Mamy marcowe 2019 - cz. 9 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-17, 21:01   #1381
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ania - jak tam po wizycie u lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dobrze mam tylko obserwować i wyrazie czego podać panadol.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
No i nadeszla nasza pora na upadek z lozka boze, jakie straszne uczucie wydaje sie byc wszystko ok, rano spadla wiec caly dzien obserwowalismy, maz przyjechal z domu pracowac bo sama nie chcialam juz byc w domu

Ale naprawde, okropny strach i ten placz malej, ktory tak trudno bylo ukoic nikomu tego nie zycze


Ojej
Strasznie się tego boje ze nam tez się przydarzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 21:47   #1382
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Mesha bardzo mi przykro, dobrze tylko że wszystko ok.

Ania, moja przy katarze też podkaszluje, ale bardziej z tego że ścieka jej wydzielina po gardle oraz widzę ze czasem nie nadąża z przełykaniem śliny przy ząbkowaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 06:00   #1383
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Hej. Ja dziś wstałam z mega bolącym gardłem, mam nadzieję że mała niczego nie zlapie. A jeszcze mam dziś USG piersi i muszę ja na chwilę wziąć ze sobą a tak pada że nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 07:29   #1384
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Hej. Ja dziś wstałam z mega bolącym gardłem, mam nadzieję że mała niczego nie zlapie. A jeszcze mam dziś USG piersi i muszę ja na chwilę wziąć ze sobą a tak pada że nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dzień dobry
Ciastko, ja tez
Właśnie miałam pytać co na bolące gardło przy kp?
Mam dwa dni aby się wyleczyć bo przecież lecimy do Polski.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 07:38   #1385
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Dziewczyny, czy wy po tych upadkach robilyscie przeewietlenie glowki? Wiem ze chyba tylko jedna z nas pojchala do szpitala? Reszta tylko obserwowala?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 08:45   #1386
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy po tych upadkach robilyscie przeewietlenie glowki? Wiem ze chyba tylko jedna z nas pojchala do szpitala? Reszta tylko obserwowala?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja byłam na sor. Ale nie widziałam nawet jak spadła, jak sie uderzyła. Tam zrobili usg przezciemiączkowe. Ale kazali obserwowac - zachowanie, czy nie pojawi sie w ciagu 2 dni taki miękki obly guz, nie taki zwykły.
Plus też pytanie czy niedługo po upadku dziecko straciło przytomność/wymiotowało/miało problem z utrzymaniem pozycji ciala/równowaga. Jak na te pytania odpowiedziałam przecząco no to już się wyraźnie wyluzowali i kazali czekać spokojnie na swoją kolej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 09:25   #1387
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ciastko, ja tez
Właśnie miałam pytać co na bolące gardło przy kp?
Mam dwa dni aby się wyleczyć bo przecież lecimy do Polski.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sama nie wiem. Jadę potem do sklepu po zestaw do herbaty - miód, imbir, goździki, cytryna. Mam jeszcze kilka tabletek do ssania prenalen. No i płukanie gardła woda z solą. a z leków to nie wiem co można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-18, 09:29   #1388
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=45326ef568a8cdb5ffa32c6 42ee06bebadb9e802_6045692 5b2241;87180675]ja byłam na sor. Ale nie widziałam nawet jak spadła, jak sie uderzyła. Tam zrobili usg przezciemiączkowe. Ale kazali obserwowac - zachowanie, czy nie pojawi sie w ciagu 2 dni taki miękki obly guz, nie taki zwykły.
Plus też pytanie czy niedługo po upadku dziecko straciło przytomność/wymiotowało/miało problem z utrzymaniem pozycji ciala/równowaga. Jak na te pytania odpowiedziałam przecząco no to już się wyraźnie wyluzowali i kazali czekać spokojnie na swoją kolej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



Eh no ja tez nie widzialam upadku ale nic z tych wymienionych przez ciebie rzeczy nie bylo... maz sie zastanawia czy jechac, z jednej strony szpital siedlisko bakterii, ale z drugiej zeby pozniej nie zalowac ze cos przegapilismy
Myslicie ze prywatnie da sie gdzies zrobic takie usg?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 09:31   #1389
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Eh no ja tez nie widzialam upadku ale nic z tych wymienionych przez ciebie rzeczy nie bylo... maz sie zastanawia czy jechac, z jednej strony szpital siedlisko bakterii, ale z drugiej zeby pozniej nie zalowac ze cos przegapilismy
Myslicie ze prywatnie da sie gdzies zrobic takie usg?

