Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-24, 11:57   #1
zrodlaurody
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7

Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?


Cześć dziewczyny!

Mam do Was pytanie odnośnie wizyt w salonach fryzjerskich. Czy poruszacie z fryzjerkami kwestie pielęgnacji np. olejowania, wcierek, płukanek itd?

Jeszcze nie udało mi się spotkać fryzjerki w "zwykłym" salonie, która słyszałaby o nakładaniu oleju na włosy. Jedna nawet spisywała nazwę kozieradka - bo włosy jej wypadały.
Odczuwacie niedosyt w tym zakresie?) Jak to jest w Waszych miastach?

Kiedyś jedna z czołowych blogerek powiedziała mi, że podczas wizyty u fryzjera nie zaczyna nawet tematu pielęgnacji bo nie ma sensu...
zrodlaurody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 16:57   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Zgadzam się z bloggerką, sama zaś jestem fryzjerką na własną rękę, bowiem po różnych przejściach innych unikam jak ognia
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 17:19   #3
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

U mnie kiedyś rozmowa wyglądała tak:
- jakie ma pani zdrowe włosy!
- dziękuję
Po czym zamilkłam przyglądając się "zjawisku". Fryzjerki (dwie) miały hełmopodobne sztywne "coś" - jedna w kolorze blond, druga w nieokreślonym brązie. Jakby natapirowane i wyprostowane jednocześnie strąki ze smętnie przerzedzonymi końcówkami w kształcie ptasich piór, ale bez pierza, a na głowie opaski.
I jeszcze proponowały mi jakąś "super odżywkę profesjonalną na końcówki", bo jest promocja...
ja przyszłam tylko podciąć grzywkę, i szybko uciekłam stamtąd
A ostatnio nawet grzywkę sobie obcięłam sama
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 18:45   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Zgadzam się z bloggerką, sama zaś jestem fryzjerką na własną rękę, bowiem po różnych przejściach innych unikam jak ognia
mam tak samo
jedyne czego mozna sie dowiedziec od fryzjerek to zeby wlosow nie suszyc suzarka
ale tak to jest jak ktos chodzi do pracy bo ma taka prace i tyle a generalnie ma to gdzies zero zainteresowania...jeszcze jakies starsze panie to rozumiem ale po mlodych moznaby czegos oczekwiac..

Cytat:
Napisane przez Floria Pokaż wiadomość
U mnie kiedyś rozmowa wyglądała tak:
- jakie ma pani zdrowe włosy!
- dziękuję
Po czym zamilkłam przyglądając się "zjawisku". Fryzjerki (dwie) miały hełmopodobne sztywne "coś" - jedna w kolorze blond, druga w nieokreślonym brązie. Jakby natapirowane i wyprostowane jednocześnie strąki ze smętnie przerzedzonymi końcówkami w kształcie ptasich piór, ale bez pierza, a na głowie opaski.
I jeszcze proponowały mi jakąś "super odżywkę profesjonalną na końcówki", bo jest promocja...
ja przyszłam tylko podciąć grzywkę, i szybko uciekłam stamtąd
A ostatnio nawet grzywkę sobie obcięłam sama
Ty lepiej uwazaj i mowie powaznie-moze ciezko zepsuc podciecie grzywki no i grzywka syzbko odrasta ale serio jak fryzjerka ma badziewne wlosy i dzwna fryzure to trzeba uciekac-ja zaluje ,ze tego nie zrobilam..
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 20:20   #5
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
mam tak samo
jedyne czego mozna sie dowiedziec od fryzjerek to zeby wlosow nie suszyc suzarka
ale tak to jest jak ktos chodzi do pracy bo ma taka prace i tyle a generalnie ma to gdzies zero zainteresowania...jeszcze jakies starsze panie to rozumiem ale po mlodych moznaby czegos oczekwiac..



Ty lepiej uwazaj i mowie powaznie-moze ciezko zepsuc podciecie grzywki no i grzywka syzbko odrasta ale serio jak fryzjerka ma badziewne wlosy i dzwna fryzure to trzeba uciekac-ja zaluje ,ze tego nie zrobilam..
Hehe, teraz to już jestem mądra, warstwy sobie zrobiłam sama, ale i tak zawsze albo chodziłam obciąć grzywkę, a jak końcówki, to wchodziłam z mokrymi włosami, świeżo umytymi w domu, pozwalałam sobie najwyżej popsikać jeszcze wodą te końcówki, rozczesać i podciąć, po czym uciekałam bez suszenia, bo mi się zawsze śpieszyło
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 00:12   #6
Zelmyra
Przyczajenie
 
