peeling enzymatyczny a opalanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 12:32   #1
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706

peeling enzymatyczny a opalanie


Witam!
Czy przy stosowaniu peelingu enzymatycznego można się opalać?

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Chodzi o peeling Nuno Ziaja.
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:43   #2
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: peeling enzymatyczny a opalanie

Podłączam się pod pytanie, też mam ten peeling
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:39   #3
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: peeling enzymatyczny a opalanie

ja myślę, że działanie tego peelingu jest tak znikome, że nie ma przeciwskazań
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 07:42   #4
cornellia33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 118
Dot.: peeling enzymatyczny a opalanie

peeling enzymatyczny jest bardzo delikatny mam wrażenie że słońce nie powinno zaszkodzić.
cornellia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 19:22   #5
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Peeling enzymatyczny latem?

Cześć wizażanki Wiem, że pytanie jest pewnie naiwne, ale wolę się upewnić niż potem żałować. Czy można stosować peeling enzymatyczny (np. z Lirene taki: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-owocow.html) latem? Zawsze stosowałam peeling mechaniczny, więc nie wiem, czy zawarte kwasy owocowe (chociaż pewnie są w znikomej ilości) mogą spowodować przebarwienia itp? Nie używam mocnych filtrów przeciwsłonecznych w przepisowej ilości, a nie chcę sobie zaszkodzić.
I jeszcze czy można po tym stosować (i czy jest sens) maseczkę oczyszczającą z Ziai dla cery mieszanej? To ta maseczka: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nka-szara.html
Mam skórę mieszaną - tłuste czoło, skóra na policzkach normalna w kierunku suchej. Nie mam większych problemów z krostkami/pryszczami - od czasu do czasu wyskakują jakieś pojedyncze krosteczki.
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 13:26   #6
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Peeling enzymatyczny latem?

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
Cześć wizażanki Wiem, że pytanie jest pewnie naiwne, ale wolę się upewnić niż potem żałować. Czy można stosować peeling enzymatyczny (np. z Lirene taki: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-owocow.html) latem? Zawsze stosowałam peeling mechaniczny, więc nie wiem, czy zawarte kwasy owocowe (chociaż pewnie są w znikomej ilości) mogą spowodować przebarwienia itp? Nie używam mocnych filtrów przeciwsłonecznych w przepisowej ilości, a nie chcę sobie zaszkodzić.
I jeszcze czy można po tym stosować (i czy jest sens) maseczkę oczyszczającą z Ziai dla cery mieszanej? To ta maseczka: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nka-szara.html
Mam skórę mieszaną - tłuste czoło, skóra na policzkach normalna w kierunku suchej. Nie mam większych problemów z krostkami/pryszczami - od czasu do czasu wyskakują jakieś pojedyncze krosteczki.
Peeling enzymatyczny mozna stosowac bez wzgledu na pore roku, no chyba ze w skladzie sa jakies kwasy...
Wydaje mi sie, ze jak najbardziej mozna stosowac maseczke, ktora podajesz. Po peelingu dobrze zastosowac kazda maseczke bo ladnie przygotowuje on twarz na przyjecie dobroczynnych skladnikow
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 20:41   #7
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Peeling enzymatyczny latem?

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
no chyba ze w skladzie sa jakies kwasy...
Czy te reklamowane na saszetce 'kwasy owocowe' też się do tego zaliczają? Skład jest następujący:
Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Alcohol, Papain, Ethylhexylglycerin, Propylene Glycol, Lecithin, Vaccinum Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Polygonatum Multiflorum (Solomon's Seat) Rhizome/Root Extract, Cupressus Semprevirens (Cypress) Seed Extract, Arnica Montana (Arnica) Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Acer Saccharum (Sugarn Maple) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Phenoxyethanol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, CI 16035.

Niestety jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o składy kosmetyków, więc widzę i rozumiem tylko wodę, glicerynę i parafinę na pierwszych miejscach
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-16, 20:21   #8
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Wink Peeling enzymatyczny - cera tłusta/mieszana

Witam Szukam peelingu enzymatycznego do cery mieszanej (którą posiadam) lub do cery tłustej. Przypominam że mam skłonność do występowania krostek... Jaki peeling waszym zdaniem jest godny polecenia? Jeśli post się powtarza to przepraszam
__________________
malinowe życie zaplątane w różową gumę do żucia
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:07   #9
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Peeling enzymatyczny - cera tłusta/mieszana

mamy w szkole z bielendy, jest bardzo dobry ale też nie tani, używałam w domu z ziaji i nie było aż takich fajnych efektów
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:48   #10
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Peeling enzymatyczny latem?

jest z kwasami bo jest owocowy ale to na pewno bardzo mała ilość, nie ma to jak typowe peelingi z kwasami AHA. po nim jak najbardziej maseczka, to jest lajlepsza kolejnośc. jesli przed zastosowaniem maseczki nie zrobiło by sie peelingu to maseczka mało by zadzialała. ale taki zabieg najlepiej robić przed snem aby nie wychodzic na słońce. na drugi dzień juz można, ale dla pewności i lepszej ochrony zastosować krem z filtrem. w gabinecie kosmetycznym najpierw wykonuje sie demakijaz, peeling, maska . więc to jest idealna kolejność

