Trwała - zbiorczy - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Pokaż wyniki sondy: Jakie kosmetyki do wykonania trwałej podnoszącej uzywacie??
Wella 0 0%
Goldwell 0 0%
Joanna 0 0%
inne 0 0%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-12, 08:16   #2791
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Trwała - zbiorczy

Ja zdesperowana moimi coraz rzadszymi cieniasami zwisającymi w kilku smętnych i tłustych strąkach kilka godzin po myciu postanowiłam zrobić trwałą na kilku grubych (ok. 3 cm) wałkach. Liczę na lekkie sfilcowanie i spuchacenie - oby nie efekt pudla, jaki miałam po trwałej na tradycyjnych kołkach u fryzjera.
Zakupiłam już płyn
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 23:34   #2792
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cześć Dziewczyny,
napiszcie proszę jak się ma sprawa z taką trwałą po kilku tygodniach, jak włosy trochę odrosną - czy jest wtedy masakra na głowie i jak sobie z nią radzić ?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 11:16   #2793
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
napiszcie proszę jak się ma sprawa z taką trwałą po kilku tygodniach, jak włosy trochę odrosną - czy jest wtedy masakra na głowie i jak sobie z nią radzić ?
Przeczytaj ostatnie 2-3 strony wątku. Jest różnie, jednej się włosy rozkręcają następnego dnia, inna robi tylko co pół roku poprawkę, żeby nie widać było odrostów.
Trwała to jest bardzo, bardzo nieprzewidywalny zabieg i nikt ani tutaj ani w salonie nie da Ci gwarancji, jaki będzie efekt, jak długo się utrzyma i jak wpłynie to na kondycję włosów.

Zrób trwałą, jeśli:
-koniecznie chcesz eksperymentować
-nie wpadniesz w czarną rozpacz, jak nie wyjdzie lub/i włosy będą do ścięcia.
Jeśli zależy Ci bardziej na kondycji czy długości, to zainwestuj w termoloki albo co jakiś czas lokówkę.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-04-15 o 11:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 15:52   #2794
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Trwała - zbiorczy

Przeczytałam kilka stron wątku i wywnioskowałam z nich, że nawet jeśli przy odrastaniu włosy będą nieładnie wyglądać to na część włosów z trwałą można zrobić keratynowe prostowanie i powinny zrobić się proste?

Ja myślę o trwałej zrobionej na naprawdę dużych wałkach, żeby były takie większe fale. Nie chciałabym robić jej od samej skóry głowy, jednak kilka centymetrów dalej - tak żeby się nie zniszczyły całe.

Czytałam, że przy długich włosach loki mogą oklapnąć - ale fale chyba powinny zostać ?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 17:59   #2795
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Przeczytałam kilka stron wątku i wywnioskowałam z nich, że nawet jeśli przy odrastaniu włosy będą nieładnie wyglądać to na część włosów z trwałą można zrobić keratynowe prostowanie i powinny zrobić się proste?

Ja myślę o trwałej zrobionej na naprawdę dużych wałkach, żeby były takie większe fale. Nie chciałabym robić jej od samej skóry głowy, jednak kilka centymetrów dalej - tak żeby się nie zniszczyły całe.

Czytałam, że przy długich włosach loki mogą oklapnąć - ale fale chyba powinny zostać ?
Tak, teoretycznie można zrobić prostowanie keratynowe, efekty będą zależeć od kondycji włosów. Najlepiej, jakbyś porozmawiała w jakimś salonie na temat Twoich oczekiwań i tego, co mają Ci do zaoferowania. Bo ogólnie dużych loków trwałą się nie da zrobić, to co ja miałam, to było robione na największych wałkach do loków, a jest to raczej drobny skręt. Ponieważ Ty nie chcesz loków tylko fale, to niech Ci pokażą w salonie jakie mają wałki i jak to może wyglądać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 09:06   #2796
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Trwała - zbiorczy

