Wasz Top topów palet do oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-16, 21:51   #1
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698

Wasz Top topów palet do oczu


Macie swoje sprawdzone mega pewniaki palet z cieniami do powiek? Po prostu najlepsze z najlepszych, takie, że jakby trzeba było używać tylko jednej jedynej, to właśnie ona, że jakby skoczyć w pożarze, to tylko po nią?



Męczy mnie już to wieczne poszukiwanie, chciałabym mieć jedną, góra dwie paletki, nawet zapłacić górę złota, ale wiedzieć, że będę korzystać z przyjemnością.



O całe marki nie pytam, bo jakość palet w ich obrębie potrafi się diametralnie różnić, w sumie to nawet w jednej palecie cienie są sobie nierówne.


Wasze Paletowe Święte Graale, czy macie takie?
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 05:38   #2
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Niestety dalej takiej szukam. Póki co zawiodłam się dwiema : Paese all about you i Moonish Natural Universe Asteroid.
Paese: brak średniego brązu, niedopasowane odcienie - część zimna, część ciepła, bez logicznego układu.
Moonish - brak błysku , jedynie rozświetlacz sprawdzający się też w kąciku oka, również misz-masz temperatury barw, dodatkowo pomarańczowy 'bronzer'.

Wiążę nadzieję z Bohemą z glam shopu... ale ile osób tyle opini.
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 06:44   #3
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Oj, chyba ciężko bedzie... ja nie umiem wskazać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 08:59   #4
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Too Faced Born This Way, ale ja po prostu kocham brąz.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 12:42   #5
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

A jaką kolorystykę lubisz?
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 13:24   #6
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
A jaką kolorystykę lubisz?
Fiolety, róże, brązy, ale nie chciałam tak mocno precyzować, żeby post był pomocny dla wszystkich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 16:28   #7
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Too Faced Born This Way, ale ja po prostu kocham brąz.
Masz tą na myśli: https://www.sephora.pl/p/born-this-w...ek-505612.html ?

Możesz więcej o niej powiedzieć, zaintrygowałaś mnie, bo chyba czegoś takiego szukałam
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-17, 16:59   #8
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Masz tą na myśli: https://www.sephora.pl/p/born-this-w...ek-505612.html ?

Możesz więcej o niej powiedzieć, zaintrygowałaś mnie, bo chyba czegoś takiego szukałam
Poczytałam opinie, podobno wszystkie kolory wpadają w róż, dla mnie idealnie, ale jednocześnie stapiają się ze sobą na powiece, duży minus. No ale poczekajmy, aż wypowie się Pani_Robot, bo też jestem ciekawa jak z nią jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 18:15   #9
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Masz tą na myśli: https://www.sephora.pl/p/born-this-w...ek-505612.html ?

Możesz więcej o niej powiedzieć, zaintrygowałaś mnie, bo chyba czegoś takiego szukałam
Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Poczytałam opinie, podobno wszystkie kolory wpadają w róż, dla mnie idealnie, ale jednocześnie stapiają się ze sobą na powiece, duży minus. No ale poczekajmy, aż wypowie się Pani_Robot, bo też jestem ciekawa jak z nią jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak cała moja kolorówka, jest to polecajka od dziewczyn z wątku Sephory
Na pewno różnica miedzy drogeryjnymi, a Too Faced czy Anastacia Beverly Hills, albo Natasha Denona jest kolosalna. Hudy akurat nie miałam, podobnie Tarte. Za to Urban Decay nikt nie poleca.

Pigmentacja, trwałość, łatwość nakładania, brak osypywania, łatwość rozcierania, dobór odcieni, że czego się nie nałoży, stworzą spójną całość.

