Chanel-kolorówka - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-26, 08:52   #61
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

Dziewczyny Drogie: Margaretko, Contax,

bardzo Wam dziękuję za niezwykle cenne podpowiedzi.
Złego wyboru dokonałabym słuchając Pani w perfumerii.
najśmieszniejszy jest fakt, że Pani owa z palety testerów prezentowala mi Mat Lumiere jako puder wykończeniowy w kamieniu.
Kurcze juz głupia jestem.
Dziś jeszcze raz polecę
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 08:53   #62
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
switezianko, Mat Lumiere to następca Double Perfection i to nie jest zwykły puder prasowany, tylko (suchy) kompakt. Wiem, bo sama go używam i na pewno nie jest tylko pudrem.
Pani z perfumerii nagadała Ci bzdur.


Co do Chanel: mam kompakty Chanel: DP i Mat Lumiere. Jestem nimi zachwycona. Po ich odkryciu prawie pożegnałam się z podkładami w płynie.
Miałam jeszcze podwójne cienie, ale mi się nie podobały. Miałam też róż i też mi się nie podobał, ale tutaj to była akurat moja wina, bo źle dobrałam odcień.

Mam ochotę kupić jakieś cienie czwórki i róż Caprice
margaretko a jakiego odcienia kompaktu uzywasz? I czy widzisz jakąs różnicę między DP a Mat Lumiiere?
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 09:04   #63
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Mat Lumiere to puder kompaktowy z tym, że suchy, pudrowy, a nie kremowy jak większość kompaktów. Stąd błędne zakwalifikowanie go przez Panią konsultantkę do pudrów prasowanych. Pudrowy kompakt różni się od zwykłego prasowańca tym, że można go nakładać również na mokro i ma więcej pigmentów, no i dzięki temu lepiej kryje niż zwykły prasowaniec. I wg mnie nie nadaje sie do wykańczania makijażu, bo nałożony na podkład zrobi straszną tapetę. Jego używa się zamiast podkładu.

Contax, jak Ty dobrze potrafisz to opisać


Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
margaretko a jakiego odcienia kompaktu uzywasz? I czy widzisz jakąs różnicę między DP a Mat Lumiiere?
DP mam 50 Poudre, a ML 30 Aurore. Wolę 30 Aurore, bo to lepszy kolor. Mam wrażenie, że DP jest trochę bardziej miękki, taki mniej zwarty, bardziej suchy i pylisty. ML jest jakby mocniej sprasowany. Może przez to DP wydaje się cięższy. Ale nie widzę między nimi jakiejś zasadniczej różnicy już na twarzy.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 09:22   #64
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Contax, jak Ty dobrze potrafisz to opisać




DP mam 50 Poudre, a ML 30 Aurore. Wolę 30 Aurore, bo to lepszy kolor. Mam wrażenie, że DP jest trochę bardziej miękki, taki mniej zwarty, bardziej suchy i pylisty. ML jest jakby mocniej sprasowany. Może przez to DP wydaje się cięższy. Ale nie widzę między nimi jakiejś zasadniczej różnicy już na twarzy.
dziękuję Ja też chciałabym 30, szkoda że na Tru odcienie zaczynaja się od 40
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 09:55   #65
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Chanel-kolorówka

Hej dziewczyny

ja z Chanel posiadam jedynie podkład Mat Lumiere 30, jestem z niego bardzo zadowolona, najlepszy jaki używałam.
Teraz zmierzam się na róż i może jakieś cienie

Ja w wątkach o kolorówce najbardziej lubię oglądać zdjątka

Wklejajcie swoje kolekcje
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 10:57   #66
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez switezianka Pokaż wiadomość
P4W- bardzo Ci dziękuję za podpowiedź.