Meesha - bez problemu możesz się gdzieś umówić prywatnie na USG przezciemiączkowe. Poszukaj u siebie w mieście. W luxmedzie też robią jakby co. Ja córce robiłam prywatnie, ale tak bez konkretnego powodu.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 09:48   #1390
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Meesha - bez problemu możesz się gdzieś umówić prywatnie na USG przezciemiączkowe. Poszukaj u siebie w mieście. W luxmedzie też robią jakby co. Ja córce robiłam prywatnie, ale tak bez konkretnego powodu.


Moze sprawdze, chyba bedzie nas meczyc mysl ze „a co, jak cos przegapilismy”...
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 10:01   #1391
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Eh no ja tez nie widzialam upadku ale nic z tych wymienionych przez ciebie rzeczy nie bylo... maz sie zastanawia czy jechac, z jednej strony szpital siedlisko bakterii, ale z drugiej zeby pozniej nie zalowac ze cos przegapilismy
Myslicie ze prywatnie da sie gdzies zrobic takie usg?
U mnie w mieście robią USG przezciemiaczkowe prywatnie w przychodni. A to zadupie więc na pewno coś znajdziesz u siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-18, 10:02   #1392
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Eh no ja tez nie widzialam upadku ale nic z tych wymienionych przez ciebie rzeczy nie bylo... maz sie zastanawia czy jechac, z jednej strony szpital siedlisko bakterii, ale z drugiej zeby pozniej nie zalowac ze cos przegapilismy
Myslicie ze prywatnie da sie gdzies zrobic takie usg?

oczywiście możesz iść prywatnie, u nas ceny zaczynają się od 100 zł do 180zł
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 10:56   #1393
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Moze sprawdze, chyba bedzie nas meczyc mysl ze „a co, jak cos przegapilismy”...
generalnie usg przezciemiączkowe nie jest super miarodajne, bo nie widac tych obszarów, gdzie robią sie krwiaki. Z tego co zrozumiałam, gdyby się spory krwiak pojawił to wtedy na tym usg będzie widać przesunięcie tych widocznych części. Ale czy tk czy rezonans nie są polecane przy takich maluchach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 11:00   #1394
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Rezonans pewnie zleciliby gdyby były inne objawy (no jak te wymioty, zaburzona reakcja na światło itd) lub coś podejrzanego wyszłoby na USG.

Ja zapisalam córkę na kontrolne echo serca, mamy kontrolować ze względu na wadę gdy była w brzuchu. Wybrałam prywatnie bo NFZ to masakra. Najpierw musiałabym zarejestrować się w poradni kardiologicznej, czekać na termin, potem wziąć skierowanie na echo i znów czekać na termin, a potem znów czekać na konsultacje i omówienie wyniku. Zrezygnowałam od razu, więc nie wiem na kiedy są terminy, ale czytałam że w Warszawie maluch dostał termin na 2023 rok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 11:48   #1395
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Rezonans pewnie zleciliby gdyby były inne objawy (no jak te wymioty, zaburzona reakcja na światło itd) lub coś podejrzanego wyszłoby na USG.

