Praca jako przedstawiciel handlowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-14, 00:28   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

przedstawiciel handlowy - zarobki


Ostatnio szukam pracy i oczywiście najwięcej ofert jest na takie, a nie inne stanowisko. Za bardzo nie chciałabym pracować w tym zawodzie, ale traf chciał, że złożyłam ofertę i na takie (zmyliła mnie nazwa - autoryzowany doradca biznesowy) i byłam już nawet na jednej rozmowie (do wtorku czekam na odpowiedź). W związku z tym, że jeśli przejdę dalej będę musiała orientować się co nieco w zarobkach (co by wiedzieć na czym stoję przy potencjalnym ustalaniu warunków), a także z czystej ciekawości zapytowywuję, jak zwykle kształtują się zarobki przedstawicieli handlowych. Nie chodzi mi o to ile udaje się im zarobić w miesiąc (choć w sumie też), a bardziej o to jaka jest stała część wynagrodzenia, a jaka ta zmienna, zależna od osiągnięć.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:36   #2
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

MagJo,często jest tak ze w ogóle nie ma części stałej ...zazwyczaj(przynajmniej w Warszawie)dostajesz tylko jakąś kwotę od podpisanej umowy,pozyskania klientów itp.
Ja tez teraz szukam pracy i wszystkie takie oferty wyrzucam do końca...Nie ra było tak ze się nałaziłam nałaziłam i zarobiłam za cały miesiąc takiej harówy...300złotych a za czas poświecony nikt mi nie zapłacił..ale zdarzają się wyjatki ze np jeden pracodwaca płacił za godziny,bo brał tez pod uwagę ze chodzisz i rekalmujesz tym wszystkim firmę
acha,i wazne jest czy klientów(bazę)zdobywasz sama czy oni Ci dają gotową
z tą branżą lepiej uważaj
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:39   #3
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Z wynagrodzeniem jest rozmaicie, wszystko zależy jaka to firma, ile osób zatrudnia, co sprzedaje, jaka jest jej pozycja na rynku itd. W związku z tym, że dopiero zaczynasz pracę na pewno zaproponują Ci niskie zarobki, przede wszystkim, żeby Cię sprawdzić. Ostatnio często praktykuje się najniższe wynagrodzenie + prowizja. W ten sposób np. kontroluje się czy ktoś jest ambitny czy "słaby". Jeśli dąży do jak najwyższej stałej części wynagrodzenia, to domniemuje się, że obawia się, że nie zapracuje na prowizję. W przypadku przedstawicieli handlowych oprócz prowizji, jest możliwość otrzymania służbowego telefonu, komputera, auta do domu itd
Oczywiście najlepiej, gdybyś sprawdziła rynek w swoim mieście!
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:44   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez Mirianka
MagJo,często jest tak ze w ogóle nie ma części stałej ...zazwyczaj(przynajmniej w Warszawie)dostajesz tylko jakąś kwotę od podpisanej umowy,pozyskania klientów itp.
Ja tez teraz szukam pracy i wszystkie takie oferty wyrzucam do końca...Nie ra było tak ze się nałaziłam nałaziłam i zarobiłam za cały miesiąc takiej harówy...300złotych a za czas poświecony nikt mi nie zapłacił..ale zdarzają się wyjatki ze np jeden pracodwaca płacił za godziny,bo brał tez pod uwagę ze chodzisz i rekalmujesz tym wszystkim firmę
acha,i wazne jest czy klientów(bazę)zdobywasz sama czy oni Ci dają gotową
z tą branżą lepiej uważaj
Akurat tu na pewno jest część stała wynagrodzenia + do tego ta wypracowana. Co do klientów, to mam mieć ich już umówionych i są to tylko i wyłącznie firmy (żadne osoby prywatne)
Cytat:
Napisane przez yedanna
Z wynagrodzeniem jest rozmaicie, wszystko zależy jaka to firma, ile osób zatrudnia, co sprzedaje, jaka jest jej pozycja na rynku itd. W związku z tym, że dopiero zaczynasz pracę na pewno zaproponują Ci niskie zarobki, przede wszystkim, żeby Cię sprawdzić. Ostatnio często praktykuje się najniższe wynagrodzenie + prowizja. W ten sposób np. kontroluje się czy ktoś jest ambitny czy "słaby". Jeśli dąży do jak najwyższej stałej części wynagrodzenia, to domniemuje się, że obawia się, że nie zapracuje na prowizję. W przypadku przedstawicieli handlowych oprócz prowizji, jest możliwość otrzymania służbowego telefonu, komputera, auta do domu itd
Oczywiście najlepiej, gdybyś sprawdziła rynek w swoim mieście!
Nie wiem jak z telefonem czy komputerem, ale samochodu na pewno nie dają Przynajmniej na początku...
A branża - Era - chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:45   #5
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

spróbować nie zaszkodzi,jesli teraz nie masz innych widoków pracy na przyszłośc
w takim razie zgadam się z Yedanną-bardzo niska stawka na początek,w miarę"wtajemniczenia" stawka rośnie
powodzenia
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:49   #6
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