Wczoraj pobiegłam do perfumerii i dowiedziałam się, iż Mat Lumiere występuje tylko w postaci pudru w kamieniu i ma funkcje wykończenia makijażu, nie stanowi natomiast formy compactu.
Szczerze powiem, iż dostaje lekkiego zawrotu głowy od sprzecznych informacji udzielanych mi w perfumeriach.
Chyba skusze się na Icone Diora, ale chciałabym również wypróbować ów Mat Lumiere - tylko jak to zrobić, gdy Pani Konsultantka twierdzi, iż jest to jedynie zwykły puder prasowany - kurcze
Właśnie świtezianko, nie słuchaj dziewczyn z perfumerii, a tych z Sephory to już napewno, zawsze gdy nie byłam zdecydowana, namówiły mnie na jakieś badziewie. A najgorszym z nich był podkład Chanel Double Perfection Creme Poudre, ten w czarnej tubce. Nic tak nie podkreśla porów i suchych skórek na twarzy, jak ten, dodatkowo przesusza skórę.
Słuchając dziewczyn w perfumerii można wyrzucić sporo kasy w błoto, bo oni chcą tylko sprzedać i doradzą Ci to, co jest akurat na stanie w Twoim kolorze, a niekoniecznie to, co jest dobre dla Ciebie.
Jeżeli już, to lepiej idź do Douglasa, tam dziewczyny są kompetentne.
A poza tym, masz nas!! i my Ci doradzimy najlepiej
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:00   #67
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Chanel-kolorówka

Słuchajcie, a tak btw, jakie macie odcienie tego kompaktu DB? Bo on chyba jest jeszcze na tru. Może ciemniejszy by mi podpasował. Taki w kolorze 23 HR, albo 3 Lancome. Ktoś doradzi?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 11:05   #68
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Contax, jak Ty dobrze potrafisz to opisać

Margaretko, zawsze do usług


Cytat:
DP mam 50 Poudre, a ML 30 Aurore. Wolę 30 Aurore, bo to lepszy kolor. Mam wrażenie, że DP jest trochę bardziej miękki, taki mniej zwarty, bardziej suchy i pylisty. ML jest jakby mocniej sprasowany. Może przez to DP wydaje się cięższy. Ale nie widzę między nimi jakiejś zasadniczej różnicy już na twarzy.

czyli oba tak samo dobrze trzymają mat na skrobi
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:07   #69
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

Laylo,
dzięki Kochana,
właśnie dlatego cieszę się, że mam Was
Nie ma to, jak kompetentne Dziewczyny!!!!!

Polezę dziś do Douglasa, może tam dostanę właściwy Mat Lumiere i będę mogła go wyprobować.
Nie wiem, właściwie, dlaczego tak mocno się na niego uparłam.
Gdzieś w mojej biednej głowienie stworzony został obraz perfekcji tego kosmetyku i sama nie wiem, czy obraz ów jest właściwy.

mam mieszaną cerę, z wyraźnie zaakcentowana strefą T - świecę się już po godzinie od położenia makijażu, dodatkowo mam skóre naczynkową - więc podklad idealny musi mieć właściwości kryjące.

Czy jest cos takiego, idealnego dla mnie?
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:09   #70
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Chanel-kolorówka

A może zrezygnuj z kompaktu pudrowego i zaopatrz się w bazę i podkład
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:14   #71
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Chanel-kolorówka

Ponawiam swoją prośbę
Jeśli ktoś testował róż Neroli Rose i może mi kolorystycznie porównać do Narcisse.
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 11:15   #72
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

Contax,

szczerze powiedziawszy, zaopatrując się w compact chciałam uniknąc pozornej mnogości kosmetyków na moim licu.
Compact wydawał mi sie wygodna, szybką forma makijażu i zależy mi na kryciu i matowieniu.
W kwestii bazy - nie mam doświadczenia,
a wszystkie podkłady - fluidy nie satysfakcjonują mnie swoja jakością - zbierają się w porach, twarz sie przetłuszcza, poprawiając makijaż osiągam tylko efekt maski
wiem, cos robie nie tak...
dlatego chciałam zainwestować w wielofunkcyjny kosmetyk.

