Kuracja lekiem Axotret - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-29, 15:19   #61
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez Marlenaa94 Pokaż wiadomość
Po ilu dniach jestes stosowania?? Dzieje sie cos? Pisz jak Ci przebiega leczenie chce wiedziec czy Twoja skora bedzie reagowac podobnie jak moja

Dzisiaj będzie 18. dzień leczenia, póki co:

-mały wysyp na brodzie i policzku z lewej strony, ale myślę że to bardziej przez odstawienie na miesiąc tabletek anty niż przez Axotret
-zaskórniki są bardziej wypukłe niż zazwyczaj (szykują się do wyjścia?)
-wrażenie większego zmęczenia
-delikatne przesuszenie i łuszczenie skóry (stosuję także żel Normaclin, derma mi przepisała)
-do niedawna nagły ból brzucha pojawiający się znikąd i znikający tak samo szybko, jednak od paru dni już się nie pojawia

Czyli skutków ubocznych póki co praktycznie nie ma, chociaż pewnie nadejdą z większą dawką, bo obecnie mam minimalną- przez pierwsze 2 tygodnie 10 mg na dobę, teraz 20 mg i 10 naprzemiennie. A Tobie jak idzie?
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 14:07   #62
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez caloksztalt Pokaż wiadomość
Dzisiaj będzie 18. dzień leczenia, póki co:

-mały wysyp na brodzie i policzku z lewej strony, ale myślę że to bardziej przez odstawienie na miesiąc tabletek anty niż przez Axotret
-zaskórniki są bardziej wypukłe niż zazwyczaj (szykują się do wyjścia?)
-wrażenie większego zmęczenia
-delikatne przesuszenie i łuszczenie skóry (stosuję także żel Normaclin, derma mi przepisała)
-do niedawna nagły ból brzucha pojawiający się znikąd i znikający tak samo szybko, jednak od paru dni już się nie pojawia

Czyli skutków ubocznych póki co praktycznie nie ma, chociaż pewnie nadejdą z większą dawką, bo obecnie mam minimalną- przez pierwsze 2 tygodnie 10 mg na dobę, teraz 20 mg i 10 naprzemiennie. A Tobie jak idzie?




No u mnie niestety chyba wszystkie mozliwe skutki uboczne sie pojawily..;/ pierwszy tydz chyba byl najgorszy..głowa strasznie mnie bolala i starsznie mi sie chcialo spac, bylam taka zmeczona..pojawilo sie krwawienie z nosa ale to raz tylko tak bylo ze leciała krew ciurkiem. Poźniej tyko drobne przy smarkaniu. W tej chwili mi sie zrobil strupek w nosie z tego wszystkiego ;/ w Kręgosłupie mnie łamie caly czas, ale w sumie nie jestem pewna czy na pewno z tych tabletek czy ze dźwigania ;/
Suchosc skóry też sie pojawila ale nie tak bardzo. W aptece kupilam jakis krem z Pharmaceris i awet daje rade. Gorzej z ustami..czasami jest ok a czasami sa takie suche, że same pękają i też leci krewka :O
A jeśli chodzi o "syfki" to straaaasznie mi wywalilo..takie wielkie gule z ropą i krwią w srodku. Niektore z ich wydusilam chodz wiem ze nie powinnam ale no cóż, nie moglam wytrzymac..poprostu szybciej mi się goi jak wycisnę to dziadostwo..no ale biore juz chyba 3 tydz, nie powiem wywala mi caly czas jakies krostki ale są inne niż zazwyczaj. Myślę ze jeszcze z msc i bede widziala róznice, chodz już mi koleżanki mówly co zrobiłam ze mam taka ladną twarz. To chyba juz nie jest najgorzej.
Ja biorę 20mg 5 razy w tyg, 2 dni mam przerwy
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 18:33   #63
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez Marlenaa94 Pokaż wiadomość
No u mnie niestety chyba wszystkie mozliwe skutki uboczne sie pojawily..;/ pierwszy tydz chyba byl najgorszy..głowa strasznie mnie bolala i starsznie mi sie chcialo spac, bylam taka zmeczona..pojawilo sie krwawienie z nosa ale to raz tylko tak bylo ze leciała krew ciurkiem. Poźniej tyko drobne przy smarkaniu. W tej chwili mi sie zrobil strupek w nosie z tego wszystkiego ;/ w Kręgosłupie mnie łamie caly czas, ale w sumie nie jestem pewna czy na pewno z tych tabletek czy ze dźwigania ;/
Suchosc skóry też sie pojawila ale nie tak bardzo. W aptece kupilam jakis krem z Pharmaceris i awet daje rade. Gorzej z ustami..czasami jest ok a czasami sa takie suche, że same pękają i też leci krewka :O
A jeśli chodzi o "syfki" to straaaasznie mi wywalilo..takie wielkie gule z ropą i krwią w srodku. Niektore z ich wydusilam chodz wiem ze nie powinnam ale no cóż, nie moglam wytrzymac..poprostu szybciej mi się goi jak wycisnę to dziadostwo..no ale biore juz chyba 3 tydz, nie powiem wywala mi caly czas jakies krostki ale są inne niż zazwyczaj. Myślę ze jeszcze z msc i bede widziala róznice, chodz już mi koleżanki mówly co zrobiłam ze mam taka ladną twarz. To chyba juz nie jest najgorzej.
Ja biorę 20mg 5 razy w tyg, 2 dni mam przerwy
ale hardcore! mnie jeszcze suchość ust nie dopadła, boję się tej krwi a przede wszystkim tych wielkich zajadów jak u Jokera, jak to niektóre dziewczyny opisują! ale zaopatrzyłam się w produkty na wszelkie dolegliwości: mam sprej nawilżający do nosa (ale i tak wczoraj pojawiła się kropelka krwi, chociaż może to przez to że mam bardzo sucho w pokoju), krople do oczu, balsam do ust Tisane i Blistex (lepszy od Tisane!), krem nawilżający i wodę micelarną, więc jestem przygotowana na bitwę:P
Jest jeden plus że dostałaś wysyp- masz to już za sobą! Teraz może być tylko lepiej Ja wciąż czekam...
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 19:34   #64
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

