Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-24, 15:02   #3901
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Masz laktator? Mi ładnie wyciągnął brodawki bo też miałam płaskie.Boże, aż miałam łzy w oczach. Biedne maleństwo dobrze, że już po wszystkim...

Mam nowe okulary i mam ochotę je wyrzucić przez okno

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ja tez tak mialam. Z dwa tygodnie mi sie oko przyzwyczajalo do nowej osi.

Masz takie same szkla? Jak zmienilam szkla i po badaniu mialam inne osie niz poprzednio to mialam taki problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 15:52   #3902
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Dlaczego chcesz wyrzucac przez okno?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja tez tak mialam. Z dwa tygodnie mi sie oko przyzwyczajalo do nowej osi.

Masz takie same szkla? Jak zmienilam szkla i po badaniu mialam inne osie niz poprzednio to mialam taki problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dwa różne szkła, na lewym 0 A na prawym pół na minusie. Teraz mam wrażenie, że na lewe źle widzę, choć podczas badania było ok. Boli mnie głowa, oczy, miałam zawroty głowy i było mi niedobrze. No i gorzej widzę, rozmywa się obraz

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 15:54   #3903
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Mam dwa różne szkła, na lewym 0 A na prawym pół na minusie. Teraz mam wrażenie, że na lewe źle widzę, choć podczas badania było ok. Boli mnie głowa, oczy, miałam zawroty głowy i było mi niedobrze. No i gorzej widzę, rozmywa się obraz

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
No to oko musi sie przyzwyczaic. Daj sobie pare dni a jak nie przejdzie to wypadaloby sprawdzic jeszcze raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 16:06   #3904
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Nie tylko Ciebie dobija... Ja juz mam dosc siedzenia w domu, a tu perspektywa weekendu z dwojka...

Igora chyba wysle do ogrodka niech sie w wodzie i blocie pociapra z psem. Zaiaszcze przedszkole

Ja mam ochote ma drinka z whisky albo bimbrem

Okropne badanie! Jak dlugo ono trwa??

Ja musialam wczoraj pranie puscic i kisi sie w domu ale maz pali w piecu i puszczamy ogrzewanie wiec jako tako schnie.

U nas zamiast dnia mamy w pkolu zorganizowali piknik rodzinny 2 czerwca na boisku. Ciekawa jaka bedzie pogoda. Ja bym mogla z Igorem isc bez wzgledu na pogode ale co z Leo

My przezylismy wczoraj pierwszy dzien na odciaganium. Jaka ulga! Dziecko w koncu spokojne bylo popoludniu, maz karmi rano i w nocy, a ja mam czas na wszystko bez zastanawiania sie czy dziecko pojedzone...

Zaraz wiekszy potworek wraca z pkola, a Leo dopiero zasnal od rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram, że ulga. Tylko mam wrażenie, że wiecznie myje laktator i butelki
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Okropnie brzmi to badanie, biedna Mała

M startowała z 2880g, dziś 4500. Ma 5 tyg i 2 dni
Ładnie przybrała, brawo
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Brawo! Przegoniła Stacha, który ważył 4100 na starcie

Ejj mam problem, karmie piersią, potem daje np 60ml mm i po tej butli on wyrzyguje wszystko to co ja mam robić? Jak ulewa taka ilość, to chyba znaczy, że za dużo dostał?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Położna mowila, że do 3 miesiąca nie mają często umiaru, ale jak pytałam czy jak uleje i chce jeszcze to mimo wszystko dawać to powiedziala, że tak...więc nie czaję też tego. Na logikę ma za dużo
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Masz laktator? Mi ładnie wyciągnął brodawki bo też miałam płaskie.Boże, aż miałam łzy w oczach. Biedne maleństwo dobrze, że już po wszystkim...

Mam nowe okulary i mam ochotę je wyrzucić przez okno

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Mam i korzystam, ale one wracają do pierwotnego ksztaltu po chwili...

