stół do masażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-17, 19:59   #1
DG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
GG do DG

STOŁ DO MASAŻU


Prosze o pomoc w wyborze stołu do masażu. Chodzi mi o szerokość stołu, jaka jest lepsza 60 czy 70 cm? Chce dokupic do stołu podgłowek( regulowany czy nie?)i półkę pod ramiona. Na poczatku bede zajmował sie masażem klasycznym, pozniej mam zamiar rozszerzyc go o drenaz limfatyczny i Body Work. wybrałem Polska firme z Jasła, model MADMAL albo MEDSPORT. Co Pan o tym sądzi? Pozdrawiam Darek.
DG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 23:52   #2
DG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
GG do DG
stół do masażu

Prosze o porade co do szerokosci stołu do masażu( 60 czy 70 cm?) Bede zajmowac sie masazem klasycznym, drenazem limfatycznym i w przyszłości chciałbym ukonczyc "bodywork" w Panskiej szkole. pozdrawiam Darek
DG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-24, 19:32   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: stół do masażu

Witam, zdecydowanie polecam stół do masażu o szerokości 70 cm. Do wiekszości masaży bedzie przydatny. Do drenaż i masaży relaksacyjnych szczególnie. Juz Pan jest masażystą czy to początek przygody? Jesli chodzi o moje faworyty w dziedzinie stołów do masażu składanych, to polecam MEDMal z 3-ma parami nóg, Stabilny, wygodny, choć składany, firmy Habys.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 16:04   #4
DG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
GG do DG
Re: stół do masażu

dziekuje za porade! Myslalem o tej samej firmie i modelu (czytałem Panska opinie na stronie Habys!) w takim razie sprawa przesadzona! Co do pytania, gdzie jestem? Jestem na poczatku mojej drogi( koncze kurs przy AWF w POznaniu),jestem zwiazany zawodowo w pewien sposob( pracuje jako terapeuta ruchowy w Centrum Psychiatrycznym)Masaz wciaga mnie coraz bardziej, wlasnie pisze cv do Szoły "Bodywork" w sprawie kursu w czerwcu! Pozdrawiam serdecznie, Darek
DG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 20:51   #5
maggino13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 13
Question stół do masażu

witam!
jestem nowy użytkownikiem a już mam pytanie
moja przygoda z masażem zaczęła się niedawno ale już zdążyłam się wciągnąć.Poważnie myśle o kupnie stołu do masażu,ale mam problem z wyborem-drewniana konstrukcja czy aluminiowa?Które stoły są bardziej wytrzymałe?Zaglądałam na strone Habys'u -ale nie umiem się w tym rozpatrzeć.Proszę o pomoc i radę
dziękuje z góry
maggino13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 16:50   #6
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: stół do masażu

To, rzecz jasna, kwestia gustu: ja osobiście od lat korzystam z 2 stołów o konstrukcji drewnianej i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio oglądałem drewniana "pandę" od habysa, jest to na pewno porządny stół. Pytaniem jest oczywiście, czy zamierzasz z nim "biegać", czy korzystać na miejscu. W pierwszym przypadku bardzo istotna jest waga...
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 09:32   #7
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: stół do masażu

Witam. Nie tylko jest to kwestia czy bedzie to stół stacjonarny czy przenośny, ale do jakiego rodzaju masaży. Jesli chodzi o przenosny i bardziej do masaży leczniczych, to stół musi byc bardzo stabilny. Jeśli chcesz stół np do masaży relaksacyjnych, wraz z zabiegami pielęgnacyjnymi jest potrzebny stół szerszy np. 80 cm.

Też mam stoły drewniane i metalowe, ale z czasem drewno skrzypi, piszczy itd. Podczas relaksacyjnych masaży czasem szlag człowieka trafia. No chyba że ktos lubi odgłosy np podobne do żaglowania na skrzypiącej łajbie.

A tak bardziej poważnie, to moim faworytem jest przenosny stół ale na trzech parach nóg, Medmal firmy Habys.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 12:50   #8
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: stół do masażu

Tu z Piotrem zdecydowanie musze sie zgodzić
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:31   #9
maggino13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 13
Red face Dot.: stół do masażu

Dziękuje BARDZO za wszelkie odpowiedzi!!!
Zamierzam raczej skupić się na masażu relaksacyjnym,kosmetyczny m,bardziej klasycznym niż sportowym Wolałabym stół przenośny-jest bardziej praktyczny ze względu na to że nie mam stałego miejsca do wykonywania masażów
Jeszcze raz dziękuje za pomoc
maggino13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:54   #10
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: stół do masażu

dla dziewczyny jednak chyba panda, jest sporo lżejsza od medmala :-(
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 10:10   #11
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: stół do masażu

odkopię stary wątek bo potrzebuję pomocy...

Zdecydowałam sie na Habysa i teraz zastanawiam się czy lepszy będzie dwusegmentowy czy trzysegmentowy... Nie uważacie że ten drugi będzie bardziej funkcjonalny??

