o strugach potu, ale jednak ciało masz przykryte nocą kołdrą. Tak jak w dzień ubraniem a jednak wieczorem ciało myjesz. To dlaczego nie rano?
Bo w nocy nie poce sie intensywnie, nie chodze po ulicy wiec nie przylepia sie do mnie kurz.
Nigdzie nie pisalam, ze spiac czlowiek sie nie poci w ogole. Ale wg mnie to nie jest jakis straszny, smierdzacy pot, ktorego koniecznie trzeba sie pozbywac prysznicem, bo inaczej czlowiek smierdzi.

Zreszta kurcze, zmyje rano ten "straszny" pot i za piec minut wezme metro, porobie inne rzeczy i znowu bede tak samo spocona.


---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez mam bardzo zimno (zima ok. 15 stopni bez mozliwosci "dogrzania"), ale i tak ten goracy prysznic rano i wieczorem wezme nawet dla rozgrzania sie, codziennie rano tez podczas prysznica myje wlosy.
Ja zima miewam nawet 12 stopni

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-09-14 o 10:27
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 10:21   #39
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87169848]Ja zima miewam nawet 12 stopni [/QUOTE]

Wspolczuje. W sumie nigdy nie mierzylam temperatury w lazience, w kuchni i salonie mam 15 stopni zima.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 10:25   #40
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wspolczuje. W sumie nigdy nie mierzylam temperatury w lazience, w kuchni i salonie mam 15 stopni zima.
To w innych pomieszczeniach na szczescie mam jakos cieplej, tylko w tej lazience zawsze taka lodowka.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 10:30   #41
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
przeciez w nocy sie nie pocisz o ile nie ma 300 stopni, spisz w czystej poscieli, cienkich, przewiewnych ubraniach, naprawde nie widze sensu.
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87169519]Jeju. Przecież umyte, przed snem. Rozumiem, jak ktoś się poci w nocy, ale ile się może spocic przeciętny człowiek?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

To może trochę faktów.
W ciągu dnia człowiek wydala średnio pół litra potu. W ciągu nocy średnio litr.
Ale - większość gruczołów potowych jest zlokalizowana na dłoniach, podeszwach stóp, pachach i w zgięciu łokci, a więc nie całe ciało poci się w takim samym stopniu.

Zdroworozsądkowo patrząc - skoro się pocimy w nocy, to czy trzeba wymieniać codziennie piżamy, pościel, a raz na miesiąc kupować nowy materac (bo przecież też wsiąka w niego pot)?
W związku z tym poceniem nocnym zaleca się zmianę pościeli raz na tydzień, częściej u osób które śpią nago.


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Rano, na nieumyte ciało nakładasz antyperspirant? Dobrze rozumiem?

Wyboldowane: Nie. Do tego przede wszystkim najpierw służy woda i mydło a dopiero później antyperspirant. Na UMYTE pachy.
Tu się zgadzam. Dlatego ja rano nie biorę prysznica, tylko myję myjką pachy i potem nakładam dezodorant. Bo jak wyżej napisałam, nie każdy rejon ciała poci się tak samo intensywnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-14, 12:18   #42
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Red face Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Rano, na nieumyte ciało nakładasz antyperspirant? Dobrze rozumiem?

Wyboldowane: Nie. Do tego przede wszystkim najpierw służy woda i mydło a dopiero później antyperspirant. Na UMYTE pachy.
Nie, antyperspirant nakladam wieczorem bezposrednio po prysznicu, przed pojsciem spac.

Oczywiscie, ze tak, przeciez pisze, ze codziennie wieczorem biore prysznic i dopiero potem anty

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A jeśli niektóre blogerki zaczną polecać skoki z 3 piętra jako sposób na zwiększenie produkcji adrenaliny to też ludzie zaczną skakać?

