Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 171 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-24, 14:02   #5101
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie w Rossmannach nie widziałam tego serum, ja kupuję albo w drogerii Jasmin, albo w małych drogeriach, niesieciowych.

Natomiast Bielenda kolejny raz zaskakuje, wypuściła serię Neuro z kwasem glikolowym i wit. C klik. Ciekawi mnie serum oraz emulsja do mycia, serum ma bardzo obiecujący skład:

Aqua, Glycolic Acid, Sodium Lactate, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Panthenol, Citric Acid, Disodium Phosphate, Acetyl Hexapeptide-8, Caprylyl Glycol, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

Jest też seria Dr. Medica Trądzik z azelainowym Klik, o którym już tu było wspominane, serum też ma przyzwoity skład.

Jak dla mnie Bielenda bardzo się stara i z kosmetykami, na które jest coraz większe zapotrzebowanie, stara się przy tym nie ściemniać, robić kosmetyki o prostych, ale skutecznych składach, oczywiście nie są to kosmetyki, które leczą, to nie leki, ale drobne problemy na pewno usuwają.
Cikawe jakie stezenie tego serum z bielendy, bo az bym sie skusila na nie, juz powoli czas wracac do mocniejszego zluszczania.

Lepsze ono czy ukrecic peelingi azelainowe 10%? Chodzi mi glownie o przebarwienia

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2017-02-24 o 14:06
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 14:34   #5102
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Cikawe jakie stezenie tego serum z bielendy, bo az bym sie skusila na nie, juz powoli czas wracac do mocniejszego zluszczania.

Lepsze ono czy ukrecic peelingi azelainowe 10%? Chodzi mi glownie o przebarwienia
Zawiera 4,5% kwasu glikolowego, natomiast dr. medica ma 3% azelainowego, 3 migdałowego i 3 niacynamidu.

Trudno powiedzieć, stężenie nie świadczy o skuteczności, na mnie serum zielone działało super, pomimo, że byłam po mocnych zabiegach migdałowych, więc może warto dać szansę kolejnym produktom tej firmy lub stosowac je po zabiegach, dla podtrzymania efektu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 14:37   #5103
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zawiera 4,5% kwasu glikolowego, natomiast dr. medica ma 3% azelainowego, 3 migdałowego i 3 niacynamidu.

Trudno powiedzieć, stężenie nie świadczy o skuteczności, na mnie serum zielone działało super, pomimo, że byłam po mocnych zabiegach migdałowych, więc może warto dać szansę kolejnym produktom tej firmy lub stosowac je po zabiegach, dla podtrzymania efektu.
oh nie, sprawdzilam to drugie co dalas i teraz jestem w totalnej kropce co wybrac

Pomecze o porade na drugim watku

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2017-02-24 o 14:38
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 14:52   #5104
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja za to definitywnie pożegnałam się z kwasami, ale rozglądam się za jakimiś alternatywami, bo przypuszczam, że jeszcze w marcu będę cieszyć się normalno-mieszaną cerą, a potem wróci łojotok, rozszerzone pory, gruba skóra.

Poza lekką azjatycką pielęgnacją zainteresowały mnie też marki wchodzące w skład Deciem The Abnormal Beauty Company: The Ordinary, Hylamide i NIOD - w kolejności cenowo rosnącej, za czym idą też składy, najciekawsze ma najdroższy NIOD. Mają oni takie coś jak Non Acid Acid Precursor KLIK czyli preparat dla osób nie tolerujących kwasów i retinoidów. Nie mogę tylko znaleźć informacji, czy wymaga stosowania filtrów.
Ewentualnie ciekawią mnie jeszcze preparaty matujące Hylamide z ich średniej półki cenowej, które marka poleca jako alternatywę dla według nich wysuszających kosmetyków z talkiem i krzemionką, np Finisher Matte 12 KLIK, Booster Pore Control KLIK.

Nie mam tylko pojęcia, jak w to wszystko wkomponować filtry, jak przyjdzie wiosna, aż mi się słabo robi na myśl o nich, bo wygląda na to, że ten rodzaj kosmetyku jest przez moją cerę kiepsko tolerowany, a niestety jest to zło konieczne, jak się używa substancji o działaniu fotoalergicznym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 07:14   #5105
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja za to definitywnie pożegnałam się z kwasami, ale rozglądam się za jakimiś alternatywami, bo przypuszczam, że jeszcze w marcu będę cieszyć się normalno-mieszaną cerą, a potem wróci łojotok, rozszerzone pory, gruba skóra.

Poza lekką azjatycką pielęgnacją zainteresowały mnie też marki wchodzące w skład Deciem The Abnormal Beauty Company: The Ordinary, Hylamide i NIOD - w kolejności cenowo rosnącej, za czym idą też składy, najciekawsze ma najdroższy NIOD. Mają oni takie coś jak Non Acid Acid Precursor KLIK czyli preparat dla osób nie tolerujących kwasów i retinoidów. Nie mogę tylko znaleźć informacji, czy wymaga stosowania filtrów.
Ewentualnie ciekawią mnie jeszcze preparaty matujące Hylamide z ich średniej półki cenowej, które marka poleca jako alternatywę dla według nich wysuszających kosmetyków z talkiem i krzemionką, np Finisher Matte 12 KLIK, Booster Pore Control KLIK.