A wiecie jak to może konkretnie wyglądać? W złotówkach/procentach ?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:51   #7
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez MagJa
A wiecie jak to może konkretnie wyglądać? W złotówkach/procentach ?
W Erze powiadasz... podejrzewam ze koło 3zl/godzina i ja wiem,jesli chodzi o umowy to ok 20% za jedną
tak mi sie przynajmniej wydaje,na poczatek
przynajmniej ja tak raz miałam,tyle ze nie w Erze tylko tele2
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 14:11   #8
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

W Wielkopolsce startuje sie od pensji ok. 1000 zł netto + prowizja. Ta zasada dotyczy raczej znanych firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Mam wśród znajomych wiele osób które tak pracują i nie narzekają na zarobki chociaż początki bywają ciężkie. Dobre warunki płacowe oferuje np. Wedel, Coca-Cola. Ale żeby się tam dostać trzeba mieć doświadczenie w kontaktach z klientem.
Pewnie zaproponują ci 800-1000 zł + prowizja.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 15:14   #9
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
W Wielkopolsce startuje sie od pensji ok. 1000 zł netto + prowizja. Ta zasada dotyczy raczej znanych firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Mam wśród znajomych wiele osób które tak pracują i nie narzekają na zarobki chociaż początki bywają ciężkie. Dobre warunki płacowe oferuje np. Wedel, Coca-Cola. Ale żeby się tam dostać trzeba mieć doświadczenie w kontaktach z klientem.
Pewnie zaproponują ci 800-1000 zł + prowizja.
No właśnie doświadczenia nie mam, ale go nie wymagali. W ogóle wiele nie wymagali i dlatego wysłałam ofertę. Niestety na większości stanowisk, które mnie interesują, czyli związanych z marketingiem wymagane jest co najmniej 2-3 letnie doświadczenie Także wielkiego wyboru nie mam.
Ale skoro mówisz, że w znanych firmach tak źle z zarobkami nie jest, to może faktycznie warto spróbować (o ile w ogóle mnie tam zechcą). W sumie facet powiedział, że minimalna interesująca mnie kwota, jaką podałam (czyli 1200zł do ręki) jest łatwa do osiągnięcia bez większych trudności.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:36   #10
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