Dzięki Moja Droga, że chcesz mi doradzać.
Zamieniam się w słuch,bardzo, ale to badrzo chętnie skorzystam z Waszych mądrych i doświadczonych rad i opinii
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:20   #73
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez switezianka Pokaż wiadomość
Laylo,
dzięki Kochana,
właśnie dlatego cieszę się, że mam Was
Nie ma to, jak kompetentne Dziewczyny!!!!!

Polezę dziś do Douglasa, może tam dostanę właściwy Mat Lumiere i będę mogła go wyprobować.
Nie wiem, właściwie, dlaczego tak mocno się na niego uparłam.
Gdzieś w mojej biednej głowienie stworzony został obraz perfekcji tego kosmetyku i sama nie wiem, czy obraz ów jest właściwy.

mam mieszaną cerę, z wyraźnie zaakcentowana strefą T - świecę się już po godzinie od położenia makijażu, dodatkowo mam skóre naczynkową - więc podklad idealny musi mieć właściwości kryjące.

Czy jest cos takiego, idealnego dla mnie?
Panie w perfumerii nagdały Ci jakis bzdur. Mat Lumiere to na 100% podkład w kompakcie. Na dowód wklejam Ci fotke opisu z opakowania.
Takze mam taką cere jak Ty, czyli strefa T szybko zaczyna błyszczeć. U mnie zdecydowanie lepiej sprawdzaja sie kompaktyniz płynne podkłady. Co do naczynek, to spokojnie mozesz kupic dobry korektor lub zieloną baze kryjącą własnie czerwone plamki, naczynkai na to kompakt

Fakt, ze kompakt Mat L. na sucho jest zdecydowanie mniej kryjący niz na mokro i spokojnie nadałby sie tez jako wykonczający puder na jakis lekki podkład. Moze dlatego pani w perfumerii stwierdziła ze to prasowaniec

EDIT: Layla79 jeśli uzywasz podkładów Lancome 03 to z double pownien Ci pasowac nr 08 Contour lub nr 40 Sable. Ja z Lancome uzywam 03 i DP 08 był dla mnie idealny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mat lumiere.JPG (90,9 KB, 37 załadowań)
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2008-02-26 o 11:31 Powód: dopisek
Soft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:28   #74
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez switezianka Pokaż wiadomość
Contax,

szczerze powiedziawszy, zaopatrując się w compact chciałam uniknąc pozornej mnogości kosmetyków na moim licu.
Compact wydawał mi sie wygodna, szybką forma makijażu i zależy mi na kryciu i matowieniu.
W kwestii bazy - nie mam doświadczenia,
a wszystkie podkłady - fluidy nie satysfakcjonują mnie swoja jakością - zbierają się w porach, twarz sie przetłuszcza, poprawiając makijaż osiągam tylko efekt maski
wiem, cos robie nie tak...
dlatego chciałam zainwestować w wielofunkcyjny kosmetyk.

Dzięki Moja Droga, że chcesz mi doradzać.
Zamieniam się w słuch,bardzo, ale to badrzo chętnie skorzystam z Waszych mądrych i doświadczonych rad i opinii

Ja używam już drugi, czy trzeci rok właśnie kompaktów pudrowych i moim faworytem jest wycofany obecnie DP Chanela. Ale nie oszukujmy się taki wielofunkcyjny kosmetyk nie załatwi wszystkiego. Jak oczekujesz matu (tu on osiąga mistrzostwo świata) i wyrównania kolorytu skóry, to będzie to strzał w 10 Przy większych niespodziankach, przebarwieniach, popękanych naczynkach czy blizenkach potrzebny będzie dodatkowo korektor. Aha i ja go nakładam dużym pędzlem do pudru, nie gąbeczką, dzięki czemu efekt jest lżejszy.