Kupiłam mniejszy kapturek i co? possał, przelykanie bylo slychać moźe z 20 razy a potem memlał ten sutek i nie wiem co robił, bo na pewno nie pił. Co chwilę zasypiał nie mogłam go dobudzić. Po godzinie meki zrobilam mu butlę i wypił, moze nie wszystko ale większość. A ja spowrotem przytulilam się do laktatora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 16:12   #3905
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Popieram, że ulga. Tylko mam wrażenie, że wiecznie myje laktator i butelki Ładnie przybrała, brawo Położna mowila, że do 3 miesiąca nie mają często umiaru, ale jak pytałam czy jak uleje i chce jeszcze to mimo wszystko dawać to powiedziala, że tak...więc nie czaję też tego. Na logikę ma za dużo Mam i korzystam, ale one wracają do pierwotnego ksztaltu po chwili...

Kupiłam mniejszy kapturek i co? possał, przelykanie bylo slychać moźe z 20 razy a potem memlał ten sutek i nie wiem co robił, bo na pewno nie pił. Co chwilę zasypiał nie mogłam go dobudzić. Po godzinie meki zrobilam mu butlę i wypił, moze nie wszystko ale większość. A ja spowrotem przytulilam się do laktatora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to fakt, ze tez non stop myje butelki tylko ale jak dokupie jeszcze jedna to w nocy nie bede musiala myc

Chociaz Leo ma meeega apetyt wiec nie dziwie sie, ze sie darl jak byl na cycu bo zjadl wczoraj 8 porcji po 120 ml

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 16:31   #3906
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No to oko musi sie przyzwyczaic. Daj sobie pare dni a jak nie przejdzie to wypadaloby sprawdzic jeszcze raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli po weekendzie się nie unormuje to pójdę znów

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 16:40   #3907
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Okropnie brzmi to badanie, biedna Mała 😔

M startowała z 2880g, dziś 4500. Ma 5 tyg i 2 dni 🙈
Wow. U nas we wtorek było 4700g przed szczepieniem a jest tydzień starszy i startował z wyższej wagi

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Brawo! Przegoniła Stacha, który ważył 4100 na starcie

Ejj mam problem, karmie piersią, potem daje np 60ml mm i po tej butli on wyrzyguje wszystko to co ja mam robić? Jak ulewa taka ilość, to chyba znaczy, że za dużo dostał?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dzisiaj zaliczyliśmy pierwszego rzyga (albo fontannę). Nawet nie ogarnęłam czy się przykrztusił czy za dużo już miał czy co ale takie mleczne fajerwerki poszły że hoho Dobrze że akurat na leżąco się karmiliśmy to szybko Go obróciłam bez większych szkód dla otoczenia

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No to fakt, ze tez non stop myje butelki tylko ale jak dokupie jeszcze jedna to w nocy nie bede musiala myc

Chociaz Leo ma meeega apetyt wiec nie dziwie sie, ze sie darl jak byl na cycu bo zjadl wczoraj 8 porcji po 120 ml

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to nie wiem ile ten Mały zjada ale wydaje mi się że nie aż tyle dostaje albo co 3h albo jak wyrazi chęć, głodny nie jest bo je do oporu i chyba całkiem przyzwoicie przybiera (od wypisu przez prawie 6 tygodni przytył 1400)
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 16:59   #3908
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Wow. U nas we wtorek było 4700g przed szczepieniem a jest tydzień starszy i startował z wyższej wagi



My dzisiaj zaliczyliśmy pierwszego rzyga (albo fontannę). Nawet nie ogarnęłam czy się przykrztusił czy za dużo już miał czy co ale takie mleczne fajerwerki poszły że hoho Dobrze że akurat na leżąco się karmiliśmy to szybko Go obróciłam bez większych szkód dla otoczenia



Ja to nie wiem ile ten Mały zjada ale wydaje mi się że nie aż tyle dostaje albo co 3h albo jak wyrazi chęć, głodny nie jest bo je do oporu i chyba całkiem przyzwoicie przybiera (od wypisu przez prawie 6 tygodni przytył 1400)
Wow to piekna waga
Wazne, ze dziecko zadowolone i tak Wam dobrze idzie kp. To jest najwazniejsze, zeby obie strony byly zadowolone.


