Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-06, 18:08   #1
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247

Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym


Kiedy czytam materiały reklamowe niektórych kosmetyków odnoszę wrażenie, że producenci usiłują nam sprzedać marzenia. Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem najrozmaitszych serów, eliksirów, ampułek, kremów pod oczy, do twarzy, stóp i aż dziw bierze, że producenci w tym dążeniu do zaspokajania i wytwarzania w nas kolejnych potrzeb zapomnieli o specjalistycznej pielęgnacji koniuszków uszu

Roztacza się przed nami wizje niebiańskiej szczęśliwości, wiecznej młodości i doskonałego wyglądu. Możemy wybierać spośród Koncentratów do biodermabrazji blizn i rozstępów, Laserów w kremie, mazideł z cukrowymi magnesami wilgoci, ciekłymi kryształami, nanotechnologią i cudami, które energizują, uszczęśliwiają, chronią ekstremalnie. Dla hedonistek i wielbicielek luksusu są marki selektywne, Kawior i Trufle, Domowe Spa, Królewskie kremy piękności, mirra, kadzidło i złoto, Diory, Chanele etc. Ekologów uszczęśliwiają firmy "naturalne", które raczą esencjami egzotycznych roślin w zawrotnych cenach.
Do tego niezwykłe bohaterki reklam, kobiety bez cellulitu, o alabastrowych cerach, bez zmarszczek mimicznych, ba, bez załamań skóry nawet.

Wystarczy jednak sprawdzić co rzeczywiście jest w tych specyfikach i... czar pryska...


Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi mechanizmów marketingu, nieuczciwych praktyk producentów kosmetyków, a ten wątek pomoże kształtować postawę świadomego konsumenta.


Na początek, przykład pierwszy z brzegu - profesjonalny preparat do demakijażu z Sephory.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10817

Skład: petrolatum

Cena: 19 zł / 30 ml

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2009-10-07 o 08:35
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 18:35   #2
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Gratuluję pomysłu postu.
Jedyne spostrzeżenie, jakie nasuwa mi się do głowy to to, że drogie wcale nie oznacza dobre.
A reklama? No cóż. Reklama jest dźwignią handlu.

Nigdy nie używałam drogich kosmetyków. Wręcz przeciwnie - kupuję produkty polskich firm.
A od czasu, kiedy trafiłam na biochemię (i zaraziłam się ) sporo kupnych kosmetyków zamieniłam na robione własnoręcznie.
Duża frajda, super efekty. Czego chcieć więcej?

A w portfelu jakby więcej?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 22:45   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Hehe, kolejny cud, jaki [jeszcze wtedy] nieuświadomiony TŻ przywlókł do domu. Krem p/oczy z linii Lancome Homme - seria hipoaleergiczna, przebadana oftamologicznie i superbezpieczna dla osón noszących szkła kontaktowe. "Przód składu": woda, denat, glikol propylenowy, silikony, polyakrylamid.na szarym koncy troche aloesu, mentolu dla uczucia "chłodzenia" i bodajże wyciąg ze swietlika. 180 zł/ 15ml.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 23:01   #4
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

To co mnie najbardziej wkurza, to brak podanych ilości procentowych lub gramowych użytych aktywnych składników. A jeśli już jakimś cudem znajdę tę informację, to okazuje się, że aktywnego składnika jest tyle w całym kremie ile powinno być w 1 porcji. No i nie znoszę informacji typu: Zawiera innowacyjny super kompleks "TIRU-RIRU MAX".
__________________
Kasiajka
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 07:40   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Ja się ostatnio prawie posikałam czytając dwa opisy kremów

1.Krem zawiera unikatowy kompleks Vecto-Slim, który precyzyjnie rzeźbi i modeluje wybrane partie twarzy: wysmukla policzki, szyję i podbródek uwypukla kości policzkowe oraz wysubtelnia rysy ( ). Sprawia, że opadajaca skóra podnosi się ( ), a kontur twarzy wraca do młodzieńczej pozycji ( ). Zawiera filtr ozonowy oraz filtry UV.

