Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-17, 19:08   #1501
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ekstra 😊 trzymam więc kciuki, a swoją drogą to ciekawa jestem reakcji, jak w obecnej pracy złożysz wypowiedzenie. 😀😀😀
Nie chcę o tym myśleć, już mnie stres łapie
Bardzo jestem ciekawa czy i co z tej rozmowy wyjdzie.

W trakcie rozmowy, jak była mowa o tym, gdzie teraz pracuję, ona do mnie "no i co? nudzi się pani tam" ja takie zdziwienie, no nudzę się, a ona "pewnie już przed końcem trzeciego miesiąca chciała pani zmienić pracę?" okazała się, że też pracowała w tego typu miejscu i to chyba taki standard

Stwierdziła, że widać po mnie, że z moim charakterem lubię jak się dużo dzieje, a tam się teraz bardzo dużo dzieje
No ciekawe co dalej. Ale będzie dziwnie wrócić do swojej starej firmy
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-10-17 o 19:12
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:01   #1502
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To super, że tak dobrze poszła rozmowa i babka rozumie twoją sytuację.

Ja się boję jutro iść do pracy. Okazało się, że we wtorek zrobiłam coś i wysłałam 4 maile nie tak jak powinnam. Nie wiem czy to naprostowali pod moją nieobecność czy będę musiała się wszystkim tłumaczyć... No ale co zrobić. Przeproszę i zrobię to poprawnie.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:06   #1503
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ale ona to wszystko wie
Jak nie mam pytań to nie pytam.
Jedynie bym spytała o swoje obowiązki i nigocjowala warunki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A to jest takie oczywiste? pisała, ze to ta sama firma, a nie, ze dział. Jezu, jakbym miała ogarnąć jak w każdym dziale firmy w której pracuje jest z nadgodzinami i w jakich godzinach pracują...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja się boję jutro iść do pracy. Okazało się, że we wtorek zrobiłam coś i wysłałam 4 maile nie tak jak powinnam. Nie wiem czy to naprostowali pod moją nieobecność czy będę musiała się wszystkim tłumaczyć... No ale co zrobić. Przeproszę i zrobię to poprawnie.

A skąd się dowiedziałaś, ze coś było zle? To ze zrobiłaś zle wynika z tego, ze się pomyliłaś czy z tego, ze czegoś nie wiedziałaś?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość

No ciekawe co dalej. Ale będzie dziwnie wrócić do swojej starej firmy

E tam, może być dziwnie przez pierwszy tydzień, jak się wszyscy będą dziwić na Twój widok a poza tym polecam powroty do firmy, w której już się było (o ile powody odejścia nie były związane z sama firma), jest o wiele łatwiej i mniej stresująco


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:15   #1504
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A to jest takie oczywiste? pisała, ze to ta sama firma, a nie, ze dział. Jezu, jakbym miała ogarnąć jak w każdym dziale firmy w której pracuje jest z nadgodzinami i w jakich godzinach pracują...
W sumie w każdym departamencie było zawsze trochę inaczej, a teraz tam wywrócili strukturę do góry nogami. Zapytałam o nadgodziny tak czy inaczej, chociaż ona sama też powiedziała, że robota ma być zrobiona. Mogę sobie jednego dnia pracować dwie godziny a drugiego 10, jak chcę, mogę sobie pracować zdalnie, mogę sobie wychodzić i przychodzić jak mi pasuje, byle było zrobione


Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A skąd się dowiedziałaś, ze coś było zle? To ze zrobiłaś zle wynika z tego, ze się pomyliłaś czy z tego, ze czegoś nie wiedziałaś?
A może nikt już nie będzie o niczym pamiętał Tak często jest



Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
E tam, może być dziwnie przez pierwszy tydzień, jak się wszyscy będą dziwić na Twój widok a poza tym polecam powroty do firmy, w której już się było (o ile powody odejścia nie były związane z sama firma), jest o wiele łatwiej i mniej stresująco
Masz takie doświadczenia?
Na szczęście mam dobry PR w firmie, ludzie płakali po mnie (niektórzy ) a potem mnie wspominali, więc na pewno zostanę miło przyjęta
O ile w ogóle dostanę tę ofertę, bo widzę, że już jestem jedną nogą tam, a jeszcze nic nie wiadomo
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-10-17 o 20:17
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:17   #1505
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Tak pół na pół. Mam plik z nazwą ,,urządzenia do zwrotu" a się okazało, że wcale tam wszystkie do zwrotu jednak nie są. Mogłabym sprawdzać każde z 285 urządzeń (pokazywała mi jak) po kolei ale chciałam przyspieszyć sprawy i przerzucić to na agencje, które je mają. Głównie poszło o treść maila, bo napisałam że tablety z listy mają wrócić zamiast że NIEUŻYWANE tablety z listy mają wrócić.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:25   #1506
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość

Masz takie doświadczenia?
Na szczęście mam dobry PR w firmie, ludzie płakali po mnie (niektórzy ) a potem mnie wspominali, więc na pewno zostanę miło przyjęta
O ile w ogóle dostanę tę ofertę, bo widzę, że już jestem jedną nogą tam, a jeszcze nic nie wiadomo


Oczywiście. W moim mieście są trzy duże firmy na krzyż i jakbym miała „wykreślać” te, w których już byłam to niedługo nie miałabym gdzie pracować xD a tak serio to tez mam dobra opinie i najlepiej wypadłam na testach w tej ostatniej rekrutacji wiec nie bardzo wiem, czemu nie mieliby mnie przyjąć. Firma nie zamyka się tylko w kilkunastoosobowym dziale w którym powoli dawałam z siebie robić chłopca do bicia i po prostu chcąc dla siebie jak najlepiej musiałam już odejść. Jak wracałam to przy rekrutacji mi powiedzieli, ze dla nich to bardzo cenne ze taka osoba wraca bo ona na starcie już ma cześć wiedzy, która nowa osoba musi nabyć i faktycznie w moim przypadku to „wdrożenie” przebiegło bardzo szybko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Tak pół na pół. Mam plik z nazwą ,,urządzenia do zwrotu" a się okazało, że wcale tam wszystkie do zwrotu jednak nie są. Mogłabym sprawdzać każde z 285 urządzeń (pokazywała mi jak) po kolei ale chciałam przyspieszyć sprawy i przerzucić to na agencje, które je mają. Głównie poszło o treść maila, bo napisałam że tablety z listy mają wrócić zamiast że NIEUŻYWANE tablety z listy mają wrócić.


Jesteś nowa i się uczysz, robisz te rzeczy pierwszy raz a dodatkowo z tego co pisalas wynika, ze wykazujesz się duża samodzielnością (jakichś wielkich szkoleń to tam nie było). Nie przepraszalabym tylko wyciągnęła wnioski żeby taka sytuacja nie miała miejsca drugi raz i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:27   #1507
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Tak pół na pół. Mam plik z nazwą ,,urządzenia do zwrotu" a się okazało, że wcale tam wszystkie do zwrotu jednak nie są. Mogłabym sprawdzać każde z 285 urządzeń (pokazywała mi jak) po kolei ale chciałam przyspieszyć sprawy i przerzucić to na agencje, które je mają. Głównie poszło o treść maila, bo napisałam że tablety z listy mają wrócić zamiast że NIEUŻYWANE tablety z listy mają wrócić.
No i co, ludzie tak bezmyślnie oddawali? Na pewno ktoś zapytał i ktoś inny napisał maila doprecyzowującego, żadna tragedia nie powinna się stać jak na mój gust.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 20:40   #1508
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dzięki dziewczyny. Też tak uznałam ale widocznie trzeba im dokładnie pisać co i jak.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:54   #1509
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
O zmianach w strukturach też wiem
No, jestem po rozmowie, gadalysmy prawie godzinę, powiem Wam, że to była jedna z fajniejszych rozmów. Wydaje mi się, że przypadłyśmy sobie obie do gustu. Mówiła tak, jakby mnie już brała, że będzie chciała dać mi list intencyjny i zaczynałabym od grudnia. Ma się odezwać do końca miesiąca albo ja mam ją bombardowac o decyzję.
o kurczę ale wieści! super super super
a wracasz na poprzednie stanowisko czy inne? Jeśli tak to jakie (jeśli mogę spytać)?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 21:50   #1510
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
o kurczę ale wieści! super super super
a wracasz na poprzednie stanowisko czy inne? Jeśli tak to jakie (jeśli mogę spytać)?
Jeszcze nie wracam, wcale nic nie wiadomo stanowisko takie samo tylko prawdopodobnie inne linie produktowe będą mi podległe
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-10-17 o 21:53
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 16:43   #1511
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nie było czego się bać - naprostowała tego maila 7 min po moim wyjściu. Przyszła rano uśmiechnięta i zagadała.