Ja wczoraj wyskoczylam jeszcze do ginka i u mnie wszystko dobrze ale kazal sie zabezpieczac jesli nie karmie wylacznie piersia bo moze roznie byc. Sama jestem ciekawa jaki bedzie pierwszy okres. Mam nadzieje, ze mniej bolesne beda miesiaczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 17:31   #3909
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No to fakt, ze tez non stop myje butelki tylko ale jak dokupie jeszcze jedna to w nocy nie bede musiala myc

Chociaz Leo ma meeega apetyt wiec nie dziwie sie, ze sie darl jak byl na cycu bo zjadl wczoraj 8 porcji po 120 ml

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to mały glodomorek Ja robię po 120mm albo zazwyczaj tyle odciagam, ale nie zawsze zjada wszystko. Ile razy odciagalaś wczoraj?
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Jeśli po weekendzie się nie unormuje to pójdę znów

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Myślę, że się unormuje, ja też mam problem zawsze po zmianie szkieł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 17:45   #3910
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
A to mały glodomorek Ja robię po 120mm albo zazwyczaj tyle odciagam, ale nie zawsze zjada wszystko. Ile razy odciagalaś wczoraj?Myślę, że się unormuje, ja też mam problem zawsze po zmianie szkieł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4 razy swoje, 4 razy mm. Na przemian.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 18:13   #3911
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Wyrwalam się w końcu pierwszy raz w domu na te rzęsy zobaczymy jak faceci dadzą radę nakarmilam przed wyjściem jeszcze, więc liczę że styknie mu, bo jak nie to tylko 60ml dziś odciagnelam.
Wagę mam przed ciążowa już (wiadomo forma nie ta ) i bez żadnego problemu dziś założyłam swoje zwykle przed ciążowe jeansy życie jest piękne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-05-24 o 18:17
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 19:03   #3912
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej. Byla jednak tesciowa od wczoraj do dzisiaj - starsza ja wyeksploatowala totalnie 🤣 kolejny raz przyjedzie za pol roku czasem mialam mysli żeby przystopowac trochę corke ale w sumie po co wiem, jestem podla.
U nas troche padało ale wcale nie dużo, pogoda była deszczowa ale zazwyczaj na chmurach sie konczylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 19:20   #3913
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Popieram, że ulga. Tylko mam wrażenie, że wiecznie myje laktator i butelki Ładnie przybrała, brawo Położna mowila, że do 3 miesiąca nie mają często umiaru, ale jak pytałam czy jak uleje i chce jeszcze to mimo wszystko dawać to powiedziala, że tak...więc nie czaję też tego. Na logikę ma za dużo Mam i korzystam, ale one wracają do pierwotnego ksztaltu po chwili...

Kupiłam mniejszy kapturek i co? possał, przelykanie bylo slychać moźe z 20 razy a potem memlał ten sutek i nie wiem co robił, bo na pewno nie pił. Co chwilę zasypiał nie mogłam go dobudzić. Po godzinie meki zrobilam mu butlę i wypił, moze nie wszystko ale większość. A ja spowrotem przytulilam się do laktatora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha a jak go karmisz to jak wybudzasz i jak jest przy karmieniu ubrany? Bo nam cdl mowila o wybudzaniu tak: miziasz policzek, liczysz żeberka i laskoczesz po stopkach. Moja zasypiala przy jedzeniu bo mialaza dobrze - za gorąco! Takze karmienie w samym bodziaku, bez spodenek jak zasypia. Nawet okno można uchylić żeby się dziecko pobudzilo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Wyrwalam się w końcu pierwszy raz w domu na te rzęsy zobaczymy jak faceci dadzą radę nakarmilam przed wyjściem jeszcze, więc liczę że styknie mu, bo jak nie to tylko 60ml dziś odciagnelam.
Wagę mam przed ciążowa już (wiadomo forma nie ta ) i bez żadnego problemu dziś założyłam swoje zwykle przed ciążowe jeansy życie jest piękne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow super 😁 ciekawe jak dadzą radę😊
Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Hej. Byla jednak tesciowa od wczoraj do dzisiaj - starsza ja wyeksploatowala totalnie 🤣 kolejny raz przyjedzie za pol roku czasem mialam mysli żeby przystopowac trochę corke ale w sumie po co wiem, jestem podla.
U nas troche padało ale wcale nie dużo, pogoda była deszczowa ale zazwyczaj na chmurach sie konczylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hihi a po co 😁

