Mamy sierpniowe 2018 cz.1 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-21, 10:09   #2971
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

To spokojnie znajdziesz że stopkami na 80, w Lidlu mają chyba znów być pajace.
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 10:40   #2972
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 13:04   #2973
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U nas lekko chorobowo było krótko coś tam jeszcze jest ale od początku nic poważnego. Jak nie włącza grzania będzie lipa po domu domu chodzi w długich plus bluza albo sweter a na noc pajac plus bluza/sweter i kaptur a na nogi z prześcieradła na gumce robię jej coś w rodzaju śpiwora
Wczoraj od 16 ciężko bez wózka, zobaczymy jak dziś będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 19:55   #2974
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

hej sieciowa nie zazdroszczę dojazdów... wiem co to znaczy, bo do pierwszej pracy jeździłam 2 busami a wracałam jednym i leciałam kawałek o 22:30 do domu zimą to się mogłam zastanawiać, czy przyjedzie autobus i jeśli tak, to o której 6:30 to u nas taka norma wstawania, na szczęście zdarza się i po 7, ale najbardziej mnie cieszy, że to nie 5
u nas weekend niestety słaby. męża coś strzykło w plecach i rano byłam sama u mamy żeby przebolał, potem go nafaszerowałam ketonalem i poszliśmy do teściowej, na plac zabaw i małe kółko. wczoraj urodziny mamy/siostrzenicy więc miło, ale żadna nowość.
dodatkowo mnie coś rozkłada i mam nadzieję że mała nie złapie. u mnie już grzeją, w sypialni zawsze mam zakręcony kaloryfer ale niestety w dużym pokoju nie mam gałki a niestety grzejnik musi być pusty żeby to zrobić, a ja zapomniałam o tym na śmierć. jest tak gorąco, że rzygać się chce mała latała w samym bodziaku.
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 19:24   #2975
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

jak żłobkowicze, jak pracownice, jak Panterka bez wózka żyje? a może już z wózkiem?
u nas dziś 13 miesięcy
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 21:26   #2976
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Ciągle na pytanie "płakała"? Słyszę że tak... Ale od tego wtorku chwilowo lepiej bo mówią, że mniej płacze, zaczęła się bawić itp (wcześniej non stop na raczkach). Dzisiaj nawet zrobiła sobie tam godzinna drzemkę, aż w szoku byłam. Moja też jest ciężka do usypiania, bo tylko lulanie na rękach, ale tam ponoć w bujaczku usnęła, a potem ją dali na leżankę, więc duży sukces.
W domu miała dwie drzemki (10 i 15) i przez to tam marudzi, a że to ciężki typ do spania to dopiero dzisiaj się zdecydowała .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyi przyzwyczaja się powoli. Moja dziś zaczyna drugi tydzień adaptacji i już w szatni skapnęła się co się kroi. Ale radość jak mnie zobaczyła przy odbieraniu - bezcenna. Plus 1000 do miłości

Cytat:
Napisane przez Kasza888 Pokaż wiadomość
Acidka jak tam życie na pudłach? Jeszcze daleko do końca układania?
No długo, długo, nawet nie chce mi się pisać na ten temat. Mąż ma dopiero od tego tygodnia parę dni urlopu i musi zająć się malowaniem. Nie wiem, ile to potrwa.

Cytat:
Napisane przez venir Pokaż wiadomość
Mamy zlobkowiczow, jakie wasze dzieci mają kapcie w zlobku?

Moje dziecko dzis ani razu w tym tygodniu nie plakalo przy oddawaniu, uff
Ogolnie ponoc ladnie i dlugo tam spi, ale ostatnio zasnela wcześniej na drzemke i zrobila awanture, gdy pozostale dzieci nadal spaly
Befado, na rzepy.

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
jak żłobkowicze, jak pracownice, jak Panterka bez wózka żyje? a może już z wózkiem?
u nas dziś 13 miesięcy
Gratuluję 13 miesięcy Czyli u nas jutro 14!
Mój żłobkowicz całkiem ok. Podobno pięknie je, dziś spała godzinę, więc szoook. Jestem z niej dumna

Kasza - jak u Ciebie?