Witam , czy trwała uzyskam takie loki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0748.JPG (84,1 KB, 51 załadowań)
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 09:30   #2797
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maszka5 Pokaż wiadomość
Witam , czy trwała uzyskam takie loki
Moim zdaniem nie, ale nie jestem fryzjerką. Opieram swoją opinię na tym, że to co mnie zrobiono było na największych wałkach, na których jeszcze można loki uzyskać (bo jeszcze większe są do trwałych podnoszących, które nie dają typowych loków).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 09:55   #2798
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Trwała - zbiorczy

Jesteś zadowolona z trwałej ? Moja fryzjerka może mi zrobić na płynach z welli jakieś owocowe , ale już dwa lata nie robiła ale poleca mi na walkach o dwóch wielkościach
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 12:06   #2799
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maszka5 Pokaż wiadomość
Jesteś zadowolona z trwałej ? Moja fryzjerka może mi zrobić na płynach z welli jakieś owocowe , ale już dwa lata nie robiła ale poleca mi na walkach o dwóch wielkościach
Nie, nie byłam zadowolona, moje włosy się do tego zabiegu po prostu nie nadają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 19:44   #2800
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, nie byłam zadowolona, moje włosy się do tego zabiegu po prostu nie nadają.
Niestety potwierdzam, trwała strasznie niszczy wlosy. A duzych lokow chyba sie nie da zrobic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 20:27   #2801
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niestety potwierdzam, trwała strasznie niszczy wlosy. A duzych lokow chyba sie nie da zrobic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zawsze musi niszczyć, ale jednak jest bardzo nieprzewidywalnym zabiegiem. Nie raz pisałam, że polecałabym trwałą tylko osobom, które lubią eksperymentować, którym nie zależy na utrzymaniu obecnej długości i kondycji włosów i w razie niepowodzenia nie będą rozpaczać, że włosy nadają się tylko do ścięcia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-16, 10:14   #2802
arianrhod
Raczkowanie
 
Avatar arianrhod
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: Trwała - zbiorczy

babeczki, ja robiłam trwałą wczoraj (drugi raz) i powiem tak - jeśli zechce się Wam potem skakać koło włosów bardziej, niż zwykle, to można się tak pobawić, ale jeśli nie macie czasu i cierpliwości to nie ma co się w to ładować ja mam włosy proste jak druty, śliskie i nic się z nimi "po dobroci" nie dało zrobić, więc w maju zrobiłam sobie trwałą o średniej mocy i faktycznie - najpierw miałam loki, potem super fale a la surferka, a włosy nie ucierpiały AŻ tak bardzo efekt się utrzymywał ponad 4 m-ce. wczoraj, ponieważ były już osłabione, zrobiłam sobie trwałą ziołową (najdelikatniejszą, ale wzbogaconą o utrwalacz, więc ma szansę utrzymać się dłużej), ale widzę, że włosy są w słabszej kondycji (nic, czego by się nie udało ogarnąć intensywną, bogata pielęgnacją). najprawdopodobniej zostanę już przy kwaśnej i nie będę robiła mocniejszych, bo proste włosy do mojego kształtu twarzy nie pasują (mam wyraźnie zarysowaną szczękę i loki ładnie ją łagodzą), ale polecam znaleźć na serio sensowną fryzjerkę. ja miałam szczęście, bo za pierwszym razem poszłam "na pałę" i trafiłam na superbabeczkę, która nie zrobiła mi zjaranego baranka (jak miewała moja babcia i mama - jak widać, trwałą mam we krwi ;P), ale wiadomo, że nie zawsze się tak uda (dla zainteresowanych dziewczyn z Poznania - to pani Angelika z salonu BIBIUTI w Kupcu).