no tak, zaczęło się wszystko na raz od początku. Ja ogólnie mam od dziecka problem z opryszczkami, to pare już mi wywaliło, ale sama sie dziwie nie aż takie groźne, po paru dniach je wyleczyłam.
Zobaczymy czy dalej bedzie mnie tak wysypywać czy bedzie już tylko lepiej. Mam nadzieje Mam wizytę 16 grudnia, zobaczymy co mi lekarz powieTobie życzę powodzenia, może akurat WIELKI WYSYP Cię ominie. Będę sie odzywać;
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 11:38   #65
YvonneW
Raczkowanie
 
Avatar YvonneW
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 82
Dot.: AXORTET i vibin

U mnie obyło się bez wysypu. Szybko pojawiły się pozytywne skutki: znający trądzik i zmniejszenie przetłuszczania się skory, ale równie szybko pojawiła się suchość skóry (zwłaszcza na ramionach) oraz suche usta.
__________________
Panna Młoda 2016
Dbam o włosy i zapuszczam
YvonneW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 14:00   #66
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

YvonneW: juz jestes po skonczonym leczeniu??
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:01   #67
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez YvonneW Pokaż wiadomość
U mnie obyło się bez wysypu. Szybko pojawiły się pozytywne skutki: znający trądzik i zmniejszenie przetłuszczania się skory, ale równie szybko pojawiła się suchość skóry (zwłaszcza na ramionach) oraz suche usta.
właśnie, skończyłaś już leczenie? bo wiem, że wysyp następuje z powodu "wypchnięcia" wszystkich pryszczy naraz, które szykowały się do wyjścia- z tego co zrozumiałam. następuje szybkie złuszczanie naskórka i jego regeneracja trwa w przyspieszonym tempie, więc wszystkie wypryski które od paru tygodni siedziały pod spodem wychodzą na raz:P i wiem, że niektóre osoby nie spotkały się z wysypem, ale zastanawiam się czy nie oznacza to słabszego działania...?

żeby tylko nie wysypało na sylwestraaa!

Marlenaa94 ja też jakoś w połowie grudnia będę szła na wizytę kontrolną, jedziemy na tym samym wózku prawie:P

Edytowane przez caloksztalt
Czas edycji: 2015-12-06 o 16:04
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 16:57   #68
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Hehe, o widzisz no tylko troche każda inaczej to przechodzi mi dzisiaj wywaliło 3 opryszczki !😰😰 i jednego syfka a reszta sie powoli wysusza
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 14:16   #69
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez Marlenaa94 Pokaż wiadomość
Hehe, o widzisz no tylko troche każda inaczej to przechodzi mi dzisiaj wywaliło 3 opryszczki !😰😰 i jednego syfka a reszta sie powoli wysusza
Trzy?! Ostra jazda bez trzymanki widzę:P miałam opryszczkę raz w życiu, rozmiaru milimetra, jestem bardzo ciekawa jak to u mnie wszystko będzie się objawiać...Póki co tylko lekko większe wysuszenie ust i uczucie pragnienia.
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 20:51   #70
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

