nienawidzę świąt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-16, 19:42   #1
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Unhappy

nienawidzę świąt


Nienawidzę świąt, zwłaszcza Bożego Narodzenia. Czy jest ktoś taki jak ja? Czy tylko ja tak mam? Jeśli są tu osoby mające taki sam stosunek do tych świąt to niech dadzą znać. Chciałabym poznać wasze przyczyny takiego stanu rzeczy...
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:46   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: nienawidzę świąt

A dlaczego aż nienawidzisz?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:51   #3
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: nienawidzę świąt

Ja też.
Lubię samą atmosferę świąt. Lampki i bombki na mieście, w radio świąteczne piosenki. Świąt jako takich nienawidzę.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:52   #4
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: nienawidzę świąt

Ja też nienawidzę świąt, też zwłaszcza Bożego Narodzenia. Wynika to z tego, że moi rodzice rozwiedli się już dość dawno ale każde święta w jakiś głupi sposób przypominają mi o tym, że już nie jesteśmy całościowo rodziną. Bo fajne święta sprzed tego rozwodu nie wrócą. Bo są kłótnie o kogo spędzimy wigilię i zazwyczaj musimy(ja i moja siostra) jeździć bez sensu. Choć rozwód był dość dawno temu to właśnie w święta wraca to do mojej głowy, mimo że przez resztę roku nie myślę już o tym i nie wzbudza to we mnie szczególnego smutku.

Poza tym nie jestem wierząca więc nie czuję tego celebrowania, siedzę przy stole wyłącznie ze względu na moją rodzinę tak naprawdę, gdy inni się modlą ja tego nie robię. I oni to szanują ale mimo wszystko, nie lubię chwili gdy tylko ja siedzę nic nie robiąc i patrząc jak oni czerpią z tego czasu przyjemność, wierzą w boga i jest w tym dla nich sens(czasem też bym tak chciała).
Nie lubię opychania się jedzeniem jakby to była zasada że trzeba zjeść wszystko co do okruszka(w domu moich dziadków od strony ojca tak jest).
Nie lubię przypominania sobie, że kiedyś jak byłam dzieciakiem faktycznie czułam tą magię ale to już nigdy nie wróci.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:54   #5
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
A dlaczego aż nienawidzisz?
bo to takie rodzinne święta... a mając niepełną rodzinę w takich momentach czuję się z tym źle. do tego spędzam je z moją rodziną za którą delikatnie nie przepadam, która jest przyczyną wielu moich problemów z samą sobą i z moim życiem. więc tak czy tak są kłótnie, słowne utarczki - a nie tak moim zdaniem powinny wyglądać święta. i do tego potrzeba dostosowania się w te dni do reszty rodziny przez kilka dni co przy moim wychodzeniu z różnych problemów (m.in. tych z rodziną) jest dla mnie katorgą
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:55   #6
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
bo to takie rodzinne święta... a mając niepełną rodzinę w takich momentach czuję się z tym źle. do tego spędzam je z moją rodziną za którą delikatnie nie przepadam, która jest przyczyną wielu moich problemów z samą sobą i z moim życiem. więc tak czy tak są kłótnie, słowne utarczki - a nie tak moim zdaniem powinny wyglądać święta. i do tego potrzeba dostosowania się w te dni do reszty rodziny przez kilka dni co przy moim wychodzeniu z różnych problemów (m.in. tych z rodziną) jest dla mnie katorgą
- cóż,w takim razie rozumiem; sama bardzo lubię te święta, ale spędzamy je po prostu tak, jak lubimy.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 10:06   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: nienawidzę świąt

Hm, ja przez większą część życia ich nienawidziłam W zasadzie zmieniło się coś dopiero niedawno. A zmieniło się w momencie, gdy postanowiłam, że spedzę je tak jak z chcę i z tymi, z którymi chcę - a nie tak, jak moja popieprzona rodzina sobie wymysli. I czuje sie zdrowsza i szczęśliwsza
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 10:31   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: nienawidzę świąt

Ja także nienawidzę świąt. Najchętniej przespałabym je całe. Nie mogę patrzeć na te reklamy, gadanie, że święta to wspaniały czas! te święta będą udane! Na te choineczki, prezenciki w centrach handlowych... Słuchanie o planach znajomych. To wszystko doprowadza mnie dosłownie do płaczu. Do tego mój facet wyjeżdża do rodziny wiem, jakie on ma wspaniałe prawdziwe święta. Z całą rodziną, przy wielkim stole, z miłością i szczerością... Bardzo mu tego zazdroszczę, ale jestem szczęśliwa, że on też jest z tego powodu szczęśliwy. Tylko mógłby tyle o tym nie mówić. Nieważne.