Avatar Zelmyra
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Floria, masz może jakiś specjalny patent na to żeby samej zrobić warstwy?
Zelmyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 00:23   #7
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Fryzjerki są od obcięcia i ułożenia włosów. Żadna nie zna się na prawdziwej pielęgnacji, ja zawstydzam fryzjerki mimo że żadnym guru nie jestem i sama wielu rzeczy nie wiem...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 14:24   #8
stylizacje123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: oborniki
Wiadomości: 1
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Moja fryzjerka u ktorej ostatnio bylam jest jakaś nie poważna tz postanowilam ok 1,5 roku temu przejsc z wlosow ciemny brąz do rudego , fryzjerka nie skonsultowala ze mna koloru lecz sama na wlasna reke pomieszala farbe+rozjasniacz nalozyla owo cos na moje wlosy i posadzila mnie pod maszyna nagrzewajaca(taka lampa) zabieg zaowowcowal poparzeniem skory glowy i ropiejacymi strupami , do teraz mam na glowie pozostalosci po jej przejawie inteligencji 4 stopnia. nigdy wiecej u fryzjera nie bylam i nie pojde .koncowki podcina mi chlopak .amen
stylizacje123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 15:12   #9
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez stylizacje123 Pokaż wiadomość
fryzjerka nie skonsultowala ze mna koloru
A przypominałaś jej jaki chcesz kolor przy wywiadzie i w trakcie zmiany koloru?
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, żeby fryzjerka nakładała kolor bez uprzedniej rozmowy na ten temat.
Jak coś budzi wątpliwości to trzeba rozmawiać o tym z fryzjerką, nieporozumienia same z siebie się nie biorą.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:14   #10
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez Zelmyra Pokaż wiadomość
Floria, masz może jakiś specjalny patent na to żeby samej zrobić warstwy?
strzelam ,ze metoda na ogonka-warstwy ladnie wychodza tylko lepiej nie robic go za wysoko

Cytat:
Napisane przez stylizacje123 Pokaż wiadomość
Moja fryzjerka u ktorej ostatnio bylam jest jakaś nie poważna tz postanowilam ok 1,5 roku temu przejsc z wlosow ciemny brąz do rudego , fryzjerka nie skonsultowala ze mna koloru lecz sama na wlasna reke pomieszala farbe+rozjasniacz nalozyla owo cos na moje wlosy i posadzila mnie pod maszyna nagrzewajaca(taka lampa) zabieg zaowowcowal poparzeniem skory glowy i ropiejacymi strupami , do teraz mam na glowie pozostalosci po jej przejawie inteligencji 4 stopnia. nigdy wiecej u fryzjera nie bylam i nie pojde .koncowki podcina mi chlopak .amen
daj spokoj farba rozjasniajaca pod jakas nagrzewajaca lampe...glupota straszna, naprawde, ja to bym kobiete udusila

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
A przypominałaś jej jaki chcesz kolor przy wywiadzie i w trakcie zmiany koloru?
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, żeby fryzjerka nakładała kolor bez uprzedniej rozmowy na ten temat.
Jak coś budzi wątpliwości to trzeba rozmawiać o tym z fryzjerką, nieporozumienia same z siebie się nie biorą.
PRZYPOMNIEC ?
a ile RAZY trzeba przypominiac ?
wybacz pogrubienie ale ja tez sie juz spotkalam z niedorobionymi fryzjerkami-ostatnio np jak chcialam na czarnym uzyskac ciemny/sredni braz (tak z 2 tony)a fryzjerka ☠☠☠nela mi rozjasnianie do brazo-blondu-no sorry ale co one jakies niedorobione sa zeby im bylo trzeba przypominac? ja nie wiem co ona tam mieszala...i tym samym doszlam do tego ,ze jednak sama sobie lepiej z wlosami radze
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 05:47   #11
glamorus1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

NIE, nie rozmawiamy, bo nie ma z kim i o czym pielegnacja, jesli juz, to maski drogeryjne albo ze sklepow fryzjerskich, na tym sie konczy ich elokwencja aha i jedwab. Pytam fryzjerke kiedys, co kupic, zeby wlosy staly sie troche gladsze, to zaproponowala mi jedwab wszystkie w sumie, ktore pytalam, proponowaly jedwab. Ostatnio przy podcinaniu koncowek u przypadkowej fryzjerki spytalam o pielegnacje wlosow, w sensie, o to samo co wyzej. Uslyszalam "Noooo pianki mozna uzyc przy suszeniu.." WTF? teraz jesli w ogole pytam, to juz dla smiechu. Aha ta pani miala kallos latte w zasobach, mowie cos do niej otej masce, a ona "yhy, yhy"
glamorus1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 14:18   #12
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez glamorus1988 Pokaż wiadomość
NIE, nie rozmawiamy, bo nie ma z kim i o czym pielegnacja, jesli juz, to maski drogeryjne albo ze sklepow fryzjerskich, na tym sie konczy ich elokwencja aha i jedwab. Pytam fryzjerke kiedys, co kupic, zeby wlosy staly sie troche gladsze, to zaproponowala mi jedwab wszystkie w sumie, ktore pytalam, proponowaly jedwab. Ostatnio przy podcinaniu koncowek u przypadkowej fryzjerki spytalam o pielegnacje wlosow, w sensie, o to samo co wyzej. Uslyszalam "Noooo pianki mozna uzyc przy suszeniu.." WTF? teraz jesli w ogole pytam, to juz dla smiechu. Aha ta pani miala kallos latte w zasobach, mowie cos do niej otej masce, a ona "yhy, yhy"