Moja nas nie odwiedzila od 9 dni <tesknie> 😂 ale powiem Wam, że oczyscilo to juz troche atmosfere bo co za dużo to niezdrowo.
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Brawo! Przegoniła Stacha, który ważył 4100 na starcie

Ejj mam problem, karmie piersią, potem daje np 60ml mm i po tej butli on wyrzyguje wszystko to co ja mam robić? Jak ulewa taka ilość, to chyba znaczy, że za dużo dostał?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile Stachu wazy?

No wg mnie ma przesyt, ale taki maluch zezre tyle co mu dasz 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 19:22   #3914
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Hej. Byla jednak tesciowa od wczoraj do dzisiaj - starsza ja wyeksploatowala totalnie 🤣 kolejny raz przyjedzie za pol roku czasem mialam mysli żeby przystopowac trochę corke ale w sumie po co wiem, jestem podla.
U nas troche padało ale wcale nie dużo, pogoda była deszczowa ale zazwyczaj na chmurach sie konczylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry sposob na tesciowa

U nas w koncu jutro fajna pogode zapowiadaja wiec dobrze, ze dzis posprzatalam i jutro sie byyycze

Z dzieckiem, ktore juz mowi czasem ciezko sie dogadac jak z tym niemowiacym.

Igor bral udzial w konkursie matematycznym w pkolu "Kangur" i doszedl do finalu. Pytalam go jak wygladal ten konkura, jakie byly zadania, czy trudne, ile osob bralo udzial.. na kazde pytanie byla odpowiedz "nie pamietam"..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 19:30   #3915
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Igor jak typowy facet nie bedz8e sobie głowy zaprzestał ☠☠☠☠☠☠☠ami oczywiście tak mowi moj tz chodzaca skleroza.
Uff w koncu mozna było wyjsc na dwór bo juz mozna bylo oszalec a pranie schlo wieki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 19:32   #3916
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Swoja drogą po wizycie Cocci u cdl stwierdziłam ze tez skorzystam z tych rad i poszlo mi ujowo... 1raz odciagnelam mleko chocbym chciała to nie mam kiedy, bo jeszcze starsza chora wiec w domu. Maz od 13 do 1 w nocy poza domem wiec usypianie wieczorne, kąpiele to masakra byla. Starsza przed 20sta juz spi za to wtedy mlodsza ma kolki i drze sie jak opetana w srode to pisalam do męża ze ide strzelic se w lep bo tylko to mi zostaje. Ogólnie w dzien malutka kochana jest ale te wieczory mamy tragiczne... Ostatnio prawie 2 godz non stop ciumkala cyce, bolalo mnie ale lepsze to niż ból serca z powodu jej bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:22   #3917
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Wyrwalam się w końcu pierwszy raz w domu na te rzęsy zobaczymy jak faceci dadzą radę nakarmilam przed wyjściem jeszcze, więc liczę że styknie mu, bo jak nie to tylko 60ml dziś odciagnelam.
Wagę mam przed ciążowa już (wiadomo forma nie ta ) i bez żadnego problemu dziś założyłam swoje zwykle przed ciążowe jeansy życie jest piękne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak sobie chlopaki poradzili?
Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Hej. Byla jednak tesciowa od wczoraj do dzisiaj - starsza ja wyeksploatowala totalnie 🤣 kolejny raz przyjedzie za pol roku czasem mialam mysli żeby przystopowac trochę corke ale w sumie po co wiem, jestem podla.
U nas troche padało ale wcale nie dużo, pogoda była deszczowa ale zazwyczaj na chmurach sie konczylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehhhh ta "milośc" do teściowych
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Michacha a jak go karmisz to jak wybudzasz i jak jest przy karmieniu ubrany? Bo nam cdl mowila o wybudzaniu tak: miziasz policzek, liczysz żeberka i laskoczesz po stopkach. Moja zasypiala przy jedzeniu bo mialaza dobrze - za gorąco! Takze karmienie w samym bodziaku, bez spodenek jak zasypia. Nawet okno można uchylić żeby się dziecko pobudzilo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Wow super ciekawe jak dadzą radęHihi a po co