Kiedy byłam dzieckiem lubiłam święta - chyba jak każdy. Prezenty, ładna choinka. Ale im jestem starsza tym jest gorzej. To nie jest tylko tak, że święta straciły dla mnie swoją atmosferę. Wiem, że ten okres to coś wspaniałego, ale akurat nie dla mnie i marzę, żebym kiedyś spędziła chociażby tę wigilię otoczona bliskimi, szczęśliwa

Na święta nie mam choinki, nie mam 12 potraw tylko 3 jakieś tam byle było coś do zjedzenia. Nie dzielę się opłatkiem. Nie dostaję i nie daję prezentów. Spędzam je z matką, której szczerze nienawidzę i wiem, że ona nienawidzi mnie. Na myśl o 4 dniach tak spędzonych chce mi się rzy***ć...

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2011-12-17 o 10:35
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 15:13   #9
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: nienawidzę świąt

Hmmm...to chyba zależy co święta znaczą dla każdego.

Dla mnie...jeżeli to my być gonitwa ze szczotką, ścierką, odkurzaczem i mycie okien przy minusowych temperaturach....to nie święta a jakaś dzika presja.
Dla mnie, Latanie za prezentami w tłoku, z obłędem w oku, i komercjonalizm, odpada.
Dla mnie, kościelne rytuały zupełnie odpadają.

Stanie przy piecu i gotowanie masę żarcia, czy wypieków, odpada. Obiad od większego dzwonu można równie dobrze zrobić o każdej porze roku.
Jak mi smakuje makowiec, to dlaczego mam czekać aż do świąt żeby go zjeść!?
Wychodzę z założenia że, jeżeli ludzie nie wysilą się, aby się spotkać i pogadać w ciągu roku, to dlaczego mam robić z siebie służącą i męczennicę, aby zadowolić czyjeś podniebienia w święta?

Lubię Pogański rytuał choinki, atmosferę światełek u siebie i na ulicach.
Jestem jak najbardziej nie tradycjonalna.

Acha! Rozwala mnie często zasłyszane zdanie..."Dzięki Bogu...już po świętach" Co za hipokryzja


Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 15:27   #10
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: nienawidzę świąt

Ja dość umiarkowanie lubię święta. Po prostu u mnie w domu nie ma takiej atmosfery jaka powinna być w takim czasie, wszystko jest sztuczne...
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 15:34   #11
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: nienawidzę świąt

Ja lubię otoczkę Świąt. Uwielbiam lampki choinkowe, pięknie przystrojone domy, zagrać kolędy na flecie czy pianinie. Wkurza mnie natomiast obowiązek dzielenia się opłatkiem (co roku to samo). Nie lubię tego udawania wielkiej miłości, gdy w rzeczywistości ktoś niemożliwie działa mi na nerwy. Lubię, gdy w domu jest dużo ludzi, bo jest wesoło. Zwłaszcza kocham, gdy przyjeżdża mój starszy brat. Obawiam się jednak, że w tym roku siostra i szwagier znowu zepsują mi święta. No cóż, zobaczymy.