Dziewczyny - mojej córce wyszły jedynki jakoś na przełomie kwietnia i maja i od tamtej pory cisza. Ma cały czas tylko te cztery zęby. Normalne to?
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 21:27   #2977
elizakasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 157
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Hej byliśmy dziś z synem I dzień na adaptacji w żłobku i szczerze mówiąc się przeraziłam, bo tam był nieustający ryk Dzieci z gilem do pasa. Nie było ani jednej minuty żeby ktoś nie płakał. Jeden chłopiec od 8.30 do 10.30 (czyli czas naszego pobytu) nie chciał wstać ze spacerówki tylko siedział i ryczał. Inne dziecko przez 2 h nie dało się odłożyć z rąk opiekunki. Mój biegał wesoły, zaczepiał dzieci, szperał w zabawkach, ale to pewnie dlatego, że miał mnie na widoku. Zapewne jak zostanie sam będzie tak samo płakać
elizakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 21:44   #2978
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Eliza cóż się dziwić, dzieci dotychczas z mamą i muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Przykre to, ale co zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 22:52   #2979
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U nas w żłobku nie ma możliwości, żeby rodzic wszedł na salę. Może to i lepiej.
Eliza - mało jest chyba dzieci, które nie płaczą w ogóle, przecież taka rozłąka z mamą w tłumie innych, czasem płaczących berbeci, nie jest łatwa. Nie wiem, czy śledzisz na bieżąco wątek, ale dużo z nas ma już te najgorsze chwile za sobą i chyba każda przeżywała, ale z dnia na dzień było lepiej
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 22:53   #2980
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Eliza, dzieci potrzebują czasu. Moja była z cyklu "2 godz na rękach u opiekunki", ale już jest spoko. Nawet usypia sama z siebie ze zmęczenia (w domu nie ma szans) więc pełen sukces.

Z jedzeniem i piciem u niej średnio w żłobku, ale tym się nie martwię, bo w domu też wybredna się zrobiła. Ostatnio nie chciała słoiczka, a byliśmy na wycieczce więc nie miałam alternatywy... Czasem po 3 rzeczy proponuję żeby łaskawie zjadła, a czasem je za troje...

Moja też wstaje ok 6:30 (jak usłyszy mój budzik), czasem jej się zdarzy 7, ale ciężko widzę poranki z nią przed pracą. Kobitki pracujące, macie czas rano na cokolwiek z dzieckiem?! Moja czasem 5 minut się zabawi, a czasem maruda na całego (wtedy zamiast kanapek będę szykować kosmetyczke na wynos...) .

Acidka chyba normalne są wszystkie opcje z zębami...ostatnio czytałam, że zdarzają się przypadki, że rodzą się dzieci z zębami... Szkoda że u nas tak nie było, miałabym kilka bardziej przespanych nocy. . Właśnie rośnie jej trójka i jest niemiło. Dwie noce wyjca za nami. Dzisiaj była ślina po pas, więc pewnie druga trójka się szykuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 23:11   #2981
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Sylwia - ja wstaję, myję się, ubieram i maluję i dopiero budzę męża i dziewczyny. Jemy śniadanie, później razem szykujemy siebie i dzieci do wyjścia, pakujemy jakieś rzeczy (wszystko of course przyszykowane dzień wcześniej). Ja wstaję 6:15, 6:40 ich budzę a z domu wychodzimy 7:15.

Haha, to musi być niezły szok - patrzysz pierwszy raz na swojego niemowlaczka a tu zęby :P Ja właśnie nie wiem, co z tą moją, może to i normalne, tak jak piszesz.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 07:58   #2982
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Ja mam wrażenie że przy maluchach wszystko jest normą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 09:10   #2983
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Czyi przyzwyczaja się powoli. Moja dziś zaczyna drugi tydzień adaptacji i już w szatni skapnęła się co się kroi. Ale radość jak mnie zobaczyła przy odbieraniu - bezcenna. Plus 1000 do miłości



No długo, długo, nawet nie chce mi się pisać na ten temat. Mąż ma dopiero od tego tygodnia parę dni urlopu i musi zająć się malowaniem. Nie wiem, ile to potrwa.



Befado, na rzepy.



Gratuluję 13 miesięcy Czyli u nas jutro 14!
Mój żłobkowicz całkiem ok. Podobno pięknie je, dziś spała godzinę, więc szoook. Jestem z niej dumna

Kasza - jak u Ciebie?

