Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-28, 19:16   #4921
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Wcześniej używalam Cetaphilu i wiecznie miałam problem wrazenia "niedomytej" twarzy...
Nie napisałam,że nie ma słońca, oczywiste jest, że szkodzi przez cały rok,ale na pewno nie w tak dużym stopniu jak latem czy wiosną.
Natłuścić skórę? Tzn?
Przy przebarwieniach nie masz wyboru, filtry przez cały rok, tak samo mają bladzioszki /takie jak ja/. Natłuszczenie spowoduje nawilżenie, poczytaj o tym i kup dobry krem półtłusty, a najlepiej tłusty i zacznij go stosować jak maseczkę, codziennie przez tydzień grubszą warstwą na co najmniej półł godziny, potem ściągnij nadmiar. Obowiązkowo półtłusty jako nocny, możesz zamiast kremu stosować olej cienką warstwą, ale codziennie.
Cetaphil nie jest dobrym rozwiazaniem, zawiera parafinę czyli może wzmagać problemy ze skórą.

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2015-02-28 o 19:17
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 18:46   #4922
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Przy przebarwieniach nie masz wyboru, filtry przez cały rok, tak samo mają bladzioszki /takie jak ja/. Natłuszczenie spowoduje nawilżenie, poczytaj o tym i kup dobry krem półtłusty, a najlepiej tłusty i zacznij go stosować jak maseczkę, codziennie przez tydzień grubszą warstwą na co najmniej półł godziny, potem ściągnij nadmiar. Obowiązkowo półtłusty jako nocny, możesz zamiast kremu stosować olej cienką warstwą, ale codziennie.
Cetaphil nie jest dobrym rozwiazaniem, zawiera parafinę czyli może wzmagać problemy ze skórą.
Ja generalnie nie cierpię na mocne przesuszenie twarzy, nigdy nie miałam żadnej "skorupy", czasem jedynie suche skórki które znikają rano jesli na noc nałożę ten krem z Iwostinu. Takie maści jak Epiduo to czuję,że już dawno na mnie nie działają To co lepiej stosować? Kwasy z kremu Qcera czy coś z witaminą C?
Póki co skończę ten krem który mam a następnie kupię półtlusty, dzięki

Krem z Cetaphilu już daawno odstawiłam ,z racji, że opakowanie jest mega duże to ciągle mam go w domu, stosuję do ciała czasem. Emulsji do mycia używałam nieco dłużej, ale tak jak pisałam wczesniej, jakoś niedomyta się czułam.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:02   #4923
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja generalnie nie cierpię na mocne przesuszenie twarzy, nigdy nie miałam żadnej "skorupy", czasem jedynie suche skórki które znikają rano jesli na noc nałożę ten krem z Iwostinu. Takie maści jak Epiduo to czuję,że już dawno na mnie nie działają To co lepiej stosować? Kwasy z kremu Qcera czy coś z witaminą C?
Póki co skończę ten krem który mam a następnie kupię półtlusty, dzięki