No ale to u mnie normalne..czesto tak mam niestety😞 wczoraj zaczęły mnie boleć oczy, dzisiaj w aptece sobie zakupilam jakies krople i jest narazie lepiej
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 00:38   #71
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

U mnie też nowości- mam wysyp, ale nie wiem jeszcze czy to nie spowodowane zbliżającym się okresem. Z drugiej strony, pryszcze pojawiają się w "niestandardowych" miejsach, np bardzo rzadko miałam je na czole, teraz mam trzy. Zobaczymy...
Aha, kolejny skutek uboczny- łuszcząca się skóra na buzi.
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-10, 10:25   #72
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

To juz chyba zaczyna się coś dziać
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 15:00   #73
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Tak, zaczęło- dostałam przedwcześnie okres, 10 dni przed zakończeniem blistra z tabletkami anty! Nie wiem co jest grane. Mimo minimalnej dawki Axotretu (20 lub 10 mg naprzemiennie) wywołał mi okres, chociaż mam mega silne tabletki. Nie wiem, co będzie jak derma mi zwiększy...
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 16:13   #74
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

No mi tak samo..tyle ze 3 dni wczesniej dostalam. Dzisiaj biorę ostatnią białą. Od jutra zaczynam brać żólte, a juz mam 3 dzien krwawienia
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 18:55   #75
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Ja liczę na to, że to po prostu mocne plamienie...Idę niedługo do dermy, może ona coś podpowie.

Z ogólnych wiadomości: 12.12 minął miesiąc z Axotretem
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 16:39   #76
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Ja byłam dzisiaj u dermatologa.. Zmniejszyl mi dawke, chodz myślałam że mi zwiekszy dlatego że mam dużo tych skutków i ze niby mam bardzo suchą skórę chodz ja dwa razy dobrze nawilzam. Mam brać 20mg przez 3 dni, a brałam 5 dni. No i przpislal mi juz podwójną dawkę bo do konca stycznia przyjezdza do mojej miejscowosci a tak bym musiala dojezdzac do stalowej woli. Dla mnie to daleko. Wiec nie wiem ile zaplace za te leki. Ale ponad 300 na pewno😒 a Ty ile zaplacilas za Axortet?? I jak u Ciebie z badaniami na cholesterol itd?? Bo mi kazal jeszcze w tym tyg zrobic badania i tak co msc. Ale nie wiem czy jest sens?? Bo jesli juz do niego nie pojde to po co marnowac pieniadze na badania jesli i tak z nich nic nie odczytam sama??

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Aaa no i wysypalo mnie dalej..probowalam wycisnac ale w tym czyms nic nie ma! Tylko krew..i jeszcze wieksza mi sie gula z tego zrobila. Nie moglam sie powstrzymac.. Mam nadzieje ze mnie tak na sylwester nie wysypie. 😰
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 00:16   #77
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez Marlenaa94 Pokaż wiadomość
Ja byłam dzisiaj u dermatologa.. Zmniejszyl mi dawke, chodz myślałam że mi zwiekszy dlatego że mam dużo tych skutków i ze niby mam bardzo suchą skórę chodz ja dwa razy dobrze nawilzam. Mam brać 20mg przez 3 dni, a brałam 5 dni. No i przpislal mi juz podwójną dawkę bo do konca stycznia przyjezdza do mojej miejscowosci a tak bym musiala dojezdzac do stalowej woli. Dla mnie to daleko. Wiec nie wiem ile zaplace za te leki. Ale ponad 300 na pewno�� a Ty ile zaplacilas za Axortet?? I jak u Ciebie z badaniami na cholesterol itd?? Bo mi kazal jeszcze w tym tyg zrobic badania i tak co msc. Ale nie wiem czy jest sens?? Bo jesli juz do niego nie pojde to po co marnowac pieniadze na badania jesli i tak z nich nic nie odczytam sama??

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Aaa no i wysypalo mnie dalej..probowalam wycisnac ale w tym czyms nic nie ma! Tylko krew..i jeszcze wieksza mi sie gula z tego zrobila. Nie moglam sie powstrzymac.. Mam nadzieje ze mnie tak na sylwester nie wysypie. ��
Hmm, to może i lepiej, że Ci zmniejszył dawkę, bo z tego co opisywałaś w porównaniu z moimi skutkami to jazda bez trzymanki. Dla przykładu, nie muszę (jeszcze) nawilżać buzi codziennie- czasem zapominam, nie mam nawet jakiegoś dotkliwego uczucia ściągnięcia.
Co do ceny leków- za dwa opakowania 10 mg zapłaciłam ok 90 zł.