Celestine- każdy w nocy się poci. Nie mówię o strugach potu, ale jednak ciało masz przykryte nocą kołdrą. Tak jak w dzień ubraniem a jednak wieczorem ciało myjesz. To dlaczego nie rano?
Bo wieczorem jestes pod koldra albo bez niej, w czystym domu, w samej bieliznie, nago albo lekkiej pizamie, w optymalnej temperaturze przez wiekszosc roku (u mnie przynajmniej w sypialni jest calkiem chlodno nie liczac bardzo upalnych nocy). A w ciagu dnia siedzisz na publicznych siedzeniach w knajpach, w komunikacji miejskiej, na lawkach w parku, chodzisz po piachu, zakurzonym miescie, ulicach oproszonych smogiem, biegniesz na tramwaj/na spotkanie, zakladasz wiecej ciuchow niz w nocy, czesto zmieniaja sie temperatury np. wychodzac z klimatyzowanej galerii na upalny dwor. Obok ciebie ulica przejezdzaja samochody i wydzielaja spaliny. Szczerze to naprawde nie widze sensu mycia sie rano, i tak za 5 min wychodzisz na roztwor powietrza i kurzu i spalin.

A przeciez pot stanowi bariere ochronna organizmu, wiec jego obecnosc jest na skorze wskazana, o ile nie ma jej za duzo. A biorac pod uwage, ze duzo osob do mycia uzywa agresywnych zeli myjacych z SLS, SLES czy PEG-ami, to robienie tego jeszcze czesciej niz raz dziennie musi bardzo szkodzic skorze, niszczyc jej bariere hydropilidowa, uposledzac funkcje obronne, wysuszac

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wszyscy się pocą w nocy, jest to naturalna funkcja organizmu służąca między innymi oczyszczaniu się z toksyn.
W nocy podczas konkretnych faz snu, mechanizmy oczyszczania są bardzo aktywne.

(...)
I nie widzę nic ekologicznego w używaniu blokerów i antyperspirantów.:rolleye s: już chyba serio lepiej się umyć jakimś eko mydłem i woda.
To prawda, zastosowalam skrot myslowy, ze w ciagu nocy jestem w chlodniejszym pomieszczeniu i nigdzie nie biegam/nie chodze

Nie uzywasz ani blokera, ani antyperspirantu? Zreszta przeciez anty blokuje tylko okolice pod pachami, nie zaburza wydzielania potu na calej powierzchni ciala
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 12:31   #43
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Zimna lazienka? Nie musze miec najnowszego modelu iphone'a, limuzyny w garazu, willi z ogrodem czy prywatnego basenu. Ale w lazience muusi byc cieplo caly rok.

Chimay, jak Ty myjesz wlosy? Moze akurat podpasuje mi Twoja technika.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 13:15   #44
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Chimay, jak Ty myjesz wlosy? Moze akurat podpasuje mi Twoja technika.
Wieczorem pod prysznicem. Mam tłustą skórę głowy i normalne włosy, długie. Najpierw myję całość jakimś raczej łagodnym szamponem, odsączam, nakładam na włosy na długości odżywkę, a na skórę głowy drugi, mocniejszy szampon do tłustej skóry lub przeciwłupieżowy, często dolewam olejku eterycznego. Trzymam to na czas umycia ciała, potem jeszcze często masuję szczotką z silikonowymi wypustkami.
Podwójne mycie i mechaniczny peeling (szczotka, masaż, lekkie drapanie podczas mycia) zalecił mi trycholog i sprawdza się to lepiej od jednorazowego mycia szamponem.

Generalnie częstotliwość mycia ciała i głowy trzeba dostosować do konkretnego człowieka. Naprawdę są osoby, które się prawie wcale nie pocą lub też ich pot nie ma intensywnego zapachu (kwestia indywidualnej flory bakteryjnej). Po co takie osoby mają brać prysznic codziennie? Są i takie, które pocą się intensywniej i ich pot szybko zaczyna śmierdzieć, więc takie osoby jak najbardziej powinny się myć dwa razy dziennie.
Szkoda tylko, że mało kto to rozumie i pojawiają się jakieś próby ustanowienia obowiązkowej częstotliwości i pory brania prysznica. Naprawdę aż tak często macie do czynienia ze śmierdzącymi ludźmi (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Polsce panuje zwyczaj brania prysznica wieczorem a nie rano)?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 13:18   #45
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Chimay, co to za szczotka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 13:23   #46
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Generalnie częstotliwość mycia ciała i głowy trzeba dostosować do konkretnego człowieka. Naprawdę są osoby, które się prawie wcale nie pocą lub też ich pot nie ma intensywnego zapachu (kwestia indywidualnej flory bakteryjnej). Po co takie osoby mają brać prysznic codziennie? Są i takie, które pocą się intensywniej i ich pot szybko zaczyna śmierdzieć, więc takie osoby jak najbardziej powinny się myć dwa razy dziennie.
Szkoda tylko, że mało kto to rozumie i pojawiają się jakieś próby ustanowienia obowiązkowej częstotliwości i pory brania prysznica. Naprawdę aż tak często macie do czynienia ze śmierdzącymi ludźmi (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Polsce panuje zwyczaj brania prysznica wieczorem a nie rano)?