Dziewczyny - mojej córce wyszły jedynki jakoś na przełomie kwietnia i maja i od tamtej pory cisza. Ma cały czas tylko te cztery zęby. Normalne to?
Mojemu wyszły dwie dolne dwójki i koniec historii uzębienia, reszty nie widać nawet na horyzoncie. Dentystka powiedziała, że wszystko okej, ma czas do drugiego roku życia na kolejne zęby. Jak Do 24 miesiąca nie będzie nic to dopiero kontrol czy są zalążki zębów. Nie ma to związku z dietą dziecka, niedoborami, to indywidualna kwestia każdego organizmu. W końcu wylezą, jeszcze będziemy płakać razem z dziećmi
Jak już się powiedziało A, trzeba powiedzieć B i C, chociaż jesteście w niełatwym położeniu to pomyśl sobie, że na święta już będzie pięknie i spokojniej a przynajmniej większość pudeł już pewnie rozpakujecie

U mnie nadal wszyscy zdrowi, za to ja się przeziębiłam. Lepiej, że ja niż ktokolwiek inny w tym domu tak sobie myślę...

Kupiłam te buciki pierwsze kroki ze smyka, wydają się być okej. Profilowana wkładka, usztywniona kostka, chociaż chyba nie tak jak w słynnych emelach. W. I tak jest na nie, chodzi bez butów albo wcale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 09:22   #2984
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Mojemu wyszły dwie dolne dwójki i koniec historii uzębienia, reszty nie widać nawet na horyzoncie. Dentystka powiedziała, że wszystko okej, ma czas do drugiego roku życia na kolejne zęby. Jak Do 24 miesiąca nie będzie nic to dopiero kontrol czy są zalążki zębów. Nie ma to związku z dietą dziecka, niedoborami, to indywidualna kwestia każdego organizmu. W końcu wylezą, jeszcze będziemy płakać razem z dziećmi
Jak już się powiedziało A, trzeba powiedzieć B i C, chociaż jesteście w niełatwym położeniu to pomyśl sobie, że na święta już będzie pięknie i spokojniej a przynajmniej większość pudeł już pewnie rozpakujecie

U mnie nadal wszyscy zdrowi, za to ja się przeziębiłam. Lepiej, że ja niż ktokolwiek inny w tym domu tak sobie myślę...

Kupiłam te buciki pierwsze kroki ze smyka, wydają się być okej. Profilowana wkładka, usztywniona kostka, chociaż chyba nie tak jak w słynnych emelach. W. I tak jest na nie, chodzi bez butów albo wcale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gosiu pokazesz linka do tych bucikow?

Ja mojego zlobkowicza musialam odebrac wczoraj po 2h, dostalam telefon, ze corka ma goraczke. Bylismy wczoraj u lekarza, na szczescie to nie zapalenie oskrzeli itd, tylko przeziebienie. Wiec siedzimy w domu...

U nas tez rodzice nie mogą wejsc na salę. Z jednej strony bardzo bym chciala, zobaczyc corke w tej swojej nowej codziennosci, ale z drugiej to chyba faktycznie dobrze, bo mogloby to skutkowac histerią innych dzieci.

Tez zastanawiam sie, jak to bedzie z szykowaniem do pracy i dzieckiem moze maz najpierw zawiezie mala do zlobka, a potem bedziemy się ogarniać? Zobaczymy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 11:51   #2985
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