Cieszy mnie fakt, że na Wigilii w tym roku będzie u nas o 3 osoby więcej i nikogo nie zabraknie. Nie wszyscy mają takie szczęście
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 15:42   #12
ignea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 387
Dot.: nienawidzę świąt

Jestem ateistką i żadnych świąt jako takich (w sensie przykazania nr 3) nie obchodzę. Natomiast - "Boże Narodzenie", co tu kryć, uwielbiam. Jako wytwór (konsumpcyjnej, trzeba przyznać) kultury a nie religii. Jest w nich coś, co mnie szczerze zachwyca i urzeka. Zaśnieżone miasto, rozświetlone tysiącami światełek wywołuje u mnie emocje, które nieczęsto przydarzają się takim cynikom
I, mimo całej obłudy, materializmu i hipokryzji, ten okres wyzwala w ludziach jakieś pokłady pozytywnych uczuć, które przez resztę roku gdzieś głęboko ukrywają. Rzeczywiście, jest to czas bardzo rodzinny, dlatego rozumiem, że w pewnych życiowych sytuacjach może budzić uczucia dokładnie przeciwne, czy wręcz nienawiść, jak zostało powiedziane.
Dla mnie jednak jest miłą odskocznią od dnia codziennego.
W przeciwieństwie do którejś z wypowiadających się wcześniej Wizażanek, nie mam żadnego problemu z tym, że część rodziny przy stole się modli (muszę jednak przyznać, że religijny aspekt tych świąt nigdy nie był w moim domu przesadnie eksponowany).

Może to nieco zabawnie brzmi "religijny aspekt świąt", ale tak przecież jest. Boże Narodzenie stało się czymś zupełnie innym, niż tylko jednym z wielu świąt jednej z wielu religii.
ignea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 16:18   #13
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: nienawidzę świąt

na pewno są tutaj takie osoby, przed świętami zawsze pojawiają się takie wątki
zarówno przed BN jak i Wielkanocą
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 16:23   #14
Siomka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 22
Dot.: nienawidzę świąt

Odkąd pamiętam uwielbiałam Święta. Teraz nie wiem jak je przetrwać w domu, którego nienawidzę, z ludźmi, z którymi nic mnie nie łączy oprócz wzajemnych pretensji i niechęci. I w tym wszystkim mój najukochańszy synek, któremu nie potrafiłam zapewnić normalności.
__________________
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Siomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:13   #15
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: nienawidzę świąt

dla mnie swieta NIC nie znacza. Nie wzrusza mnie ani choinka ani lampki w miescie ani koledy w supermarketach. Rodzinka tez ich nie obchodzi. Nie lubimy hipokryzji swiat: to jest poganski zwyczaj a z narodzinami Chrystusa nie ma nic wspolnego.

W te dni po prostu czasem sie spotkamy ze znajomymi albo rodzina posiedzimy zjemy kolacje- jak w kazda sobote. Nie ma w tym aspektu swiatecznego. niegdy niew czulam ze mi czegos brakuje tylko dlatego ze nie obchodzimy swiat.
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:23   #16
addatoniewypada
Rozeznanie
 
Avatar addatoniewypada
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 540
Dot.: nienawidzę świąt

przykro sie to czyta...\
ja tez nie mam jakichs swiat mega super rodiznnych, tzn mama tato siostra jest, ale z zasady rodzice zyja ze soba ale obok i jakos to dziwne
ciesze sie ze spedze swieta z rodzina meza u nich jest mega rodzinne, 5 rodzenstwa, kazdy ma rodzine, kochajacy sie rodzice, mam nadzieje, ze moje dzieci beda inaczej podchodzily do swiat w domu niz ja
addatoniewypada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:24   #17
ignea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 387
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Nie lubimy hipokryzji swiat: to jest poganski zwyczaj a z narodzinami Chrystusa nie ma nic wspolnego.
Ale jakie to ma praktyczne znaczenie?
Ja lubię choinkę, lubię wieczorem zapalić lamki, lubię idąc wieczorem przez miasto podziwiać te wszystkie świecidełka, lubię brzmienie wielu kolęd i nastrój towarzyszący wspólnej kolacji. I nie ma to dla mnie najmniejszego związku z Jezusem ani jakimolwiek innym bogiem, czy to pogańskim, czy nie. Dlatego nie widzę powodu, by czegoś w tych świętach nie lubić, bo wywodzi się z czasów pogańskich (a co się nie wywodzi, tak właściwie )

Oczywiście - rozumiem, że można tych obrzędów nie obchodzić i nie lubić. Odnoszę się tylko do cytowanego zdania, gdzie wyjasniłaś, dlaczego ich nie lubicie, a do mnie to wyjasnienie nie bardzo trafia.
ignea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:33   #18
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: nienawidzę świąt