Co do nudziakowo-beżowego różu, to wpadają w niego środkowe dwa słupki, czyli 4 cienie. Pozostałe 6 po prawej to ciepłe brązy.
Okreslenie stapiania się chyba było w kwestii płynnych przejść tonalnych i uzyskania smokey nawet niewprawną ręką. Jestem z tych gorzej operujacych pędzlem, a makijaż wychodzi mi bardzo przyzwoity i na tłustej powiece siedzi cały dzień. Podobne efekty mam z Mini Gold Natashy Denony (złota i zielenie) oraz Modern Renaissance Anastasia Beverly Hills, tylko tu już ciepłe tonacje cynamonu, ochry, sieny czy umbry. Czyli dwie paletki dla kolorystycznych jesieni. Nie wiem jak by wyszedł brązowy smokey z Modern Renaissance, bo ma kilka bazowych kolorów w sobie też, ale tak się przykleiłam do Born This Way.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 19:24   #10
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 245
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Ja akurat nie mam Born This Way, ale z kolei czytałam kilka osób, że wybijają u nich pomarańczowe tony, sama jestem ciekawa w końcu jak to jest z tą paletą.

Póki co lubię mini paletki Natashy Denony. Nie mam tej większej Glam więc kusi mnie teraz edycja Baby Glam - przepiękne są te kolory, tylko mam problem z ceną jak za takie maleństwo uważam, że jest wygórowana.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 20:14   #11
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Ja akurat nie mam Born This Way, ale z kolei czytałam kilka osób, że wybijają u nich pomarańczowe tony, sama jestem ciekawa w końcu jak to jest z tą paletą.

Póki co lubię mini paletki Natashy Denony. Nie mam tej większej Glam więc kusi mnie teraz edycja Baby Glam - przepiękne są te kolory, tylko mam problem z ceną jak za takie maleństwo uważam, że jest wygórowana.
Pani_Robot, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ️ Dobrze też wiedzieć, żeby darować sobie grzebanie w Urban.

No właśnie najbardziej korciło mnie coś od Natashy, ale też zderzyłam się z opiniami, że trochę meh. Chociaż w sumie trzeba się z tym liczyć, że nie ma produktu idealnego dla każdego, i zawsze gdzieś będzie jakieś meh.

Ja się zachłysnęłam Hanią Knopińską, ale po czasie stwierdzam, że to nie to. Mam jedną paletkę, cienie pojedyncze i zeszłoroczny kalendarz. Najbardziej przykro, że niektóre cienie ze słoczy w sklepie to zupełnie nie to samo co faktyczny kolor produktu, połowy błysków bym nie kupiła gdybym wiedziała, bo nie mam co z nimi robić w takiej rozmemłanej formie. Na foto mega pigmencior, a na żywo brokat na prawie, że transparentnej bazie. Z palety wywaliłam kilka kolorów, bo suche na kamień. No ogólnie przyzwoicie się pracuje tymi co zostały, ale bez szału, ostatnie biedronkowe wydanie palety Eveline matami spokojnie im dorównuje, więc całkiem uznałam, że to bez sensu zaopatrywać się uparcie w Glamie i szkoda przepłacać. Bo najwyraźniej to nie jest żaden szał, i może być o wiele lepiej, za niewiele większą cenę.

A co do ceny to cóż, na jednego multichroma Chrabąszcz wywaliłam u niej 50 zł. :/ Miał być jeden, ale jaki. I to co dostałam woła o pomstę do nieba, nie wiem co ona fotografuje do sklepu, ale mam wątpliwości czy swoje produkty :/



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Nimve
Czas edycji: 2021-11-17 o 20:17
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-17, 20:37   #12
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Ja się zachłysnęłam Hanią Knopińską, ale po czasie stwierdzam, że to nie to. Mam jedną paletkę, cienie pojedyncze i zeszłoroczny kalendarz. Najbardziej przykro, że niektóre cienie ze słoczy w sklepie to zupełnie nie to samo co faktyczny kolor produktu [...]
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokładnie to samo ! (Choć nie ukrywam, że pary latte + na prywatkę używam regularnie)
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 21:23   #13
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo ! (Choć nie ukrywam, że pary latte + na prywatkę używam regularnie)

Najgorsze jest to, że każdą byle pierdołę przed zakupem prześwietlam, a tu zwyczajnie zaufałam. Myślałam sobie dziewczyna "z ludu" ma swój kanał, na nim jak pokazuje cienie to jest ok, no musi być tak jak jest na tych fotkach, biere w ciemno. Ta.



Też mam kilka swoich ulubieńców, ale bilans i tak wychodzi na duży minus. Kilka to trochę za mało na to co nakupiłam.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 07:10   #14
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Dziewczyny a znacie jakąś paletkę 4-5 cieni w chłodnych brązach?

