Stretching - kontuzja biodra? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-22, 07:18   #1
LillianNest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1

Stretching - kontuzja biodra?


cześć,

od 12 lat tańczę, a co się z tym wiąże rozciągam, ogólnie nie mam problemów, ze szpagatem, ale w zeszłym roku miałam zabieg, wiec troszkę trzeba było nadrobić. I dzisiaj na treningu przy robieniu szpagatu coś mi strzeliło w biodrze. Oczywiście od razu przestałam ćwiczyć, a teraz boli mnie przy chodzeniu, przy siedzeniu ból jest niewielki, bardziej jest to niekomfortowe, podobne uczucie jest przy skłonie.
Wie ktoś co to może być?

Na pewno pójdę do lekarza, tylko pytanie czy lepiej jechać na pogotowie, czy poczekać kilka dni czy ból minie. Nie miałam nigdy takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem co robić.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-06-09 o 15:27 Powód: linki
LillianNest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 07:31   #2
ladicker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Dot.: Stretching - kontuzja biodra?

Cytat:
Napisane przez LillianNest Pokaż wiadomość
cześć,

od 12 lat tańczę, a co się z tym wiąże rozciągam, ogólnie nie mam problemów, ze szpagatem, ale w zeszłym roku miałam zabieg, wiec troszkę trzeba było nadrobić. I dzisiaj na treningu przy robieniu szpagatu coś mi strzeliło w biodrze. Oczywiście od razu przestałam ćwiczyć, a teraz boli mnie przy chodzeniu, przy siedzeniu ból jest niewielki, bardziej jest to niekomfortowe, podobne uczucie jest przy skłonie.xx
Wie ktoś co to może być?

Na pewno pójdę do lekarza, tylko pytanie czy lepiej jechać na pogotowie, czy poczekać kilka dni czy ból minie. Nie miałam nigdy takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem co robić.
ja miałam problem z kolanem i w sumie dopóki się nie poddam operacji to niestety ale nada będzie mi "wyskakiwało" w bok ;/

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-06-09 o 15:27 Powód: link
ladicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-18, 02:18   #3
amreen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Stretching - kontuzja biodra?

[QUOTE=LillianNest;8852979 8]cześć,

od 12 lat tańczę, a co się z tym wiąże rozciągam, ogólnie nie mam problemów, ze szpagatem, ale w zeszłym roku miałam zabieg, wiec troszkę trzeba było nadrobić. I dzisiaj na treningu przy robieniu szpagatu coś mi strzeliło w biodrze. Oczywiście od razu przestałam ćwiczyć, a teraz boli mnie przy chodzeniu, przy siedzeniu ból jest niewielki, bardziej jest to niekomfortowe, podobne uczucie jest przy skłonie.

Wie ktoś co to może być?
Na pewno pójdę do lekarza, pytanie tylko czy lepiej jechać na pogotowie czy poczekać kilka dni czy ból minie. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem, co robić.
Cześć,

Przykro mi słyszeć o kontuzji biodra. Ważne jest, abyś potraktował to poważnie i zasięgnął porady medycznej w celu uzyskania właściwej diagnozy i leczenia. Ponieważ ból wpływa na twoją zdolność do poruszania się i powoduje dyskomfort, najlepiej będzie jak najszybciej skonsultować się z profesjonalistą medycznym.

Jeśli ból jest silny lub nie możesz chodzić bez znacznego dyskomfortu, warto rozważyć udanie się na pogotowie. Tam będą mogli ocenić twoje stan i w razie potrzeby zapewnić natychmiastową pomoc. Jednak jeśli ból jest znośny i możesz poczekać kilka dni, możesz umówić się na wizytę u lekarza specjalizującego się w urazach sportowych lub ortopedii.

W międzyczasie radziłbym unikać wszelkich forsownych działań, które mogłyby pogorszyć uraz. Stosowanie lodu na dotkniętym obszarze i przyjmowanie dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych (zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dawkowania) może przynieść tymczasową ulgę.

Pamiętaj, że nie jestem specjalistą medycznym, dlatego ważne jest, abyś skonsultował się z lekarzem w celu prawidłowej oceny i uzyskania wskazówek dotyczących Twojej konkretnej sytuacji. Trzymaj się i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-06-09 o 15:30 Powód: link
amreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 20:08   #4
rozwojiuwodzenie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 7
Dot.: Stretching - kontuzja biodra?

Udać się do specjalisty to jedyne rozwiązanie a potem pewnie jakieś zdjęcia, aby wykluczyć możliwe dolegliwości.
rozwojiuwodzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-03, 14:58   #5
irynakrvavych
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 1
Dot.: Stretching - kontuzja biodra?

Cytat:
Napisane przez LillianNest Pokaż wiadomość
cześć,

od 12 lat tańczę, a co się z tym wiąże rozciągam, ogólnie nie mam problemów, ze szpagatem, ale w zeszłym roku miałam zabieg, wiec troszkę trzeba było nadrobić. I dzisiaj na treningu przy robieniu szpagatu coś mi strzeliło w biodrze Oczywiście od razu przestałam ćwiczyć, a teraz boli mnie przy chodzeniu, przy siedzeniu ból jest niewielki, bardziej jest to niekomfortowe, podobne uczucie jest przy skłonie.

Wie ktoś co to może być?

Na pewno pójdę do lekarza, tylko pytanie czy lepiej jechać na pogotowie, czy poczekać kilka dni czy ból minie. Nie miałam nigdy takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem co robić.
Jeśli jest ostry, należy natychmiast udać się do lekarza. Leki z apteki pomogą tylko chwilowo. Ja miałam podobny problem, brałam lekarstwa z apteki z Ukrainy, ale w końcu musiałam iść do lekarza.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-06-09 o 15:31 Powód: link
irynakrvavych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 15:34   #6
maskleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 2
Dot.: Stretching - kontuzja biodra?

Cytat:
Napisane przez LillianNest Pokaż wiadomość
cześć,

od 12 lat tańczę, a co się z tym wiąże rozciągam, ogólnie nie mam problemów, ze szpagatem, ale w zeszłym roku miałam zabieg, wiec troszkę trzeba było nadrobić. I dzisiaj na treningu przy robieniu szpagatu coś mi strzeliło w biodrze. Oczywiście od razu przestałam ćwiczyć, a teraz boli mnie przy chodzeniu, przy siedzeniu ból jest niewielki, bardziej jest to niekomfortowe, podobne uczucie jest przy skłonie.
Wie ktoś co to może być?

Na pewno pójdę do lekarza, tylko pytanie czy lepiej jechać na pogotowie, czy poczekać kilka dni czy ból minie. Nie miałam nigdy takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem co robić.
słuszną decyzję o zaprzestaniu ćwiczeń i zaplanowaniu wizyty u lekarza. Ważne jest, aby priorytetowo traktować swoje zdrowie. Jeśli ból jest silny lub nasila się, rozważ skorzystanie z pomocy medycznej wcześniej niż później, ponieważ potencjalnie może to być nadwyrężenie, skręcenie lub inny problem wymagający natychmiastowej uwagi. Twój lekarz będzie w stanie zapewnić najlepsze wskazówki na podstawie ich oceny. Dbać o siebie
maskleon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 16:34:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.