"Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-20, 21:26   #31
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: co na gule?

mi takie gule wylazly na brodzie po stosowaniu skinorenu. ale nalozylam jego gruba warstwe na noc i rano juz bylo duzo lepiej, tzn gule sie zmniejszyly a skora wygladzila, najgorsze jest to ze mialam ich kilka tuz obok siebie i wygladalo to tragicznie...
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 10:49   #32
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: co na gule?

Hmm... posmarowałam na noc moje "ufo" grubą warstwą Eff. Dzisiaj trochę przybladło i mniej boli. Ale wcale się nie zmniejszyło.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 14:15   #33
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: co na gule?

A ja już miałam z nimi spokój na miesiąc i się cieszyłam a tu dzisiaj zonk... Bolący nos. A jestem 3 miesiąc na Tetralysalu. I nie pomaga. Może chociaż niedługo przestanie boleć...
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:07   #34
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: co na gule?

U mnie widać małą poprawę.
Oby do jutra się zmniejszyło, bo mam ważne spotkanie w pracy.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:20   #35
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: co na gule?

Asiks, "ufo" (świetne określenie nieświetnego obiektu) chyba przechodzi na mnie
Też nie wiem, od czego, bo grzecznie nie_eksperymentuję z pielęgnacją od jakiegoś czasu...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:22   #36
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: co na gule?

Niezamienna - to "ufo" które przechodzi na Ciebie to nie ode mnie, bo moje dzisiaj jak na złość widoczne i znowu bolące.
Nawet maskowanie na niewiele się zdaje.

A co stosujesz na gulę?

Współczuję.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:27   #37
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: co na gule?

Joasiu, przykro mi z powodu żywotności Twojego "ufo"

Ja postawiłam na naturę - olejek z drzewa herbacianego w dużych ilościach i glinka Lerosett. Na noc posmarowałam to miejsce obficie serum z trikenolem. Dziś już widać mi czubek obiektu (przepraszam za dosadność...), więc trudno go zamaskować, ale dziś nie muszę, bo siedzę w domu. A taką już miałam ładną cerę...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-22, 11:30   #38
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: co na gule?

Ja też już miałam taką ładną cerę.

Ja smarowałam obficie na noc Effaclarem. Wczoraj jeszcze dosmarowałam się Vitella Ictamo.

Trikenol mam. A które serum dokładnie zrobiłaś, bo na Mazidłach jest parę z tym składnikiem? Olejek z drzewa herbacianego też posiadam.


Uff... chociaż jak się pożaliłam, to mi lżej. Pozostaje mi tylko życzyć Ci szybkiego uwolnienia się od "niezidentyfikowanego obiektu".
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 11:42   #39
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: co na gule?

I nawzajem, Asiu, i nawzajem

Robię to serum:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=235&Itemid=2
z olejem porzeczkowym i jakimś antybakteryjnym olejkiem eterycznym (z drzewa herbacianego, pichtowym, lawendowym - na zmianę). Bardzo dobrze działa na mnie niacynamid.

Ja myślę, że mój obiekt to od bezsenności, która mnie ostatnio dopadła.

Trzymajmy się - i powodzenia w walce!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 11:57   #40
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: co na gule?

Dziękuję.

Po pracy wymerdam sobie to serum. Na szczęście jestem już po ważnym spotkaniu w pracy. Zamaskowałam, przypudrowałam i lekko się przykrywałam apaszką.

Ja winę za swoje "ufo" upatruję i w niedoborze snu i w stresie.

Masz rację - trzymajmy się. Razem zawsze raźniej.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 13:27   #41
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: co na gule?

L_V Ratuj mnie. Na brodzie (po ówczesnym posmarowaniu Cutibazą wyskoczyły mi gule. Jest w okolicy ust i bardzo mnie boli - mama próbuje go wycisnąć, ale ja każę precz od mojej twarzy.
Podam ci skład Cutibazy może ten gul się zrobił po zapchaniu?

Paraffinum Liquidum, Water, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Ceteth-20, Imidazolidinyl Urea, Sodium Phosphate, Citric Acid.

Czym mam go zwalczyć.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-22, 13:55   #42
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
L_V Ratuj mnie. Na brodzie (po ówczesnym posmarowaniu Cutibazą wyskoczyły mi gule. Jest w okolicy ust i bardzo mnie boli - mama próbuje go wycisnąć, ale ja każę precz od mojej twarzy.
Podam ci skład Cutibazy może ten gul się zrobił po zapchaniu?

Paraffinum Liquidum, Water, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Ceteth-20, Imidazolidinyl Urea, Sodium Phosphate, Citric Acid.

Czym mam go zwalczyć.

Weronko, na bank po Cutibazie - masz wazeline na samym początku skądu, a potem tez dalej same zapychacze. Cutibaza nadaje sie do smarowania bardzo podraznionej/wysuszonej skóry.

Napisz co masz w domu z takich "doraźnych" środków? Masz jakiś kwasik?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:12   #43
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: co na gule?