Również się trochę przejechałam na cieniach Hani, mimo internetowego śledztwa cienie wyglądają zupełnie inaczej na żywo, dodatkowo są dla mnie za miękkie - delikatne pacnięcie pędzlem i cień się "łamie".

Bo wieeeelu cieniowych wtopach z taniej/średniej półki jestem gotowa zaryzykować kupując coś z wyższej
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 16:26   #15
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Ja mam bardzo dużo palet, stanowczo za dużo , jednak gdybym - jak w pytaniu z pierwszego postu - miała w pożarze wybrać tylko jedną, to obstawiam, że niechybnie bym spłonęła .


Najwięcej palet mam z Hudy, ABH i Natashy, plus kilka Toma Forda, Chanel, MAC i innych marek, w tym Urban Decay, Marc Jacobs czy Laura Mercier. Nie mam tylko nic z Pat McGrath, bo czekam aż pojawi się paleta w fajnych dla mnie kolorach . Oczywiście gusta mi się zmieniają zarówno w zakresie kolorystki, jak i wykończeń (czasem wolę maty, czasem częściej sięgam po błyski, a najczęściej miksuję różne formuły). Bardzo często mieszam też cienie z palet różnych marek.


Jedno jest u mnie stałe - szukam palet w chłodnych odcieniach, bo w ciepłych po prostu źle wyglądam. Zbyt duża liczba palet w moich zbiorach bierze się stąd, że zwykle w takich zestawach jest miks odcieni cieplejszych i chłodniejszych, więc zdarza mi się kupować dużą paletą dla połowy cieni w mojej kolorystyce, a druga połowa jest nawet nie ruszana.


Tak czy inaczej obecnie najczęściej sięgam po cienie Natashy, w drugiej kolejności Hudy. Aktualnie najbardziej dla mnie uniwersalne są duża paleta Natashy Retro oraz Rose Quartz Hudy, głównie ze względu na chłodną kolortystykę. Jakościowo lepsze wydają mi się cienie Denony, jednak zarówno jej cienie, jak i cienie Hudy, są nierówne nawet w obrębie danej palety w tym sensie, że są gorsze i lepsze jakościowo (mam na myśli nasycenie, trwałość, osypywanie itp.).


Dodam, że czasem nachodzi mnie ochota na odkopywanie z czeluści szuflad prawdziwych staroci. Przykładowo ostatnio sięgam po małą paletkę (6 cieni) Urban Decay Naked 2 Basics Palette, bo ma chłodne, neutralne kolory, które bardzo mi odpowiadają jak delikatnie maluję oczy do czerwonej szminki.


Bardzo lubię też paletkę Diora z serii Backstage w odcieniu 002 Cool Neutrals. Taka zwykła, do codziennego niewyszukanego makijażu .

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a znacie jakąś paletkę 4-5 cieni w chłodnych brązach?

Również się trochę przejechałam na cieniach Hani, mimo internetowego śledztwa cienie wyglądają zupełnie inaczej na żywo, dodatkowo są dla mnie za miękkie - delikatne pacnięcie pędzlem i cień się "łamie".

Bo wieeeelu cieniowych wtopach z taniej/średniej półki jestem gotowa zaryzykować kupując coś z wyższej
Polecam Urban Decay Naked 2 Basics Palette. Może nie jest to wielki szał, ale jest przyzwoita .
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 19:43   #16
Sylwia_a_r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Dla mnie to Anastasia Soft Glam.

Zazwyczaj to mi wystarcza a jak chce coś koloru to dorzucam z innej paletki.



Też mam mega duzo rzeczy z glam shop i ale zawiodłam się na wielu produktach. Tak jak dziewczyny mówią suche i w ogóle nie podobne do zdjęć na sklepie.
Sylwia_a_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 20:09   #17
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Ja najczęściej używam Gold Chocolate Too Faced. Duży cień beżowy, no i 2 idealne dla mnie brązy. Jest w niej sporo cieni drobinkowych ale przy korzystaniu z umiarem i dobrym blendowaniu spokojnie da się z nich korzystać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-21, 18:52   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Niestety dalej takiej szukam. Póki co zawiodłam się dwiema : Paese all about you i Moonish Natural Universe Asteroid.
Paese: brak średniego brązu, niedopasowane odcienie - część zimna, część ciepła, bez logicznego układu.
Moonish - brak błysku , jedynie rozświetlacz sprawdzający się też w kąciku oka, również misz-masz temperatury barw, dodatkowo pomarańczowy 'bronzer'.

