Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 10:23   #1
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Talking

Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki


Cześć W październiku przeprowadzam się do warszawy na ursynów w okolice metra Natolin. Chciałam usłyszeć od was gdzie warto zajrzeć gdy będę już tam mieszkać.

Chodzi mi też o tanie dobre sklepy sporzywcze i ubraniowe, może jakieś second handy, fryzjera, kosmetyczke, basen, miejśca gdzie można tanio smacznie zjeść, osiedlowe drogerie(gdzies gdzie będzie duzy wybór lakierów do paznokci), wasze ulubione miejsca, kluby, przyjemnie parki czy skwerki do odpoczynku.

Po prostu wszystko co moze sie przydac zagubionej studentce nie znającej warszawy pomózcie mi utworzyć wademekum wiedzy o Ursynowie

Mam nadzieje że dobrze szukałam i nie znalazłam podobnego wątku?
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:20   #2
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

Cytat:
Napisane przez ewalucja Pokaż wiadomość
Chodzi mi też o tanie dobre sklepy sporzywcze i ubraniowe, może jakieś second handy, fryzjera, kosmetyczke, basen, miejśca gdzie można tanio smacznie zjeść, osiedlowe drogerie(gdzies gdzie będzie duzy wybór lakierów do paznokci), wasze ulubione miejsca, kluby, przyjemnie parki czy skwerki do odpoczynku.

Po prostu wszystko co moze sie przydac zagubionej studentce nie znającej warszawy pomózcie mi utworzyć wademekum wiedzy o Ursynowie

Mam nadzieje że dobrze szukałam i nie znalazłam podobnego wątku?
Wita Cię rdzenna Natolinianka! Zaczynając od początku, Natolin to miła i zielona okolica, moim zdaniem bezpieczna.
Pierwsze i najważniejsze - bazarek na dołku, gdzie zwłaszcza w weekendy kupisz tanie i dobre warzywa, mięso, ryby pieczywo. Ciuchy, buty, torby, różności do domu, kosmetyki markowe i nie, książki, gazety skrzyżowanie Braci Wagów z Płaskowickiej, można też wejść od strony al.KEN
Do Second Handu chodzę koło kościoła na Belgradzkiej, ale wzdłuż al. KEN na kabatach jest ich sporo.
Fryzjer - oczywiście jest ich dużo, ja chodzę na Belgradzkiej, ale to w takim zakamarku że potrzeba by dłużej tłumaczyć
Kosmetyczka - nie wiem.
Basen - na Hirszfelda, albo przy SGGW, nie orientuję się w cenach ani który lepszy.

Jedzenie - jako studentka masz zniżki w Dominium, róg al. KEN i Płaskowickiej. Powiem szczerze, że nie jadam w knajpkach u siebie na osiedlu bo i po co. Jest KFC na Dereniowej. Sphinx przy metrze Imielin. Pizzeria Da Grasso na Kabatach. Liczne Chińczyki, na bazarku skrzyżowanie Stryjeńskich i Wąwozowej, i na ul. Symfonii. Kebabów sporo.

Drogeria jest w Pasażu na Natolinie, tam jest też masa aptek, Triumph, lumpex, koło poczty jakiś barek z jedzeniem na niejscu/ na wynos.

Kluby...haha. Jest Vegas koło pętli na Płaskowickiej, wejscie od Cynamonowej, jest tam bilard i wódka z sokiem z 6 zł. Byłam tam raz
Koło SGGW / stacji Statoil jest klub 22, tam nigdy nie byłam. Jest pub Na Przyzbie i Rezerv'at na SGGW. Pub w którym głównie przesiadywałam został na wiosnę zamknięty

Jest Multikino. Galeria Ursynów z Carrefourem i sklepami. Dwa Rossmanny, jeden w Galerii Metro przy Metrze Stokłosy, drugi na al. KEN na kabatach. Biedronka na Raabego, Lidl na Pileckiego, Real, Tesco, L. Eclerc.

Jeśli chodzi o parki, to ostatnio otwarto dwa, ale są nowe, mało drzew. Jeden to w sumie plac zabaw, ale z jeziorkiem - skrzyżowanie Stryjeńskich i Wełnianej. Na spacer można zawsze iść do lasu.

