Cera mieszana z tendencja do trądziku- jak pielęgnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-23, 10:55   #1
ania2811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 2

Cera mieszana z tendencja do trądziku- jak pielęgnować?


Mam skórę mieszaną z tendencją do trądziku. Jaki krem możecie mi polecić?
ania2811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 22:11   #2
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Proszę o radę.

Ile masz lat? Czy strefa "T" bardzo się przetłuszcza? Trądzik łagodny czy ze skłonnością do ropnych wykwitów? Jakiego używasz teraz kremu i ew. podkładu? Przepraszam za śledztwo, ale im więcej szczegółów, tym precyzyjniej będzie można doradzić. [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-27, 11:43   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Proszę o radę.

Strefa "T" bardzo się przetłuszcza. trądzik jest ze skłonnością do ropnych wykwitów, ale są to pryszcze pojedyncze (nie na całej twarzy - głównie na czole i na brodzie). Obecnie zmieniłam krem na vichy Termal S1. Aktualnie nie używam podkładu ani pudru.
evoonya napisał(a):
> Ile masz lat? Czy strefa "T" bardzo się przetłuszcza? Trądzik łagodny czy ze skłonnością do ropnych wykwitów? Jakiego używasz teraz kremu i ew. podkładu? Przepraszam za śledztwo, ale im więcej szczegółów, tym precyzyjniej będzie można doradzić. [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-27, 15:27   #4
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Proszę o radę.

Doprawdy, będę już nudna w mojej bałwochwalczej propagandzie Effaclar K [img]icons/icon12.gif[/img], ale co poradzę - krem jest naprawdę świetny. Tak więc, moja droga, zmykaj do apteki celem nabycia właśnie Effaclar K La Roche Posay. Delikatnie złuszczy Ci się naskórek, pory się zwężą, znacznie zmniejszy się świecenie strefy T. Natężenie wyprysków tez po jakimś czasie zredukuje się. Ponieważ nie wiem, ile latek ma Twoja buźka, doradzę Ci, w zależności od wieku, dwa kremy "towarzyszące" (Effaclaru K, ze względu na dość silne działanie, nie powinno się stosować jako jedynego kremu): jeśli jestes młoda, stosuj EK wymiennie np. z Effidrate La Roche Posay (lekki kremik nawilżająco-matujący), natomiast jeśli buźka wymaga już intensywniejszej pielęgnacji - zafunduj sobie Active C La Roche Posay. Zamiast stosowania można również stosować kremy razem - czyli najpierw warstewka Effaclaru K, na nią Effidrate lub Active C. U mnie ta druga metoda sprawdza się doskonale. O wszystkich trzech kremach poczytaj w KW. Co się zaś tyczy incydentalnych pryszczy, traktuj je np. Aknefugiem (na receptę) lub Benzacne. Piszesz, że strefa T świeci się mocno; warto ją trochę kosmetycznie zmatowić, choćby ze względów estetycznych. Dobry jest matujący puder Rimmel'a "Stay Matte" lub jego "drastyczniejsza" wersja antybakteryjna "Clear Complexion" Oba są lekkie, nie zatykają porów. Cóż więc, powodzenia! [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.