2.Krem przeciw zmarszkom mimicznym o działaniu mikrorozkuraczającym. Wygładza pierwsze mimiczne zagniecenia skóry oraz opóźnia pojawiania się nowych.Polecany do stosowania na dzień, do pielęgnacji każdego typu skóry. dla osób po 35 roku życia (skoro działa na pierwsze zmarszczki mimiczne i ma być stosowany dopiero po 35 r.z. to dopiero wtedy te zmarszczki się pojawiają na naszej twarzy ) Zawiera aktywny kompels BOTOXEffect o właściwościach neurokosmetycznych o działaniu podobnym do Botox-u (to jak z czekoladą i wyrobem czekoladopodobnym ). Kompleks zapobiega mikroskurczom mięśni twarzy w efekcie czego zmarszczki mimiczne ulegają rozluśnieniu,a skóra staje się odprężona i gładka. Ponadto udowodniono, iż pobudza on wydzielanie prekursora endorfiny czyli tzw. hormonu częścia dzięki czemu skóra staje się promienna i wyraźnie wypoczęta.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 08:37   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja się ostatnio prawie posikałam czytając dwa opisy kremów


1.Krem zawiera unikatowy kompleks Vecto-Slim, który precyzyjnie rzeźbi i modeluje wybrane partie twarzy: wysmukla policzki, szyję i podbródek uwypukla kości policzkowe oraz wysubtelnia rysy ( ). Sprawia, że opadajaca skóra podnosi się ( ), a kontur twarzy wraca do młodzieńczej pozycji ( ). Zawiera filtr ozonowy oraz filtry UV.

2.Krem przeciw zmarszkom mimicznym o działaniu mikrorozkuraczającym. Wygładza pierwsze mimiczne zagniecenia skóry oraz opóźnia pojawiania się nowych.Polecany do stosowania na dzień, do pielęgnacji każdego typu skóry. dla osób po 35 roku życia (skoro działa na pierwsze zmarszczki mimiczne i ma być stosowany dopiero po 35 r.z. to dopiero wtedy te zmarszczki się pojawiają na naszej twarzy ) Zawiera aktywny kompels BOTOXEffect o właściwościach neurokosmetycznych o działaniu podobnym do Botox-u (to jak z czekoladą i wyrobem czekoladopodobnym ). Kompleks zapobiega mikroskurczom mięśni twarzy w efekcie czego zmarszczki mimiczne ulegają rozluśnieniu,a skóra staje się odprężona i gładka. Ponadto udowodniono, iż pobudza on wydzielanie prekursora endorfiny czyli tzw. hormonu częścia dzięki czemu skóra staje się promienna i wyraźnie wypoczęta.
czyżby Dax Cosmetics? Ich opisy na opakowaniach to majersztyki kitu i przesady, czytając je zawsze mam dobry humor, potrafią nieźle rozbawic
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 08:46   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Zawiera filtr ozonowy oraz filtry UV.
.

Ooo, filt ozonowy - toż to odkrycie na miarę Nobla!! Podobnie zresztą jak ultra-drogie kremy La Prairie, które w magiczny sposób wpływają na regeneracje DNA komórek!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 09:10   #8
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

A mnie najbardziej rozśmieszaja reklamy Vichy , jak je ogladam to od razu śmiać mi się chce. Podaja jakies dziwnie nazwy, aby ludzie nie zrozumieli o co chodzi , i naprawde pomysleli ,że wymyslili jakiś skladnik cud. A tak naprawdę to wszytsko jest pięknie brzmiącą bajka .

Jeszcze jakisczas temu była reklama Avonu,gdzie reklamowala jakis krem, ktory ma splaszczać brzuch a podnosic i zaokrąglać pośladki. Rekalama przedstawiala chuda modelkę z ktorej robili jeszcze chudszą za pomoca wirtualnego gorsetu . Tylko tak się zastanawialam, co będzie jesli ten krem splaszczy nam pośladki a powiększy brzuch , a zapomnialam teraz mamy kremy inteligentne .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 10:24   #9
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
A mnie najbardziej rozśmieszaja reklamy Vichy , jak je ogladam to od razu śmiać mi się chce. Podaja jakies dziwnie nazwy, aby ludzie nie zrozumieli o co chodzi , i naprawde pomysleli ,że wymyslili jakiś skladnik cud. A tak naprawdę to wszytsko jest pięknie brzmiącą bajka .