Nie wiem, czy korzystasz przy poprawkach w ciągu dnia z bibułek matujących wg mnie są nieocenione. Zbierzesz nimi nagromadzone serum i unikniesz nałożenia dodatkowej grubej warstwy pudru

Co do podkładów to może zainteresuj się bardziej podkładami lekkimi. Krycie można przecież regulować ilością nakładanych cienkich warstw.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:55   #75
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

Dziewczyny Drogie , wiedziałam, że okażecie się Skarbnicą Wiedzy

Soft,
nie używałam jeszcze compactow - zawsze tradycyjny zestaw podkład we fluidzie + lekki , sypki puder.
Pani w perfumerii, jako pierwszy pokazała mi właśnie Mat Lumiere - objaśniając, że jest to puder wykończeniowy, prasowany i na dowód zaprezentowała mi jego właściwości na mojej dłoni - rzeczywiście efekt był delikatny i dlatego uwierzyłam,
następnie na moje usilne pytanie o compact z tej serii, Pani zaprezentowała mi coś kremowego w compakcie właśnie i to miał być jej zdaniem - Mat Lumiere -
coś mi sie nie zgadzało - już w pierwszej fazie - w kwestii matowienia, ale myślałam, że to wina mojej skóry.
Musze jeszcze raz wyprobowac ten lekki "prasowany" podkład w compacie.


Contax,
cudownie, że mogę liczyć na Wasze rady.,
Jesteście nieocenione.
Uzywam w ciągu dnia bibułek matujących, ale podkłady zastosowane na mojej skórze - nawet te najlepsze - złaża i zostaja na bibułce - wkurza mnie to.
Dlatego tak usilnie szukalam kosmetyku matującego i kryjącego naczynka i uczepiłam się Mat Lumiere.
Niespodzianki zdarzają mi rzadko, przebarwienia posiadam, ale tylko w formie rozszerzonych naczynek,- do ukrycia niezbyt dużo - chociaż dużo -bo nierówny przez naczynkową cere - koloryt skory i te cholerne sebum.

Musze testowac jakieś nowości, może nowe cudeńka, bo mam wrażenie, że moja skora tłuści się na każdym podkładzie - jest wstrętna , ble
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:55   #76
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Chanel-kolorówka

Dawne cienie pojedyncze Chanel Ombre Unique bardzo lubiłam- dawały naturalny efekt, dość delikatny, świetne jako baza pod inny cień. Mega trwałość.

Podwójne cienie Irreelle Duo również są świetne gatunkowo.
Kolor Desert Rose- mój ulubiony, super na dzień, delikatne odcienie w sam raz do naturalnego makijażu.
Kolor Orient Express to odcień jasnego, różowego koloru z lekkim odcieniem fioletu, ale bardziej wpada w róż; drugi kolor to piękny, ciemny fiolet, naprawdę zjawiskowy, z drobinkami.
Sunset Gold to prawdziwy, złoty kolor, słoneczny, a drugi to matowa czerń.

Puder Universelle Libre- bez zachwytów, średnio utrwala makijaż, szybko trzeba robić poprawki.

Kompakt Chanel Mat Lumiere- nie do końca go przetestowałam bo noszę go głównie jako lusterko w torebce. Ale na pewno dobrze poprawia makijaż w ciągu dnia, matuje ale nie wysusza, ładne kolory. Mat na pewno nie trwa przez cały dzień.

Lakiery do paznokci Le Vernis- moje ulubione. Trwałe, piękne kolory, łatwo się nakładają.