To jest tak że zawsze pisza że chca osoby z doświadczeniem bo tak jest dla nich łatwiej bo nikogo nie musza uczyć. Tylko że w praktyce nie zawsze to się sprawdza. Warto wysyłać papiery do firm nawet jesli nie spełnia sie wymagań w 100%. To nic nie kosztuje a może akurat się odezwą. Ja np. przez jakiś czas pracowałam w biurze podróży a nie miałam wogóle wcześniej doświadczenia w tym kierunku. Próbuj może troszkę szcześcia i uda się znaleźć naprawde dobrą pracę.
A tak zupełnie na marginesieto mieszkasz w moim ukochanym mieście - Krakowie. Kilka lat temu bardzo chciałam się tam przeprowadzic. Niestety nie wyszło...
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:57   #11
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
To jest tak że zawsze pisza że chca osoby z doświadczeniem bo tak jest dla nich łatwiej bo nikogo nie musza uczyć. Tylko że w praktyce nie zawsze to się sprawdza. Warto wysyłać papiery do firm nawet jesli nie spełnia sie wymagań w 100%. To nic nie kosztuje a może akurat się odezwą. Ja np. przez jakiś czas pracowałam w biurze podróży a nie miałam wogóle wcześniej doświadczenia w tym kierunku. Próbuj może troszkę szcześcia i uda się znaleźć naprawde dobrą pracę.
A tak zupełnie na marginesieto mieszkasz w moim ukochanym mieście - Krakowie. Kilka lat temu bardzo chciałam się tam przeprowadzic. Niestety nie wyszło...
Wiem, i składam swoją ofertę nawet jak nie spełniam wszystkich wymagań. Z tym, że niestety to była dopiero moja druga rozmowa Większość firm nie odpowiedziała...
A co do Krakowa - też go kocham I odkąd w nim zamieszkałam ani mi się śni wracać do mojego rodzinnego miasta.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 18:36   #12
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Eh bo tak to już jest że mało odpowiada. Jak szukałam pracy w Warszawie to na jakieś 50 wysyłanych ofert odpowiadali na jedną, czasem dwie. Ale cierpliwość się opłaca. Miałam kiedyś propozycje pracy w Czechach! Przez zupełny przypadek na to trafiłam. Ja ni w ząb czeskiego a jednak się odezwali i składali całkiem konkretne propozycje.
Jak szukasz ogłoszeń to korzystasz z tych zamieszczanych w internecie? Tak jest chyba najłatwiej coś ciekawego znaleźć.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:00   #13
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
Eh bo tak to już jest że mało odpowiada. Jak szukałam pracy w Warszawie to na jakieś 50 wysyłanych ofert odpowiadali na jedną, czasem dwie. Ale cierpliwość się opłaca. Miałam kiedyś propozycje pracy w Czechach! Przez zupełny przypadek na to trafiłam. Ja ni w ząb czeskiego a jednak się odezwali i składali całkiem konkretne propozycje.
Jak szukasz ogłoszeń to korzystasz z tych zamieszczanych w internecie? Tak jest chyba najłatwiej coś ciekawego znaleźć.
Tak, szukam głównie w necie. Z gazet zrezygnowałam, bo tam mają oferty dla samych super pracowników znających biegle ze 2 języki, mających wielkie doświadczenie i równie wielkie umiejętności. Jak to czytam to czuję się jak jakiś niedouczony głupek
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:02   #14
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez MagJa
Tak, szukam głównie w necie. Z gazet zrezygnowałam, bo tam mają oferty dla samych super pracowników znających biegle ze 2 języki, mających wielkie doświadczenie i równie wielkie umiejętności. Jak to czytam to czuję się jak jakiś niedouczony głupek
MagJo ja tak samo
ps a może coś związanego z pracą biurową?
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:09   #15
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez Mirianka
MagJo ja tak samo
ps a może coś związanego z pracą biurową?
Też i na takie odpowiadam, ale na razie cicho sza
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:24   #16
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez MagJa
Też i na takie odpowiadam, ale na razie cicho sza
ja na razie tylko takiej szukam,bo potrzebuję przynajmniej na jakiś czas czegoś "stałego" z niezmienna pensją,chcę jakiejś odmiany po ciągłym chodzieniu,nakłanianiu klientów,telemarketingu.. .uff
powodzenia
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:32   #17
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez Mirianka
ja na razie tylko takiej szukam,bo potrzebuję przynajmniej na jakiś czas czegoś "stałego" z niezmienna pensją,chcę jakiejś odmiany po ciągłym chodzieniu,nakłanianiu klientów,telemarketingu.. .uff
powodzenia
Za telemarketing w ogóle się nie biorę, za przedstawicielstwo handlowe w sumie też nie chciałam, ale wyszło jak wyszło. Więc jak będą ze mną chieli dalej rozmawiać, to pójdę. Co mi szkodzi, i tak tylko siedzę w domu.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 20:01   #18
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Mój brat jako przedstawiciel handlowy zarabia około 1500zł. a dodatkowo ma jakieś pieniadze z prowizji ....z prowizji ma wypłaty o róznych kwotach czasem wiecej a czasem mniej
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 21:11   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Wlasnie kumpel mojego TŻ poszedl do pracy na handlowca do ery

Doswiadczenie ma ,samochod dostal od razu ,zreszt aauto ,tel to narzedzie pracy wie cnie powinno nikogo dziwic i kazdy handlowiec powinnien dostac to na dzien dobry lub zwrot kosztów paliwa z wlasnego auta.

praca handlowca to ciezki kawalek chleba (TŻ tez poczexi sie tym zajmuje)trzeba byc silnym psychicznie,miec dar przekonywania,byc milym dla klienta nawet jesli klient to głupek,i potrafic kombinowac zeby samemu zarobic na kazdej umowie.

pensja (u TŻ -pracuje w konkurencji tpsa) to podstawa(kilka tys.) plus prowizja (kolejne kilka tys., w sumie czasami 5 czasami 8 tys.)od zrobionego planu, a plany dowalaja ogromne, jak zrobisz to zarobisz jak nie to trudno,3 niezrobione w roku plany i mozesz trząśc portkami ,że wylecisz, mnóstwo papierkow do wypelniania ,mnóstwo jeżdzenia,mnóstwo telefonów(potrafia klienci zadzownic w święta),TŻ zajmuje sie firmami ,kliencie indywidulani to koszmar,potrafi zadzonic ze mu jakas strona nie chodzi ;D .

w przypadku TŻ prowizja jest czesto znacznie wyższa niz pensja podstawowa dlatego warto sie starac ale stres jest ogromny,nerwy,wyścicg szczurów,kierownictwo wisi nad głowa i wymaga:szybciej,wiecej "-jak handlowcy zrobia plany to i kierwonic ma mega prowizje.