Ja nie lubię świąt, męczą mnie. Ale z nienawiścią jestem raczej ostrożna.
Wszystko w tych dniach jest takie na pokaz. Musi być tona karpia, hektolitry barszczu, kilogramy uszek i pierogów oraz inne bzdury. A mało kto pamięta o miłości, szczerości, bliskości, uśmiechu.
Dlatego, gdy mój dzieciak się już urodzi to będzie miał najpiękniejsze święta pod słońcem. Jak z bajki. Bo będzie kochanym dzieckiem.
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:36   #19
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez makarona Pokaż wiadomość
Ja nie lubię świąt, męczą mnie. Ale z nienawiścią jestem raczej ostrożna.
Wszystko w tych dniach jest takie na pokaz. Musi być tona karpia, hektolitry barszczu, kilogramy uszek i pierogów oraz inne bzdury. A mało kto pamięta o miłości, szczerości, bliskości, uśmiechu.
Dlatego, gdy mój dzieciak się już urodzi to będzie miał najpiękniejsze święta pod słońcem. Jak z bajki. Bo będzie kochanym dzieckiem.
- nie robię tony żarcia (od kilku lat nic prawie nie wyrzucam ), nie robię świąt na pokaz- bo robię święta tak, jak lubię, nikomu niczego nie muszę udowadniać. Może dlatego lubię święta.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 18:11   #20
ignea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 387
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- nie robię tony żarcia (od kilku lat nic prawie nie wyrzucam ), nie robię świąt na pokaz- bo robię święta tak, jak lubię, nikomu niczego nie muszę udowadniać. Może dlatego lubię święta.
Dokładnie. Widać wyraźnie, że to po prostu zależy kto, co, jak i dlaczego.
Do nas nawet nikt nie przyjeżdża, obchodzimy święta we własnym, sześcioosobowym gronie, więc niczego nikomu nie pokazujemy i nie udajemy. Jest miło, rodzinnie, sympatycznie i wesoło. W ciągu roku wszyscy są zabiegani, a w tym czasie po prostu mamy dla siebie czas
ignea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 18:37   #21
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez ignea Pokaż wiadomość
Dokładnie. Widać wyraźnie, że to po prostu zależy kto, co, jak i dlaczego.
Do nas nawet nikt nie przyjeżdża, obchodzimy święta we własnym, sześcioosobowym gronie, więc niczego nikomu nie pokazujemy i nie udajemy. Jest miło, rodzinnie, sympatycznie i wesoło. W ciągu roku wszyscy są zabiegani, a w tym czasie po prostu mamy dla siebie czas
no to zazdroszczę
aż przykro to pisać ale u mnie właśnie wszystko jest na pokaz a święta to nie czas miłości a większej ilości kłótni
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 18:48   #22
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: nienawidzę świąt

Widzę, że jest nas więcej. ;]
Oby szybko minęły...
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 20:13   #23
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nienawidzę świąt

a ja chcę polubić święta! do tej pory na samą myśl bolał mnie brzuch- rodzina skłócona, ojciec koszmarny cały rok( wyzwiska, alkohol),a w święta siedzieliśmy przy stole i składaliśmy życzenia> Co roku bałam się, jak to będzie wyglądało. brr
teraz mam swoją rodzinę, własne mieszkanie, święta chcemy spędzić w trójkę ( ja ,mąż, malutka). Będzie fajnie
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 21:07   #24
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
a ja chcę polubić święta! do tej pory na samą myśl bolał mnie brzuch- rodzina skłócona, ojciec koszmarny cały rok( wyzwiska, alkohol),a w święta siedzieliśmy przy stole i składaliśmy życzenia> Co roku bałam się, jak to będzie wyglądało. brr
teraz mam swoją rodzinę, własne mieszkanie, święta chcemy spędzić w trójkę ( ja ,mąż, malutka). Będzie fajnie
= właśnie tak zaczyna lubić się swoje życie, więc i święta: gdy przestaje się żyć pod dyktando, "bo wypada, bo rodzina, bo...", a zaczyna się liczyć też to, aby samemu czuć się dobrze. Jesteś na dobrej drodze
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 21:13   #25
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja także nienawidzę świąt. Najchętniej przespałabym je całe. Nie mogę patrzeć na te reklamy, gadanie, że święta to wspaniały czas! te święta będą udane! Na te choineczki, prezenciki w centrach handlowych... Słuchanie o planach znajomych. To wszystko doprowadza mnie dosłownie do płaczu. Do tego mój facet wyjeżdża do rodziny wiem, jakie on ma wspaniałe prawdziwe święta. Z całą rodziną, przy wielkim stole, z miłością i szczerością... Bardzo mu tego zazdroszczę, ale jestem szczęśliwa, że on też jest z tego powodu szczęśliwy. Tylko mógłby tyle o tym nie mówić. Nieważne.