Tusz Inimitable- pięknie wyczesuje rzęsy, świetnie się nakłada. Daje naturalny efekt, dość szybko wysycha, wtedy zaczyna się lekko osypywać. Nie dla mnie.
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 11:59   #77
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Lakiery do paznokci Le Vernis- moje ulubione. Trwałe, piękne kolory, łatwo się nakładają.
O własnie, zapomniałam o lakierach
Stanowczo są moje ulubione
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:07   #78
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez switezianka Pokaż wiadomość
Dziewczyny Drogie , wiedziałam, że okażecie się Skarbnicą Wiedzy

Soft,
nie używałam jeszcze compactow - zawsze tradycyjny zestaw podkład we fluidzie + lekki , sypki puder.
Pani w perfumerii, jako pierwszy pokazała mi właśnie Mat Lumiere - objaśniając, że jest to puder wykończeniowy, prasowany i na dowód zaprezentowała mi jego właściwości na mojej dłoni - rzeczywiście efekt był delikatny i dlatego uwierzyłam,
następnie na moje usilne pytanie o compact z tej serii, Pani zaprezentowała mi coś kremowego w compakcie właśnie i to miał być jej zdaniem - Mat Lumiere -
coś mi sie nie zgadzało - już w pierwszej fazie - w kwestii matowienia, ale myślałam, że to wina mojej skóry.
Musze jeszcze raz wyprobowac ten lekki "prasowany" podkład w compacie.


Contax,
cudownie, że mogę liczyć na Wasze rady.,
Jesteście nieocenione.
Uzywam w ciągu dnia bibułek matujących, ale podkłady zastosowane na mojej skórze - nawet te najlepsze - złaża i zostaja na bibułce - wkurza mnie to.
Dlatego tak usilnie szukalam kosmetyku matującego i kryjącego naczynka i uczepiłam się Mat Lumiere.
Niespodzianki zdarzają mi rzadko, przebarwienia posiadam, ale tylko w formie rozszerzonych naczynek,- do ukrycia niezbyt dużo - chociaż dużo -bo nierówny przez naczynkową cere - koloryt skory i te cholerne sebum.

Musze testowac jakieś nowości, może nowe cudeńka, bo mam wrażenie, że moja skora tłuści się na każdym podkładzie - jest wstrętna , ble
Moja cera takze idealna niestety nie jest. Na lewym policzku mam 5 małych czerwonych kropek po zaskórnikach, więc moja cera przez to tez nie ma równego kolorytu do tego błyszczenie.Więc nie moge uzywac mocno kryjących podkładów jak np Dermablend.Jeszcze dobrze kryje leciutki podkład Lancome Teint Idole,z tego co wiem to teraz wyszła nowosc własnie Teint Idole w kompakcie. Jestem go bardzo ciekawa bo płynny Idole wdg mnie jest doskonały tu link do truskawki
http://eu.strawberrynet.com/makeup.a...neId=6013#6013

Komapkt jest zbawieniemna te czerwone plamki stosuje korektor i na mokro kompakt. W tych zaczerwienionych miejscach dociskam bardziej gąbeczke. Efekt jest naprawde zadowalajacy. Moze wybierz zakupy na struskawce. Tam Mat Lumiere wraz z puderniczka kosztuje 129zł a w perfumerii zapłaciłam 202zł
http://eu.strawberrynet.com/makeup.a...neId=9053#9053
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2008-02-26 o 12:08 Powód: .
Soft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:15   #79
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

Soft Moja Droga,
dzięki Ci serdeczne za dzielenie się spostrzeżeniami - tak cennymi, bo przecież cenne są również kwoty wydawane na te nasze kosmetyki.
ja już jestem wściekła, jak pomyślę ile pieniędzy wyrzuciłam w błoto.

Uparłam się na ten Mat Lumier jak koza, zupełnie nie wiem, co mi odbiło.
jakieś wrażenie nieodparte o doskonałości tego kosmetyku kołacze mi sie w glowie.

Soft, a czy ten specyfik jest wydajny?
Jak Ci się go nakłada na mokro i jak wtedy zachowuje sie jego struktura?