Nie mam nic takiego. Ja wiesz jak bardzo się boję kwasów. Ale przecież ja w sobotę będę w Wa-wie. Może wezmę z 5 - 6 próbek Driosealu Avene.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:30   #44
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Nie mam nic takiego. Ja wiesz jak bardzo się boję kwasów. Ale przecież ja w sobotę będę w Wa-wie. Może wezmę z 5 - 6 próbek Driosealu Avene.
Diroseal weź swoja drogą, ale on na gule nie pomoże. Nie ma w skłądzie kwasu, tylko retinaldehyd.

Mozesz popytac o próbeczki Effaclaru A.I - swietna sprawa na niespodzianki. A w miedzyczasie moze popytaj w aptece o maść z anytbiotykiem Tribiotic. Sprzedaja go w malutkich saszetkach, po kilka zł (ok 7). Pamietaj tylko, ze tribiotic mozesz uzywac przez max 3-4 dni.

Innym wyjsciem jest podsuszenie guli maścia ichtiolową bądź cynkową. grunt to tego nie wyciskac!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:54   #45
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: co na gule?

Tak ode mnie dodam, że może jak masz w domu aspiryne albo polopirynę S to możesz rozkruszyć i nałożyć na pryszcza... Zawsze to jakiś kwas
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:58   #46
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Tak ode mnie dodam, że może jak masz w domu aspiryne albo polopirynę S to możesz rozkruszyć i nałożyć na pryszcza... Zawsze to jakiś kwas
O, aspiryna - dobry patent
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 15:10   #47
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: co na gule?

Trzeba ratować się domowymi sposobami
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 22:07   #48
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: co na gule?

Dziś rano obudziłam się z wielką bolącą czerwoną gulą na czole. Nigdy nie miałam na twarzy czegoś takiego!Jakieś pryszcze owszem ale z reguły na policzkach a czoło przeważnie czyste.Aż do dziś.Oprócz guli jeszcze kilka mniejszych "pryszczyków" na czole i na linii żuchwy. Mam pytanie : na co stawiacie dziewczyny ? Filtr Antek Creme Fondante (używany od ok.1 miesiąca), maseczka aspirynowa (użyta 3 razy co trzeci dzień) czy może nowy krem na naczynka Bielenda seria kasztanowa (ma trójglicerydy na początku składu a używam go od dwóch tygodni z tym,że nie codziennie). Jedno jest pewne, od kilku dni widzę wyraźne pogorszenie cery i nie wiem co jest winowajcą?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 22:16   #49
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: co na gule?

Niedawno przeczytałam na Laboratorium Urody o działaniu wody utlenionej w żelu na niespodzianki :P
http://laboratoriumurody.pl/forum/pe...ight=peroxygel
Szczerze powiem, że bardzo to do mnie przemówiło Tak bardzo, że dzisiaj zakupiłam Peroxygel, bo nigdy nie wiadomo kiedy "coś" nagle zaatakuje twarz :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-22, 22:19   #50
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: co na gule?

Confused_girl dzięki za podpowiedź.Jutro pędzę do apteki.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 22:46   #51
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niedawno przeczytałam na Laboratorium Urody o działaniu wody utlenionej w żelu na niespodzianki :P
http://laboratoriumurody.pl/forum/pe...ight=peroxygel
Szczerze powiem, że bardzo to do mnie przemówiło Tak bardzo, że dzisiaj zakupiłam Peroxygel, bo nigdy nie wiadomo kiedy "coś" nagle zaatakuje twarz :P
Co jak co, ale wodeęutleniona dobrze jest mieć w apteczce, a jeśli przy tym pomoże sie rozprawić z niespodziankami na twarzy, to tym bardziej muszę nabyć wersje żelową
A po tym co przeczytałam zapominam o benzacne, które stosowałam do mocnego wysuszenia duzych syfków. Na szczęście niezbyt często, ale z dwojga złego wolę wodę utlenioną + antyoksydacyjne serum dla równowagi
Uff jak dobrze, że ja od jakiegos czasu nie mam żadnych gul. Ja je zwalczam lysanelem activ, ale najlepiej leczy je czas i silna wola, żeby nie wyciskać.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 14:36   #52
Filix
Przyczajenie
 
Avatar Filix
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 6
Dot.: co na gule?

Odgrzebałam ten wątek z ogromną radością - teraz wiem, że właśnie uporczywe "gule" alias bolesne wulkany mogą być naturalną reakcją na kwaszenie. No i ile tu porad! Dzięki, o, dzięki!

Ja swoje ostatnio zwalczyłam olejkiem z drzewka herbacianego.
Filix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 18:36   #53
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: co na gule?

Wątek odgrzebany chyba specjalnie dla mnie
Okropna gula wyskoczyła mi dziś na brodzie a do jutra po południu muszę mieć ładna buzię
Cały dzień maziam to glinką zieloną wymieszaną z aloesem z ZSK i olejem dyniowym, na zmianę z tormentiolem i olejkiem herbacianym. Wygłada to już dużo lepiej ale jeszcze nie tak, żeby się dało schować pod jakimś korektorem czy pudrem.
Myślałam żeby wymieszać glinkę, aloes, olej, olejek ż drzewka herbacianegoi ten Tormentiol i taką papkę na potwora dać grubą warstwą na noc.
Jak myślicie, krzywdy większej sobie chyba tym nie zrobie niż już mam
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 15:56   #54
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: co na gule?