Waham się między Pandą Plus a Pandą All Pro (tą drugą mogę nabyć w tapicerce Soft Touch)
No i kolejny problem drewno czy aluminium?? Osobiście bardziej przemawia do mnie drewno, ale mówicie że skrzypi?? Jest możliwe zeby stoły tak dobrej jakości jak HABYS skrzypiały??
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 11:50   #12
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
warszawa stół do masażu

przypuszczam ze przez trzysegmentowy mowisz o stole z podparciem na plecy (choc na swiecie istnieja juz stoly trzyczesciowe - czyli po zlozeniu 60cm dlugie, w porownaniu z 90cm dlugosci stolow dwuczesciowych).

podparcie jest uzywane dla ciezarnych, osob w podeszlym wieku (ktore nie moge lezec plasko zbyt dlugo) czy do zabiegow masazu stop czy refleksologii (zamiast dodatkowo kupowania lezanki czy fotela) czy do zabiegow kosmetycznych.

oprocz tego, wez stol z zawieszeniem linkowym, raczej 4 niz 6 czy 8 nog (te sa mniej stabilne, trudniejsze do rozlozenia/zlozenia i ciezsze), raczej aluminiowy niz zelazny czy drewniany (te sa ciezsze, a drewno po jakims czasie moze sie odksztalcac i jest trudne do zreperowania jesli cos sie stanie).

stol nie powinien byc za szeroki, bo bedziesz musiala sie zbytnio schylac nad klientem i nadwyrezac swej kregoslup - nie mowiac, ze stoly szerokie sa ciezsze i trudniejsze do noszenia, szczegolnie po schodach.

nie jest tez konieczna wielocentymetrowa gabka, bo zwiekszaja objetosc i sa ciezsze i trudniejsze do noszenia/ladowania do samochodu - jednak powinny miec minimum 1cm grubosci dobrej jakosci gabki.

tak jak i maggino13 (zapoczatkowala watek) rowniez i mi jest trudno rozpatrzec sie na stronie habysa, zeby mozna bylo porownac wszystkie stoly - wedlug mnie strona nie jest funkcjonalna, przytloczona tanimi chwytami reklamowymi, zamiast rzeczowym opisem kazdego stolu (waga, szerokosc, dlugosc, budowa, material, zastosowanie, kolory).

rozejrzyj sie tez na rynku stolow, niestety firmy markowe licza nie tylko za jakosc, ale rowniez za nazwe.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 12:29   #13
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: stół do masażu

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 21:53   #14
marcos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: stół do masażu

Jeszcze chcę zapytać w temacie stołu. O jakiej szerokości polecilibyście przenośny stół do masaży leczniczych, 60 czy 70 cm? Co jest częściej przydatne i praktyczne do takich masaży, półwałki czy wałki i o jakiej wysokości/średnicy?
marcos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 10:40   #15
.ups
Wtajemniczenie
 
Avatar .ups
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 848
GG do .ups
Dot.: stół do masażu

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
To, rzecz jasna, kwestia gustu: ja osobiście od lat korzystam z 2 stołów o konstrukcji drewnianej i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio oglądałem drewniana "pandę" od habysa, jest to na pewno porządny stół. Pytaniem jest oczywiście, czy zamierzasz z nim "biegać", czy korzystać na miejscu. W pierwszym przypadku bardzo istotna jest waga...
Ja również, od 8 lat pracuję na stołach o konstrukcji drewnianej. Również jestem bardzo zadowolona
__________________
wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=757166
[/COLOR][/SIZE]
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]

[/I][/COLOR]
.ups jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:59   #16
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: stół do masażu

A jakich?? tzn. jakiej produkcji??
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 22:02   #17
asienkastyczen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: warszawa stół do masażu

Cytat:
Napisane przez massagethai Pokaż wiadomość
przypuszczam ze przez trzysegmentowy mowisz o stole z podparciem na plecy (choc na swiecie istnieja juz stoly trzyczesciowe - czyli po zlozeniu 60cm dlugie, w porownaniu z 90cm dlugosci stolow dwuczesciowych).

podparcie jest uzywane dla ciezarnych, osob w podeszlym wieku (ktore nie moge lezec plasko zbyt dlugo) czy do zabiegow masazu stop czy refleksologii (zamiast dodatkowo kupowania lezanki czy fotela) czy do zabiegow kosmetycznych.

oprocz tego, wez stol z zawieszeniem linkowym, raczej 4 niz 6 czy 8 nog (te sa mniej stabilne, trudniejsze do rozlozenia/zlozenia i ciezsze), raczej aluminiowy niz zelazny czy drewniany (te sa ciezsze, a drewno po jakims czasie moze sie odksztalcac i jest trudne do zreperowania jesli cos sie stanie).

stol nie powinien byc za szeroki, bo bedziesz musiala sie zbytnio schylac nad klientem i nadwyrezac swej kregoslup - nie mowiac, ze stoly szerokie sa ciezsze i trudniejsze do noszenia, szczegolnie po schodach.

nie jest tez konieczna wielocentymetrowa gabka, bo zwiekszaja objetosc i sa ciezsze i trudniejsze do noszenia/ladowania do samochodu - jednak powinny miec minimum 1cm grubosci dobrej jakosci gabki.