Krem z Cetaphilu już daawno odstawiłam ,z racji, że opakowanie jest mega duże to ciągle mam go w domu, stosuję do ciała czasem. Emulsji do mycia używałam nieco dłużej, ale tak jak pisałam wczesniej, jakoś niedomyta się czułam.
Serumz witaminą C pod krem a na to filtry raz dziennie. Natomiast to, że nie miałaś skorupy nie jest żadną gearancją dobrego nawilżenia...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:09   #4924
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Serumz witaminą C pod krem a na to filtry raz dziennie. Natomiast to, że nie miałaś skorupy nie jest żadną gearancją dobrego nawilżenia...
A to,że nie używam półtłustego kremu nie jest gwarancją że nie jest nawilżlona, nawilża się nie tylko zewnętrznie i od samej cery też to zależy. No ale nieważne dziękuję za rady. Chociaż witaminę C i tak wdrążę pewnie jak skończę Qcerę, nie będę wyrzucać drogich rzeczy do kosza,z resztą tak prowadzi mnie dermatolog
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:59   #4925
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
A to,że nie używam półtłustego kremu nie jest gwarancją że nie jest nawilżlona, nawilża się nie tylko zewnętrznie i od samej cery też to zależy. No ale nieważne dziękuję za rady. Chociaż witaminę C i tak wdrążę pewnie jak skończę Qcerę, nie będę wyrzucać drogich rzeczy do kosza,z resztą tak prowadzi mnie dermatolog
To może zacznij mu ufać albo zmień, skoro zgłaszasz się na wizaz szukając pomocy via net
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 20:11   #4926
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
To może zacznij mu ufać albo zmień, skoro zgłaszasz się na wizaz szukając pomocy via net
Nie, po prostu to zasięganie Waszej opinii, bo chciałabym chociaż wierzyć w skuteczność tego leczenia. Niestety i tak wiara została już rozwiana :P Jak opisałam w pierwszym poście, trzymam się stricte zaleceń lekarza, pomijając spirulinę i korund,bo to moje własne wprowadzenia, na które z resztą dermatolożka pewnie nie miałaby nic przeciwko, niestety zapomniałam zapytać . Nie wiem dlaczego, ale od pierwszego Twojego postu do mnie wyczuwam jakąś wrogość, jeśli denerwuje Cię moja niewiedza to ją po prostu ignoruj a jeśli to tylko moje błędne odczucia to przepraszam
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 00:18   #4927
Memorie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Memorie Pokaż wiadomość
Hej Wam!
Nie wiem czy któraś z Was jeszcze tu zagląda, ale jeśli tak, to mam wielką prośbę o ocenę mojej pielęgnacji.
Mam 22 lata, skórę tłustą z nigdy nie znikającymi zaskórnikami na nosie i rozszerzonymi porami na policzkach, na czole pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne (zapewne od zbyt częstych rozczarowań i marszczenia przy tym czoła ).
Moim zmartwieniem jest obecnie wysyp zaskórników na czole (oprócz tych na nosie), z którymi walczę już dobre 2 miesiące. Nie wiem co konkretnie mnie zapchało, ale podejrzewam, że to reakcja na serię Ziaja Liście Manuka Ostatni raz twarz w tym stanie miałam ok. rok temu po przeprowadzce (źle reaguję też na zmianę wody).
Obecnie:
RANO:
- kończę żel Ziai Liście Manuka i wracam do Lirene Dermoprogram, Nawilżający żel do mycia twarzy,
- tonik AA cera wrażliwa, regenerująco-nawilżający / tonik ogórkowy Ziaja,
- krem AA Technologia Wieku, Cera mieszana, krem zwężający pory (dopiero od 2 dni), wcześniej Ziaja Liście Manuka oraz co kilka dni Yves Rocher, serum Vegetal 3 (reduktor głębokich zmarszczek na dzień i na noc),
- nawilżający krem pod oczy Rival de Loop
* planuję zakupić filtr (wciąż nie mogę zdecydować jaki ) oraz serum z witaminą C, Ava,
WIECZÓR:
- demakijaż oczu micelem z Biedronki lub AA,
- żel do twarzy Avene Cleanance (czasami z pomocą gąbeczki, 1/2 razy w tygodniu z pomocą szczoteczki z Rossmanna),
- płyn micelarny i peeling 2 w 1 do demakijażu twarzy AA TW cera mieszana (zawiera kwasy),
- serum Bielenda 10% (kwas laktobionowy, migdałowy, wit. B3) do cery mieszanej i tłustej, z niedoskonałościami, - oprócz przyjemnego uczucia ściągnięcia, nie zauważyłam złuszczenia, a zużyłam już prawie pół buteleczki,
- co kilka dni zamiast serum olejek + HA lub AA TW Ultra Nawilżanie, krem odżywczo-nawilżający na noc,
- krem pod oczy Avon, Anew Clinical, Eye lift,

*2 tygodnie temu skończyłam AA Therapy Trądzik, krem nawilżający na noc (również posiada kwasy),
*kilka lat temu stosowałam Effaclar K codziennie na noc - efekt prawie zerowy,
*Epiduo na skrzydełka nosa również niezbyt pomogło