Nie mam tylko pojęcia, jak w to wszystko wkomponować filtry, jak przyjdzie wiosna, aż mi się słabo robi na myśl o nich, bo wygląda na to, że ten rodzaj kosmetyku jest przez moją cerę kiepsko tolerowany, a niestety jest to zło konieczne, jak się używa substancji o działaniu fotoalergicznym.
a jak Ci się sprawdza ta esencja z Bentona z fermentem? Która według Ciebie dotychczas używana esencja(azjatycka) cokolwiek działa na przetłuszczanie i stany zapalne? Na blogu Sakurakotoo pozytywne opinie ma firma Swanicoco.
Chcę zamówić na lato UV protection base z kolorówki ale się trochę boję jak to w upale się sprawdzi, niby miesza się pół na pół z czymś jeszcze ale czy będzie matowić i czy się warzyć nie będzie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 10:44   #5106
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a jak Ci się sprawdza ta esencja z Bentona z fermentem? Która według Ciebie dotychczas używana esencja(azjatycka) cokolwiek działa na przetłuszczanie i stany zapalne? Na blogu Sakurakotoo pozytywne opinie ma firma Swanicoco.
Chcę zamówić na lato UV protection base z kolorówki ale się trochę boję jak to w upale się sprawdzi, niby miesza się pół na pół z czymś jeszcze ale czy będzie matowić i czy się warzyć nie będzie
Lubię ją i na pewno kupię jako następną tę z jadem pszczelim.
Na przetłuszczanie u mnie działają tylko sterydy, kosmetyki to za słaby środek, żebym mogła tu mówić i jakichkolwiek efektach. Na podrażnienia, łagodząco dobrze działają u mnie żel aloesowy Bentona, ta czarna esencja, woda Uriage, toner ślimakowy Swanicoco też był fajny i mam w planach spróbowanie też esencji. Stanów zapalnych w postaci wyprysków od dawna mam mało, a na lekach prawie wcale, więc trudno mi tu coś stwierdzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 08:17   #5107
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jak myślicie, lepiej będzie teraz kupić sobie żyworódkę w płynie od Gorvity jako taki psikacz (czasami) zamiast kremu, ale głównie pod krem, czy będzie za słabe w nawilżeniu i jednocześnie lekkiej okluzji i lepiej wziąć znów mgiełkę Vianka nawilżającą?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 09:32   #5108
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Jak myślicie, lepiej będzie teraz kupić sobie żyworódkę w płynie od Gorvity jako taki psikacz (czasami) zamiast kremu, ale głównie pod krem, czy będzie za słabe w nawilżeniu i jednocześnie lekkiej okluzji i lepiej wziąć znów mgiełkę Vianka nawilżającą?
Vianka nie miałam, ale żyworódkę jak najbardziej polecam Myślę, że powinna zaspokoić nawilżenie skóry od czasu do czasu, zamiast kremu, skoro u mnie działa nawet teraz zimą.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-28 o 09:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 09:47   #5109
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Vianka nie miałam, ale żyworódkę jak najbardziej polecam Myślę, że powinna zaspokoić nawilżenie skóry od czasu do czasu, zamiast kremu, skoro u mnie działa nawet teraz zimą.
jeszcze mam chwile czasu na zastanowienie, bo troche jescze tego Vianka mam w opakowaniu

https://farmona.pl/produkty/pielegna...ajacy-dermiss/
Myslicie, ze to sie nada na zmniejszenie przebarwien?
edit: doczytalam, ze to jest na 5 minut na skorze, czyli jednak nie :/
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 18:28   #5110
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, co byście poradziły na pryszcze na plecach? W sumie zawsze traktowałam ten obszar po macoszemu, ale zaczęłam przyglądać się sobie bardziej i są one w strasznym stanie. Pokryte są wypryskami "bez czubka", podskórnymi gulami. Kilka lat brałam hormony, nie wpłynęły na stan pleców ani trochę. Byłam też u dermatologa i usłyszałam, że to może być wpływ diety, jednak nic konkretnego.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 18:52   #5111
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co byście poradziły na pryszcze na plecach? W sumie zawsze traktowałam ten obszar po macoszemu, ale zaczęłam przyglądać się sobie bardziej i są one w strasznym stanie. Pokryte są wypryskami "bez czubka", podskórnymi gulami. Kilka lat brałam hormony, nie wpłynęły na stan pleców ani trochę. Byłam też u dermatologa i usłyszałam, że to może być wpływ diety, jednak nic konkretnego.
Najskuteczniejszy będzie chyba Atrederm.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 19:08   #5112
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nie trzeba nowego wątku zakładać przy 5000 postach?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 19:34   #5113
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Nie trzeba nowego wątku zakładać przy 5000 postach?
Słuszna uwaga Nagomiko, może Ty
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 20:39   #5114
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Słuszna uwaga Nagomiko, może Ty
Moderator musi teraz zaakceptować i będziemy miały

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1118936

I jest nowy wątek!
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.