Chciałam napisać coś podobnego. Znam naprawdę mało osób, które pocą się i pachną na tyle intensywnie, żeby musieć myć się częściej niż raz dziennie. Większość osób, które miałam okazję poznać nieco bliżej i przebywać z nimi w warunkach bardzo kiepskiego kempingu, nie śmierdziało po dwóch, a nawet trzech dniach bez mycia całego ciała przy zachowanym rygorze mycia tyłka, pach i zębów.
Skoro raz dziennie to za mało, dwa koniecznie, to dlaczego nie trzy? Albo co dwie godziny? Serio, niech każdy dopasuje częstotliwość mycia, prania itp. do swoich potrzeb.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 13:26   #47
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Naprawdę aż tak często macie do czynienia ze śmierdzącymi ludźmi (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Polsce panuje zwyczaj brania prysznica wieczorem a nie rano)?
Jechalas kiedys komunikacja miejska? Zwlaszcza latem? Ja od dawna nie jezdze prawie wcale, a do dzis pamietam jaki tam codziennie byl smrod obok kogo nie stanelas

Codziennie uzywasz mocnego szamponu i peelingujesz skalp? Tak Ci zalecil trycholog?

Ja odpowiadalam na zarzuty jak to mozna sie nie myc 2 razy dziennie, zwyczajnie dla mnie to strata pieniedzy, bo nie mam problemu z przykrym zapachem i dziwi mnie zakladanie, ze kazdy po nocy jest nie wiadomo jak spocony i smierdzi. Zreszta przeciez czestsze mycie i agresywne traktowanie skory moze sprawic, ze bedzie ona sie bardziej bronila i bardziej pocila i wydzielala wiecej sebum, zwlaszcza jak sie to robi pierwszym lepszym zelem z marketu, a wiec latwiej o nieprzyjemny zapach, zwlaszcza jak ktos nie lubi sie z antyperspirantem czy blokerem
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 13:29   #48
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Jechalas kiedys komunikacja miejska? Zwlaszcza latem? Ja od dawna nie jezdze prawie wcale, a do dzis pamietam jaki tam codziennie byl smrod obok kogo nie stanelas
Poważnie? Ja niemal codziennie korzystam z komunikacji miejskiej i bardzo rzadko się zdarza, żebym coś od kogoś czula, jeśli już to w czasie upałów albo od starszych osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 13:38   #49
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zimna lazienka? Nie musze miec najnowszego modelu iphone'a, limuzyny w garazu, willi z ogrodem czy prywatnego basenu. Ale w lazience muusi byc cieplo caly rok.

Chimay, jak Ty myjesz wlosy? Moze akurat podpasuje mi Twoja technika.
W Sydney ogrzewanie w domach i mieszkaniach nie jest standardem.
Jesli budujesz dom od zera, to pewnie, mozesz sobie zrobic centralne, ale jak kupujesz mieszkanie, to bedzie zaopatrzone tylko w jeden klimatyzator, ewentualnie dwa - jeden w salonie, i drugi w glownej sypialni.


---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87170272]Poważnie? Ja niemal codziennie korzystam z komunikacji miejskiej i bardzo rzadko się zdarza, żebym coś od kogoś czula, jeśli już to w czasie upałów albo od starszych osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tez korzystam codziennie i nie czuje smrodu od nikogo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-14, 14:21   #50
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87170272]Poważnie? Ja niemal codziennie korzystam z komunikacji miejskiej i bardzo rzadko się zdarza, żebym coś od kogoś czula, jeśli już to w czasie upałów albo od starszych osób.
[/QUOTE]

No. Akurat kilka razy jezdzilam jakis czas temu, niestety w najwieksze upaly, a wiec jakos poczatek czerwca i nie dosc, ze nie bylo miejsca gdzie stanac ani jak w ogole wejsc do tramwaju, to jak juz Ci sie udalo, to dookola wszedzie podniesione pachy albo ogolnie okolice plecow, biustu i ramion, ubrania zwykle mokre od potu w tych rejonach, rozpuszczone wlosy przyklejajace sie do karku i dekoltu, pot splywajacy po twarzy. Warunki slabe, nie sadze, zeby tutaj poranny prysznic zrobil roznice, bardziej wlasnie brak dezodorantu/antyperspirantu czy blokera, zbyt cieply ubior jak na temperature - dlugie rekawy, sweterki i to najgorszej jakosci z jakichs sieciowek, czyli z jakichs sztucznych materialow, porozpuszczane wlosy.