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

widze papaję na 8 miejscu więc raczej dużo tam jej nie jest a na dwunastym jakiś ekstrakt owocowy

Edytowane przez asiunia_28
Czas edycji: 2013-08-17 o 15:50
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 11:40   #11
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Peeling enzymatyczny - cera tłusta/mieszana

Ja do swojej cery mieszanej używam peelingu enzymatycznego Perfekta DAX COSMETICS.
Dla cery wrażliwej, naczynkowej, suchej lub łojotokowej z enzymem proteolitycznym i aloesem./przepisałam z opakowania/.
Cena ok. 13-15zł za 60ml w zależności od sklepu. Kupuję to w dużym Tesco albo w Rossmannie. Wystarcza mi na kilkanaście razy użycia.

Jestem bardzo zadowolona z efektów. Nakładam na kilka godzin po uprzednim umyciu żelem do twarzy.
Zmywam letnią wodą, na końcu zmywania nawet lekko chłodnawą.
Nakładam zwykły krem Niwea w bardzo małej ilości.
I naprawdę cieszę się jedwabiście gładką skórą.

Czasem po peelingu jakąś maseczkę odżywczą nakładam, zmywam, tonik, krem i naprawdę widzę i czuję różnicę przed i po.
Polecam.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 16:29   #12
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Peeling enzymatyczny - cera tłusta/mieszana

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ja do swojej cery mieszanej używam peelingu enzymatycznego Perfekta DAX COSMETICS.
Dla cery wrażliwej, naczynkowej, suchej lub łojotokowej z enzymem proteolitycznym i aloesem./przepisałam z opakowania/.
Cena ok. 13-15zł za 60ml w zależności od sklepu. Kupuję to w dużym Tesco albo w Rossmannie. Wystarcza mi na kilkanaście razy użycia.

Jestem bardzo zadowolona z efektów. Nakładam na kilka godzin po uprzednim umyciu żelem do twarzy.
Zmywam letnią wodą, na końcu zmywania nawet lekko chłodnawą.
Nakładam zwykły krem Niwea w bardzo małej ilości.
I naprawdę cieszę się jedwabiście gładką skórą.

Czasem po peelingu jakąś maseczkę odżywczą nakładam, zmywam, tonik, krem i naprawdę widzę i czuję różnicę przed i po.
Polecam.
Może wypróbuje ten peeling Słyszałam o peelingu enzymatycznym z DERMIKI ale nie wiem czy dobry...;>
__________________
malinowe życie zaplątane w różową gumę do żucia
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:21   #13
sliwka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling enzymatyczny - cera tłusta/mieszana

Też polecam peeling enzymatyczny z daxa. Skoro masz cere tłustą/mieszaną to może skusiłabyś się na normlany peeling. Chociażby drobnoziarnisty? Te "ziarniste" dają dużo większe efekty
sliwka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:25   #14
patka666
Raczkowanie
 
Avatar patka666
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 68
Dot.: Peeling enzymatyczny - cera tłusta/mieszana

Cytat:
Napisane przez sliwka90 Pokaż wiadomość
Też polecam peeling enzymatyczny z daxa. Skoro masz cere tłustą/mieszaną to może skusiłabyś się na normlany peeling. Chociażby drobnoziarnisty? Te "ziarniste" dają dużo większe efekty
No właśnie o to chodzi że nie mogę ziarnistych bo przy tarciu występują podrażnienia a przy tym krostki dlatego nie używam takich i szukam enzymatycznych
__________________
malinowe życie zaplątane w różową gumę do żucia
patka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:21   #15
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Peeling enzymatyczny - cera tłusta/mieszana

Ja natomiast polecam z z ziaji: ziaja ulga dla cery wrażliwej
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:14   #16
sliwka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling enzymatyczny latem?

oczywiście, że można uzywać
sliwka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:45   #17
sylwi1
Przyczajenie
 
Avatar sylwi1
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Peeling enzymatyczny latem?

Można używać. Warto jednak to robić jak już zostało to napisane, w czasie kiedy nie planujemy żadnych wyjść na słońce. Niektóre kosmetyki mogą działać uczulająco i to co działa odpowiednio dla jednej osoby, dla drugiej może okazać się nieodpowiednie.
__________________
Mój Avon -> http://www.mojavon.pl/katalog-avon-online/
sylwi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 15:20   #18
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Peeling enzymatyczny latem?

Hej, to jak to jest z tymi peelingami z kwasami AHA np. Planeta Organica ?
http://triny.pl/peelingi-i-scruby/18...ory-50-ml.html
co myślicie? mam przebarwienia już i tak spore i nie chciałabym pogroszyć :/
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 21:15   #19
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: peeling enzymatyczny a opalanie

Kiedyś dermatolog mi mówiła żeby wszelkie peelingi robić przed opalaniem. Ogólnie to i tak przebarwienia mam po hormonach i rzadko wychodzę tak normalnie na słońce bez filtra. Wolę użyć np bielendy magic bronze żeby nie wyglądać za blado.
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-05 22:15:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.