Tłusta cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-19, 19:50   #1
StIgMa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3
GG do StIgMa

Tłusta cera


Niestety jestem posiadaczka tłustej cery. Koszmar. Do tego jeszcze mam ogromne skłonności do wyprysków i zaskórników. Znacie może jakieś dobre kremy, żele, toniki itp do tłustej cery? Brakuje mi juz pomysłów jak o nią dbać...
pozdrawiam
Paula

aha, również podkłady, pudry itp...
StIgMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-19, 20:09   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Tłusta cera

Ja też tak mam.

Do mycia polecam żelik Garnier Fresh, na to tonik... Wiele jest dobrycxh, ważne, żeby był bezalkoholowy, może być np. Yves Rocher bio Calmille, Idea 25 Citrobiotic w piance, duuuzo jest dobrych toników.

Na to kremik... Na dzień świetny jest matuuącu niebieski Garnier, ale on nie ma filtrów. Na noc... Ja wiem, nieprzyjemny, ale skuteczny dość jest Vichy Normaderm...

A zresztą przejżyj KW, jakbyś nie wiedziała jeszcze co to, to masz linka.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/index.php?tsid=1

Odnośnie pudrów, to polecam sypkie. A podkłady... polecam ich brak. Dobry korektorek, na to puderek i wystarczy. Podkłady raz na jakiś czas, na okazje, dobry jest np. Ever Fresh Maybelline.

A tak o pielęgancji... To artykuły czytałaś?


O trądziku http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny_tradzik.php

Jak dbać o cerę
http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmety...cery.html#tlus

Hm, tak sobie jeszcze pomyślałam... Był niedawno wątek i dziewczyny tam polecały kosmwetyki, wprawdzie do mieszanej, ale tez młodej, może sobie coś wybierzesz. http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1055006937
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-19, 20:17   #3
StIgMa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3
GG do StIgMa
Re: Tłusta cera

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz!! poczytam poczytam, hmmma słoneczko zdrowe nei zdrowe? słyszałam wiele opinii, niektóre pochlebne niektóre... no cóż nie bardzo pozytwne jak to jest???
StIgMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-19, 20:24   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Tłusta cera

Najpierw ładnie przysusza, ale potem gruczoły produkują sebum ze zdwojona siłą... I dopiero jest problem! Opalanie jest wrgoeim trądziku. Oczywiście nieumiarkowane, bo takie normalne, z wysokimi filtrami może być. Ale nie jest to sposób na cerę.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-19, 21:17   #5
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: Tłusta cera

Ja Ci zaproponuje podkładzik. Nazywa się Perfect Wear Avonu. Jest świetny dla tłustej cery(także dla mieszanej, ale już dla żadnej innej). Rozprowadza się doskonale, świetnie kryje, no i zapewnia naprawdę długotrwały mat. Szukałam idealnego podkładu przez jakiś rok i powiem szczerze, że nie spodziewałam się tego że to będzie akurat Avon. Czytałam recenzje na KW i byłam zniechęcona. Niepotrzebnie. Nie będe już nigdy kierowała się tym co inni mówią. Podobno najgorszy podkład okazał się najlepszym w moim przypadku. Kosztuje 45,90, ale kup sobie najpierw próbkę. Sądze że będziesz z niego zadowolona.
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-20, 12:12   #6
Eliza_DB
Raczkowanie
 
Avatar Eliza_DB
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
GG do Eliza_DB
Re: Tłusta cera

podkład polecam Ideal Balance Loreala, pokrywa wszystko elegancko i nie robi maski. Do mycia pianka Eris z serii Pharmaceris T - do cery trądzikowej, z tej samej serii Salicam maseczka przeciwtrądzikowa. Poza tym byłam u dermatologa, który przepisał mi antybiotyk Unidox do łykania i Zineryt do smarowania, do smarowania również punktowo bez recepty Acneroxid lub Brevoxyl - uwaga wysusza ! A w ciągu dnia wysuszanie chusteczkami, pudrowanie, odbłyszczanie i ... tak już do końca życia. Pozdrawiam
Eliza_DB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.