Inna sprawa, ze jak wejdzie osoba bezdomna to czuc w calym tramwaju, ale ja mowie o zwyklych ludziach, ktorzy bardzo mocno pachna potem albo co gorsza miksem potu i mocnych perfum. I to normalne, ze w takiej saunie ludzie sie poca, ale dlatego sie ubiera w ubrania z naturalnych tkanin, przewiewne, dopasowane do upalow, zwiazuje wlosy i przede wszystkim uzywa czegos pod pachy.

Ale w okresie liceum i wczesniej jezdzilam regularnie i wlasciwie o kazdej porze roku cos czulam jezeli w tramwaju bylo dosc duzo ludzi i stalo sie blisko.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 14:27   #51
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87170252]Chimay, co to za szczotka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ta KLIK.

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Jechalas kiedys komunikacja miejska? Zwlaszcza latem? Ja od dawna nie jezdze prawie wcale, a do dzis pamietam jaki tam codziennie byl smrod obok kogo nie stanelas
Całe życie jeżdżę komunikacją miejską, tak w Polsce jak i w Niemczech. I nie, nie spotykam w niej codziennie śmierdzących ludzi. Ostatni raz spotkałam taką naprawdę śmierdzącą panią w autobusie 5 lat temu, ale ona była chora psychicznie już na pierwszy rzut oka.
Owszem, bywa że śmierdzi cały autobus, ale to przeważnie dlatego, że jest stary i siedzenia z materiału nie są odpowiednio często czyszczone, nie ma siły, żeby to nie zaczęło kiedyś śmierdzieć.

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Codziennie uzywasz mocnego szamponu i peelingujesz skalp? Tak Ci zalecil trycholog?
Codziennie myję głowę szamponem do tłustych włosów, co 2-3 dni dodaję do niego olejku eterycznego, średnio co tydzień masuję szczotką pod koniec mycia, raz na miesiąc robię peeling emulsją Squamax. Samo codzienne mycie szamponem nie wystarczało, moja skóra głowy wyglądała pod kamerką trychologiczną jak wysmarowana stężałym łojem, skóry w ogóle nie było pod tą warstwą widać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 14:34   #52
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Całe życie jeżdżę komunikacją miejską, tak w Polsce jak i w Niemczech. I nie, nie spotykam w niej codziennie śmierdzących ludzi. Ostatni raz spotkałam taką naprawdę śmierdzącą panią w autobusie 5 lat temu, ale ona była chora psychicznie już na pierwszy rzut oka.
Owszem, bywa że śmierdzi cały autobus, ale to przeważnie dlatego, że jest stary i siedzenia z materiału nie są odpowiednio często czyszczone, nie ma siły, żeby to nie zaczęło kiedyś śmierdzieć.
Ja to widzialam zwlaszcza jak bylo duzo ludzi w tramwaju. Bedac w poblizu czyjejs okolicy karku czy klatki piersiowej czulam ewidentnie smierdzacy pot, brzydki zapach siedzen to inna sprawa.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Codziennie myję głowę szamponem do tłustych włosów, co 2-3 dni dodaję do niego olejku eterycznego, średnio co tydzień masuję szczotką pod koniec mycia, raz na miesiąc robię peeling emulsją Squamax. Samo codzienne mycie szamponem nie wystarczało, moja skóra głowy wyglądała pod kamerką trychologiczną jak wysmarowana stężałym łojem, skóry w ogóle nie było pod tą warstwą widać.
Ok, zle zrozumialam, myslalam, ze codziennie peelingujesz ta szczotka
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 14:39   #53
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zimna lazienka? Nie musze miec najnowszego modelu iphone'a, limuzyny w garazu, willi z ogrodem czy prywatnego basenu. Ale w lazience muusi byc cieplo caly rok.