Moja nas nie odwiedzila od 9 dni <tesknie> ale powiem Wam, że oczyscilo to juz troche atmosfere bo co za dużo to niezdrowo. A ile Stachu wazy?

No wg mnie ma przesyt, ale taki maluch zezre tyle co mu dasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ha! Przypomnialo mi się, co pisałaś na temat wybudzania, żeby właśnie rozebrać dziecko i zdjęłam mu spodenki Ale za bardzo nic nie dało. Zazwyczaj miziam po policzku, ale to się nie sprawdza.
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Dobry sposob na tesciowa

U nas w koncu jutro fajna pogode zapowiadaja wiec dobrze, ze dzis posprzatalam i jutro sie byyycze

Z dzieckiem, ktore juz mowi czasem ciezko sie dogadac jak z tym niemowiacym.

Igor bral udzial w konkursie matematycznym w pkolu "Kangur" i doszedl do finalu. Pytalam go jak wygladal ten konkura, jakie byly zadania, czy trudne, ile osob bralo udzial.. na kazde pytanie byla odpowiedz "nie pamietam"..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kangur Z matmy byłam noga, ale brałam udział, bo lekcje przepadały
Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Swoja drogą po wizycie Cocci u cdl stwierdziłam ze tez skorzystam z tych rad i poszlo mi ujowo... 1raz odciagnelam mleko chocbym chciała to nie mam kiedy, bo jeszcze starsza chora wiec w domu. Maz od 13 do 1 w nocy poza domem wiec usypianie wieczorne, kąpiele to masakra byla. Starsza przed 20sta juz spi za to wtedy mlodsza ma kolki i drze sie jak opetana w srode to pisalam do męża ze ide strzelic se w lep bo tylko to mi zostaje. Ogólnie w dzien malutka kochana jest ale te wieczory mamy tragiczne... Ostatnio prawie 2 godz non stop ciumkala cyce, bolalo mnie ale lepsze to niż ból serca z powodu jej bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witam w klubie. U nas mija godzina 19 i maly dostaje nerwicy. I tak od paru dni. Teraz tż go usypia, czyli leży obok niego z zamkniętymi oczami Ten to ma fuche, potem się będzie chwalił ile to on robi przy małym
Mamy dostać leżaczek bujaczek od mojej mamy i siostry. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu, bo ja nic totalnie nie mogę ogarnąć w domu. Chciałam zrobić salatkę z tortellini (pierwszy raz od powrotu ze szpitala coś upichcić samodzielnie) dzisiaj i tak je rozgotowałam, że wylądowały w smietniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:31   #3918
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
I jak sobie chlopaki poradzili? Ehhhh ta "milośc" do teściowych Ha! Przypomnialo mi się, co pisałaś na temat wybudzania, żeby właśnie rozebrać dziecko i zdjęłam mu spodenki Ale za bardzo nic nie dało. Zazwyczaj miziam po policzku, ale to się nie sprawdza.Kangur Z matmy byłam noga, ale brałam udział, bo lekcje przepadały Witam w klubie. U nas mija godzina 19 i maly dostaje nerwicy. I tak od paru dni. Teraz tż go usypia, czyli leży obok niego z zamkniętymi oczami Ten to ma fuche, potem się będzie chwalił ile to on robi przy małym
Mamy dostać leżaczek bujaczek od mojej mamy i siostry. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu, bo ja nic totalnie nie mogę ogarnąć w domu. Chciałam zrobić salatkę z tortellini (pierwszy raz od powrotu ze szpitala coś upichcić samodzielnie) dzisiaj i tak je rozgotowałam, że wylądowały w smietniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Młody praktycznie przespal cała moja nieobecność, a tż oglądał grę o tron wstąpiła jeszcze do Rossmanna