Kiedy byłam dzieckiem lubiłam święta - chyba jak każdy. Prezenty, ładna choinka. Ale im jestem starsza tym jest gorzej. To nie jest tylko tak, że święta straciły dla mnie swoją atmosferę. Wiem, że ten okres to coś wspaniałego, ale akurat nie dla mnie i marzę, żebym kiedyś spędziła chociażby tę wigilię otoczona bliskimi, szczęśliwa

Na święta nie mam choinki, nie mam 12 potraw tylko 3 jakieś tam byle było coś do zjedzenia. Nie dzielę się opłatkiem. Nie dostaję i nie daję prezentów. Spędzam je z matką, której szczerze nienawidzę i wiem, że ona nienawidzi mnie. Na myśl o 4 dniach tak spędzonych chce mi się rzy***ć...
aż smutno mi sie zrobiło
mam nadzieje ze doczekasz się wspaniałych świąt takich o jakich marzysz
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 21:13   #26
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: nienawidzę świąt

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- nie robię tony żarcia (od kilku lat nic prawie nie wyrzucam ), nie robię świąt na pokaz- bo robię święta tak, jak lubię, nikomu niczego nie muszę udowadniać. Może dlatego lubię święta.
Ja też nie robię, ale moi rodzice owszem.
W dodatku te światełka wiszące na balkonie i rażące po oczach - na pokaz, żeby inni widzieli jak to my święta przeżywamy.
Szkoda, że tylko zewnętrznie.

Beznadzieja.

Ale to już ostatnie moje święta w tym gronie
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 21:20   #27
chillie
Raczkowanie
 
Avatar chillie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 384
Dot.: nienawidzę świąt

ach ja też za nimi nie przepadam...dla mojej mamy święta to tylko gonitwa ze szczotka odkurzaczem itp. Wszyściutko musi być na błysk, jest wtedy taka podenerowana, że aż strach przejść obok. Zawsze wtedy jestem wykończona, codziennie mnie głowa boli od tych kłotni i napiętej atmosfery. Cóż szkoda gadać, dzisiaj się już zaczęło, jednak wreszcie mam święty spokój. W łóżku
__________________

Namiętność pojawia się i znika, ale uczucia pozostają.
chillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 21:35   #28
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: nienawidzę świąt

Nie lubię świąt przez moją rodzinę: sztywna atmosfera, nieszczere uśmiechy, wymuszone życzenia. Obowiązkowe odpowiadanie na pytania rodziny, dla której nie ma czasu w ciągu roku. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności co roku o tej samej porze mam ból głowy, zaczyna się w wigilię rano a przechodzi w drugi dzień świąt wieczorem (na wielkanoc powtórka a co mam sobie żałować).
Za to w tym roku jest szansa, że będą inne: z moją rodziną (ja, partner, nasze dziecko).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 05:52   #29
del_mar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: nienawidzę świąt

również nienawidze!

..powinniśmy zorganizować własne święta..
del_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 08:40   #30
skunny
Raczkowanie
 
Avatar skunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 167
GG do skunny
Dot.: nienawidzę świąt

Również nie przepadam za tym czasem. Ostatnio wręcz boję się, bo wiem, że będzie mi źle, a nie mam wyboru i muszę jechać do swojej rodzinki i z nimi tam siedzieć. Robię to tylko ze względu na moją mamę.
Myślę jednak, że nie zawsze będę czuła taki wstręt do świąt. Gdy założę swoją rodzinę, mam nadzieję, że to się zmieni
skunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-22 16:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.