Chimay, jak Ty myjesz wlosy? Moze akurat podpasuje mi Twoja technika.

Mieszkałam kiedyś zimą w Chinach w akademiku na wymianie przez trzy miesiące. Zimno było tak, że spałam w czapce i rękawiczkach. A ciepła woda była tylko wtedy, kiedy mało ludzi się kąpało, tj. między 9 a 16, a potem w nocy między 1 a 4. A tak to byłam szczęśliwa jak o 20 leciała letnia, a nie zimna.



Kiedyś próbowałam się kąpać dwa razy dziennie, ale strasznie wysuszało mi to skórę, szczególnie w miejscach intymnych. Siedzenie było katorgą.

Teraz myję się tylko wieczorem, ubrania zmieniam codziennie, nie śmierdzę. Prysznic poranny tylko podczas miesiączki.

Edytowane przez 7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Czas edycji: 2019-09-14 o 14:52
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 14:58   #54
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

U mnie przysznic z rana zajmowalby duzo czasu. Nie znosze wkladac spodni albo rajstop na swiezo wybalsamowane nogi. A balsamu uzyc musze, bo czuje ze skora na calym ciele mi sie sciaga.

Po wieczornej kapieli uzywam dezodorantu, rano poprawiam i nie smierdze. Z tym, ze kupuje mocniejsze dezodoranty typu maximum protection. Przy zwyklych w sprayu robia mi sie pod pachami mokre plamy w ciagu dnia. Nie ma smrodu, tylko nieprzyjemna wilgoc. Kazdy zna swoje cialo i co dziala na nie najlepiej. Niby takie blokery sa niezdrowe, ale bardzo ulatwiaja zycie. Zadnych skutkow ubocznych nie doswiadczam. Gruntowne mycie urzadzam sobie co 1-2 dni, oczywiscie w miedzyczasie myje strategiczne rejony. Mam dosc wrazliwa skore na kontakt z potem, w lecie czasami musze sie prysznicowac 2x dziennie inaczej pojawiaja sie rozne krostki i podraznienia od potu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 16:17   #55
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
U mnie przysznic z rana zajmowalby duzo czasu. Nie znosze wkladac spodni albo rajstop na swiezo wybalsamowane nogi. A balsamu uzyc musze, bo czuje ze skora na calym ciele mi sie sciaga.
Mam tak samo, a dodatkowo musiałabym drugi raz brać prysznic zaraz po pracy lub wieczorem, a to nie jest zdrowe dla skóry i żadnymi balsamami nie wynagrodzi się jej dwukrotnego w ciągu dnia usuwania naturalnego płaszcza lipidowego.

Dodatkowy poranny prysznic tylko latem podczas upałów a i to samą tylko wodą - wtedy też nie balsamuję ciała, bo jest na to za ciepło, ani też nie zakładam tyle ciuchów, co w okresie poza latem. Ubieranie się na jeszcze rozpulchnioną po myciu i nabalsamowaną skórę jest bardzo niekomfortowe. Luźna piżamka czy szlafrok po wieczornym prysznicu to co innego.

No i w dni basenowe brałam dwa razy prysznic - najpierw przed a potem po. Chociaż śmiem twierdzić, że branie prysznica przed basenem nie dla każdego jest oczywistością
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 18:01   #56
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Myję się co najmniej 2 razy na dobę, włosy 1. Nienawidzę się smarować czymkolwiek (obowiązkowo tylko filtr na paszczę), dopiero przy skrajnym przesuszu gdy powstaną piekące łuszczące się parchy zapodaję miejscowo krem sterydowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 20:30   #57
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Podobno codzienne mycie osłabia odporność i w ogóle działa niekorzystnie na zdrowie Nie zważając na to, biorę prysznic codziennie, raz.
Wiem że w przypadku niemowlat WHO zaleca kąpiel nie częściej niż 3 razy w tygodniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 20:42   #58
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Ja nie czuję się zadbana pod względem profilaktyki zdrowotnej, zbieram się do lekarzy i na badania jak sójka za morze, bardzo chciałabym być w tym względzie regularna.