Kochana, a jak on się zachowuje "na sucho" ?
delikatne krycie - rozumiem?
co stosujesz pod?


ależ Cię wymęczę tymi pytaniami

ps. w kwestii zakupu na Truskawce - dziękuję Ci za link.
Nie robiłam tam jeszcze zakupów, ale to kwestia przekonania sie do oryginalności produktów - muszę sprobować.
Kupując np. w sieciowej perfumerii - mam gwarancje reklamacji i zwrotu w przypadku niespełnienia obietnic producenta, powstania uczulenia itp.
wiem, ze to staroświeckie poglądy.
Musze sprobować tej truskawy
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 12:25   #80
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Chanel-kolorówka

Zebrałam wszystko razem i zrobiłam foty.

Na fotach nie ma podkładu Pro Lumiere, ale mam go w saszetkach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Chanel1.jpg (86,5 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Chanel2.jpg (98,9 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Chanel3.jpg (74,3 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Chanel4.jpg (52,8 KB, 102 załadowań)
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:28   #81
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez switezianka Pokaż wiadomość
Soft Moja Droga,
dzięki Ci serdeczne za dzielenie się spostrzeżeniami - tak cennymi, bo przecież cenne są również kwoty wydawane na te nasze kosmetyki.
ja już jestem wściekła, jak pomyślę ile pieniędzy wyrzuciłam w błoto.

Uparłam się na ten Mat Lumier jak koza, zupełnie nie wiem, co mi odbiło.
jakieś wrażenie nieodparte o doskonałości tego kosmetyku kołacze mi sie w glowie.

Soft, a czy ten specyfik jest wydajny?
Jak Ci się go nakłada na mokro i jak wtedy zachowuje sie jego struktura?

alez Cię wymęczę tymi pytaniami
No niestety ceny w naszych polskich perfumeriach w porównianiu z innymi krajami sa naprawde zabójczeZaluje,ze wczesniej nie zaglądałam na wątek o truskawce tylko dopiero kilka dni temu

Co do wydajności to trzeba przyznac ze kompakty jednak starczają na troche krócej niz płynne. Ale z drugiej strony taki kompakt zastępuje takze puder sypki czy prasowany tak więc mysle ze wychodzi na to samo no i makijaz duzo szybciej sie wykonuje

Uwielbiam go na mokro bo wtedy własnie kryje najlepiej. Wtapia sie doskonale w skóre. Naprawde cięzko z nim przesadzić. Wdg mnie efekt po nim jest delikatny i bardzo naturalny, p4w takze o tym pisała - powstaje taki make-up " no make-up" Podoba mi sie tez to ze cera po nim jest taka satynowa. Najlepiej wygląda kilka minut po nalozeniu kiedy "zgra sie" z cerą.
Matuje dość mocno, więc mozna nałozyć na to jakis delikatnie rozświetlający puder np meteorki Beige Chic.

EDIT: ja tez wole co prawda kupowac w perfumerii nawet ze wzgledu na to, ze nie musze martwic sie o przesylke no i mam 100% pewnosc ze kosmetyk jest 1wszej swiezosci. Ale w wątku o truskawce widziałam ze dziewczyny były naprawde zadowlone, wiec czemu nie sprobowac? Jesli okaze sie cos nie tak poprostu wiecej sie tam nie kupi i tyle
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2008-02-26 o 12:35 Powód: dopisek
Soft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:35   #82
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

Soft,
dzięki za dokładny opis doznań!!!!

Czy stosując go na mokro, nie masz poczucia powstawania plam na buzi?

Acha Kochana, i jaki kolor mam wybrać, bo pobiegnę dziś nałożyć go na paszczę - bowiem domyślam sie, że próbek tego specyfiku nie dostanę.

Cere mam jasną, tylko z czerwonym odcieniem powstałym przez te uporczywe naczynka - więc chyba powinnam wybierać tonację żółtawe?

Co o tym sądzisz Soft?