Moje pytania:
- Na dniach planuję zakup Avene Triacneal - lepiej stosować go na zmianę z serum, czy może (po wchłonięciu) na nie?
*Po skończeniu serum z Bielendy kupię tonik z kwasami 10% z BU (tutaj wiem, że lepiej na zmianę)
- Czy jeśli rano zastosuję serum Ava z wit. C, a na nie krem z wysokim filtrem, nie będę już potrzebowała nakładać dodatkowego kremu?
- Czy nie będzie problemu z położeniem pudru mineralnego na krem/emulsję z wys. filrem?
* Nie wiem dlaczego, ale po micelach/tonikach z AA tworzy mi się biaława pianowata emulsja na twarzy, kiedy nakładam serum z Bielendy, która po czasie znika o.O

Gdyby ktoś zechciał mi odpowiedzieć będę baardzo, baaardzo wdzięczna

Pozdrawiam
Nikt mi nie doradzi?
Memorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 00:36   #4928
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Przy przebarwieniach nie masz wyboru, filtry przez cały rok, tak samo mają bladzioszki /takie jak ja/. Natłuszczenie spowoduje nawilżenie, poczytaj o tym i kup dobry krem półtłusty, a najlepiej tłusty i zacznij go stosować jak maseczkę, codziennie przez tydzień grubszą warstwą na co najmniej półł godziny, potem ściągnij nadmiar. Obowiązkowo półtłusty jako nocny, możesz zamiast kremu stosować olej cienką warstwą, ale codziennie.
Cetaphil nie jest dobrym rozwiazaniem, zawiera parafinę czyli może wzmagać problemy ze skórą.
o matko bosko, toż tłuste kremy nie dla każdego, nie każda cera to lubi i potrzebuje, to co działa Tobie nie jest uniwersalną zasadą. to samo z olejami.

natłuszczanie i nawilżanie to jednak dwie różne rzeczy, u mnie nałożenie warstwy oleju zamiast kremu nie daje kompletnie uczucia nawilżenia, cera jest ściągnięta i nieprzyjemna, muszę go połączyć z gliceryną i kwasem hialuronowym.
i czemu radzisz jej wyrzucić żel BeBeauty??

