Zapadnięta twarz, zniszczona cera. Jak mogę sobie pomóc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-29, 13:14   #1
mro12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 7

Zapadnięta twarz, zniszczona cera. Jak mogę sobie pomóc?


Witam wszystkim
Mam 20 lat. Zaczęły mi się zapadać policzki (mam tzw. chomiki) , kąciki ust również są takie jakby zapadnięte, górne powieki mam bardzo spuchnięte i ciężkie, przez co mam cały czas przymknięte oczy. Zrobiły mi się również wory oraz since pod oczami, wyglądam jak stary ćpun teraz Ogólnie mam bardzo suchą skórę twarzy. Raczej mam cerę mieszaną. Pamiętam, że zawsze miałem bardzo jędrną skórę twarzy, nawilżoną, z bardzo wyraźnymi rysami, a teraz jest zupełnie na odwrót, jest zapadnięta. Chciałbym się dowiedzieć co mógłbym teraz z tym zrobić? Nie chcę mieć tak zniszczonej twarzy w młodym wieku. Najbardziej mi przeszkadzają te chomiki na policzkach i ciężkie powieki, nie mogę normalnie otworzyć oczu i wyglądam jakbym był bez przerwy wściekły. I chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy te masaże twarzy na serio pomagają. Zapomniałem wspomnieć, że mimo tego iż bardzo schudłem to zrobiła mi się druga broda i nie rozumiem tego dlaczego tak się dzieje ahh i dodam, że od 6 lat palę nałogowo

Edytowane przez mro12
Czas edycji: 2017-12-29 o 14:32
mro12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 11:57   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapadnięta twarz, zniszczona cera. Jak mogę sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez mro12 Pokaż wiadomość
Witam wszystkim
Mam 20 lat. Zaczęły mi się zapadać policzki (mam tzw. chomiki) , kąciki ust również są takie jakby zapadnięte, górne powieki mam bardzo spuchnięte i ciężkie, przez co mam cały czas przymknięte oczy. Zrobiły mi się również wory oraz since pod oczami, wyglądam jak stary ćpun teraz Ogólnie mam bardzo suchą skórę twarzy. Raczej mam cerę mieszaną. Pamiętam, że zawsze miałem bardzo jędrną skórę twarzy, nawilżoną, z bardzo wyraźnymi rysami, a teraz jest zupełnie na odwrót, jest zapadnięta. Chciałbym się dowiedzieć co mógłbym teraz z tym zrobić? Nie chcę mieć tak zniszczonej twarzy w młodym wieku. Najbardziej mi przeszkadzają te chomiki na policzkach i ciężkie powieki, nie mogę normalnie otworzyć oczu i wyglądam jakbym był bez przerwy wściekły. I chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy te masaże twarzy na serio pomagają. Zapomniałem wspomnieć, że mimo tego iż bardzo schudłem to zrobiła mi się druga broda i nie rozumiem tego dlaczego tak się dzieje ahh i dodam, że od 6 lat palę nałogowo
Mnie to wygląda na jakiś stan chorobowy, a nie defekt estetyczny i szła bym z tym do lekarza i na badania. W wieku 20 lat nie powinno być widać aż tylu oznak starzenia, nawet jak się pali paczkę fajek dziennie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 13:51   #3
mro12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 7
Dot.: Zapadnięta twarz, zniszczona cera. Jak mogę sobie pomóc?

Stan chorobowy? Co masz na myśli?
mro12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 15:11   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapadnięta twarz, zniszczona cera. Jak mogę sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez mro12 Pokaż wiadomość
Stan chorobowy? Co masz na myśli?
Uważasz, że spuchnięte oczy, których nie możesz normalnie otworzyć to jest tylko problem kosmetyczny? Sama opuchlizna w tej okolicy świadczy o problemach z krążeniem limfy, które mogą mieć różne podłoże. Dodając do tego pozostałe objawy i biorąc pod uwagę, że nie jesteś czterdziestolatkiem tylko dwudziestolatkiem to ja bym jednak zastanawiała się w pierwszej kolejności nad stanem mojego zdrowia, a nie nad estetycznym aspektem tego problemu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 13:03   #5
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zapadnięta twarz, zniszczona cera. Jak mogę sobie pomóc?

W pierwszej chwili pomyślałam czy przypadkiem nie palisz niestety wiek osób palących to + 10 lat jeśli chodzi o skórę już pomijając co dzieje się w środku.
Piszesz że schudłeś, stawiam że sporo skoro skóra obwisła i to w krótkim czasie, być może jeszcze się obkurczy ale daj jej szansę, rzuć w cholerę palenie
Zrób podstawowe badania, może warto zainteresować się czy wątroba, nerki prawidłowo działają bo coś rzeczywiście jest nie tak z twoim organizmem.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-01 14:03:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.