Wiążę nadzieję z Bohemą z glam shopu... ale ile osób tyle opini.
Najlepiej wybrać sobie kolory samemu i stworzyć własną paletę, tak na sztuki.

Glam Shop nie znam, ale u nich jak i w Inglocie czy Kobo można wybrać wkłady do palety.
Nawet z takich naturalnych Benecos ma taką możliwość, jakościowo super cienie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 21:11   #19
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Nie mam jednej ulubionej. Najlepszy czarny jest w paletce od Tati, lubię też jej brokaty, prawie zdenkowałam cień zimny cekin z paletki pieczarkowej z Glamu (plus na co dzien używam najjaśniejszego błysku z tej palety) i często posiłkuję się matami z Natural Lust od TooFaced. A największym rozczarowaniem paletkowym była brzoskwiniowa czekoladka od TooFaced, ale jak ją kupowałam to nie wiedziałam że w takich kolorach mi słabo, więc moja wina.

Jestem bardzo zdziwiona jak słabą opinię ma Glamshop na tym forum. Ja dalej go uwielbiam. Tylko kremy brokatowe mają mega badziewne jeśli chodzi o użycie na oczach, na ciele już jest ok. No i ja poluję na chłodne odcienie, a tam jednak wygrywają ciepłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-25, 11:10   #20
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Ja tam lubię Glam Shop, choć to trudne cienie w obsłudze i mają okropne opakowania. Dla mnie ogromnym plusem jest to, że mnie nie uczulają jak większość znanych marek aktualnie używam Glamu oraz Affectu.
I jeżeli miałabym polecić po jednej paletce z tych marek to będzie Haerbaciana Róża z Glamu i Lunar Spell Afectu.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 18:42   #21
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna paletka - Nude Fantasty od Mexmo - jest pełną samowystarczalną, uniwersalną paletką z lusterkiem, z 4 iskrzącymi błyskami
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 23:21   #22
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna paletka - Nude Fantasty od Mexmo - jest pełną samowystarczalną, uniwersalną paletką z lusterkiem, z 4 iskrzącymi błyskami

Tej nie znałam, wygląda ciekawie. Masz jakąś opinie ogólnie o marce?
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 14:16   #23
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Tej nie znałam, wygląda ciekawie. Masz jakąś opinie ogólnie o marce?
Mam trzy paletki Maxmo - są świetnej jakości, Nude Fanstasy to moja ulubiona ze względu na kolorystykę, maty bardzo fajne a błyski drobnodrobinkowe i iskrzące. Mam jeszcze Foxylady ( choc zielenie z niej użyłam raz ale brązy są bardzo użytkowe) i Beloved ( róże i fiolety, które często łączę z nudziakami).
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 17:29   #24
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Kurcze, sama nie wiem
Uzbierało mi się w tym roku trochę nowych palet.
Ale ostatnio zaczęłam też wracać do starszych nabytków.

Paletki, które lubię :
ABH Soft Glam oraz Norvina,
Natasha Denona Glam,
Scott Barnes 1,
KKW Classic palette
Bare Minerals Gen Nude Latte,
Kobo Simlicity is Beauty
Glam shop ( nie są łatwe do pracy, sypią się i maty i błyski, ale lubię je ze względu na efekty)