a ja zaś czytałam, że sztywny zapiętek to nie taka wspaniała rzecz, w sensie, że stopa ma mieć jak najwięcej swobody. ale z drugiej strony chyba dobrze trzymać ją w ryzach, żeby sobie dziecko źle stopy nie układało i nie pokrzywiło... nie wiem, głupieję od tego.
venir zdrówka dla małej, Gosiu dla Ciebie też. ja od początku choroby zafundowałam sobie kurację- inhalacje, wrzątek w wannie, tabaka do nosa (niestety żadne psikadła mi tak nie pomagają) i w zasadzie to w jeden dzień się wyleczyłam, bo szybko zareagowałam. trochę tylko nos jeszcze w nocy mam przytkany.
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 12:25   #2986
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Bez wózka lipa się żyje, wczoraj przyjechał jak na zajęciach byliśmy.
No tak bo chyba nie pisałam...
Wracałam do domu ze sklepu "szwagra" na osiedlu i wisiała kartka na domu kultury (budynek wielkości małego spozywka) że są zapisy na zajęcia stałe i były podane grupy wiekowe oraz tel, www. No więc wlazlam na www i zapisałam dziecko na zajęcia akademia malucha płatne 40zl miesięcznie wychodzi 5zl zajęcia bo są poniedziałki i środy. Na zajęciach jest zbiórka na dywanie z klockami i innymi zabawkami nie ma żadnych elektro same edukacja i jakieś figurki zwierząt. Później jest sprzątanie świata, piosenki ruchowe typu pokaż rękę itp albo tup tup, hop hop etc. , jedziemy pociągiem, autem z niewidzialną kierowca, różne czynności jak klaskanie, dmuchanie, machnie, jest kółeczko z przybijaniem piątki, podaj dalej, mają się dzielić/ wymieniać rzeczami, grają na instrumentach, zabawy chustami i od razu są piosenki z kolorami, chodzą po matach z różnymi fakturami i przechodzą przez tunel, jest plastyka też ostatnio dostali wydrukowane parasolki, klej i kolorowe papierki. Jest przerwa i dzieci coś jedzą przy tym się dzielą paluszkami, krakersami, babeczkami itp
Siostra się też zdecydowala więc mam podwozke. Mówimy im że pójdą jutro do przedszkola żeby dobrze kojarzy to słowo.Mały za rok idzie do przedszkola a my dalej na zajęcia do domu kultury.

No więc wczoraj wstałam chora musiałam się zebrać na zajęcia a wózek do domu przyjechal w trakcie zajęć. Po zajęciach rosmann, bo parkujemy pod stokrotką w której jest rosmann, piekarnia, apteka, nie ma nigdzie indziej gdzie zaparkować, późnej w domu flaszka, spanie i jak uśpiłam musiałam jechać do rowerego po dętkę bo ponad miesiąc mówiłam o niej i ciężko było jemu zamówić a ja nie wiedziałam jaka. Pojechałam z całym kolem i kupilam od razu dwie oraz pompkę. Na szczęście jak byłam na tej wycieczce do mamy przyjechal facet więc jak wróciłam to mi zrobił. Wczoraj wieczorem pierwsza jazda była i na razie mi dziwnie bo jest sporo większy, wyższy, szerszy i rączka też ma duży obwód. Do piątku obleci, lepiej taki jak żaden.

Co do mnie mam katar, przytkany nos, kaszle, boli gardło. Jula ma gluta ale bardziej od zębów, coś tam lekko kaszle. Raczej w piątek jej nie zaszczepi, przy okazji dostanę leki dla siebie i zmieniona pewnie dawkę na tarczycę, jeszcze jakimś cudem moje 4 litery muszą się przejechać na TSH

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

P.s mam nadzieję że wciąż mam wózek bo nie miałam siły i zostawiłam jak poprzedni pod schodami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 14:52   #2987
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 15:29   #2988
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Sieciowa ja też mam ból sutka już od dawna i nie przejdzie to niestety raczej... boli tylko lewy i każde pociągnięcie to szuranie dolnymi zębami o pierś. Lewa mnie nie boli.
U nas dziś dzień trochę słaby, bo 4 razy płakała przy odkladaniu na drzemkę , w końcu zasnela to po 40min jak zawsze się obudziła, w ogóle była płaczliwa i bardzo jej daje w kość jakiś ząb. Nie wiem który. No więc znów z nią leżałam i jak zasnela to dosłownie po minucie przyszedł listonosz i ja obudził... próbowałam 50min i nie zasnela więc mamy dziś 45 min. Drzemki.
Jakby to kogoś interesowało to w rossmannie są nowe pampersy nieperfumowane itd. Jakieś mniej chemiczne 20zł 32szt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Tzn. Prawa mnie nie boli, nie mogę edytować posta więc dopisuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 19:48   #2989
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