Z rzeczy śmieszniejszych - mam wprowadzić tego nowego pracownika i znaleźć mu zajęcie na kilka najbliższych dni.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-18, 16:58   #1512
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla, aż mi się przypomniał czas mojej pracy jako analityk w firmie, która zajmowała się marketingiem. Też pisałam maile o urządzeniach, o ankietach, o budżetach Pamiętam, że jedno słowo dużo zmieniało i powodowało, że się stresowałam
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 22:27   #1513
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ech kochane zwijam się z tej uczelni. Nie ma sensu tam siedzieć. Nie mam szans na ponowne zatrudnienie na umowę o pracę. Właśnie zobaczyłam świeżutkie ogłoszenie o naborze na stanowisko wykładowcy z wymaganiami, których po prostu nie spełniam.

Czas wracać na studia robić specjalizację. 30 lat za pasem a ja nadal słabo zarabiam Najgorsze że podniesienie kwalifikacji w branży językowej to żaden gwarant lepszej pracy i zarobków. Lepsi ode mnie bujają się w lektorstwie i zarabiają tyle samo.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 08:30   #1514
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Masz inna pracę i nie musisz tam sie męczyć na siłę, trzymam kciuki za poszukiwanie następnej roboty


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 10:30   #1515
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Przykro mi, ale z pewnością coś znajdziesz. W tym tygodniu jeden wykładowca wspominał, że od tego roku tak wyśrubowali wymagania dla nowo zatrudnionych osób na uczelni, że... nikt ich nie spełnia. Doktoranci nie mają gdzie się podziać. To chyba pokłosie ustawy 2.0?
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 11:29   #1516
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Przykro mi, ale z pewnością coś znajdziesz. W tym tygodniu jeden wykładowca wspominał, że od tego roku tak wyśrubowali wymagania dla nowo zatrudnionych osób na uczelni, że... nikt ich nie spełnia. Doktoranci nie mają gdzie się podziać. To chyba pokłosie ustawy 2.0?
O tym wspominał mi ostatnio kierownik.
Wprawdzie ustawa przewiduje możliwość zatrudnienia dotychczasowego wykładowcy, który miał umowę na czas określony, na czas nieokreślony bez robienia konkursu. A u mnie konkurs został ogłoszony, więc raczej ktoś się zgłosi. Magistrów filologii teraz multum na rynku.

Najbardziej szkoda mi oczywiście kasy. (Ciągnęłam trzy prace na raz i konto na koniec miesiąca fajnie wyglądało).
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 17:55   #1517
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U nas na uczelni też narzekają na tą ustawę. Zaraz wykładowcy zaczną strajki
Ja teoretycznie zrezygnowałam z szukania pracy, chociaż co jakiś czas sobie spojrzę na oferty. Wysłałam dwa CV na staże, ale nie nastawiam się. Przezimuję do wiosny i tam lecę na targi staży i praktyk na uczelni. A teraz wychodzi mi tak 2-2,5 dnia wolnego w tygodniu, więc ogarniam studiowanie i się doszkalam
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 20:29   #1518
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja dzisiaj miałam wdrożenie z nowym pracownikiem. Zatrudniony na pełen etat student zaoczny, informatyka. Dostrzegł syf i brak organizacji zarówno w firmie jak i w agencji od samego początku. Miły i kontaktowy... ale chyba ma halitozę.
Inwentaryzacja zakończona - pozostało czekać na odpowiedzi i spisanie wszystkiego w jednym miejscu. Dzisiaj przełożona zabrała nas ze sobą więc braliśmy udział w spotkaniu związanym z projektem. Widzieliśmy, jak się zmienia aplikacja, jakie błędy są, jak ją programują itp. Fajne doświadczenie. Plus wszystko po angielsku, bo to team polsko-czeski.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-10-21 o 20:30
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 06:10   #1519
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