Ps. masz rację Kochana, ceny w naszych perfumeriach wydają się być kosmiczne wręcz?
w dodatku - niestety - czasem można w nich również trafić na przeterminowane kosmetyki.
Chyba w Europie nadal króluje przesąd, że Polska to zaścianek
Wiem, że muszę płacic za jakośc oraz doskonałość firmy, ale bez przesady!!!!
Choc zarabiamy mniej, to musimy za kosmetyki płacic wiecej - niż inni, bogaci Europejczycy.

A z tą truskawką masz rację Kochana - tzreba spróbowac.

Przyznam Ci się jeszcze, że ostatnio wyczaiłam Mat Lumiere na Allegro, cena chyba doszła do 59 zł - i nie zdążyłam przebić - aukcja momentalnie się zakończyła, w ostatniej sekundzie coś się stało- chyba to jakieś małe krętactwo było, a może sie mylę?
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:52   #83
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez switezianka Pokaż wiadomość
Soft,
dzięki za dokładny opis doznań!!!!

Czy stosując go na mokro, nie masz poczucia powstawania plam na buzi?

Acha Kochana, i jaki kolor mam wybrać, bo pobiegnę dziś nałożyć go na paszczę - bowiem domyślam sie, że próbek tego specyfiku nie dostanę.

Cere mam jasną, tylko z czerwonym odcieniem powstałym przez te uporczywe naczynka - więc chyba powinnam wybierać tonację żółtawe?

Co o tym sądzisz Soft?

Ps. masz rację Kochana, ceny w naszych perfumeriach wydają się być kosmiczne wręcz?
w dodatku - niestety - czasem można w nich również trafić na przeterminowane kosmetyki.
Chyba w Europie nadal króluje przesąd, że Polska to zaścianek
Wiem, że muszę płacic za jakośc oraz doskonałość firmy, ale bez pzresady!!!!
Niee zadnych plamek Najlepiej wez wilgotną gabeczke ze soba heh w perfumerii nie bedziesz prosiła Pani zeby szła Ci ją zwilzyc
I przetestuj na jednym policzku własnie na mokro zobaczysz jak kryje,nałoz ze 2 warstwy bo przy jednej krycie jest delikatne. Na drugim policzku naloz na sucho. Wtedy ocenisz czy krycie jest dla Ciebie wystarczające.
Co do tonacji to szczerze nie wiemNiby ja tez mam zeczerwienione niektore miejsca ale jak kiedys skusilam sie na zoltawy odcien to cera wygladała bardzo niezdrowo.
Tu masz orientacyjną paletke Mat-a, co prawda nie nalezy sie sugerować tym odcieniami do końca ale odzwierciedlaja one troche rzeczywiste kolory. Jasny i delikatnie zołtawy jest 30 i 50, moze te wypróbuj w 1wszej kolejnosci podczas testów w perfumerii?
http://sklep.vea.pl/product_info.php/products_id/4000

p.s niestety mamy ceny wyzsze lub porównywalne do innych krajów Europy, ale co z tego jak zarobki mamy kilkukrotnie nizsze. Ehh ta nasza "kochana" Polska....
Mat Lumiere akurat jest nową seria wiec te kosmetyki na allegro nie sa przeterminowane, ale co do innych mam mieszane uczucia. W kazdym razie mozna spytac o kod z opakowania i odczytac date prod. z datecalculatora.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2008-02-26 o 12:59 Powód: dopisek
Soft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:54   #84
magsch
Zakorzenienie
 
Avatar magsch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 8 298
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Zebrałam wszystko razem i zrobiłam foty.