Jeszcze jakisczas temu była reklama Avonu,gdzie reklamowala jakis krem, ktory ma splaszczać brzuch a podnosic i zaokrąglać pośladki. Rekalama przedstawiala chuda modelkę z ktorej robili jeszcze chudszą za pomoca wirtualnego gorsetu . Tylko tak się zastanawialam, co będzie jesli ten krem splaszczy nam pośladki a powiększy brzuch , a zapomnialam teraz mamy kremy inteligentne .
W Douglasie swego czasu mieli krem który po przez smarowanie brzucha oraz ud (dokładnie nie pamiętam czy brzucha czy ud) oczywiście konieczny przy tym był masaż zbiera tłuszcz z tych partii i przenosi na piersi czego wynikiem są jędrne i powiększone piersi hahahahahahahgahahaha myslałam ze się posikam ze śmiechu jak Pani próbowała mi go wcisnąć.

aaaa i zapomniałam o najważniejszym kosztował chyba z 500 zł albo i więcej.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 10:34   #10
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Jeszcze jakisczas temu była reklama Avonu,gdzie reklamowala jakis krem, ktory ma splaszczać brzuch a podnosic i zaokrąglać pośladki. Rekalama przedstawiala chuda modelkę z ktorej robili jeszcze chudszą za pomoca wirtualnego gorsetu . Tylko tak się zastanawialam, co będzie jesli ten krem splaszczy nam pośladki a powiększy brzuch , a zapomnialam teraz mamy kremy inteligentne .
To oto "cudo" chodzi http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13393
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 10:46   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Mentho, świetnie to napisałaś wreszcie mamy gdzie się wyżyć zamiast offtopicować tradycyjnie

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
A mnie najbardziej rozśmieszaja reklamy Vichy , jak je ogladam to od razu śmiać mi się chce. Podaja jakies dziwnie nazwy, aby ludzie nie zrozumieli o co chodzi , i naprawde pomysleli ,że wymyslili jakiś skladnik cud. A tak naprawdę to wszytsko jest pięknie brzmiącą bajka .

Jeszcze jakisczas temu była reklama Avonu,gdzie reklamowala jakis krem, ktory ma splaszczać brzuch a podnosic i zaokrąglać pośladki. Rekalama przedstawiala chuda modelkę z ktorej robili jeszcze chudszą za pomoca wirtualnego gorsetu . Tylko tak się zastanawialam, co będzie jesli ten krem splaszczy nam pośladki a powiększy brzuch , a zapomnialam teraz mamy kremy inteligentne .
Otóż to, Vichy ma zawsze dużą kampanię reklamową. Ostatnio bodajże Myokine (ale mogę się mylić w nazwie ) - wciąż zastanawiam się co to za cudowny składnik, bo cała treść reklamy to lanie wody. I druga - ich mikrodermabrazja - dla mnie oficjalne pokazanie światu jak skóra wygląda po wyfotoszpowaniu i przed
Wczoraj miałam za to zabawę z Avonem - mama przytargała do domu katalog, a siostra zapragnęła misia. Miś jest za 29,90 chyba, ale trzeba jeszcze wcześniej zamówić coś za 50 czy 60zł. Dla mnie ogromna łamigłówka jak wydać tyle kasy na Avon, ale mama rozwiązała to w prosty sposób, otworzyła na stronie z najdroższymi kremami żeby mieć z głowy. Anew Clinical bodajże. Peeling zastępujący mikrodermabrazję, serum zamiast botoksu itp. Szkoda że na KWC nie było składów
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 10:47   #12
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
czyżby Dax Cosmetics? Ich opisy na opakowaniach to majersztyki kitu i przesady, czytając je zawsze mam dobry humor, potrafią nieźle rozbawic
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:01   #13
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Na początek, przykład pierwszy z brzegu - profesjonalny preparat do demakijażu z Sephory.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10817