O kurcze, to brzmi całkiem ciekawie, ta część ze spotkaniem Może trochę się rozrusza
Nowemu koledze musisz podsunąć halitomin

A ja wczoraj w pracy czytałam o rasach psów i wybierałam prezent dla faceta, taki szalony dzień
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 10:25   #1520
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej, wpadam i ja, bo już mi sił brakuje. Szukam pracy od ok 2 miesięcy. Jestem już po 4 rozmowach, w piątek czekają mnie jeszcze dwie. Dzisiaj firma z którą miałam największe nadzieje i rozmowa fajnie przebiegała - wysłała mi maila że wzięli kogoś innego. No ręce opadają! Naprawdę mnie kusi, żeby wziąć już byle jaką robotę, ale to byłaby głupota, bo bym w niej osiadła.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 10:52   #1521
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87268264]Hej, wpadam i ja, bo już mi sił brakuje. Szukam pracy od ok 2 miesięcy. Jestem już po 4 rozmowach, w piątek czekają mnie jeszcze dwie. Dzisiaj firma z którą miałam największe nadzieje i rozmowa fajnie przebiegała - wysłała mi maila że wzięli kogoś innego. No ręce opadają! Naprawdę mnie kusi, żeby wziąć już byle jaką robotę, ale to byłaby głupota, bo bym w niej osiadła. [/QUOTE]Hej
4 rozmowy to nie tak dużo. Ja by znaleźć swoją obecna pracę to rozmów przeszłam pewnie ok. 30 w ciągu 0.5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 11:39   #1522
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;87268264]Hej, wpadam i ja, bo już mi sił brakuje. Szukam pracy od ok 2 miesięcy. Jestem już po 4 rozmowach, w piątek czekają mnie jeszcze dwie. Dzisiaj firma z którą miałam największe nadzieje i rozmowa fajnie przebiegała - wysłała mi maila że wzięli kogoś innego. No ręce opadają! Naprawdę mnie kusi, żeby wziąć już byle jaką robotę, ale to byłaby głupota, bo bym w niej osiadła. [/QUOTE]Mam podobne dylematy, z tym że szukam dłużej, czasem wyślę na jakąś średnią ofertę. Sama nie wiem co w takiej sytuacji robić, bo kumpel np. uważa, że mogłabym się w takiej niższej zahaczyć i dalej szukać czegoś innego. Ja póki co tego nie widzę, ale sama już nie wiem.
Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
4 rozmowy to nie tak dużo. Ja by znaleźć swoją obecna pracę to rozmów przeszłam pewnie ok. 30 w ciągu 0.5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, tylko jak się nie ma zaproszeń na rozmowę to trudno wygenerować kolejne, nawet jak się zmienia,ulepsza któryś raz CV. Mówię o sobie teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 12:35   #1523
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
4 rozmowy to nie tak dużo. Ja by znaleźć swoją obecna pracę to rozmów przeszłam pewnie ok. 30 w ciągu 0.5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jak Ci się podoba w nowej pracy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 12:53   #1524
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
4 rozmowy to nie tak dużo. Ja by znaleźć swoją obecna pracę to rozmów przeszłam pewnie ok. 30 w ciągu 0.5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę! Rzeczywiście nieźle. Niby spoko by było, gdyby te rozmowy nie wiązały się z podróżami 300km. I kombinowaniem z noclegiem. Ale rozumiem, że miałaś prace w tym czasie?