Moja dermatolog też każe mi robić badania krwi i ufam jej w tym względzie, bo jeśli cokolwiek miałoby się złego dziać w naszym organizmie- badania wszystko wykażą. Myślę, że to, że lekarz każe wykonywać takie badania świadczy o jego skrupulatności i że ma na uwadze dobro pacjenta. Zresztą z izotretynoiną nie ma żartów i lepiej chuchać na zimne. Także myślę, że w tym przypadku jak najbardziej jest sens zrobić takie badania. A jeśli zmieniasz lekarza, to ten nowy i tak pewnie zleci Tobie ich wykonanie.

Jutro z rana idę na badania krwi, a w środę mam wizytę u dermy, to dam znać jak wyszły badania!

Póki co, podsumowanie miesiąca:
-suchość ust
-suchość oczu
-sucha skóra głowy
-ból pleców (! przy najniższej dawce...? dokładnie ból między łopatkami)
-większe uczucie zmęczenia
-wysyp
-lekkie łuszczenie skóry w okolicach ust i brody

Oprócz pleców żadne z powyższych nie jest mocno uciążliwe.

Dodatkowa obserwacja: W pierwszych dniach bardzo duża ilość zaskórników praktycznie wyszła sama. Dosłownie widziałam i czułam jak skóra na nosie staje się chropowata i po paru dniach gładka, jakby same powychodziły. Do tego zniknięcie mnóstwa z brody i czoła. Ale nie wiem, czy nie łączyć tego bardziej z ponownym braniem tabletek anty, bo przestałam je brać miesiąc przed Axotretem.


Obecny stan twarzy: ok 15 pryszczy, w tym 5 na czole (dotąd nigdy nie miałam więcej niż 2 naraz), reszta to duże, dość bolące ropniaki. Jeden nawet podwójny na policzku.

Siły nam życzę!

Edytowane przez caloksztalt
Czas edycji: 2015-12-20 o 22:43
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 08:17   #78
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Tyle ze wlasnie nie wiem jak to zrobic z tymi badaniami..bo przepisal mi leki na jakies 4msc, a jak bede brac tą mniejsza dawke to moze mi starczyc nawet na 5. I mysle, że juz do tego czasu powinnam sie wyleczyć wiec do lekarza sie wybierac nie bede bo ja place za wizyte 110. A jeszcze jak nie bedzie mojego lekarza..jakos innym nie ufam. Bo zedrą ze mnie kase tylko..a on wie na czym stoje. Wiec nie wiem co mam robic..niby powinnam, ale ja nawet nie odczytam tych badań bo tylko lekarz potrafi. Wiec nawet jakbym miala zle wyniki to sie nie dowiem i bede brać tak jak mi kazal.

U mnie z twarzą? Chyba pogorszenie..tez mam chyba z 5 krost takich wiekszych a reszta się goi ale są przebarwienia.

Mnie też bolą plecy miedzy lopatkami)

Nie robią Ci sie takie dłonie suche?? Bo ja z tym tez mam bardzo problem..
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 20:06   #79
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez Marlenaa94 Pokaż wiadomość
Tyle ze wlasnie nie wiem jak to zrobic z tymi badaniami..bo przepisal mi leki na jakies 4msc, a jak bede brac tą mniejsza dawke to moze mi starczyc nawet na 5. I mysle, że juz do tego czasu powinnam sie wyleczyć wiec do lekarza sie wybierac nie bede bo ja place za wizyte 110. A jeszcze jak nie bedzie mojego lekarza..jakos innym nie ufam. Bo zedrą ze mnie kase tylko..a on wie na czym stoje. Wiec nie wiem co mam robic..niby powinnam, ale ja nawet nie odczytam tych badań bo tylko lekarz potrafi. Wiec nawet jakbym miala zle wyniki to sie nie dowiem i bede brać tak jak mi kazal.

U mnie z twarzą? Chyba pogorszenie..tez mam chyba z 5 krost takich wiekszych a reszta się goi ale są przebarwienia.

Mnie też bolą plecy miedzy lopatkami)

Nie robią Ci sie takie dłonie suche?? Bo ja z tym tez mam bardzo problem..
Wydaje mi się, że kontynuowanie leczenia bez nadzoru lekarza może nie być najlepszym pomysłem Nie wiadomo jak organizm będzie dalej reagować i możesz sobie zrobić krzywdę...Jeszcze okaże się, że cały wysiłek, ból i kasa dotąd włożone w leczenie poszły na marne bo kuracja nie była poprowadzona odpowiednio od początku do końca. Ale to Twoja decyzja oczywiście A może zagadaj do niego czy nie mogłabyś na przykład internetowo konsultować z nim wyników krwi?