w ogóle jakiś dziwny dzień z tym spaniem, padła jak kawka od razu po piersi, ale zwykle jak zaśnie to pierwsze trzy kwadranse jest totalny beton. można hałasować, ubierać jej skarpety na spaniu itd. a dziś 2 razy obudziła się dosłownie z rykiem w ciągu 15 minut. zmęczenie, zęby, albo jedno i drugie.
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 20:18   #2990
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Mojemu wyszły dwie dolne dwójki i koniec historii uzębienia, reszty nie widać nawet na horyzoncie. Dentystka powiedziała, że wszystko okej, ma czas do drugiego roku życia na kolejne zęby. Jak Do 24 miesiąca nie będzie nic to dopiero kontrol czy są zalążki zębów. Nie ma to związku z dietą dziecka, niedoborami, to indywidualna kwestia każdego organizmu. W końcu wylezą, jeszcze będziemy płakać razem z dziećmi
Jak już się powiedziało A, trzeba powiedzieć B i C, chociaż jesteście w niełatwym położeniu to pomyśl sobie, że na święta już będzie pięknie i spokojniej a przynajmniej większość pudeł już pewnie rozpakujecie

U mnie nadal wszyscy zdrowi, za to ja się przeziębiłam. Lepiej, że ja niż ktokolwiek inny w tym domu tak sobie myślę...

Kupiłam te buciki pierwsze kroki ze smyka, wydają się być okej. Profilowana wkładka, usztywniona kostka, chociaż chyba nie tak jak w słynnych emelach. W. I tak jest na nie, chodzi bez butów albo wcale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matki są straszne. Ja też najbardziej "lubię", jak ja jestem chora u nas w domu. To się nadaje do leczenia :P

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Bez wózka lipa się żyje, wczoraj przyjechał jak na zajęciach byliśmy.
No tak bo chyba nie pisałam...
Wracałam do domu ze sklepu "szwagra" na osiedlu i wisiała kartka na domu kultury (budynek wielkości małego spozywka) że są zapisy na zajęcia stałe i były podane grupy wiekowe oraz tel, www. No więc wlazlam na www i zapisałam dziecko na zajęcia akademia malucha płatne 40zl miesięcznie wychodzi 5zl zajęcia bo są poniedziałki i środy. Na zajęciach jest zbiórka na dywanie z klockami i innymi zabawkami nie ma żadnych elektro same edukacja i jakieś figurki zwierząt. Później jest sprzątanie świata, piosenki ruchowe typu pokaż rękę itp albo tup tup, hop hop etc. , jedziemy pociągiem, autem z niewidzialną kierowca, różne czynności jak klaskanie, dmuchanie, machnie, jest kółeczko z przybijaniem piątki, podaj dalej, mają się dzielić/ wymieniać rzeczami, grają na instrumentach, zabawy chustami i od razu są piosenki z kolorami, chodzą po matach z różnymi fakturami i przechodzą przez tunel, jest plastyka też ostatnio dostali wydrukowane parasolki, klej i kolorowe papierki. Jest przerwa i dzieci coś jedzą przy tym się dzielą paluszkami, krakersami, babeczkami itp
Siostra się też zdecydowala więc mam podwozke. Mówimy im że pójdą jutro do przedszkola żeby dobrze kojarzy to słowo.Mały za rok idzie do przedszkola a my dalej na zajęcia do domu kultury.

No więc wczoraj wstałam chora musiałam się zebrać na zajęcia a wózek do domu przyjechal w trakcie zajęć. Po zajęciach rosmann, bo parkujemy pod stokrotką w której jest rosmann, piekarnia, apteka, nie ma nigdzie indziej gdzie zaparkować, późnej w domu flaszka, spanie i jak uśpiłam musiałam jechać do rowerego po dętkę bo ponad miesiąc mówiłam o niej i ciężko było jemu zamówić a ja nie wiedziałam jaka. Pojechałam z całym kolem i kupilam od razu dwie oraz pompkę. Na szczęście jak byłam na tej wycieczce do mamy przyjechal facet więc jak wróciłam to mi zrobił. Wczoraj wieczorem pierwsza jazda była i na razie mi dziwnie bo jest sporo większy, wyższy, szerszy i rączka też ma duży obwód. Do piątku obleci, lepiej taki jak żaden.