Ja zapisalam córkę na kontrolne echo serca, mamy kontrolować ze względu na wadę gdy była w brzuchu. Wybrałam prywatnie bo NFZ to masakra. Najpierw musiałabym zarejestrować się w poradni kardiologicznej, czekać na termin, potem wziąć skierowanie na echo i znów czekać na termin, a potem znów czekać na konsultacje i omówienie wyniku. Zrezygnowałam od razu, więc nie wiem na kiedy są terminy, ale czytałam że w Warszawie maluch dostał termin na 2023 rok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zawsze wszędzie chodze prywatnie, czy to o mnie chodzi czy o mała. Ale dostaliśmy skierowanie do gastroenterologa na NFZ i bylam i jestem w szoku jak w tym wypadku to sprawnie dziala. Zapisałam się do instytutu matki i dziecka, na wizytę czekalam 3 tygodnie:P na miejscu komplet badań,następnego dnia telefon i dokładne omówienie wyników, na następną wizytę czekalam 6 tygodni i znów komplet badań. następną za 2 miesiące także tu jestem pozytywnie zaskoczona. I zero kolejek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 11:55   #1396
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Ja zawsze wszędzie chodze prywatnie, czy to o mnie chodzi czy o mała. Ale dostaliśmy skierowanie do gastroenterologa na NFZ i bylam i jestem w szoku jak w tym wypadku to sprawnie dziala. Zapisałam się do instytutu matki i dziecka, na wizytę czekalam 3 tygodnie:P na miejscu komplet badań,następnego dnia telefon i dokładne omówienie wyników, na następną wizytę czekalam 6 tygodni i znów komplet badań. następną za 2 miesiące także tu jestem pozytywnie zaskoczona. I zero kolejek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak powinno być zawsze i wszędzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 13:18   #1397
rumianek89
Raczkowanie
 
Avatar rumianek89
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cześć, u Was też taka straszna pogoda? Ciemno, wieje, pada. Siedzimy w domu, ale i tak byśmy siedzieli, bo ten katar u małego. Chociaż już jest lepiej. I wreszcie noc była trochę lepsza. Jest nadzieja

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
rumianek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 13:23   #1398
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Dziewczyny juz miesiaczkujace, mam pytanie. Macie taką samą @ jak przed porodem i ciążą? Ja mam dużo bardziej obfity okres. Jest regularny, cykl 30 dni jak przed ciążą. Ale przed miałam dość skąpe miesiączki. Jak.jest u Was?
Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Eh no ja tez nie widzialam upadku ale nic z tych wymienionych przez ciebie rzeczy nie bylo... maz sie zastanawia czy jechac, z jednej strony szpital siedlisko bakterii, ale z drugiej zeby pozniej nie zalowac ze cos przegapilismy
Myslicie ze prywatnie da sie gdzies zrobic takie usg?
Przykro mi z powodu upadku najadlas się strachu na pewno. Usg można zrobić prywatnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 14:03   #1399
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Hej! Młodsze śpi, starsze je obiad po przedszkolu to na szybko pije kawę i nadrabiam Was. Ale cicho tu ostatnio.

U nas tez pogoda okropna - wieje strasznie, zimno i nieprzyjemnie. Włączyliśmy już ogrzewanie. Na spacer chyba się nie wybierzemy, bo ten wiatr odstrasza.
Katar tez u nas nie odpuszcza, mieliśmy mieć dziś szczepienie wiec odwołałam.

Meesha - przykro mi z powodu upadku. Mam nadzieje, ze wszystko będzie ok. Na pewno będzie

Owocelki - nie wiem jak u Was, ale ja chodzę ze starszakiem do kardiologa to tylko na pierwsza wizytę czekałam dłużej - ok. 2 miesiące. A potem echo serca, usg czy ekg umawiają w przeciągu 2-3 tygodni.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Rumianek - przy katarze spacery wskazane, jeśli nie ma gorączki. Ale ten wiatr i tak dyskwalifikuje wyjścia

Edytowane przez Day_dreamer
Czas edycji: 2019-09-18 o 14:23
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-18, 14:47   #1400
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Day_dreamer Pokaż wiadomość
Hej! Młodsze śpi, starsze je obiad po przedszkolu to na szybko pije kawę i nadrabiam Was. Ale cicho tu ostatnio.

U nas tez pogoda okropna - wieje strasznie, zimno i nieprzyjemnie. Włączyliśmy już ogrzewanie. Na spacer chyba się nie wybierzemy, bo ten wiatr odstrasza.
Katar tez u nas nie odpuszcza, mieliśmy mieć dziś szczepienie wiec odwołałam.