-----------
Memorie, odpowiem na to, co wiem:
Cytat:
Czy jeśli rano zastosuję serum Ava z wit. C, a na nie krem z wysokim filtrem, nie będę już potrzebowała nakładać dodatkowego kremu?
Jeżeli będziesz czuła, że masz wystarczająco nawilżoną cerę to nie Musisz sama wyczuć takie rzeczy. Generalnie IMO to wystarczy.
Cytat:
- Czy nie będzie problemu z położeniem pudru mineralnego na krem/emulsję z wys. filrem?
To tak samo zależy od wielu czynników - cery, filtra, pudru... Mi się udaje z powodzeniem nałożyć makijaż na filtr (Lirene), wygląda to w miarę ok, z innymi filtrami miałam różnie. Niektórzy nie są w stanie nałożyć makijażu na ten sam filtr, na którym mi się udaje - rózne cery reagują różnie. Niestety jest to coś, co również musisz sama sprawdzić.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 00:48   #4929
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jedna napada, druga napada, żałuję że się odezwałam. Nie mam ochoty odpierać zarzutów nawet tych absurdalnych
Pozdrawiam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 09:43   #4930
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jedna napada, druga napada, żałuję że się odezwałam. Nie mam ochoty odpierać zarzutów nawet tych absurdalnych
Pozdrawiam
Nie napadłam na Ciebie, chciałam podjąć merytoryczną dyskusję, bo wyraziłaś bardzo arbitralnym tonem rady, z którymi się nie zgadzam.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 15:20   #4931
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jedna napada, druga napada, żałuję że się odezwałam. Nie mam ochoty odpierać zarzutów nawet tych absurdalnych
Pozdrawiam
Przepraszam, kiedy?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 21:09   #4932
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A polecicie jakieś bardzo skuteczne NAWODNIENIE? Jedyne co póki co dało radę to maseczka z Tołpy Hydrativ... testowałam różne kremy, oleje i wszystko do bani, albo mnie mało ratowało i cera była dalej sucha, albo rano budziłam się z tłustą warstwą na twarzy...
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 23:43   #4933
Memorie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję za odpowiedź Patryka
Memorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 19:14   #4934
jakzjeschipstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy ktoś tu jeszcze prowadzi doradztwo pielęgnacyjne?
Jeśli jakaś dobra dusza oceniłaby moje starania i ewentualnie dorzuciła swoje trzy grosze (choćby i dwa), będę wdzięczna!
Otóż: od trzech miesięcy (no, prawie) łykam retinoidy, bo po przeprowadzce dostałam przepotwornego wysypu wielkich, nigdy nie schodzących i bolących gul podskórnych + zaskórników na całej twarzy (obwiniam zanieczyszczenie krakowskie).
Moja pielęgnacja cery ekstremalnie tłustej musiała szybko zmienić się na pielęgnację cery wrażliwej i suchej, a z tym doświadczenia niestety nie mam. Więc do brzegu
Myję twarz olejami hydrofilnymi roboty własnej (obecnie ze słodkich migdałów) wieczorem dwa razy (demakijaż + oczyszczanie), rano raczej rzadko.
Rano nakładam lekkie serum ze ślimaka, które niezwykle dobrze służyło mi za tłustych czasów, a teraz chcę je wykończyć + krem z filtrem 50+ Pa+++ (koreański), na to mineralny makijaż.
Wieczorem też raczej oszczędnie: demakijaż, drugie mycie, serum ślimakowe, krem nawilżający (Cetaphil). Wsio.
Niedawno odkryłam spirulinę i nią się maseczkuję ostatnimi czasy.

Czy robię coś źle? Sama czuję, że czegoś mi brakuje w pielęgnacji. No i chyba czas powoli zabierać się na pozostawione na mojej twarzy blizny, bo wypryski ropne już poschodziły... Tylko czym się ich pozbyć, skoro cera jest mocno wrażliwa?
jakzjeschipstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 22:13   #4935
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hey! Pisałam już na innym wątku, ale nikt tam się nie odzywa, więc pozwolę sobie zadać to samo pytanie ponownie, tutaj. Mam nadzieję, że ktoś zechce mi pomóc

Od 3 lat używam filtru z Iwostinu i sprawdza się u mnie świetnie. Nie stosowałam do niego nigdy podkładu, nie czułam takiej potrzeby, wystarczyła odrobina skrobi do zmatowienia skóry. Ostatnio jednak zastanawiam się nad kupnem kremu CC. Nie jestem ekspertem od składów kosmetyków i zastanawiam się, czy filtr Iwostin Solecrin SPF50 nie będzie się `gryzł` z kremem CC z firmy FM.
Oto składy obu:

krem z filtrem Iwostin Solecrin SPF50
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide (nano), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Oil Esters, Tocopheryl Acetate, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Phenylpropanol, Propylene Glycol, Methylisothiazolinone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.



krem CC z firmy FM
Aqua, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Cocoate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Phenyl Trimethicone, Steareth-21, Glyceryl Stearate, Steareth-2, Talc, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Cera Alba, Zinc Stearate, Caprylic / Capric Triglyceride, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Mangifera Indica Fruit Extract, Carica Papaya Fruit Extract, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Copernicia Cerifera Cera, Zinc Oxide, Allantoin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Benzoate, [May Contain (+/-): CI 77492, CI 77491, CI 77499]


Czy ktoś obeznany w temacie mógłby spojrzeć na oba składy i powiedzieć mi, czy mogę oba produkty połączyć? Z góry dziękuję!
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 23:57   #4936
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