Co do mnie mam katar, przytkany nos, kaszle, boli gardło. Jula ma gluta ale bardziej od zębów, coś tam lekko kaszle. Raczej w piątek jej nie zaszczepi, przy okazji dostanę leki dla siebie i zmieniona pewnie dawkę na tarczycę, jeszcze jakimś cudem moje 4 litery muszą się przejechać na TSH

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

P.s mam nadzieję że wciąż mam wózek bo nie miałam siły i zostawiłam jak poprzedni pod schodami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie brzmią te zajęcia Ale takie maluchy i paluszki, krakersy, babeczki?

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;87197066]Treść usunięta[/QUOTE]

Najważniejsze to mieć plan U nas już to tak jakoś sprawnie idzie, że prawie co do minuty wychodzimy z domu.

Szaruskowa - a jak u Was w ogóle z tymi zębami? Ile ich już macie?

Kasza - jaaaak tam?
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 20:59   #2991
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U mnie narazie masakra, mam córcie w szpitalu z wysoka gorączką od soboty, narazie nie wiedzą co jej jest, podejrzewają zapalenie opon, rozdarta jestem między dwójką, na szczęście mąż z córcia cały czas, bo ja muszę na parę godzin iść do tej roboty. Także początek kiepski...
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 21:05   #2992
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Kasza888 Pokaż wiadomość
U mnie narazie masakra, mam córcie w szpitalu z wysoka gorączką od soboty, narazie nie wiedzą co jej jest, podejrzewają zapalenie opon, rozdarta jestem między dwójką, na szczęście mąż z córcia cały czas, bo ja muszę na parę godzin iść do tej roboty. Także początek kiepski...
O kurcze! dużo zdrowia dla małej i siły dla was!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 21:19   #2993
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Kasza, mój Boże! Trzymam mocno kciuki za szybką diagnozę i wyjście z choroby. Biedna jesteś
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 21:24   #2994
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

ACIDKA robiłam babeczki sama marchewkowe ale dzieci tam różne rzeczy mają, na pierwszy ktoś miał przykładowo placka czyli jakieś ciasto z owocami chyba też domowe, ktoś mial małe naleśniki, serki, jogurty itp tam grupa jest 1-3.5lat nie ma podziału na rocznikami. Obiektywnie patrząc to te zajęcia powinny być 2+ bo moje dziecko głównie prawie 1.5h lata po całej sali i cud jakiś że wyklejanke zrobiła. Ostatnio nie podobało jej się sporo więcej dzieci było i kto inny prowadził oraz za bardzo chaotyczne były w sensie tu chodzimy za chwilę siedziace znowu chodzące a wcześniej była seria zajęć chodzących żeby się zmęczyli pozniej zajęcia siedziace i jak już owsiki zaczęli mieć to znowu jakieś ruchowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

No i jada się gdzieś w kącie tam gdzie kto miejsce znajdzie głównie na podłodze albo na ławce takiej jak kiedyś się siedziało na wf ale one bardzo małe są pod dzieci więc z przekąskami wybór jest ograniczony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 22:10   #2995
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Kasza o rany!!! dużo zdrowia, oby szybko wdrożono skuteczne leczenie biedni Wy...

Venir próbowałam skopiować link, ale coś nie działa jak wklejam wejdź na stronę smyka i wpisz w wyszukiwarce produktów indeks: 6437851 , to będą te

Panterka zawsze to jakaś atrakcja i zmiana otoczenia, i dla Ciebie i dla niej ;-)

Acidka ja się nadaję do leczenia tylko na katar, na głowę już za późno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!

Edytowane przez MalaGosia88
Czas edycji: 2019-09-24 o 22:14
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 22:30   #2996
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Sieciowa jak wymyślisz coś na punkt drugi to daj znać! Niestety odpada wyprowadza dziecka, bo dalej ma milion pobudek w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasza888 Pokaż wiadomość
U mnie narazie masakra, mam córcie w szpitalu z wysoka gorączką od soboty, narazie nie wiedzą co jej jest, podejrzewają zapalenie opon, rozdarta jestem między dwójką, na szczęście mąż z córcia cały czas, bo ja muszę na parę godzin iść do tej roboty. Także początek kiepski...
Ma "tylko" gorączkę? Robili badania krwi i posiew moczu? Może bakteria w moczu... Miałam do czynienia z taką historią ostatnio, żadnych objawów tylko gorączka (39)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 23:01   #2997
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