Ja też ostatnio zostałam w ten sposób "ukwiecona" Kupiłam wczoraj Tribiotic i rewelacja. Posmarowałam nim moje 4 gule i dziś są dużo mniejsze, zaczerwienie zbladło, super! Czytałam, że można go stoswać tylko 3-4 dni, na opakowaniu pisze, że nie dłużej niż siedem. Ile muszę odczekać żeby użyć maść ponowniepo tych kilku dniach? Czy mogę używać jej dłużej jeśli stosuje na inne miejsce? Pytam tak na wszelki wypadek jakby mi w niedługim czasie znów coś wyskoczyło.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:27   #55
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Ja też ostatnio zostałam w ten sposób "ukwiecona" Kupiłam wczoraj Tribiotic i rewelacja. Posmarowałam nim moje 4 gule i dziś są dużo mniejsze, zaczerwienie zbladło, super! Czytałam, że można go stoswać tylko 3-4 dni, na opakowaniu pisze, że nie dłużej niż siedem. Ile muszę odczekać żeby użyć maść ponowniepo tych kilku dniach? Czy mogę używać jej dłużej jeśli stosuje na inne miejsce? Pytam tak na wszelki wypadek jakby mi w niedługim czasie znów coś wyskoczyło.

Myśle, ze tak 2 tyg przerwy by się przydały.

A próbowałas woda utleniona w żelu? też dobry patent. Albo papkę z aspiryny (tylko nie trzymaj za długo).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:59   #56
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: co na gule?

Wody jeszcze przyznam nie próbowałam, a właściwie to logiczne bo przecież ona ma odkażać. Nie wysusza tylko za bardzo skóry? Do tej pory zawsze stosowałam maść ichtiolową, tylko jakoś mam po niej wrażenie, że czerwone plamki po gulach się dłużej utrzymują.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 23:00   #57
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Wody jeszcze przyznam nie próbowałam, a właściwie to logiczne bo przecież ona ma odkażać. Nie wysusza tylko za bardzo skóry? Do tej pory zawsze stosowałam maść ichtiolową, tylko jakoś mam po niej wrażenie, że czerwone plamki po gulach się dłużej utrzymują.
Wodę w żelu nakładasz grubszą warstwą na gulę czy jakąkolwiek krostkę na jakiś czas, max godzinkę, więc raczej nie zdąży wysuszyć. Odkazi za to skórę i może troszkę ściagnąć miejsce z ranką, przez co krostka lepiej się zagoi. Podobno działa na syfki jak nadtlenek banzoliu, ale łagodniej dla skóry.
Ja lubię to, że po posmarowaniu krostki wodą w żelu widzę pęcherzyki powietrza, które pienią się w tym miejscu. Od razu widzę, że preparat działa
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:46   #58
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
"Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Co jakis czas na brodzie okolice wychodzi mi duza gula czerwona napelniona czyms jakby woda-ropa? ze tego nawet nie da sie wycisnac dopiero po paru dniach troche sie zmiejsza a jak sie wycisne to leci ropa nie wyglada to jak jakis pryszcz-syfek, leci z tego tylko taka jakby woda-ropa Co to jest skad sie to bierze bo tak mnie to meczy bo ani tego nie mozna wycinac ani nic -twarde ,wychodzi mi to raz w miesiacu ,czasami dwa razy w miesiacu..
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-08-16 o 14:47
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 16:13   #59
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

Na brodzie takie bolące gule często mają podłoże hormonalne. Nie staraj się tego wyciskać, ja jeśli pojawi mi się coś podskórnego nakładam pastę cynkową i tak sobie chodzę po domu - albo schodzi samo albo wydobywa syf na wierzch.
Ew. możesz spróbować smarować balsamem copaiba lub mleczkiem manuka - ja stosuję wszystkich trzech preparatów (dwa ostatnie dostępne w sklepie intern. Mazidła, a pasta w aptece).
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 19:51   #60
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Skad to dziadostwo sie bierze.. Gula nabrzmiala na brodzie jakby ropna

tez mam na brodzie,ogólnie rzadko mi cos takiego wyskakuje nie mam pojecia od czego...teraz akurat ide w sobote na wesele juz w ogole zalezy m izeby jak najlepiej wygladac a tu takie cos :| juz kilka dni sie trzyma tyle ze ja NIGDY nie wyciskam po prostu nie lubie i nigdy tego nie robie...nadal takie cos ropne ale juz chyba odpadnie nie chce majstriowac bo boje sie ze pogorsze a tak jeszcze pare dni zostalo samo zniknie....chociaz wyjatkowo dlugi sie trzyma tym razem,mimo ze maścia cynkowa smarowalam
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 23:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.