Skład: petrolatum

Cena: 19 zł / 30 ml

Bez komentarza.
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
a oceny na KWC mówią same za siebie
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:03   #14
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
wiedziałam
Jeśli chodzi o ANEW Avonu to oczywiście przesadzają z opisami ale ich dwustopniowy peeling w płatkach była dla mnie najlepszym produktem z kwasem jakiego używałam do tej pory
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:08   #15
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ANEW Avonu to oczywiście przesadzają z opisami ale ich dwustopniowy peeling w płatkach była dla mnie najlepszym produktem z kwasem jakiego używałam do tej pory
już go zresztą wycofali z tego co wiem?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:11   #16
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

To ja dodam jeszcze serię Clean&Clear J&J - naczytałam się kiedyś o szkodliwym działaniu składników tych kosmetyków na cerę nastolatków a podobno mają one oczyszczać pory, redukować pryszcze itp.
Tymczasem są naszpikowane jakimiś badziewami, które pogarszają stan skóry jeszcze bardziej.

I teraz rozumiem czemu pianka do mycia twarzy z tej serii wysuszała mi skórę na wiór i pryszczy robiło się jeszcze więcej
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:13   #17
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
już go zresztą wycofali z tego co wiem?
jak wszystko dobre tej marki czasami można go jeszcze spotkac na allegro, mam zachomikowane jedno opakowanie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:27   #18
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