Dłoni nie mam suchych, ale wszystko jeszcze przede mną, będzie ciekawie na wyższych dawkach Ale od dziewczyn z forum Izoteku dowiedziałam się, że maść oliwkowa Ziaji (chyba 8 zł) dobrze nawilża.

Edytowane przez caloksztalt
Czas edycji: 2015-12-19 o 20:07
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-19, 20:47   #80
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Hmm no nie wiem jak to zrobic. W nastepnym tyg najwyzej zrobie te badania. I pod koniec stycznia pomysle czy poszukać innego lekarza. Zobacze co sie bedzie dziać.

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Tyle, że nie wiem czy inny lekarz doprowadzi mnie do tego "końca" 😔😒😞
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 00:37   #81
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Warto spróbować
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 13:23   #82
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: AXORTET i vibin

Ja jestem już drugi raz na retinoidach i jestem w połowie leczenia. Przyjęłam już gdzieś połowę mojej dawki, czyli ponad 3000 mg docelowo optymalna będzie 6600 mg. Tylko, że ja przyjmuje większe dawki niż Wy, bo normalnie biorę 40 mg, chyba ze usta mi zaczna bardzo dokuczac, to wtedy przez jakis czas biore 20 mg albo na przemian 40 i 20. U mnie w zasadzie tylko suche uste i zmęczenie, może skóra trochę bardziej sucha niż normalnie, ale nie jakoś przesadnie. Badania też mam w porządku. I koniecznie musisz je robić, to poważne leki i trzeba to wszystko kontrolować. Samo to, że mogą uszkadzać płód świadczy, że to nie są cukierki. Myślę, że jak zrobisz badania na których masz podane normy i byłyby bardzo przekroczone to spokojnie powinnaś zadzwonić do swojego lekarza i zapytać co w takiej sytuacji masz zrobić. Poza tym, żeby leczenie było skuteczne to musisz przyjąć dawkę 120-150 mg/ kg masy ciała inaczej jest duże prawdopodobieństwo, że trądzik wróci. Więc nie można sobie retinoidów odstawić tak o jak już wszystko przejdzie
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 11:54   #83
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

W takim razie będę musiała poszukać innego lekarza..
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 18:49   #84
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: AXORTET i vibin

Wysyp trwał jakiś tydzień o dziwo, i to przed okresem. Od około tygodnia wyskoczyły mi może ze dwa małe pryszcze. Ok 10 pryszczy po prawej stronie (policzek i czoło), jeden po lewej.
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 13:58   #85
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Zazdroszcze.. U mnie codziennie pojawiaja sie nowe pryszcze...i straasznie dlugo sie goją..
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 14:11   #86
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: AXORTET i vibin

Cytat:
Napisane przez Marlenaa94 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze.. U mnie codziennie pojawiaja sie nowe pryszcze...i straasznie dlugo sie goją..
Mnie na takie długogojące się pomagał olej lniany. Zmniejszał stan zapalny i jakoś przyspieszał to wszystko. Znowu na dekolcie zrobiła mi się wielka gula, która bolała, ale nie dało się z nim z nią zrobić i traktowałam ją trochę maxibioticiem i szybkos się wchłonęła, ale niestety został mi po niej czerwony ślad i w ogóle nie jaśnieje. W każdym razie jak masz coś bardzo upierdliwego to można się czasem wspomóc nawet maścią z antybiotykiem, ale ważne, żeby to nie było np Benzacne, bo tym można sobie zrobić krzywdę w czasie leczenia izo. Takie antybiotyki w tubkach bez recepty na rany nie powinny zaszkodzić, tylko nie na każdą zmianę.
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 15:08   #87
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Wole niczego ni

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Wole niczego nie nakladac jesli ma mi zaszkodzic..czasem na wieksze gule nakladam na chwile paste do zebow zeby mi troche bardziej wysluszyla
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 19:08   #88
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: AXORTET i vibin

To odważna jesteś :p ja nigdy nie ryzykowalam z pastą, nawet wtedy kiedy nie brałam izo
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 20:42   #89
Marlenaa94
Raczkowanie
 
Avatar Marlenaa94
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 87
Dot.: AXORTET i vibin

Aa tam😀 nic sir nie dzieje😜sama kosmetyczka mi powiedziala ze moge chociaz na 15 min nalozyc paste na te wieksze grudki
Marlenaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 14:01   #90
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: AXORTET i vibin

Mnie to jakoś nie przekonuje, ale skoro Ci pomaga to czemu nie
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 12:50:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.