Trudno tak zwięźle ująć wszystko co wiem o Ursynowie, zwłaszcza że jeszcze tu nie mieszkasz i nie orientujesz sie w terenie. W skrócie - jest tu wszystko czego trzeba :P
Sklep nocny - pętla na Płaskowickiej lub róg Belgradzkiej i KEN
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 06:52   #3
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

Dziekuję za obszerną wypowiedz aż miło przeczytać w weekend jadę do warszawy więc wszystkiemu sie przyjrzę Bardzo mi pomogłas i rozjaśniłaś wizję tego miejsca

Czekam na dalsze propozycje dziewczyny nie wierzę ze tak mało was z Ursynowa
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:09   #4
Giovanna1987
Raczkowanie
 
Avatar Giovanna1987
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

Witam ;D
Ja również mieszkam przy metrze Natolin
Ciężko mi będzie dodać coś jeszcze do wypowiedzi Wredonisi bo dość wyczerpująco opisała Naszą piękną dzielnicę Ale postaram się.
Niedługo otworzą Superpharm praktycznie przy Galerii Ursyów. Niedaleko zajduje się też BeverlyHills Video.
Przy metrze Kabaty jest genialny Lumpeks Szmizjerka (nowa dostawa w każdy czwartek). Mamy tam również Tesco i dość tani sushi bar
__________________
"Tak często Cię widzę
Choć tak rzadko spotykam
Smaku Twego nie znam
Choć tak często Cię mam na końcu języka..."

Giovanna1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:51   #5
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

Ja z Mokotowa, tę część Ursynowa i Kabaty uważam ze jeden wielki park do odpoczynku, więc nie trzeba daleko szukać A fajny park na jakiś wypad i piwko - Pole Mokotowskie, podjeżdża się metrem i nie trzeba daleko iść. Na spotkanie ze znajomymi lub wycieczkę rowerową można się wybrać do lasu kabackiego, tam też można rozpalić grilla czy pójść na mały otwarty basen.
Lumpeks - moim zdaniem też najlepsza Szmizjerka, ale jest też przy stacji Natolin mały i nawet fajny. Za to te wzdłuż KEN-u słabe, z jakimś starym towarem, a drogo. Przy tym lumpeksie na Natolinie jest często otwarty w święta sklepik. A na Kabatach całodobowe Tesco.

Fryzjerów i kosmetyczek jest mnóstwo, byłam tylko w jednym, przy samej wypożyczalni kaset video, przytulnie i ceny mnie zaskoczyły na plus w porównaniu z mokotowskimi.

Siłownia - Gymnasion na Puławskiej lub tylko dla kobiet przy Multikinie. Basen - nie wiem, jakie tam są, najbardziej znany duży basen z parkiem wodnym to Warszawianka, dojazd zajmie pewnie mniej niż pół godziny.

Na specjalne wyjście polecam restaurację Melon - uwaga, drogo, ale jak smacznie Z legitymacją UW jest 40% zniżki na Dominium.

Galerie handlowe to raczej w centrum, tak samo kluby.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:38   #6
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

Ewalucja, Ty nadal na Natolinie?

Bardzo niedaleko mnie, ja jestem tak pomiędzy Stokłosy a Imielinem


Stary temat, ale może ktoś przeczyta, więc zapytowuję o fryzjera: jakiś najbliższy właśnie w okolicy między metro Stokłosy a metro Imielin (ew. coś po przy pozostałych stacjach metra, ale żeby wycieczek teraz w ten straszliwy mróz nie robić). Chcę tylko podciąć końcówki więc ma być niedrogi i jak powiem że nie więcej niż 2cm to będzie nie więcej niż 2 cm. Ot, tyle wymagań


Jakieś pomysły?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:46   #7
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

Przy metrze Stokłosy idąc w stronę liceum był/jest? jakiś fryzjer, ale ja tam nie chodziłam.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 13:48   #8
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

tenebra nadal ale chyba ostatni rok
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:06   #9
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
Przy metrze Stokłosy idąc w stronę liceum był/jest? jakiś fryzjer, ale ja tam nie chodziłam.
Okolice Herbsta? Jak tak to by było bombowo bo faktycznie bliziutko w metra
Cytat:
Napisane przez ewalucja Pokaż wiadomość
tenebra nadal ale chyba ostatni rok
Ooooa dlaczego ostatni? Wracasz w rodzinne strony, czy zmieniasz dzielnicę?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:18   #10
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Ursynów - Miejsca godne polecenia dla studentki

zamierzam zmienic mieszkanie czynsz mi podniesli ale bardzo mi się tu podoba kto wie jak to sie potoczy jeszcze
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.