To rozbieranie niby brzmi sensownie, ale nie chcialoby mi się za każdym razem rozbierać i ubierać spowrotem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:41   #3919
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Młody praktycznie przespal cała moja nieobecność, a tż oglądał grę o tron wstąpiła jeszcze do Rossmanna

To rozbieranie niby brzmi sensownie, ale nie chcialoby mi się za każdym razem rozbierać i ubierać spowrotem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo to u mnie tak wygląda większość moich wyjść. Hitem było jak pojechałam do gina, młoda spala ciagiem 3 godz co się jej zdarza tylko w nocy. Obudzila się jak wjezdzalam do swojej miejscowości a i tak bez stresu sobie patrzyła... A tylko weszłam do domu to nagle tak głód przycisnal że siku w biegu robiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 22:48   #3920
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Swoja drogą po wizycie Cocci u cdl stwierdziłam ze tez skorzystam z tych rad i poszlo mi ujowo... 1raz odciagnelam mleko chocbym chciała to nie mam kiedy, bo jeszcze starsza chora wiec w domu. Maz od 13 do 1 w nocy poza domem wiec usypianie wieczorne, kąpiele to masakra byla. Starsza przed 20sta juz spi za to wtedy mlodsza ma kolki i drze sie jak opetana w srode to pisalam do męża ze ide strzelic se w lep bo tylko to mi zostaje. Ogólnie w dzien malutka kochana jest ale te wieczory mamy tragiczne... Ostatnio prawie 2 godz non stop ciumkala cyce, bolalo mnie ale lepsze to niż ból serca z powodu jej bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dorka a czemu chcesz korzystać z rad? Mała nie dojada?

Przerąbane jest korzystanie z laktatora. Ja myłam co drugie użycie, a wyparzałam raz/dwa razy na dzień, gdzie pasowałoby co użycie. Masakra. A co dopiero przy dwojce...
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
I jak sobie chlopaki poradzili? Ehhhh ta "milośc" do teściowych Ha! Przypomnialo mi się, co pisałaś na temat wybudzania, żeby właśnie rozebrać dziecko i zdjęłam mu spodenki Ale za bardzo nic nie dało. Zazwyczaj miziam po policzku, ale to się nie sprawdza.Kangur Z matmy byłam noga, ale brałam udział, bo lekcje przepadały Witam w klubie. U nas mija godzina 19 i maly dostaje nerwicy. I tak od paru dni. Teraz tż go usypia, czyli leży obok niego z zamkniętymi oczami Ten to ma fuche, potem się będzie chwalił ile to on robi przy małym
Mamy dostać leżaczek bujaczek od mojej mamy i siostry. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu, bo ja nic totalnie nie mogę ogarnąć w domu. Chciałam zrobić salatkę z tortellini (pierwszy raz od powrotu ze szpitala coś upichcić samodzielnie) dzisiaj i tak je rozgotowałam, że wylądowały w smietniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczaki to nie wiem co te dzieci. Może sie Mlody rozleniwil, że z butli prawie samo leci to co będzie sie wysilal i ssal??

Tortelini nie lubią długiego gotowania😒 no szkoda, żeś się obeszla smakiem 😔

Ja w zeszlym tyg robilam gyrosa - tak za mną chodzil!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Młody praktycznie przespal cała moja nieobecność, a tż oglądał grę o tron wstąpiła jeszcze do Rossmanna

To rozbieranie niby brzmi sensownie, ale nie chcialoby mi się za każdym razem rozbierać i ubierać spowrotem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coco, jakby Ci Olek nie przybierał to uwierz, że byś rozbierała...