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Mam podobne dylematy, z tym że szukam dłużej, czasem wyślę na jakąś średnią ofertę. Sama nie wiem co w takiej sytuacji robić, bo kumpel np. uważa, że mogłabym się w takiej niższej zahaczyć i dalej szukać czegoś innego. Ja póki co tego nie widzę, ale sama już nie wiem.
No tak, tylko jak się nie ma zaproszeń na rozmowę to trudno wygenerować kolejne, nawet jak się zmienia,ulepsza któryś raz CV. Mówię o sobie teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co teraz na codzień robisz? W jakiej branży szukasz?
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 15:15   #1525
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziewczyny doradźcie. Pomyślałam sobie, że powysyłam cv do różnych przedszkoli/żłobków, mimo ze nie ma u nich ofert pracy na żadnej stronie. I stad moje pytanie - w załączniku dodaję cv, a co napisać mogę w wiadomości?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 16:27   #1526
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie. Pomyślałam sobie, że powysyłam cv do różnych przedszkoli/żłobków, mimo ze nie ma u nich ofert pracy na żadnej stronie. I stad moje pytanie - w załączniku dodaję cv, a co napisać mogę w wiadomości?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Napisz, dlaczego do nich się zgłaszasz, prosto, konkretnie i na temat.
Chociaż, prawdę mówiąc, nie wiem, czy to jest efektywne, ale spróbować zawsze można.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 16:48   #1527
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie. Pomyślałam sobie, że powysyłam cv do różnych przedszkoli/żłobków, mimo ze nie ma u nich ofert pracy na żadnej stronie. I stad moje pytanie - w załączniku dodaję cv, a co napisać mogę w wiadomości?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Napisz, że poszukujesz pracy na takim i takim stanowisku i w załączniku wysyłasz cv, a w razie zainteresowania poproś o kontakt. Pamiętaj o odpowiedniej klauzuli w cv o udostępnianiu danych na potrzeby wszystkich rekrutacji, bo nie możesz tutaj wskazać konkretnego stanowiska i oferty.


Ja mam w czwartek rozmowę na programistkę do dużego amerykańskiego korpo. Nie nastawiam się, ale trzeba po prostu zbierać doświadczenia z rozmów. A może przy okazji dostanie się jakąś fajną ofertę oczywiście mimo, że to szukanie bez spiny, bo aktualnie jestem zadowolona z pracy to mam stres przed rozmową techniczną- chyba nigdy to nie minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:54   #1528
aleiss
Przyczajenie
 
Avatar aleiss
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć dziewczyny

Jestem nowa na forum i zgłaszam się do Was z pewnym problemem dotyczącym moich poszukiwań pracy. Z góry przepraszam za długi post.

Mianowicie w lipcu tego roku skończyłam studia, za pracą zaczęłam rozglądać się już w czerwcu. Byłam nastawiona stricte na pracę w branży jednak po 3 miesiącach intensywnych poszukiwań i rozmów nic z tego. Zazwyczaj głównym problemem był brak doświadczenia.

Ostatecznie po tych kilku miesiącach i narastającej frustracji i presji (wszyscy gdzieś tam pracują a ja nie) zaczęłam rozsyłać CV byle gdzie, byle coś robić i nie zwariować w domu. Ostatecznie brałam udział w dwóch procesach rekrutacyjnych - do firmy X średniej wielkości zajmującej się rzeczami, w których myślę że odnalazłabym się na dłużej i firmy Y - dużego, międzynarodowego korpo. Ostatecznie przyjęłam propozycję firmy Y, bo myślałam że na rozmowie w firmie X poszło mi średnio, poza tym mijał już prawie 4 tydzień od rozmowy. Ponadto firma Y zaproponowała mi naprawdę dobre pieniądze i ogólne warunki pracy. Kilka dni po przyjęciu przeze mnie oferty zadzwoniono do mnie z zaproszeniem do kolejnego etapu rekrutacji do firmy X. Odmówiłam mówiąc, że przyjęłam już inną ofertę.