W analizie składów nie pomogę, jednak podpowiem, że dziewczyny na forum (w wątku, w którym już wcześniej pytałaś, zaledwie kilka postów wyżej - do strony wstecz) już jakiś czas temu doszły do wniosku, że wszelkie obawy dotyczące gryzienia się kolorówki z filtrami to mit, bo nigdzie poza polskimi forami, nikt o tym nie słyszał i nie ma żadnych badań, jakoby miały się one ze sobą 'gryźć'. Tak więc możesz spokojnie nakładać krem CC/podkład na filtr
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-09-05 o 00:04
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 10:34   #4937
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W analizie składów nie pomogę, jednak podpowiem, że dziewczyny na forum (w wątku, w którym już wcześniej pytałaś, zaledwie kilka postów wyżej - do strony wstecz) już jakiś czas temu doszły do wniosku, że wszelkie obawy dotyczące gryzienia się kolorówki z filtrami to mit, bo nigdzie poza polskimi forami, nikt o tym nie słyszał i nie ma żadnych badań, jakoby miały się one ze sobą 'gryźć'. Tak więc możesz spokojnie nakładać krem CC/podkład na filtr
Dziękuję
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:50   #4938
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc zglaszam sie do was bo nie wiem co zrobic. Mialam problem z tradzikiem glownie w okolicy ust i brody, poszlam do dermatologa. Lekarz przepisal mi Zineryt oraz Acnederm 2-3 razy w tyg bo moja twarz ma sklonnosc do przesuszania sie. Zineryt na razie pomogl, czasem cos wyskoczy ale juz nie tak jak kiedys, acnederm srednio pomaga glownie przesusza i nie rozjasnia przebarwien, a kiedy mam przesuszona skore to sa one bardziej widoczne. Zalaczam zdjecie na nosie to piegi oprocz tego czerwonego, moje przebarwienia po tradziku sa czerwono-brazowe na zdjeciu nie sa az tak widoczne bo aparat troche oszukuje i wygladza kolory w rzeczywistosci sa duzo ciemniejsze. Czy ktos z was jest mi w stanie cos poradzic? Probowalam tez ostrych peelingow z ziaji myslalam ze jak zluszcze naskore to troche skora sie rozjasni ale niestety to dziala w przeciwna strone - sa one jeszcze bardziej widoczne. Stosowalam tez krem na przebarwienia la roche posay effaclar duo + i nie za bardzo pomogl. Chcialabym wyjsc z domu bez makijazu i nie martwic sie tymi przebarwieniami na skorze, bez podkladu, ktory wyrowna koloryt niestety nie wyjde. Nie wiem co robic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2265.jpg (80,6 KB, 36 załadowań)
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 08:49   #4939
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wszystkie Wizażanki

Dopiero poznaję magię kręcenia samodzielnie kosmetyków, więc przepraszam za pytania, jeśli głupie :p chcę ułożyć mamie plan pielęgnacji na wiosnę/ lato. Mama 45+, cera mieszana w kierunku tłustej, szczegółnie w strefie T.
Na noc chcę dać jakiś treściwszy krem, który będzie sobie działał ze zmarszczkami np: krem na wosku pszczelim,alkoholu cetylowym i oleju z malin, z koenzymem q10, kw a-liponowym, glutationem, wit E + serum z liposomami, retinolem roślinnym, kw hialuronowym, wit B3, ekstraktem ujędrniającym (https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Li...rzalej-30-ml/3)

a na dzień coś lekkiego, nawilżającego, może walczącego z przebarwieniami starczymi? np coś w ten deseń: https://e-naturalne.pl/pl/p/Serum-ro...a-dojrzala/228

jak myślicie?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-04-20 o 12:52 Powód: przesunięcie posta, zmiana tytułu
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 20:50   #4940
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeśli mama nie używa filtrów na co dzień to zaproponowałabym jednak produkty z wit. C na wieczór.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-04-20 o 12:51 Powód: przesunięcie posta, zmiana tytułu
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 08:04   #4941
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Serum z wit. C zdecydowanie na noc bo porobisz sobie przebarwienia