Zgodzę się, jak powiedziałm fryzjerce że nakładam olej na włosy to popatrzała się na mnie jak na kosmitkę
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 17:56   #13
glamorus1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Dodam, ze 90 proc fryzjerek, u ktorych bylam (zaznacze, ze nie chodze do drogich "profesjonalnych" salonow) ma sama zniszczone wlosy. Na moje suchelco-polamance jedna z nich powiedziala ze sa zdrowe i geste. No coz albo chciala byc mila albo serio tak uwazala, pamietam ze prawie w to uwierzylam
glamorus1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 17:58   #14
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

PRZYPOMNIEC ?
a ile RAZY trzeba przypominiac ?
wybacz pogrubienie ale ja tez sie juz spotkalam z niedorobionymi fryzjerkami-ostatnio np jak chcialam na czarnym uzyskac ciemny/sredni braz (tak z 2 tony)a fryzjerka ☠☠☠nela mi rozjasnianie do brazo-blondu-no sorry ale co one jakies niedorobione sa zeby im bylo trzeba przypominac? ja nie wiem co ona tam mieszala...i tym samym doszlam do tego ,ze jednak sama sobie lepiej z wlosami radze
Zastanawiam się czy fryzjerki bardziej by się przykładały do swojej pracy gdyby wiedziały, że dana klientka ma o tym pojecie.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2013-11-27 o 18:02
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 19:48   #15
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy fryzjerki bardziej by się przykładały do swojej pracy gdyby wiedziały, że dana klientka ma o tym pojecie.
wiesz mysle,ze porblem polega na tym,ze one same nie maja czesto wielkiego pojecia

ja jak wtedy szlam robic ombre to chcialam pogadac cos wiecej o tym jak to zrobic (zeby mi wlosow nie zajechac i zeby cos wyszlo-moze farba sama albo jakies refleksy) z fryzjerka to uslyszlalam,ze przeciez ona wie jak sie to robi-najwyrazniej nie ma opcji ,ze mozna cos zrobic inaczej i tak jak chce klient bo przeciez pani fryzjerka jest profesjonalistka

mysle,ze to takie olewactwo tez-wiekszosc fryzerek nie jest fryzjerkami z pasji tylko z braku lepszego pomyslu...co sie zreszta wielu zawodow tyczy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 21:31   #16
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
wiesz mysle,ze porblem polega na tym,ze one same nie maja czesto wielkiego pojecia

ja jak wtedy szlam robic ombre to chcialam pogadac cos wiecej o tym jak to zrobic (zeby mi wlosow nie zajechac i zeby cos wyszlo-moze farba sama albo jakies refleksy) z fryzjerka to uslyszlalam,ze przeciez ona wie jak sie to robi-najwyrazniej nie ma opcji ,ze mozna cos zrobic inaczej i tak jak chce klient bo przeciez pani fryzjerka jest profesjonalistka

mysle,ze to takie olewactwo tez-wiekszosc fryzerek nie jest fryzjerkami z pasji tylko z braku lepszego pomyslu...co sie zreszta wielu zawodow tyczy
Ja jeszcze nie byłam nigdy u fryzjerki, która ma większe pojęcie o włosach niż ja Gdzie ja na prawdę nie wiem dużo! One umieją tylko ściąć włosy kilka ładnych cm więcej niż im się każe i ułożyć włosy dając na nie tonę lakieru, a jak się pyta o pielęgnację to tylko jedwab znają
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 18:03   #17
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;43919552]Ja jeszcze nie byłam nigdy u fryzjerki, która ma większe pojęcie o włosach niż ja Gdzie ja na prawdę nie wiem dużo! One umieją tylko ściąć włosy kilka ładnych cm więcej niż im się każe i ułożyć włosy dając na nie tonę lakieru, a jak się pyta o pielęgnację to tylko jedwab znają [/QUOTE]

dobrze ze chociaz ten jedwab - mi sie strasznie nie podoba ,ze promuja te silikonowe koszmarnie drogie odzywki bez zadnych cudow w skladzie jak kerastase a nie poleca Ci zwyklej isany/garniera czy czego nawet z fajnym skladem do nawilzenia po farbowaniu,

natomiast dodalabym taka kwestie ,ze jak mozna oczekiwac od nich znajomosci pielegnacji kiedy w wiekszosci nie potrafia nawet zafarbowac wlosow na odpowiedni kolor czy ich obciac
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 19:28   #18
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czy rozmawiacie z fryzjerkami o pielęgnacji włosów?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
dobrze ze chociaz ten jedwab - mi sie strasznie nie podoba ,ze promuja te silikonowe koszmarnie drogie odzywki bez zadnych cudow w skladzie jak kerastase a nie poleca Ci zwyklej isany/garniera czy czego nawet z fajnym skladem do nawilzenia po farbowaniu,

natomiast dodalabym taka kwestie ,ze jak mozna oczekiwac od nich znajomosci pielegnacji kiedy w wiekszosci nie potrafia nawet zafarbowac wlosow na odpowiedni kolor czy ich obciac
No dokładnie, często idą do byle jakiej zawodówki byleby coś skończyć
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.