wolanie buzi o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-24, 12:27   #1
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia

wolanie buzi o pomoc


mam pytanie czy cera normalna mieszana tradzikowa.. moze stac sie nagle wrazliwa?? bo zauwazylam ze coraz czesciej mam jakies podraznienia np szczypia mnie oczy... po jakis kremach szczypie mnie buzia albo robi sie czerwona lekko? nie wiem juz sama ... jakich kosmetykow powinnam uzywac zawsze uzywalam do cery normalnej mieszanje zdolnej do przetluszczania a zauwazylam ze mam przesuszona skore lekko i taka szara zmeczona.. uzywalam duzo maseczek odzywczych nawilzajacych ale mam wrazenie ze az za duzo tego bylo... mam podranionze krostki chcialabym spytac co moge kupic albo zrobic by podraznienia zniknely? albo chodziasz przybladly?? moze jakis preparat dobry? kladlam rumianek ale tak srendio pomaga... aha i jaki krem moge kupic dobry dobrze nawilzjacy do cery wrazliwej?? nie wazna cena oby byl dobry
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 16:58   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: wolanie buzi o pomoc

Cera trądzikowa bardzo często staje się nadmiernie wrazliwa - pewnie po części dlatego iż kosmetyki dla takiej cery przeznaczone często działają dość agresywnie, odtłuszczając i drażniąc naskórek, toniki zawierają dużo alkolu itd. Postaw na łagodne preparaty, coś delikatnego do mycia buzi - np. Iwostin Purritin czy żel Dermedica Acne Expert, bądź droższe Toleriane czy Effaclar La Roche Posay. Jeśli toni, to tylko bez alkoholu - najnowszy Acne Expert Dermedica czy Dax Perfecta Czysta Cera, bądź nieśmiertelny Benzacne. Rozsądnie dobieraj kremy - jeśli mają miec lecznicze działanie, unikaj mocno matujących typu pure zone czy niebieski Garnier - postawiłabym raczej na kremy z wyżej wymienionych już serii - Iwostinu i Dermedica - Dermedic razem z tonikiem wypuscił inną nowość, krem do suchej cery z problemem tradzkikowym, już się na niego szykuję Uważałabym z tymi maseczkami - z doświadczenia wiem że najczęściej mocno pogarszają stan cery, niestety. Na noc polecałabym coś mocno kojącego i już może niekoniecznie antybakteryjnego, ale coś co nie zatka porów - może kremy owsiane A Dermy, może krem Physiogel (mozesz kupić za parę zł małą tubkę i zobaczyć jak Ci pasuje), może Toleriane La Roche Posay.

Świetny na złagodzenie podrażnień i zaczerwień jest kleik z siemienia lnianego - trzeba zalać siemię, i jak zrobi się kleik przykładac na buzię, ja uzywałam do tego wyjałowionych gazików. Z rumiankiem lepiej uważać - prawdę poweidziawszy mnóstwo alergików jest uczulonych...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 18:01   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: wolanie buzi o pomoc

Smoczyca jak zwykle udzieliła cennych rad.Ja dodam jeszcze że nadmierne stosowanie kosmetyków może przyczynić się do uwrażliwienia skóry.Nie powinnaś używać kilku maseczek - wybierz jedną oczyszczającą i jedną np.dotleniającą,nawilżają cą i nie przesadzaj z częstotliwością stosowania.Zamiast maseczki nawilżającej również polecam maskę z siemienia lnianego - rewelacyjnie łagodzi podrażnienia.Z oczyszczających maseczek -naturalna glinka - dla cery skłonnej do podrażnień różowa lub biała (ale nie częściej niż 1x w tygodniu).Na okolice oczu powinnaś używać kremu pod oczy (a jeszcze lepiej aby była to delikatna emulsja - moja ulubiona to Antystres firmy Norel),nie używaj przez jakiś czas kremów z kwasami ,ani o silnym działaniu antybakteryjnym.Bardzo często przez takie nadmierne działania doprowadzamy skórę do gorszego wyglądu - cera skłonna do trądziku potrzebuje delikatnej pielęgnacji i ochrony ,doskonałego oczyszczania,ale nie przez drażniące środki.Na krostki polecam nowość Żel punktowy z solą kwasu azaleinowego - Norel (potwierdzam skuteczność - testuję już od jakiegoś czasu i są bardzo dobre efekty).Bardzo łagodnie działa seria Physiogel -polecam.Jeśli koloryt nie jest zbyt ładny i skóra łuszczy się możesz robić peeling (ale najlepiej enzymatyczny i nie za często).Poza tym polecam suplementację : olej z nasion wiesiołka lub ogórecznika , Vitacell(kompleks minerałów i bioflawonoidy z owoców cytrusowych).Jeszcze lepiej byłoby zadbać o prawidłowe odżywianie.Cera jest szara bo prawdopodobnie nie jest dobrze dotleniona -może codzienne spacery trochę pomogą?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.