Rękawiczki jednorazowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-29, 22:07   #1
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212

Rękawiczki jednorazowe


W moim zawodzie często będę korzystać z rękawiczek jednorazowych, a te niestety nie wpływają korzystnie na moje dłonie. Do skóry wystarczy dobry krem, ale z paznokciami jest trudniej. Przy dłuższej pracy 3-4 warstwy lakieru (baza-lakier-utwardzacz) odpryskują, odpryskują odżywki, a paznokcie „bez niczego” po prostu się rozdwajają. Próbowałam różnych materiałów, z pudrem, bez pudru – efekt zawsze ten sam (pomijam już fakt, że w pracy nie będę miała takiego wyboru). Potrzebuję ładnych dłoni, bo będę również pracować z klientem.
Jak sobie radzić, używając rękawiczek na co dzień?

(Mam nadzieję, że temat się nie powtarza.)
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 23:11   #2
marcelinka_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Moje dłonie zachowują się dokładnie tak samo...! Podbijam temat! Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Nitrylowe/lateksowe/winylowe? Pozdr!
marcelinka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 11:25   #3
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Miałam dokładnie ten sam problem z paznokciami, pracując fizycznie przez dwa tygodnie, cały czas w takich rękawicach. Paznokcie po powrocie z pracy były w opłakanym stanie- rozdwojone od połowy paznokcia, no wierzchnią warstwę można było po prostu zdzierać do połowy. Dodam, że z natury moje paznokcie również są raczej słabe. W przyszłym roku też prawdopodobnie mnie to czeka, dlatego zainteresował mnie ten temat. Jeżeli ktoś wie jak temu zapobiec, bardzo proszę o rady!
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 20:02   #4
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Nikt nic nie wie?

Na polskich stronach nie znalazłam absolutnie nic na ten temat. Po angielsku w zasadzie tyle co nic: dobry krem (ponoć są specjalne dla osób używających rękawiczki – nie wiem czy u nas też są takie dostępne) i grubsza warstwa na noc, suplementy typu włosy-skóra-paznokcie z biotyną, dokładne suszenie dłoni przed nałożeniem rękawiczki, ściąganie rękawiczek co pół godziny choćby na kilka minut, odżywki wzmacniające (zwłaszcza proteinowe) i olejki do paznokci.

Do tej pory nie próbowałam jeszcze suplementów i olejków. Reszta nie rozwiązuje mojego problemu: krem cudów nie zdziała, pomimo osuszenia dłoni zaraz mam mokro w rękawiczce i nie ma opcji zdejmowania ich co pół godziny. Malowałabym paznokcie odżywką nawet codziennie, ale schodzi już po godzinie; pójdę do klienta a tu odpryski do połowy paznokcia?
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 00:53   #5
beautywomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Mi się sprawdzają nitrylowe albo winylowe.Lateks śmierdzi i reka poci sie najbardziej
beautywomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 16:11   #6
Roszpunka34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 116
Send a message via Skype™ to Roszpunka34
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

też mam ten problem mam alergię kontaktową , na masę rzeczy jestem uczulona , winylowe i lateksowe odpadają , bo źle działają u mnie tak jak u Was na paznokcie , ale i fatalnie na skórę
Będę śledzić ten wątek , może ktoś nas poratuje
Roszpunka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 20:03   #7
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Już trzy miesiące regularnie śmigam w rękawiczkach, nieraz po 7 godzin dziennie. Spostrzeżenia:
- Nic tak nie niszczy moich rąk i paznokci jak lateks.
- Rękawiczki winylowe są niewygodne i szybko się dziurawią.
- Najlepiej spisały się rękawiczki nitrylowe.
- Puder pogarsza sprawę bez względu na materiał.
- Łatwiej utrzymać w dobrym stanie krótsze paznokcie.

Przez jakiś czas obowiązkowo musiałam korzystać z rękawiczek lateksowych – bardziej doświadczone koleżanki podsunęły mi rozwiązanie: pod lateks wystarczy założyć drugie rękawiczki, z materiału, który bardziej nam odpowiada. Nie jest idealnie, ale oszczędza mi to jeszcze gorszych doznań.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 23:21   #8
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Cytat:
Napisane przez The Quiet One Pokaż wiadomość
Już trzy miesiące regularnie śmigam w rękawiczkach, nieraz po 7 godzin dziennie. Spostrzeżenia:
- Nic tak nie niszczy moich rąk i paznokci jak lateks.
- Rękawiczki winylowe są niewygodne i szybko się dziurawią.
- Najlepiej spisały się rękawiczki nitrylowe.
- Puder pogarsza sprawę bez względu na materiał.
- Łatwiej utrzymać w dobrym stanie krótsze paznokcie.

Przez jakiś czas obowiązkowo musiałam korzystać z rękawiczek lateksowych – bardziej doświadczone koleżanki podsunęły mi rozwiązanie: pod lateks wystarczy założyć drugie rękawiczki, z materiału, który bardziej nam odpowiada. Nie jest idealnie, ale oszczędza mi to jeszcze gorszych doznań.
Dzięki, że przedstawiłaś swoje spostrzeżenia Fakt, lateks plus puder w nich dosłownie niszczy paznokcie i dłonie w mgnieniu oka... A czy rękawiczki nitrylowe/winylowe z którymi się zetknęłaś były pudrowane?
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 06:29   #9
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Używałam i z pudrem, i bez. Z pudrem są beznadziejne - odradzam. Bezpudrowe nie czynią takiego spustoszenia na dłoniach i łatwiej zmyć ich zapach.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 08:04   #10
Julia_JJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Od rękawiczek pudrowych już od jakiegoś czasu się odchodzi. Tym bardziej, że dziś są znacznie lepsze technologie. Ja używam rękawice nitrylowe, bo są duże bardziej bezpieczne niż klasyczne lateksy. Nie uczulają, a do tego są bardziej elastyczne niż winylowe. Polecam też takie w wersji "Silk". Jest w nich wtedy serycyna, która ładnie wpływa na dłonie. Biją na głowę klasyczne lateksowe pudrowe.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-05-02 o 17:53 Powód: Link.
Julia_JJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 09:08   #11
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Rękawiczki jednorazowe

U mnie idą po prostu rękawiczki nitrylowe i faktycznie lepiej to działa na paznokcie i ogólnie na dłonie.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-19 10:08:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.