Na fotach nie ma podkładu Pro Lumiere, ale mam go w saszetkach


Ale masz piekna kolekcje najbardziej podoba mi sie paletka potrojnych cieni zloto,srebro,czarny.Sa super!!!!
magsch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 12:57   #85
magsch
Zakorzenienie
 
Avatar magsch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 8 298
Dot.: Chanel-kolorówka

jesli chodzi o Chanel to posiadam tylko poczworne cienie Golden eyes i dwie pomadki.Z cieni nie zabardzo jestem zadowolona bo nie sa intensywne na oku i troche sie osypuja.pozniej wkleje fotki.
magsch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 13:00   #86
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez magsch Pokaż wiadomość
Ale masz piekna kolekcje najbardziej podoba mi sie paletka potrojnych cieni zloto,srebro,czarny.Sa super!!!!
dziękuję

Cytat:
Napisane przez magsch Pokaż wiadomość
jesli chodzi o Chanel to posiadam tylko poczworne cienie Golden eyes i dwie pomadki.Z cieni nie zabardzo jestem zadowolona bo nie sa intensywne na oku i troche sie osypuja.pozniej wkleje fotki.
Ja też z cieni nie jestem zadowolona zbytnio.
Dla mnie są zbyt przezroczyste, zbyt słabo napigmentowane. Dobre są do delikatnych makijaży, a ja czasem lubię coś mocniejszego
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 13:04   #87
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Zebrałam wszystko razem i zrobiłam foty.

Na fotach nie ma podkładu Pro Lumiere, ale mam go w saszetkach
Mi sie strasznie podobaja te 3 lakiery do paznokci w odcieniach czerwieniSzczegolnie ten ostatni 183 Piękny !! Tylko czy lakiery Chanela sa warte swojej ceny?? Czym sie roznią np. od lakierów Inglota, które przewyzszają jakoscia wiele drozszych lakierów?
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 13:15   #88
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

Soft,
pomysł z nawilżoną gąbeczka - jest genialny

Kochana, to można na mokro dwie warstwy nakładać?
i w ciągu dnia można na sucho robic poprawki, bez zagrożenia efektem tapety?

ten Mat Lumiere w takim razie to niezly pomysł.

Rozumiem, że pod mokry puder nakładasz krem nawilżający?

Sorki, że tak podpyptuję, ale obawiam sie, że sama powoduję swoją nadpobudliwą produkcję sebum.,
czuję, że coś robie nie tak.

ps.

Soft, czy aplikując go na mokro, przykładasz gąbeczkę, jak stempel do twarzy?
czy go rozsmarowujesz?

Dzięki za kolorki, mysl,że 30 bedzie dla mnie ok.

Zupełnie przestawiły mi sie tory myślowe, przez Vitalumiere kremowy zaprezentowany mi przez Panią Konsultatntke, tam ewentualne kolory dla mnie to 20 i 30
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 13:17   #89
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Chanel-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
Mi sie strasznie podobaja te 3 lakiery do paznokci w odcieniach czerwieniSzczegolnie ten ostatni 183 Piękny !! Tylko czy lakiery Chanela sa warte swojej ceny?? Czym sie roznią np. od lakierów Inglota, które przewyzszają jakoscia wiele drozszych lakierów?
Inglota też bardzo lubię i mam też trochę
A czym się różnią? Zauważyłam, że Chanela wystarczy jedna warstwa, Inglota niekoniecznie. Pędzelki wolę Chanelowe - lepiej mi się nakłada. No i kwestia kolorów - wiadomo, część kolorów może być podobna czy nawet praktycznie taka sama, ale Chanel ma też kolorki, których nie widziałam gdzie indziej (albo źle szukałam ).
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 13:22   #90
switezianka
Wtajemniczenie
 
Avatar switezianka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 492
Dot.: Chanel-kolorówka

ja też zastanawiałam się, czy te wszystkie, nasze kosmetyki są warte swojej ceny,
z wielu niestety nie jestem zadowolona,
teraz już nauczyłam sie testować przed zakupem, by tak mocno nie uszczuplać portfela.
Ale niestety u nas nie wszystko można w perfumerii przetestować i co wtedy???
teraz już - mogę już liczyć na Wasze doświadczenie i rady !!!

Sama już nie wiem, kupić compact, czy fluid?
Chanel, czy innej firmy?
Moja cera jest beznadziejna :-(
switezianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.