W tej chwili mam mega wątpliwości odnośnie podjętej decyzji, bo pracę w korporacji widzę tylko jako opcję na chwilę. Mam zamiar dalej poszukiwać pracy w zawodzie bądź innej ciekawej branży. W tamtej firmie natomiast widziałabym się na dłużej, być może zdecydowałabym się przebranżowić i iść tym kierunkiem. Z drugiej strony "lepszy wróbel w garści niż wrona na dachu" jak to mówią bo propozycji zatrudnienia z drugiej firmy nie otrzymałam, jedynie zaproszenie do kolejnego etapu.

Moje pytanie brzmi jak przestać zadręczać się podjętą decyzją kiedy raz wydaje się, że była słuszna a innym, że popełniłam błąd mogący wpłynąć na resztę mojej kariery ?
aleiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 10:18   #1529
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez aleiss Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Jestem nowa na forum i zgłaszam się do Was z pewnym problemem dotyczącym moich poszukiwań pracy. Z góry przepraszam za długi post.

Mianowicie w lipcu tego roku skończyłam studia, za pracą zaczęłam rozglądać się już w czerwcu. Byłam nastawiona stricte na pracę w branży jednak po 3 miesiącach intensywnych poszukiwań i rozmów nic z tego. Zazwyczaj głównym problemem był brak doświadczenia.

Ostatecznie po tych kilku miesiącach i narastającej frustracji i presji (wszyscy gdzieś tam pracują a ja nie) zaczęłam rozsyłać CV byle gdzie, byle coś robić i nie zwariować w domu. Ostatecznie brałam udział w dwóch procesach rekrutacyjnych - do firmy X średniej wielkości zajmującej się rzeczami, w których myślę że odnalazłabym się na dłużej i firmy Y - dużego, międzynarodowego korpo. Ostatecznie przyjęłam propozycję firmy Y, bo myślałam że na rozmowie w firmie X poszło mi średnio, poza tym mijał już prawie 4 tydzień od rozmowy. Ponadto firma Y zaproponowała mi naprawdę dobre pieniądze i ogólne warunki pracy. Kilka dni po przyjęciu przeze mnie oferty zadzwoniono do mnie z zaproszeniem do kolejnego etapu rekrutacji do firmy X. Odmówiłam mówiąc, że przyjęłam już inną ofertę.

W tej chwili mam mega wątpliwości odnośnie podjętej decyzji, bo pracę w korporacji widzę tylko jako opcję na chwilę. Mam zamiar dalej poszukiwać pracy w zawodzie bądź innej ciekawej branży. W tamtej firmie natomiast widziałabym się na dłużej, być może zdecydowałabym się przebranżowić i iść tym kierunkiem. Z drugiej strony "lepszy wróbel w garści niż wrona na dachu" jak to mówią bo propozycji zatrudnienia z drugiej firmy nie otrzymałam, jedynie zaproszenie do kolejnego etapu.

Moje pytanie brzmi jak przestać zadręczać się podjętą decyzją kiedy raz wydaje się, że była słuszna a innym, że popełniłam błąd mogący wpłynąć na resztę mojej kariery ?
Zwyczajnie.
Poszukiwanie pracy tak własnie wygląda. Trzeba być bardzo wytrzymałym psychicznie, cierpliwym, umieć podnieść się po każdej porażce (odmowie) i szukać dalej.
Tylko, że trzeba też mieć świadomość, że poszukiwanie pracy przypomina chodzenie na castingi i bardzo wiele zależy od łutu szczęścia i widzimisię tej drugiej strony. Możesz idealnie się przygotować, postępować wg. rad z internetu, a i tak dopiero dostać pracę za 2o-tym, czy nawet 50-tym razem.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:13   #1530
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej Aleiss
No niestety, tak to wygląda. Przyjmujesz ofertę, tyle czasu na nią czekałaś i jak na złość pojawia się kolejna. W Twoim wypadku to tylko zaproszenie do kolejnego etapu, nic by mogło z tego nie wyjść a tak to masz pracę, będziesz zarabiać, zbierać doświadczenie i kto wie, może ta praca okaże się dla Ciebie interesująca, wbrew Twoim przypuszczeniom
A udział w kolejnych rekrutacjach przecież możesz brać nadal, nie możesz się wkręcić jeszcze na te rozmowę, którą odmówiłaś?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.