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-04-20 o 12:50 Powód: przesunięcie posta, zmiana tytułu
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 10:53   #4942
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mieszam olejek marchewkowy z 1% kwasu hialuronowego i wchłania się błyskawicznie, a cera pozostaje sucha ale nie ściągnięta. Jak myslicie, na dłuższą metę to wysuszy skórę czy niekoniecznie? Olejku daję odrobinę mniej niż żelu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-04-20 o 12:50 Powód: przesunięcie posta, zmiana tytułu
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 19:55   #4943
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Mieszam olejek marchewkowy z 1% kwasu hialuronowego i wchłania się błyskawicznie, a cera pozostaje sucha ale nie ściągnięta. Jak myslicie, na dłuższą metę to wysuszy skórę czy niekoniecznie? Olejku daję odrobinę mniej niż żelu.

Czemu masz wysuszyć cerę? Kwas hialuronowy działa nawilżająco a olejek zabezpieczy skórę przed utratą wody.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 13:51   #4944
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Czemu masz wysuszyć cerę? Kwas hialuronowy działa nawilżająco a olejek zabezpieczy skórę przed utratą wody.
Dziwi mnie, że aż tak do sucha się wchłania i to błyskawicznie. Zastanawiam się, czy nie daje za dużo kwasu w stosunku do oleju, ale i tak daje więcej oleju niż zalecane stężenie. A może to normalne, że ta mieszanka tak super się wchłania? Miałam parę lat przerwy z kwasami olejkami itp. I już nie pamiętam jak wcześniej się zachowywały.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 20:41   #4945
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie używałam marchewkowgo ale są takie oleje szybkoschnące że można i make pu po niech nałożyć:p
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 05:21   #4946
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Serum z wit. C zdecydowanie na noc bo porobisz sobie przebarwienia
Skąd masz takie informacje? Witamina C nie wpływa na powstawanie przebarwień, wręcz przeciwnie nawet pomaga w ich rozjaśnianiu/usuwaniu. Jest antyoksydantem i choćby dlatego warto stosować ja rano, a nie wieczorem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 08:20   #4947
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie upieram, się tak mi się o uszy kiedyś obiło że tylko na noc i sama tak używam

Edytowane przez pestycyda
Czas edycji: 2016-04-22 o 08:23
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 22:58   #4948
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Witamina C nie wpływa na powstawanie przebarwień, wręcz przeciwnie nawet pomaga w ich rozjaśnianiu/usuwaniu. Jest antyoksydantem i choćby dlatego warto stosować ja rano, a nie wieczorem
Antyoksydant stosowany na noc dalej pelni swoją funkcję to raz, dwa, że witamina C to kwas askorbinowy, więc szansa na uwrażliwienie skory jest spora-->dlatego stosuje się obowiazkowo filtry przy witaminie C/. Trzy czy stosować na dzień--wolny wybór są zwolennicy takiej opcji są tacy, ktorym chociażby rodzaj skróry /cienka ze sklonnością do przebarwień/ na to pozwala. Cztery-nie każda witamina C ma to samo stężenie /pomijam co jeszcze jest w skladzie INCI produktu/ więc wstrzymalabym się z twierdzeniem, że każdą można zawsze używać na dzień...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 13:06   #4949
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja mam pytanie: czy serum z bielandy z kwasem migdalowym i laktobinowym mozna uzywac caly rok? O ile kwas migdalowy znam tak z laktiobinowym nie mialam do czynienia
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 18:31   #4950
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie: czy serum z bielandy z kwasem migdalowym i laktobinowym mozna uzywac caly rok? O ile kwas migdalowy znam tak z laktiobinowym nie mialam do czynienia
Laktobionowy to PHA czyli ten, ktory Azjatki używają przez cały rok. Oczywiście pytanie co zamierzasz robic w wakacje, bo np. jeśli planujesz opalanie w pełnym słońcu profilaktycznie odstawiłabym 6 tygodni wcześniej. I drugie jaką masz skórę przy mojej cienkiej i normalnej odstawiam wszelkie mocniejsze preparaty w marcu i wracam w listopadzie. Koleżanka z grubą i tłustą jedzie z retinoidami przez cały rok
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.