Tak naprawdę to bardzo trudno wybudzić takiego malucha jak nie jest zainteresowany jedzeniem. Nie wiem co u nas pomogło najbardziej, ale wiem, że przestalismy przegrzewac małą dzięki tej poloznej 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 05:07   #3921
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Dorka a czemu chcesz korzystać z rad? Mała nie dojada?

Przerąbane jest korzystanie z laktatora. Ja myłam co drugie użycie, a wyparzałam raz/dwa razy na dzień, gdzie pasowałoby co użycie. Masakra. A co dopiero przy dwojce...Kurczaki to nie wiem co te dzieci. Może sie Mlody rozleniwil, że z butli prawie samo leci to co będzie sie wysilal i ssal??

Tortelini nie lubią długiego gotowania😒 no szkoda, żeś się obeszla smakiem 😔

Ja w zeszlym tyg robilam gyrosa - tak za mną chodzil!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Coco, jakby Ci Olek nie przybierał to uwierz, że byś rozbierała...

Tak naprawdę to bardzo trudno wybudzić takiego malucha jak nie jest zainteresowany jedzeniem. Nie wiem co u nas pomogło najbardziej, ale wiem, że przestalismy przegrzewac małą dzięki tej poloznej 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co takiego robiliście że przegrzewaliście?
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 05:20   #3922
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
A co takiego robiliście że przegrzewaliście?
Tak ją ubieralam jak w szpitalu byla ubrana😒 body dlugie, kaftanik, spodenki. Jak się karmilysmy (na leżąco) to wtulone w siebie , czasem okryte kocykiem. Malutka miała za ciepło i odpływala zamiast jeść ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 06:51   #3923
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Tak ją ubieralam jak w szpitalu byla ubrana body dlugie, kaftanik, spodenki. Jak się karmilysmy (na leżąco) to wtulone w siebie , czasem okryte kocykiem. Malutka miała za ciepło i odpływala zamiast jeść ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to faktycznie miala trochę za ciepło szczególnie że czasem mam wrazenie ze jak je to obie jesteśmy zgrzane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 07:07   #3924
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Dorka a czemu chcesz korzystać z rad? Mała nie dojada?

Przerąbane jest korzystanie z laktatora. Ja myłam co drugie użycie, a wyparzałam raz/dwa razy na dzień, gdzie pasowałoby co użycie. Masakra. A co dopiero przy dwojce...Kurczaki to nie wiem co te dzieci. Może sie Mlody rozleniwil, że z butli prawie samo leci to co będzie sie wysilal i ssal??

Tortelini nie lubią długiego gotowania no szkoda, żeś się obeszla smakiem

Ja w zeszlym tyg robilam gyrosa - tak za mną chodzil!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Coco, jakby Ci Olek nie przybierał to uwierz, że byś rozbierała...

Tak naprawdę to bardzo trudno wybudzić takiego malucha jak nie jest zainteresowany jedzeniem. Nie wiem co u nas pomogło najbardziej, ale wiem, że przestalismy przegrzewac małą dzięki tej poloznej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wierzę, że jak jest problem to się próbuje wszystkiego poprostu patrząc na ilość karmien wydaje się to "upierdliwe", ja pewnie już bym myślała o rezygnacji z KP

U nas o 4 z godzinę młodego brzuszek męczył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 07:16   #3925
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Boli mnie cycek 😭😭😭
Jakby mi ktoś szpilki powbijał😭 zaczęło mnie boleć po karmieniu i się nasililo. Teraz juz czasami coś kłuje, ale masakra 😞
Naczytalam się już poczawszy od bólu napelniania piersi po grzybice 😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 07:59   #3926
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cocci mnie tez czesto prawy bolał. W ogole to z tym prawym mam problem bo on slabo mleko produkuje. Wczoraj wieczorem bylam w stanie osciagnac z niego tylko albo aż 20 ml z lewego 100 musialam. Mowie do meza, ze jeden cycek strajkuje i slabo mi leci a on mi na to "to ci kompresor przyniose"