Meesha - przykro mi z powodu upadku. Mam nadzieje, ze wszystko będzie ok. Na pewno będzie

Owocelki - nie wiem jak u Was, ale ja chodzę ze starszakiem do kardiologa to tylko na pierwsza wizytę czekałam dłużej - ok. 2 miesiące. A potem echo serca, usg czy ekg umawiają w przeciągu 2-3 tygodni.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Rumianek - przy katarze spacery wskazane, jeśli nie ma gorączki. Ale ten wiatr i tak dyskwalifikuje wyjścia

Dzięki, postanowiłam że jak coś wyjdzie na tym echo to wtedy zapiszemy się do poradni żeby była pod stałą kontrolą. Prawdopodobnie to tylko wada serca okresu płodowego i już nic nie powinno się dziać, wtedy po tej wizycie możemy zakończyć badania.

u nas też tak pizga. Miałyśmy wyjsć ale córka zasnęła więc już dam sobie spokój.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 14:58   #1401
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny juz miesiaczkujace, mam pytanie. Macie taką samą @ jak przed porodem i ciążą? Ja mam dużo bardziej obfity okres. Jest regularny, cykl 30 dni jak przed ciążą. Ale przed miałam dość skąpe miesiączki. Jak.jest u Was?Przykro mi z powodu upadku najadlas się strachu na pewno. Usg można zrobić prywatnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja mialam co prawda narazie tylko 3 okresy, z czego pierwszy to bardziej plamienie, ale narazie sa bardziej skape, wczesniej mialam bite 7 dlugi dosc mocny okres, teraz mam tak 3 dni, pozniej 2 dni przerwy i 2 kolejne dni plamien. Zobaczyny jak bedzie dalej, regularny jest tak samo jak przed ciaza

My bylysmy w poludnie na spacerze, mialam wyjsc teraz drugi raz ale nie chce mi sie na to zimno, udalo sie ja uspic i moze chociaz pol godzinki pospi, to by byla juz czwarta dzis pol godzinna drzemka
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 15:10   #1402
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Dzięki, postanowiłam że jak coś wyjdzie na tym echo to wtedy zapiszemy się do poradni żeby była pod stałą kontrolą. Prawdopodobnie to tylko wada serca okresu płodowego i już nic nie powinno się dziać, wtedy po tej wizycie możemy zakończyć badania.

u nas też tak pizga. Miałyśmy wyjsć ale córka zasnęła więc już dam sobie spokój.
Też bym tak zrobila.
Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Ja mialam co prawda narazie tylko 3 okresy, z czego pierwszy to bardziej plamienie, ale narazie sa bardziej skape, wczesniej mialam bite 7 dlugi dosc mocny okres, teraz mam tak 3 dni, pozniej 2 dni przerwy i 2 kolejne dni plamien. Zobaczyny jak bedzie dalej, regularny jest tak samo jak przed ciaza

My bylysmy w poludnie na spacerze, mialam wyjsc teraz drugi raz ale nie chce mi sie na to zimno, udalo sie ja uspic i moze chociaz pol godzinki pospi, to by byla juz czwarta dzis pol godzinna drzemka
A u mnie odwrotnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 15:27   #1403
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Dzięki, postanowiłam że jak coś wyjdzie na tym echo to wtedy zapiszemy się do poradni żeby była pod stałą kontrolą. Prawdopodobnie to tylko wada serca okresu płodowego i już nic nie powinno się dziać, wtedy po tej wizycie możemy zakończyć badania.

u nas też tak pizga. Miałyśmy wyjsć ale córka zasnęła więc już dam sobie spokój.


No pewnie. Ja pierwszy raz tez chciałam iść prywatnie, ale trzeba było czekać dłużej niż na NFZ Ale Ty w większym mieście to pewnie terminy i możliwości inne.
Aaa i po echo/ekg/usg u mnie od razu wchodzi się do lekarza prowadzącego na konsultacje.
W każdym razie kciuki za wizytę, oby już wszystko było ok.
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 15:41   #1404
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

U nas też łeb urywa, na szczęście w gondoli dzidzia opatulona spała i było ok. Teraz znowu ma drzemkę, a ja leżę z nią, chociaż kawki bym się napiła...