i krem z clear&clear usuwający wszystkie niedoskonałości w 3 dni hahahah tylko tyle moge powiedziec na ten temat. A co do Avonu to oni rzeczywiście usuwają wszelkie godne zainteresowania kosmetyki
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:43   #19
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Moja irytacja sięga zenitu jak czytam o aminokwasach zawartych w produktach Pantene Pro-V ,które to w magiczny (bo przecież bez żadnego naukowego uzasadnienia) sposób łączą się z tymi "cegiełkami" białek we włosach i w ten sposób je "odbudowują". Harry Potter lepiej by tego nie wymyślił.Uśmiech politowania pojawia się u mnie gdy czytam o kosmetykach zawierających wyciągi z roślin o niesamowicie egzotycznych nazwach,występujących wyłącznie w odległych rejonach świata,których dobroczynne działanie odkryły wszystkie ludy starożytne. W większości przypadków te obco brzmiące nazwy są zwyczajnie nazwami systematycznymi,którymi posługują się na codzień botanicy.Nie wątpie w ich dzialanie ale po co taki bajer? Kolejnym przykładem wykorzystywania niewiedzy klientów jest promowanie folacyny jako substancji anti-age,która jest kwasem foliowym,powszechnie obecnym w sporej grupie produktów spożywczych. Rozpada się błyskawicznie pod wpływem promieni słonecznych,więc jej obecność w kremach nie ma żadnego uzasadnienia,gdyż folacyna wchłaniana jest do ustroju przez jelito cieńkie a jej działanie przeciwzmarszczkowe nie zostało poparte naukowo. Wkurzają mnie jeszcze (a jest tego sporo serie "dotleniające" skórę (tak samo rozwala mnie proszek z "aktywnym tlenem") oraz produkty z aktywnymi substancjami z Wielkiej Rafy Koralowej,której ekspoatacja jest zakazana a ona sama wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Och,ile to człowiek musi wiedzieć żeby nie dać sie ogłupić
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 11:51   #20
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
produkty z aktywnymi substancjami z Wielkiej Rafy Koralowej,której ekspoatacja jest zakazana a ona sama wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Och,ile to człowiek musi wiedzieć żeby nie dać sie ogłupić
a'propos http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4578
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 14:39   #21
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
już go zresztą wycofali z tego co wiem?
zastępują go peelingiem jednostopniowym, gdzie jeden płatek ma jednocześnie zakwaszać i neutralizować
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 19:57   #22
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
zastępują go peelingiem jednostopniowym, gdzie jeden płatek ma jednocześnie zakwaszać i neutralizować
słyszałam o tym w Stanach już jest
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 21:00   #23
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
Kolejnym przykładem wykorzystywania niewiedzy klientów jest promowanie folacyny jako substancji anti-age,która jest kwasem foliowym,powszechnie obecnym w sporej grupie produktów spożywczych. Rozpada się błyskawicznie pod wpływem promieni słonecznych,więc jej obecność w kremach nie ma żadnego uzasadnienia,gdyż folacyna wchłaniana jest do ustroju przez jelito cieńkie a jej działanie przeciwzmarszczkowe nie zostało poparte naukowo.
Czyzby dr Eris? Wypusciła nowa serie Pharmaceris X bodajze, dla osób ktorych skora byla poddana radioterapii - z ulotki wreczonej mi w aptece wynika iz kwas filiowy [dostarczany z kreme przez skore] chroni jadra komorek skory przed promienowaniem X.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-11-08 o 07:16 Powód: literófki;)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 22:46   #24
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Nie moją intencją,broń Boże jest wystepowanie w roli eksperta w dziedzinie leczenia chorób nowotworowych ale z tego co się orientuje coraz rzadziej stosuje się promienie Rentgenowskie na rzecz innych,np.gamma, kobaltowego. Ale to nie o to chodzilo. Skóra po radioterapii jest bardzo zniszczona i tu potrzebane są radykalne środki,np. Linomag,okłady z jałowej parafiny ,Silol, Panthenol,Lanolina, Hydrokortyzon. Ale nie kwas foliowy,który musi sie wchłonąć do ustroju (w końcu bierze udział w syntezie DNA,ale te procesy nie odbywają się w naskórku!). W preparatach kosmetycznych jako samodzielne związki stosowane są biotyna, B5 i jej prowitamina - D-pantenol ala nie folacyna,no oprócz wynalazku p. Eris. Wg podkreslanie cudownego działania folacyny mija się z celem w przypadku kremów. Taki pic na wode, fotomontaż,efekt placebo i wyciąganie pieniędzy. A tak na marginesie: przecież po to się stosuje radioterapie,żeby zniszczyć niepożądane komórki nowotworowe,a więc z ulotki wynika że chroni to co trzeba zniszczyć? Paradoks goni paradoks. Rozumiem,nie chodzi o strefe nowotworową ale i tak dla mnie to bełkot. Zaznaczam,że jest to tylko moja opinia.
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 07:20   #25
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Goldfish, oczywiście masz rację. Ja tylko mam nadzieje,ze pacjenci poddawani radioterapii [faktycznie, przestarzała metoda, ale niestety takie sa polskie realia] zaufaja raczej lekarzowi a nie ulotce...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 07:31   #26
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Nati wspominała o kosmetykach Daxa-mnie najbardziej rozśmieszyły "mikro perły matujące" ,które do tego wcale nie matowiły Hahah, sama kiedyś nabierałam się na takie niektóre "ciekawe"opisy,przemawiał y do mojej wyobraźni hihi.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:32   #27
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Nati wspominała o kosmetykach Daxa-mnie najbardziej rozśmieszyły "mikro perły matujące" ,które do tego wcale nie matowiły Hahah, sama kiedyś nabierałam się na takie niektóre "ciekawe"opisy,przemawiał y do mojej wyobraźni hihi.
ja tez kiedyś miałam ten problem tak mocno wierzyłam w to co napisane na kartoniku a potem wielkie rozczarowanie a w łazience kilkanaście nie uzywanych kremów
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:43   #28
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

A co Wy na to: www.marsen.com.pl?
Nie jest to kosmetyk tylko cudowny wręcz materac o przecudownym działaniu!
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:51   #29
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

tak juz składam zamówienie i wyrzucam wszystkie kremy , ale niezłe są też reklamy na allegro preparatów powiększających biust
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 10:35   #30
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

A mi się jeszcze przypomniało jedno "cudo" - mus do ciała Tutti frutti firmy Farmona, zawierający ponoć fitoendorfiny, które wprowadzają w dobry nastrój

Mus ten sam w sobie jest dobry, ale jakoś po użyciu nie zauważyłam jeszcze nigdy, żebym czuła się szczęśliwsza
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.