podsumowując ten chaotyczny wpis - przy trwałej nie ma szans na to, że dostanie się loki z przyniesionego zdjęcia, ale dobra fryzjerka zrobi to tak, żeby fryzura wyglądała ładnie i nowocześnie, a włosy nie ucierpiały aż tak. dodatkowo, dobry miesiąc przed planowaną trwałą warto się wziąć za włosy - odżywiać, nawilżać, regenerować. im lepszy stan przed, tym mniej do ratowania po. nie zmienia to faktu, że po samym zabiegu nie ma zmiłuj - jedno czy dwa mycia bez sensownej maski/odżywki czy olejku i będzie miotła.
__________________
"let's not go to Camelot. it's a silly place"
arianrhod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 17:31   #2803
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trwała - zbiorczy

wykonalam trwała ziolowa 24 marca kiedy ponownie można drugą zrobić , nie mam już loków są fale ;/ wygląda to nie fajnie ....
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 18:38   #2804
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Trwała - zbiorczy

A w jaki sposób robicie trwałą, same czy u fryzjera?
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 13:17   #2805
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trwała - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ninabuzi2017 Pokaż wiadomość
A w jaki sposób robicie trwałą, same czy u fryzjera?
u fryzjera teraz chce sama zakupić z golwell alb innej firmy i nakrecić na wałki miałąm ziołową jestem zadowolona tyle że końce muszę podciać gorzej ze nei umiem tych papierków nakrecac
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 09:06   #2806
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Trwała - zbiorczy

Robiłam samodzielnie trwałą kilkakrotnie ale brakuje mi trochę cierpliwości. Najgorsze jest to ściekanie płynu po plecach.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 21:05   #2807
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Trwała - zbiorczy

Może jest tu ktoś komu zachciało się sprężynek i pokaże przed i po?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 15:02   #2808
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Trwała - zbiorczy

Hej dziewczyny,

Jaki jest najmniej inwazyjny sposob na trwala ondulacje (no, moze nie taka roczna, maksymalnie 3 miesiace)?
Chcialabym cos zmienic na mojej glowie i tym razem zamiast scinania czy farbowania chcialabym sprobowac trwala.
Problem w tym, ze moje wlosy sa dosc delikatne i nie chce ich zniszczyc (w zasadzie dopiero co je zregenerowalam po farbowaniu na blond).
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 21:16   #2809
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Trwała - zbiorczy

Czy któraś z Was poleci dobry salon i fryzjera w Warszawie? Mam długie włosy, ciężkie proste, niepodatne na układanie, grube strąki. Czytałam o trwałej headlines, zależy mi na podbiciu ich od nasady, i nadaniu objętości, nie chcę żadnych loczków - coś jak efekt modelowania na szczotce.
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-07, 14:50   #2810
Gizelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 55
Dot.: Trwała - zbiorczy

Znacie jakieś dobrego fryzjera w Poznaniu, który zrobi mi trwałą?
Gizelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-27, 20:50   #2811
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Dot.: Trwała - zbiorczy