Mąż zrobił dziś niespodziankę i kupił robota sprzątającego!
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 16:21   #1405
rumianek89
Raczkowanie
 
Avatar rumianek89
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

U nas oprócz kataru był lekki kaszel i stan podgorączkowy, dlatego odpuściłam spacer. Jak pogoda się poprawi i bedzie z zdrowiem tak jak dziś to na pewno wyjdziemy, bo od siedzenia w domu można zwariować. Jeszcze prawie cały dzień jestem z nim sama, mąż może na kąpiel zdąży. Już się nie mogę doczekać jak go przejmie, a ja posiedzę w ciszy

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
rumianek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 18:04   #1406
Mawak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 158
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Hej😀czekam na sezon grzewczy. Ponoć w przyszłym tygodniu ma ruszyć. My spacer przymusowy, autem po Starszaka do szkoły. O takich wyprawach zimą póki co myśleć mi się nie chce. Będę piec ciasto. Lubię takie ciepło od piekarnika😀jeszcze kalendarzowe lato a mnie już się marzy począte przyszłego🤓
Mawak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 18:17   #1407
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Mawak Pokaż wiadomość
Hejczekam na sezon grzewczy. Ponoć w przyszłym tygodniu ma ruszyć. My spacer przymusowy, autem po Starszaka do szkoły. O takich wyprawach zimą póki co myśleć mi się nie chce. Będę piec ciasto. Lubię takie ciepło od piekarnikajeszcze kalendarzowe lato a mnie już się marzy począte przyszłego
Byle do wiosny. A po zimie będziemy mieć już roczniaki. Wierzyć się nie chce.

Dziewczyny od kiedy Wasze dzieci kręcą się wokół własnej osi na brzuszku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 18:39   #1408
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Byle do wiosny. A po zimie będziemy mieć już roczniaki. Wierzyć się nie chce.

Dziewczyny od kiedy Wasze dzieci kręcą się wokół własnej osi na brzuszku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hmm patrze na zdjecia i chyba w 4 miesiacu zaczela sie krecic... pod koniec chyba
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 18:47   #1409
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cześć
U mnie też jesienna,ponuro-deszczowa pogoda. Staram się wychodzić na spacery, ale zwykle blisko domu bo ciągle chmurzy się i tylko patrzeć kiedy lunie. I zimno w domu,grrr nie lubię tego
Messha prześwietlenie głowy wykonują gdy coś się dzieje po upadku, jeśli nie ma objawów wolą nie naświetlać dziecka. Mój starszak miał RTG głowy po upadku, potknął się i uderzył policzkiem w posadzkę, zaczął nam wymiotować, więc było podejrzenie wstrząsnienia mózgu, na szczęście w obrazie nic nie wykryto i wszystko było ok, ale co nerwów nas to kosztowalo to nie da się opisać.
Linka nie pamiętam dokładnie od kiedy kręci się wokół, ale kilka tyg.
Owocelki kciuki za wizytę u kardiologa. Przypomnij mi czy wcześniej zaraz po urodzeniu coś niepokojącego wykryto u małej, czy tylko w brzuszku tak "szalała" i teraz to tylko kontrole dla formalności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 19:39   #1410
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

U nas sezon grzewczy rozpoczął się wczoraj. I całe szczęście, bo ja już zamarzałam w mieszkaniu. Nie znoszę zimna. Dla mnie najgorsze są takie okresy przejściowe, kiedy już nie grzeją/jeszcze nie grzeją, a na dworze już/jeszcze nie jest tak super ciepło, żeby się w mieszkaniu zagrzało. Marznę wtedy strasznie.



Ja dzisiaj z malutkim byłam na USG bioderek. Wszystko ok, więcej razy mamy nie przychodzić>


Linka - co do okresu, to ja mam w sumie podobnie obfity jak przed ciążą, ale jakiś taki dłuższy. Z tym, że u mnie powrót okresu zbiegł się z założeniem spirali hormonalnej, która może wpływać na okres. Co do obrotów wokół siebie na brzuszku, to Wojtek w sumie stosunkowo niedawno zaczął. Jakoś 3-4 tygodnie temu zaczął się kręcić, ale to na początku było tylko w jedną stronę i max o 90 stopni. Ze dwa tygodnie temu było trochę więcej i w obie strony, ale jeszcze bez szaleństw. A teraz już kombinuje w obie strony, obraca się co chwila, raz w jedną, raz w drugą. Teraz czekam aż ruszy do przodu, bo na razie to właśnie na boczki i troszkę do tyłu.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-20 13:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.