GOSIA dla mnie nie bardzo takie zajęcia na razie tym bardziej że nie chodzi za rękę ani po schodach więc od auta(tylko 3 drzwi muszę się przeciskać przez Juli fotelik, z przodu drugi fotelik z M) do szatni i z szatni na górę do sali musi mieć lokaja oraz 1.5h za nią latam bo dwie przychodzą ze skurapami a środku baby rozmiar 62/68 . No i plus moje nadciśnienie. Praktycznie od 7 do 12 biegam w maratonie a na drzemce bywa różnie z moim leżeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Kasza oby szybko padła diagnoza i jeszcze szybciej zdrowie.

Ja sobie hoduję zapalenie płuc wychodząc codziennie z dzieckiem na dwór czy czasem dwa jak rano do sklepu. Życie bez auta jest prze☠☠☠xxxx

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 11:58   #2998
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Na początku wysyłam pozdrowienia dla córeczki Kaszy, masakra bardzo mi was szkoda i mam nadzieję, że szybko postawią trafną diagnozę a zaraz potem będzie po wszystkim

Acidka u nas 6 zębów, 4 u góry i 2 na dole, białe ślady na dole w miejscu dwójek i u góry wypukłe miejsca przy czwórkach, więc mam wrażenie, że głównie te czwórki dają się we znaki choć do wyżynania to jeszcze hoho i trochę na szczęście ostatnio nocki trochę lepsze i na wieczory też nie narzekam, budzi się zwykle po 21 na kolację a potem jakoś w środku nocy i nad ranem. Może to dość sporo, ale najważniejsze, że nie płacze
Panterka przynajmniej masz opcję takich zajęć, na moim zadupiu dopiero dzieci od lat 5 mają opcję. Jest jedno miejsce właśnie gdzie coś podobnego się organizuje, to nie da się dostać na te zajęcia, zapisy są otwierane na fb co czw. o 21 i kto pierwszy ten lepszy, trzeba czatować.

Edytowane przez szaruskowa
Czas edycji: 2019-09-25 o 12:03
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 16:43   #2999
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Prawdę mówiąc opcji jest dużo ale ta najbliżej. Nie widzi mi się jeżdżenie taxi + czesne gdzie indziej. Tu akurat wstaję zje śniadanie obejrzy kilka bajek ja nas zbiore i auto czeka, po zajęciach ja przebieram i w domu jest od razu flacha na spanie. Dziś były nieszczęsne kredki świecowe i jakieś inne oraz takie zadanie beznadziejne że rodzice robili. Trzeba było wsadzić liść pod kartkę i mazać kredkami żeby odbitka wyszła, no to parę kresek zrobiła kredką a potem je zjadala. Nie robiłam za nią bo to zajęcia dla niej a nie plastyka dla mnie no więc mamy na 1/4 kartki kilka kresek. Muszę jej kupic grube ołówkowe i ze sobą zabierać. Każdy już się boi co to będzie jak farby dadzą. Już widzę siebie, ją, włosy, buzię w środku i wszystko wkoło w farbie. Jeszcze brakuje żeby wjechały kasztany i wykałaczki
Dobra dziś zrzedze czuje się chu ciągle i na dodatek wizytę piątkową odwołali chciała mi dać po niedzieli to usłyszala że wizyte miałam 3tyg temu bukowona i aktualnie z dzieckiem nadaje się na antybiotyki to nas wcisnęła na jutro. Burzy to nasz plan bo w piątek rano miał być tatą i jechać z nami do ortopedy a potem pediatry na wizyty i szczepienie miało być które będzie odwieczne, a tata dodatkowo załatwiał wcześniejszy zjazd. Jeszcze wizyta jutro wypada na drzemkę i będę musiała jechać taxi ehhh Jeszcze się wnerwie jak nic konkretnego nie da bo apteczne ani to co wcześniej dostaliśmy nie działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 21:49   #3000
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

venir chyba Ci nie działał link do tych "kapci" o których pisałam? zapomniałam o tym. jak wpiszesz "skarpetobuty" w wyszukiwarce smyka to Ci się wyświetlą
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 12:50:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.