Odświeżę wątek. Może komuś się przyda jak wyjdzie z salonu z beznadziejną szopą i załamką - to nie musi znaczyć, że wszystko stracone
Mniej więcej raz na kilka lat nachodzi mnie, żeby zrobić trwałą. Naturalnie mam włosy proste, kiedy są w dobrej kondycji, czasem udaje mi się z nich wycisnąć fale 2a (bardzo płaskie "S) Dlatego zdecydowałam się na trwałą. Włosy do ramion, na wałkach grubości kciuka, kwaśna o mocy średniej. Efekt w salonie mnie lekko załamał, już w trakcie suszenia mimo dokładanej garściami pianki i dyfuzora włosy zaczeły sie prostować i puszyć, w końcu pani fryzjerka stwierdziła, że suszarka je "za bardzo rozdmuchuje" i dosuszała mi pod lampą - tak jakbym miała lampę w domu na co dzień, hmmm. Efekt i tak był mizerny - włosy matowe, siano.
Mimo wszystko postanowiłam dać szansę.
Moja pielegnacja obecnie wyglada następująco:
- przed myciem zwilżam, nakładam olejek (niecała łyżeczka) - dobrze działają lekkie oleje, np. z pestek śliwek, z migdałow. Wgniatam we włosy, zostawiam na godzinę i tak chodzę po domu - ale jak muszę wyjść, to tez sie nie przejmuję, włosy szybko chłoną olej i nie wyglądają na mega tłuste - spinam klamrą albo nakładam czapkę i już (może do pracy bym tak nie poszła, ale z psem na spacer - nie ma problemu)
- mycie - na zmoczone włosy nakładam odżywkę myjącą (zwykle Kallos), przeczesuję grzebieniem z rzadkimi zębami (to pomaga dobrze zmyć olej). Spłukuję. To wszystko. Raz na dwa-trzy mycia po nałożeniu odżywki myję skalp szamponem. Plusem trwałej jest to, ze włosy znacznie mniej sie przetłuszczają, więc często starcza samo mycie odżywką.
- po myciu - jeśli mam czas, nakładam bogatą maskę (emolienty, proteiny i koniecznie humektanty - dodaję sama żel aloesowy, kwas hialuronowy, miód) na 30-40 minut.
- jak nie mam czasu - w mokre włosy wgniatam żel aloesowy z kwasem hialuronowym (mam zawsze, to mój podstawowy kosmetyk do wszystkiego)
- stylizator - trochę żelu taft (podbieram synowi )
- plunking lub ugniatanie - w zależności od czasu
- nie mam dyfuzora i najczęściej nie suszę, schną same, najwyżej trochę podsuszam
- na noc zaplatam 2-3 warkocze dobierane
Już po tygodniu od nieszczęsnej trwałej poprawa była widoczna. Teraz jak jest dobry dzień, mam dużo drobnych falek a'la surferka. Jak jest gorszy, mam syndrom Kopernika ale też nie wygląda to źle
Dodam, że co się często dzieje, trwała u mnie złapała nierówno - włosy pod spodem falują mocniej, wierzch słabiej, a pasma z samego przodu w ogóle są leniwe i nie złapały prawie wcale. I tu z pomocą przychodza albo dobierane warkoczyki (dobry sposób za zabezpieczenie włosów na noc) albo skręcenie i podpiecie upartych pasm żabką. Nie używam lokówki, żeby nie męczyć i tak osłabionych włosów, przyjdzie na to czas.
Podsumowując - zgadza się - pielęgnacja włosów ze skrętem jest inna. Zwłaszcza włosy po trwałej wymagają więcej. Ale nie musi to być aż tak kłopotliwe.
Zaznaczam, że nigdy nie marzyłam o sprężynkach - taki skręt wymaga po pierwsze bardziej podatnego gruntu niż moje włosy, po drugie mocniejszej i bardziej konkretnej stylizacji. Ale mam moje falki i mimo, że świeżo po trwałej był dramat, obecnie nie jest źle, a będzie lepiej

Edytowane przez nuala
Czas edycji: 2022-01-27 o 21:02
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 18:46   #2812
alamakota007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 3
Zniszczone wlosy po trwalej. Prosba o pomoc!

Byla wczoraj u fryzjera, zachcialo mi sie miec trwala. Wygladam strasznie, jakym miala mopa na glowie. Nie ma skretu, wlosy wygladaja jak pokarbowane. Cos okropnego, wstydze sie wyjsc z domu. Co moge zrobic? Wiem, ze teraz jest mnostwo roznych odzywek na rynku, mieszkam w malym miasteczku i bylam dzis u innego fryzjera, ale ona tez nie wiedziala co mi doradzic. Byc moze ktoras z was miala podobny problem, lub wie co moglabym zrobic. Jestem przerazona, zastanawiam sie czy nie sciac sie na zero. Wygladam jakbym miala pokarbowanego mopa na glowie. Prosze o pomoc.
alamakota007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 20:34   #2813
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zniszczone wlosy po trwalej. Prosba o pomoc!

Tak przechodziłam to. Włosy na szczęście odrastają no skręt w międzyczasie luzuje się. Ja wspomagałam się prostownicą. Najgorsze były barany przy skroniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 20:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.