no i trzeba miec duzo widomosci z wlasnej dziedziny a takze zinnych np. z konkurencyjnych firm,trzeba umiec negocjowac,zachowac zimne nerwy ,umiec kombinowac,kłamac i sciemniac -tak aby dalo sie zarobic ai klient nie mial pretensji.

wszytsko zalezy od branży,u TŻ po 3 miesiacach nowi wysiadaja sami lub firma im dziękuje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 23:48   #20
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Może jeszcze ktoś coś doda??
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 19:49   #21
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Stało się - oddzwonili Jutro się dowiem czy spotkanie mam w środę czy w czwartek, a już teraz mam się przygotować ze znajomości oferty ich i konkurencji. Także temat znów wyciągam i znów zapytowywuję o zarobki w tym zawodzie. Na co się zgadzać, a na co nie. I czy faktycznie jest to możliwe, żeby w ogóle nie zamierzali mi dać samochodu i żebym musiała poruszać się środkami komunikacji miejskiej? Spotkał się ktoś z czymś takim?? Bo juz nie wiem czy to było czyste teoretyzowanie czy jednak tak robią...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 13:29   #22
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Kochane Wizażanki
Czy któraś z Was wie ile powinna wynosić prowizja dla przedtswiciela handlowego, jako pracy dodatakowej-nieeatowanej, nienormowany czas pracy-np. co miesiąc lub dwa-umowa o dzieło- po prostu % od złożonego zamówienia.Klientów mam pozyskać i skłonić ich do złożenia zamówienia(produkty znam, używam i będzie to dla mnie przyjemność).Poradźcie..
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 13:55   #23
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Kochane Wizażanki
Czy któraś z Was wie ile powinna wynosić prowizja dla przedtswiciela handlowego, jako pracy dodatakowej-nieeatowanej, nienormowany czas pracy-np. co miesiąc lub dwa-umowa o dzieło- po prostu % od złożonego zamówienia.Klientów mam pozyskać i skłonić ich do złożenia zamówienia(produkty znam, używam i będzie to dla mnie przyjemność).Poradźcie..
nie mozna zgeneralizowac, to zalezy od sprzedawanego produktu. czasem jest to 8%, 19% czasem więcej.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 15:45   #24
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Dziękuje Madame Paranoja
rozumiem...a czy w takim przypadku zleceniodawca powinien tez płacić za poświęcony czas?Bo np. poświęcę ileś godzin na przygotowanie, potem kolejne godziny na rozmowę z potencjalnym klientem..a on sie nie zdecyduje..czy za takiego rodzaju reklamę koniec końców to reklama dla firmy) zleceniodawca powinien mi zapłacić?
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:24   #25
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

nie sądzę ale to zależy od umowy jaką z nim podpiszesz. ale szczerze- wątpię.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:30   #26
Kasioola
Rozeznanie
 
Avatar Kasioola
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: MiastoMoje
Wiadomości: 793
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Mój brat pracuje od niedawna jako przedstawiciel handlowy. Na początku zarobił 1700 na rękę, póżniej powyżej 2000zł, zależało ile sprzedał, dostał nawet samochód służbowy mógł normalnie dojezdzac do pracy a nie tluc sie autobysem
Kasioola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:38   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Samochod w pracy tego typu to zaden luksus czy przywilej zwyczajne narzedzie pracy ,w koncu ph musi jezdzic na spotkania ,sprzedawac.w kazdej normalnej firmie takie auto powinno byc dla pracownika na takim stanowisku podobnie jak komputer/laptop i komorka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 17:31   #28
Kasioola
Rozeznanie
 
Avatar Kasioola
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: MiastoMoje
Wiadomości: 793
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Taki do rozwożenia towaru też mu dali.
Kasioola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 20:10   #29
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

MagJa, no i co? Dostałaś wtedy tę pracę? Jak to w końcu wyglądało?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 23:04   #30
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: przedstawiciel handlowy - zarobki

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
MagJa, no i co? Dostałaś wtedy tę pracę? Jak to w końcu wyglądało?
Dostałam, ale było nieciekawie. Szkoda gadać. W skrócie powiem tak - firma dopiero powstawała, wspólnicy nie mogli się prozumieć, więc po 2 miesiącach skończyło się rozwiązaniem firmy Także dla mnie i pozostałych przedstawicieli była to strata czasu, zwłaszcza, że kasy praktycznie nic nie dostaliśmy, bo niby na początku nie ma podstawy, bo niby kiepsko działamy itp. itd. Tylko jak pracować, jeśli panuje jeden wielki bałagan, a szefostwo skąpi na telefony
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-06 07:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.