tak jak i maggino13 (zapoczatkowala watek) rowniez i mi jest trudno rozpatrzec sie na stronie habysa, zeby mozna bylo porownac wszystkie stoly - wedlug mnie strona nie jest funkcjonalna, przytloczona tanimi chwytami reklamowymi, zamiast rzeczowym opisem kazdego stolu (waga, szerokosc, dlugosc, budowa, material, zastosowanie, kolory).

rozejrzyj sie tez na rynku stolow, niestety firmy markowe licza nie tylko za jakosc, ale rowniez za nazwe.
massagethai A jaki stół w takim razie polecisz do masażu ajurwedyjskiego, stół powinien być przenośny ponieważ planuję dojazd do klienta do domu, chodzi mi o wagę, szerokosc, dlugosc, budowę, material... Dzięki !
asienkastyczen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 11:42   #18
haran12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20
stół do masażu

Jestem zainteresowany kupnem stacjonarnego stołu do masazu"Atlas" firmy Habys, z przeznaczeniem na bardzo intensywne i dynamiczne masaże. Czy ktoś może ma taki stół lub pracował na nim?
Moje pytanie wynika z tego, że stół ten ma zaledwie 150 kg wytrzymałości.
Zastanawiam się, czy ten stół z czasem się nie rozchwieje. Może ktoś z kolegów ma ciekawą propozycję dobrego stołu? Dziękuję . Pozdrawiam serdecznie.
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-14 o 13:35 Powód: link
haran12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:17   #19
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: stół do masażu

Bardzo fajny stolik. Wygląda stabilnie. Tylko raz miałam okazję na nim masować, jak dla mnie troszkę za szeroki, bo mała jestem, ale ogólne wrażenie dobre.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 13:06   #20
haran12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20
Dot.: stół do masażu

Macy Rose!
Bardzo dziękuję za opinię. Wezmę ją pod uwagę. Pozdrawiam Sosnowiec.
haran12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 18:02   #21
Ewe20
Zakorzenienie
 
Avatar Ewe20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 051
GG do Ewe20
Dot.: stół do masażu

a wedlug mnie stol jest idealny, wykonany z metalu a nie z drewna, widac ze jest wytrzymaly, masowalam na podobnym, jak dla mnie w sam raz pozdrawiam
Ewe20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 12:39   #22
haran12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20
Dot.: stół do masażu

Cytat:
Napisane przez haran12 Pokaż wiadomość
Jestem zainteresowany kupnem stacjonarnego stołu do masazu"Atlas" firmy Habys, z przeznaczeniem na bardzo intensywne i dynamiczne masaże. Czy ktoś może ma taki stół lub pracował na nim?
Moje pytanie wynika z tego, że stół ten ma zaledwie 150 kg wytrzymałości.
Zastanawiam się, czy ten stół z czasem się nie rozchwieje. Może ktoś z kolegów ma ciekawą propozycję dobrego stołu? Dziękuję . Pozdrawiam serdecznie.
xxxx l
Ewe 20 !
Bardzo Dziękuję za Twoją opinię. Coraz bardziej przekonuję się do tego stołu, choć decyzji jeszcze nie podjąłem. Pozdrawiam serdecznie. Do siego Roku!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-14 o 13:35 Powód: link
haran12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:18   #23
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162
Dot.: stół do masażu

Witam, chcę kupić jutro stół do masażu i nie wiem jaki max 400zl -450 zł bym chciała wydać powiem szczerze bo uczę się dopiero i dla własnego kręgosłupa go kupuje żeby lepiej mi się pracowało do momentu aż stać mnie będzie na lepszy i droższy z habysa.
Proszę o doradzenie jaki kupić, nie wiem czy aluminiowy czy drewniany a może ktoś już ma jakiś stół z poniższych ?
xxx
a może jakiś inny, nie chciałabym żeby po roku mi się rozwalił czy zniekształcił, proszę o pomoc

nie wiem czy 2-segmentowym czy 3?
teraz uczę się na 2-segm. i nie wiem czy mi wygodniej by nie było jakoś, nie wiem, nie mam doświadczenia,

proszę mi coś doradzić bo jutro chcę kupić

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-14 o 13:34 Powód: nieaktalne linki
milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 11:46   #24
Serwis Habys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: stół do masażu


Witam serdecznie

Odpowiem na pytanie - czy stoły Habysa mogą skrzypieć?
Tak mogą - zdarzało się, że mieliśmy takie zgłoszenia.
Jednakże ilośc tych zgłoszeń na przełomie 8 lat bo tyle pracuję w tej firmie
możnaby było policzyć na palcach u rąk.
Rózne były przyczyny , czasami sklejka , czasami zawias , a czasami kopytko w stołach aluminiowych.
Zapewniam ,że natychmiast wyciągamy wnioski , a klienci którzy zgosili taką usterkę
są nadal naszymi klientami , zadowolonymi klientami
Za wszytskie uwagi bardzo dziękujemy, bo dzięki nim ulepszacie
jakośc stołów na których pracujecie.

Pozdrawiam
Piotrek


Serwis Habys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.