Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-15, 18:47   #1
Ola6000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 39

Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego?


Zaczynam się zastanawiać czy to nie przesada. Czy to wielki problem. Otóż, jesli chodzi o mnie to pamiętam daty urodzin, imienin, rocznic ślubu osób z rodziny, znajomych rodziców, mojej siostry i jej męża. Nawet daty urodzin osób z lo, paru z gim i paru z podstawówki. Jeszcze co więcej, kojarze którego ktoś z rodziny miał 18stkę, chrzciny, komunię( 2 albo 3 klasa), nawet kto kiedy u nas ostatni raz był, albo byliśmy u kogoś, czy na zakupach nawet. Zapamiętuje też kto ile lat ma( choć wiek i tak się nie liczy oprócz relacji z ludźmi), kto jak ma na imię, nazwisko, kto skąd pochodzi, adresy pamiętam bardzo dobrze( jeśli nie kojarzę spojrze się na kolor domu albo płotu jeżeli chodzi o dom jednorodzinny, a blok to muszę się dopytać o klatkę, ale która klatka to łatwo zakoduje), kojarzę też kto jeździ jakim rowerem, samochodem, w sensie kolor, marka, rejestracje niekonieczne, ale samochodu który podjeżdża do hurtowni to zapamiętałam, kojarzę też kto jest najmłodszy czy najstarszy z rodzeństwa, kto się czym zajmuje, co lubi robić, gdzie pracuje, łatwo skojarzę ludzi z wyglądu, nawet kto ile ma wzrostu też pamiętam, kto jak się ubiera. Albo jak na fb spojrzę na datę urodzin kogoś to zaraz po paru minutach zakoduje. Kod pin karty, do telefonu pin też kojarzę, hasła do portali społecznościowych, loginy, numer dowodu osobistego, swój pesel, nawet nr świadectwa maturalnego czy ukończenia lo, plan lekcji i nr sali łatwo zapamiętywałam. Co więcej to nr telefonu do mamy, taty, siostry, swój i domowy znam na pamięć do paru kuzynów, paru cioć, wujków też. Z którego roku jest film czy serial koajrzę również, życiorysy bohaterów, imiona nazwiska, jaki aktor ich gra, ich wygląd, wiek, itd. Gdzie akcja filmu i serialu się rozgrywa. Nazwiska reżyserów raczej polskich, na zagranicznych raczej nie zwracam uwagi, chyba, że wyjątki się zdarzają. Daty premier raczej nie, ale polskich seriali czy filmów nie kojarzę, chyba, że wyjątki, zagranicznych pomijałam i pomijam. Cytaty z filmów polskich raczej skojarzę, zagranicznych raczej średnio, ale parę na pewno. Daty urodzin aktorów kojarzę, ich miejsca urodzenia czy zamieszkania- gdy tylko spojrzałam na datę urodzin i miejsce pochodzenia Nicolasa Cage'a i Nicole Kidman od razu zapamiętałam. Nawet też kojarzę ile lat Cage był z daną kobietą, imiona i nazwiska tych kobiet kojarzę ile lat różnicy w związku było, czy miał dzieci z nimi, ale lat mają te dzieci, imiona synów cage a skojarzyłam, z Kidman tak samo mam, ale wiem ile była z cruisem, ile lat mają ich przybrane dzieci, na imiona już nie patrzyłam. Nawet też zapamiętałam w ktorym roku Cage zagrał po raz pierwszy w filmie ile miał lat wtedy. Ich biografie kojarze, nawet jakie nazwisko ma tak naprawde Cage, jak ma na drugie imię, co lubi robić. Nawet też pamiętam nazwę marki ubrań, po głosie poznaje większość osób. Drogę to kojarzę po budynkach zazwyczaj. Imiona, zyciorysy bohaterow ksiazek kojarzę, nawet umiem odnaleźć różnice w ksiazce i filmie. Pamiętam też pokrewieństwa, kto jest kim w rodzinie. Wiem ile lat ma mój pies, od ktorego dnia miesiaca i roku jest u mnie. Emocje ludzi, nawet też pokazanych na filmie. Z ktorego roku dana piosenka jest, nazwisko pseudonim wykonawcy, zanucić raczej umiem, tytuły odcinków niektórych seriali , i to po kolei, od kiedy do kiedy był emitowany, ile ma odcinków,czasami. Jeśli chodzi o mnie to też wiem w jakich okolicach jest dana miejscowość, jaką średnią miałam na świadectwie w podstawówce, gim i lo. Jakie oceny. Świadectwa z wyróżnieniem zawsze miałam na bio chemie byłam, choć humanistką jestem. Czuje się raczej wzrokowcem. Poza tym moja kuzynka się dziwiła czemu miałam 3 z matmy jak mam taką pamięć do cyfr. Tłumaczę, że zadania rachunkowe to lepiej mi idą niż takie wymagające obliczeń czy wyobraźni, w skrócie na logikę. Nawet ktoś z rodziny powiedział do mnie jak mówiłam o czyiś urodzinach, że zapomniałbym zapomniała gdyby nie ty. Pewnie pamiętałaś o urodzinach. Albo ciocia odpisała na życzenia jak zawsze niezawodna. Tylko czasem siostra mówi to już mówisz kto się kiedy urodził i wszystko od a do z opowiadasz co było w filmie czy książe, przecież powinna się cieszyć, że mam pamięć prawda? Albo wujek się tyle razy mnie pyta jak ja te rzeczy pamiętam? Czy to wszystko zapisuje? Twarze ludzi też łatwo koajrzę. A wy co powiecie? Jak wam sie wydaje? Dziwne to? Proszę o pomoc.
Ola6000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 08:15   #2
Lukrovana
Raczkowanie
 
Avatar Lukrovana
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 127
Dot.: Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego?

Ale co jest dziwne, że masz dobrą pamiec?
Lukrovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:31   #3
agatabed26
Przyczajenie
 
Avatar agatabed26
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 4
Dot.: Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego?

Szczerze chciałabym mieć taką pamięć. Uważam, że to jest zaleta. Ja jestem wzrokowcem i nauka i zakuwanie idzie mi tragicznie. Zazdroszczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agatabed26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:55   #4
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego?

To jest zwykla zdolnosc, nie cos dziwnego. Nic tylko sie cieszyc z jej posiadania.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 14:16   #5
dchudy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 9
Dot.: Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego?

pozazdrościć takiej pamięci. Moja jest słaba, a nie mam na razie na suplementy jak Ginkofar. Ciesz się z swojej super pamięci i gromadź w niej jak najwięcej.
dchudy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 20:39   #6
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego?

Cytat:
Napisane przez dchudy91 Pokaż wiadomość
pozazdrościć takiej pamięci. Moja jest słaba, a nie mam na razie na suplementy jak Ginkofar. Ciesz się z swojej super pamięci i gromadź w niej jak najwięcej.
A może lepiej zrobić najpierw badania lekarskie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 16:33   #7
Yunlee
Raczkowanie
 
Avatar Yunlee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Czy to jest dziwne wg was? Jaką wy macie pamięć i do czego?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87288395]A może lepiej zrobić najpierw badania lekarskie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Brzmi jak reklama, a nie problemy z pamięcią.
Yunlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 17:33:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.