Wrażenia księgowych w biurach rachunkowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-01, 21:49   #1
MalieNova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 52

Wrażenia księgowych w biurach rachunkowych


Moje drogie, piszę ten post z myślą o moim (zapewne) starszych koleżankach doświadczonych w pracy w księgowości. Chcę napisać pracę dyplomową na temat odpowiedzialności głównego księgowego. Z racji tego, że mam znajomą, która pracuje w takim biurze, chciałabym napisać właśnie o odpowiedzialności głównego księgowego w biurze rachunkowym. Co więcej chciałabym się skupić (żeby nie pisać zbyt ogólnie) na obowiązkach względem organizacji pozarządowych. Dlatego proszę bardzo mocno o podzielenie się waszymi wrażeniami. Jeśli miałyście lub macie styczność z taką pracą chciałabym usłyszeć jak najwięcej szczegółów czym się zajmujecie, o czym mogłabym napisać w swojej pracy. Jeśli nie chcecie udzielać się na forum, możecie śmiało napisać do mnie wiadomość, wtedy i ja ewentunie dopytam o pewne sprawy
MalieNova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 10:28   #2
Deuko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 14
Dot.: Wrażenia księgowych w biurach rachunkowych

Wybrałaś temat rzeka, ale to dobrze, będzie o czym pisać, na pewno dużo miejsca zajmą kwoty kar Jak dla mnie jak przelecisz przez odpowiedzialność z ustawy o rachunkowości i z karno skarbowego to będziesz już miała całą pracę. Wiele też zależy od obowiązków głównej, bo np. będzie inna odpowiedzialność jeśli będzie wystawiała faktury sama osobiście a inna jeśli kto inny będzie to robił bo to nie jest tak że główna jest odpowiedzialna za wszystko co jest na papierze, inni w ramach swoich stanowisk też mają odpowiedzialność i podlegają pod kodeks karno skarbowy.

Polecam przyjrzeć się kto jest podatnikiem, płatnikiem, osobą odpowiedzialną za prowadzenia ksiąg i kierownikiem jednostki bo często będzie Ci się to przewijało w rozpiskach kto za co jest odpowiedzialny.

A w NGO pamiętaj że są te które prowadzą działalność gospodarczą i nie oraz odpowiedzialności z ustawy o finansach publicznych z zakresie jakim wykorzystują środki publiczne.



Powodzenia życzę i zabieraj się do pracy bo chyba czasu dużo nie zostało, chyba że w zimowym semestrze się bronisz
Deuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 14:11   #3
MalieNova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 52
Dot.: Wrażenia księgowych w biurach rachunkowych

Dziękuję bardzo za tak obszerną odpowiedź. A bronię się dopiero w przyszłym roku, teraz jestem na etapie sporządzania planu
MalieNova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-02 15:11:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.