Zaburzenia osobowości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-17, 12:54   #1
A3nulka
Przyczajenie
 
Avatar A3nulka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 28

Zaburzenia osobowości


Cześć dziewczyny!

Mam pewien problem. Rok temu byłam w związku z pewnym mężczyzna. Było tam wiele uczuć, jednak musieliśmy się rozstać, ponieważ facet ze względu na zaburzenia osobowości i lękowe sprawił, że związek okazał się tragedią. Pil, brał leki, był agresywny, do tego moja psychika bardzo ucierpiała. Udało mi się jednak uwolnić z toksycznej relacji. Jednak nie do końca. Minął już rok, a on ciągle do mnie pisze. Manipuluje, że się zmienił, chce wrócić. Nie mogę go zablokować, bo na studiach wiele musimy współpracować z innymi osobami, w tym mam z nim projekty itd. najgorsze jest to, że nie wiem jak w sposób grzeczny uświadomić mu, że nic z tego nie będzie. Chodzi o to, że ja się boje jego agresji i tego, że wybuchnie i popsuje moje stosunki z innymi osobami. Ludzie nie znający go dobrze myślą, że jest z nim wszystko ok. A naprawdę jest strasznie destrukcyjny. Chciałabym mieć możliwość rozmowy normalnej, jeśli trzeba będzie współpracę mieć na studiach, ale nie wiem czy tak się da. On za wszelką cenę nie potrafi zapomnieć o mnie i ciągle szuka możliwości. Na dodatek obwinia mnie, że nie chce mu pomoc, a prawda taka, że on nawet psychiatrę okłamuje i nie mówi prawdy jak jest .Jestem załamana i nie wiem co robić. Nie chcę wyjeżdżać z tego miasta i zmieniać kierunku. Pomóżcie !
A3nulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 14:16   #2
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Zaburzenia osobowości

Cytat:
Napisane przez A3nulka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Mam pewien problem. Rok temu byłam w związku z pewnym mężczyzna. Było tam wiele uczuć, jednak musieliśmy się rozstać, ponieważ facet ze względu na zaburzenia osobowości i lękowe sprawił, że związek okazał się tragedią. Pil, brał leki, był agresywny, do tego moja psychika bardzo ucierpiała. Udało mi się jednak uwolnić z toksycznej relacji. Jednak nie do końca. Minął już rok, a on ciągle do mnie pisze. Manipuluje, że się zmienił, chce wrócić. Nie mogę go zablokować, bo na studiach wiele musimy współpracować z innymi osobami, w tym mam z nim projekty itd. najgorsze jest to, że nie wiem jak w sposób grzeczny uświadomić mu, że nic z tego nie będzie. Chodzi o to, że ja się boje jego agresji i tego, że wybuchnie i popsuje moje stosunki z innymi osobami. Ludzie nie znający go dobrze myślą, że jest z nim wszystko ok. A naprawdę jest strasznie destrukcyjny. Chciałabym mieć możliwość rozmowy normalnej, jeśli trzeba będzie współpracę mieć na studiach, ale nie wiem czy tak się da. On za wszelką cenę nie potrafi zapomnieć o mnie i ciągle szuka możliwości. Na dodatek obwinia mnie, że nie chce mu pomoc, a prawda taka, że on nawet psychiatrę okłamuje i nie mówi prawdy jak jest .Jestem załamana i nie wiem co robić. Nie chcę wyjeżdżać z tego miasta i zmieniać kierunku. Pomóżcie !
Napisałaś mu już, że nie jesteś zainteresowana związkiem z nim? Jeśli tak to ignoruj dalsze wiadomości na ten temat. Jeśli nie to napisz mu, że nie jesteś zainteresowana i zdania nie zmienisz i olewaj od tego momentu. Nie dyskutuj z nim, nie tłumacz się. Jeśli będziecie mieć wspólny projekt na studiach to omawiaj tylko rzeczy związane z projektem, nie zostawaj z nim sam na sam.