Takie nocki jak ta sa cudowne. Maly zasnal o 20 i obudzil sie o 3,zjadl moje mleko i spal do 6

Ah i przy odciaganiu przynajmniej nie jestem non stop glodna i przestalam miec ochote na slodkie
Moze dzis chlopakow na lody wezme z okazji dnia mamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 09:27   #3927
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mnie też bolą! A jak nie daj boże wyjdę na zimno to umieram! Właśbie takie uczucie tysiaca szpilek.

Dzisiejszy hit.Układam mlodego na brzuchu, a on się odpycha, przewraca na bok i okreca się na plecy. I tak za każdym razem dzisiaj...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 09:41   #3928
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Cocci mnie tez czesto prawy bolał. W ogole to z tym prawym mam problem bo on slabo mleko produkuje. Wczoraj wieczorem bylam w stanie osciagnac z niego tylko albo aż 20 ml z lewego 100 musialam. Mowie do meza, ze jeden cycek strajkuje i slabo mi leci a on mi na to "to ci kompresor przyniose"

Takie nocki jak ta sa cudowne. Maly zasnal o 20 i obudzil sie o 3,zjadl moje mleko i spal do 6

Ah i przy odciaganiu przynajmniej nie jestem non stop glodna i przestalam miec ochote na slodkie
Moze dzis chlopakow na lody wezme z okazji dnia mamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazylam sobie ibuprofen, minęło. Nie wiem czy od tabletki czy tak po prostu.

Trzeba bylo skorzystać z tego kompresora 😁

Smacznych lodow 😊 My jedziemy na targ i na spacer 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Mnie też bolą! A jak nie daj boże wyjdę na zimno to umieram! Właśbie takie uczucie tysiaca szpilek.

Dzisiejszy hit.Układam mlodego na brzuchu, a on się odpycha, przewraca na bok i okreca się na plecy. I tak za każdym razem dzisiaj...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ufff czyli nie mam grzyba 😀

To juz czas obrotow na plecki? Bo ja jeszcze nie w temacie 😀



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 11:07   #3929
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dziewczyny,

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia od 2 miesiąca życia dziecka nie trzeba już sterylizowac butelek, laktatora za każdym razem.
Macie link, mam nadzieję, że zadziała.
http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr...=739&ma=032655

Ja to nawet teraz po odciaganiu chowam laktator do lodówki do plastikowego pojemnik i używam go bez mycia jeszcze następnym razem (rada z fejsbukowej grupy o kpi )

Sorry, ostatnio się za bardzo nie udzielam. Moja mama była w ciężkim stanie, leży w szpitalu i codziennie do niej jeżdżę A w wolnej chwili jak odciagam to niewygodnie mi pisać jedna reka, bo mój telefon jest za duży, więc tylko czytam




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 11:39   #3930
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia od 2 miesiąca życia dziecka nie trzeba już sterylizowac butelek, laktatora za każdym razem.
Macie link, mam nadzieję, że zadziała.
http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr...=739&ma=032655

Ja to nawet teraz po odciaganiu chowam laktator do lodówki do plastikowego pojemnik i używam go bez mycia jeszcze następnym razem (rada z fejsbukowej grupy o kpi )

Sorry, ostatnio się za bardzo nie udzielam. Moja mama była w ciężkim stanie, leży w szpitalu i codziennie do niej jeżdżę A w wolnej chwili jak odciagam to niewygodnie mi pisać jedna reka, bo mój telefon jest za duży, więc tylko czytam




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowia dla mamy!
Mam nadzieje, ze nic powaznego.


Dzieki za info o tym sterylizowaniu bo wlasnie mialam szukac. Ja i tak raz dziennie wyparzam wszystko, a tak to tylko myje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.