Palety, bez których spokojnie mogłabym się obyć, które są raczej słabe, niejakie lub niewarte swojej ceny:
mini paletki Natashy-zdecydowanie niewarte ceny, niektóre cienie w paletce kiepsko napigmentowane, błyski kruszą się w palecie.
Huda Desert Dusk i Nude Medium-jakość nieadekwatna do ceny
Eveline Mocca-nie używam jej, brak mi jasnych błysków, za dużo ciemnych odcieni.
Colourpop niczym się nie wyróżniają, prawie ich nie używam
Lorac Soleil -bardzo mocne rozczarowanie, błyski ok, ale maty słabizna, odcienie tego samego koloru podobne do siebie, różnice niewidoczne na powiece.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 20:30   #25
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Poza Too Faced, o których pisałam wcześniej (dużymi paletami, małe są wg mnie słabe) bardzo często używam Lime Crime Venus XL 2. Dobrze się blendują, nie osypują, fajne kolory. Nie przepadam za zieleniami ale te w palecie są nieoczywiste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 14:53   #26
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Postawiłam na Too Faced Born This Way, była dobra promka w Sephorze i faktycznie warto było, idealna paleta podstawowa, makijaż wychodzi jak chmurka, bezproblemowo i mięciutko. Błyski są trochę jakby szorstkie w użyciu, ale na oku wyglądają bardzo ładnie. Wszystko fajnie się łączy z moimi innymi paletami, jeśli chcę dodać trochę koloru, także super. O to mi właśnie chodziło, mieć coś dobrego wyjściowego w procesie makijażu i ew. już sobie dodawać dodatkowe elementy z tego co mam, bo na dobrej bazie nawet średniaki wybrną. Powoli je takim sposobem zużyję.



Choruję jeszcze po tym całym rekonesansie na Retro Natashy Denony.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 18:28   #27
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Colourpop niczym się nie wyróżniają[...]
Podpisuję się pod tym. Po tym jaki szał jest na nie w internecie to spodziewałam się czegoś ekstra, ale jakość samych cieni jak nasze tańsze marki typu kobo, my secret. Na plus piękne opakowania i ciekawe kolory nawet w dziennych propozycjach.


Moja ukochana to Revolution pro supreme Allure - udowadnia, że można mieć w małej ósemce wszystko co potrzeba: jest bazowa wanilia, błyszczący beż, nudziak to blendowania, ciepły brąz i czerń do kresek/przyciemniania i dzienniak gotowy. Jak ktoś lubi fun, ale bez przesady to i fioletowy akcent się znajdzie, lila syrenkowy brokacik i kasztan z zielonymi drobinkami idealny do do wklepania paluchem jako one and done w 30sekund. Pigmentacja świetna, mięciutkie, jedyny minus to osypują się przy nabieraniu na pędzel. Gdyby nie to, że mam jeszcze inne palety to po wykończeniu kupiłabym ponownie.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 22:25   #28
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

A powiedzcie, Dziewczyny, czy udało Wam się kiedyś wykończyć jakąś paletkę cieni?No, powiedzmy, zużyc chociaż połowę kolorów? Bo ja grzebiąc w pamięci, nie pamiętam u siebie takiej sytuacji. 2-3 cienie zdenkowałam ale nie więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 18:23   #29
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Cytat:
Napisane przez aniszonekk Pokaż wiadomość
A powiedzcie, Dziewczyny, czy udało Wam się kiedyś wykończyć jakąś paletkę cieni?No, powiedzmy, zużyc chociaż połowę kolorów? Bo ja grzebiąc w pamięci, nie pamiętam u siebie takiej sytuacji. 2-3 cienie zdenkowałam ale nie więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całej paletki nie, ale sporo wyprasek już tak. To też jeden z powodów, dla którego szukałam jednej porządnej palety od A do Z, bo z reguły w paletach kilka cieni miałam ładnych i użytkowych, kilka z automatu nadawało się do śmietnika, bo jakieś zaschnięte kamienie, gumowate lub bez pigmentu, do tego kilka kolorów od czapy, których w życiu nie ruszyłam no i się okazywało, że co z tego, że paletka tania, skoro 2/3 nie wykorzystywałam. Więc fizycznie też nie było możliwości zdenkować żadnej palety, ale gdyby były idealne to kilka by już zeszło.

Mam jeszcze patent na błyski, perły, które się nie nadają na oko, bo coś tam: kruszę i mieszam z balsamem do ciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 16:52   #30
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Ja sobie obiecuję, że już więcej nie kupię bo mam za dużo. Większość to właśnie nudziaki. I tak żadnej nie zużyłam.
Ale zawsze tak wyjdzie, że pęknę i kupię
Zdecydowanie muszę się ograniczyć.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-07 11:27:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.