Nie masz wpływu na to jak on się zachowa. Nie chodź dookoła niego na paluszkach, nie jesteś mu nic winna, nie musisz się tłumaczyć. Jeśli zacznie robić ci krzywe akcje to większość ludzi się zorientuje, że jest z nim coś nie tak, ludzi generalnie żenuje wywlekanie takich spraw.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 00:36   #3
twiggz
demoralizator
 
Avatar twiggz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 306
Dot.: Zaburzenia osobowości

Cytat:
Napisane przez A3nulka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Mam pewien problem. Rok temu byłam w związku z pewnym mężczyzna. Było tam wiele uczuć, jednak musieliśmy się rozstać, ponieważ facet ze względu na zaburzenia osobowości i lękowe sprawił, że związek okazał się tragedią. Pil, brał leki, był agresywny, do tego moja psychika bardzo ucierpiała. Udało mi się jednak uwolnić z toksycznej relacji. Jednak nie do końca. Minął już rok, a on ciągle do mnie pisze. Manipuluje, że się zmienił, chce wrócić. Nie mogę go zablokować, bo na studiach wiele musimy współpracować z innymi osobami, w tym mam z nim projekty itd. najgorsze jest to, że nie wiem jak w sposób grzeczny uświadomić mu, że nic z tego nie będzie. Chodzi o to, że ja się boje jego agresji i tego, że wybuchnie i popsuje moje stosunki z innymi osobami. Ludzie nie znający go dobrze myślą, że jest z nim wszystko ok. A naprawdę jest strasznie destrukcyjny. Chciałabym mieć możliwość rozmowy normalnej, jeśli trzeba będzie współpracę mieć na studiach, ale nie wiem czy tak się da. On za wszelką cenę nie potrafi zapomnieć o mnie i ciągle szuka możliwości. Na dodatek obwinia mnie, że nie chce mu pomoc, a prawda taka, że on nawet psychiatrę okłamuje i nie mówi prawdy jak jest .Jestem załamana i nie wiem co robić. Nie chcę wyjeżdżać z tego miasta i zmieniać kierunku. Pomóżcie !

Przestań się bać tego co może zrobić. Jeśli (jakkolwiek) reagujesz na jego manipulacje to tylko dajesz mu to czego chce.

No i głośna i wyraźna asertywność. Najlepiej krótko i bezpośrednio.
twiggz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 06:48   #4
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Zaburzenia osobowości

Ja bym po prostu po uprzedzeniu go automatycznie usuwała każdą wiadomość niedotyczącą studiów i wspólnych projektów. Nie odpowiadać, ignorować i obserwować. Jak pojawi się agresja, groźby zgłaszaj wszystko. Choroby psychiczne i zaburzenia to okropna rzecz i niebezpieczna. Unikaj kontaktu, uważaj na siebie, jak tylko będzie to możliwe to urwij kontakt. A na początek najlepsze będzie chyba ignorowanie gościa albo metoda zdartej płyty typu "nie jestem zainteresowana"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 10:41   #5
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Zaburzenia osobowości

1 piszesz ze nie jestes zainteresowana znajomoscia. Nie chcesz kontaktu.
potem blokujesz.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 13:12   #6
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Zaburzenia osobowości

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
1 piszesz ze nie jestes zainteresowana znajomoscia. Nie chcesz kontaktu.
potem blokujesz.
Ale pisała, że blokować chyba nie może, bo mają jakieś wspólne projekty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 13:30   #7
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Zaburzenia osobowości

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;87940404]Ale pisała, że blokować chyba nie może, bo mają jakieś wspólne projekty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

1 teraz to chyba jakies egzaminy i wakacje wiec projekty powinne byc skonczone
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-19, 13:40   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Zaburzenia osobowości

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
1 teraz to chyba jakies egzaminy i wakacje wiec projekty powinne byc skonczone
I nie zaczynać następnych. Poza tym grupę w razie czego zapewne można zmienić.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 15:35   #9
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Zaburzenia osobowości

Tez mialam taka przylepem, po prostu ignorowalam jego wiadomosci dotyczące czegokolwiek poza formalna sferą. A jak w koncu nie wytryzmal i wygarnal mu ignorowanie to zrobilam mu taka awanture, ze od razu mu przeszlo.

Edytowane przez Shady_Lady
Czas edycji: 2020-06-19 o 15:39
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-19 15:35:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.