Myję się codziennie, nieumyta nie zasnę, a jeśli zdarzało mi się paść, to wymieniałam pościel, bo się brzydziłam. Rano myję przy umywalce strategiczne miejsca, prysznic biorę jeśli mocno spocę się w nocy lub mam obfity okres. Zawsze sobie trochę zmoczę włosy przy prysznicowaniu ciała, a do tego od mojej pobudki do wyjścia z domu mija max pół godziny i chyba chłodno by mi było po tym myciu, w drodze
Balsamuję się kilka razy w tygodniu, moja skóra nie lubi codziennego smarowania, gdy przesadzę, to mam wypryski. Maluję się codziennie, ale prosto - filtr, podkład mineralny, puder, róż, kolorowa szminka, żel do brwi, rzęsy mam przedłużone. Wieczorem zmywam dwuetapowo, potem tonik, serum nawilżające lub lekkie kwasowe (mam tłustą cerę), żel pod oczy. Rano też mycie, ale tylko żelem i tak samo tonik i serum. Zimą raz na jakiś czas użyję kremu. Maseczki mam głównie oczyszczające, których używam gdy coś mi wyskoczy. W sumie przydałaby mi się jakaś nawilżająco-odżywcza. Miałam kilka podejść do bardziej zaawansowanej pielęgnacji włosów, ale mam problem z regularnością. Pewnie przez to, że wyglądają okej, a zwłaszcza gdy wysuszę je suszarką, a nie położę z mokrymi spać. Tylko szampon i odżywka, do tego olejek na końcówki i serum. Z piętami mam taki problem, że ugniatają się i są twarde po jakimś czasie, wtedy używam tarki, a ogólnie smaruję je balsmem. Paznokcie robię sobie sama, hybrydowe. U stóp maluję zwykłym lakierem, bo szybciej i trzyma się nieźle. Kiedyś farbowałam włosy, teraz już nie. Chodzę tylko na podcięcie, gdy zaczynają kiepsko wyglądać. Chodzę na rzęsy co 3 tygodnie, do tego mam makijaż permanentny brwi, oczu i ust. Latem golę się co drugi dzień, gdy jest chłodniej trochę rzadziej, oprócz pach, bo gdy odrosną mi trochę włosy, to mam wrażenie, że sztyft gorzej działa. Brwi skubię non stop, bo mam milion czarnych włosków. Zęby dwa razy dziennie elektryczną szczoteczką plus płyn na próchnicę. Chodziłam na zajęcie taneczne do niedawna, ale teraz mam zamiar kupić sobie open do klubu fitness z basenem.
Mam sporo ciuchów, staram się chodzić we wszystkich, dlatego wieczorem sobie szykuję stylizację i dodatki, biżuterię. Włosy noszę rozpuszczone, nie umiem za bardzo niczego z nimi zrobić.
Jeśli chodzi o żarcie, to chyba najgorzej nie jest, tylko dużo jem i lubię wynalazki, więc jestem nieekonomiczna pod tym względem.
Niestety piję sporo alkoholu, stereotypowy student ze mnie :/
Chciałbym być bardziej aktywna fizycznie i spędzać więcej czasu na zewnątrz. Jakbym mogła mieć pieseła to byśmy łazili na kilkugodzinne spacery, no ale nie mogę :<
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 20:55   #59
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Myję się co najmniej 2 razy na dobę, włosy 1. Nienawidzę się smarować czymkolwiek (obowiązkowo tylko filtr na paszczę), dopiero przy skrajnym przesuszu gdy powstaną piekące łuszczące się parchy zapodaję miejscowo krem sterydowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to dla mnie jest to zaniedbanie, zaniedbanie potrzeb własnego organizmu, niedopasowanie pielęgnacji do potrzeb. A więc nie tylko za rzadko/za mało, ale też za dużo/za często.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 08:43   #60
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Jak dbacie o siebie każdego dnia?

Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne to: używam dobrej jakości odżywki do włosów i staram się regularnie podcinać końcówki. Mam wykonane pernamentne brwi, używam maseczek i kremów do twarzy, peelingów i balsamów do ciała. Zawsze mam pomalowane pazokcie u stóp. Co drugi dzień depiluje całe ciało. Również make up wykonuje codziennie.
W kwestii dbania o zdrowie: 1 stycznia rzuciłam papierosy, ćwiczę 3-4 razy w tygodniu, staram się unikać chodzenia w butach na obcasach, jestem na diecie wegetariańskiej, zażywam suplementy diety (skrzyp polny, potas z magnezem i witaminę B12), obecnie staram się pilnować aby spać minimum 6-8h na dobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 21:13:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.