Bardzo tłusta cera, zaskórniki, naczynka, kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-11, 19:19   #1
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47

Bardzo tłusta cera, zaskórniki, naczynka, kwasy


Mam taki problem.Mam mocno tłustą cerę(ale dość wrażliwą) i bardzo niezdrową przypadłość od wielu lat, tzn. wyciskam zaskórniki. Nigdy nie miałam problemu z naczynkami, wydaje mi się, że nie mam naczynkowej cery, żadnych rumieni, zaczerwienień itp. Problem w tym, że zauważyłam niedawno kilka drobniutkich naczynek w miejscu, które najbardziej maltretuje wyciskaniem, tj. okolice nosa, pod dolną powieką. Czy jest możliwe,że te naczynka pękły w wyniku mechanicznego uszkodzenia i nie mam powodów do zmartwień, czy to dopiero początek procesu? Dodam, że mam problem z naczynkami na nogach, ale nigdy nie miałam tego typu niespodzianek na twarzy.
Jesienią chciałabym zastosować kuracje kwasami i wiem, że przy cerze naczynkowej ( a być może taką mam) nie wskazane są kwasy aha w dużych stężeniach tylko bha. Wiem, że mogłabym stosować np. Diacneal. Czy mogłabyś podać mi nazwy innych bezpiecznych dla naczynek kremów z kwasami.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 00:05   #2
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Re: Do Pani Beatki....

A więc poszperałam troche i przeczytałam fajny artykuł Pani Basi Kwiatkowskiej na temat kwasów i były tam przykłady kremów z kwasem BHA( ten rzeczywiście na naczynka nie zakazywany)tj. Effaclar K LRP, Cleanance Avene,Clear Pore Treatment Neutrogeny i Łagodna kuracja złuszczająca-preparat salicylowy Erisu. Zgadza się? Uwzględniając potrzebę ochrony przed UVB/UVA, co by Pani powiedziała na taką kombinację w moim przypadku- Effaclar K i krem SVR 100/PPD30?
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 19:58   #3
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Re: Do Pani Beatki....

I to znowu ja. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Te naczynka jak wspomniałam są umiejscowione między innymi pod dolną powieką. Ostatnio zakupiłam krem z retinolem pod oczy z serii Aretina Q Ziaji chciałabym wiedzieć czy nie ma w przypadku rozszerzonych naczynek przeciwskazań do stosowania preparatów z retinolem?
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 20:48   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Do Pani Beatki....

Uważam,że w Twoim przypadku naczynka mogły rozszerzyć się w wyniku urazów mechanicznych. Kremy z kwasami AHA możesz używać a miejsca z naczynkami możesz profilaktycznie omijać. Kremy z AHA ,które polecam to :Maystar (krem ,ewentualnie jeśli uda się kupić u kosmetyczki także maseczka),De Noyle's żel dla cery tłustej (9%AHA), Neoglis (bardzo duży wybór kosmetyków zarówno z AHA jak BHA) ,Sweet Skin System - w tych dwóch ostatnich firmach są kremy o róźnych stężeniach kwasów i można zacząć od najniższych a potem zwiększać.
Krem Aretina nie powinien wyrządzać krzywdy Twoim naczynkom,polecam maseczkę Argiletz -glinka, Żywą Ziemię Wulkaniczną oraz maseczki dla cery tłustej De Noyle's _sprawdziłam nie tylko na własnej skórze ,ale widzę też efekty stosowania tych kosmetyków u moich klientek.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-16, 22:41   #5
naya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
bardzo tłusta cera...?

jakich produktów używać aby cera nei była tłusta nawet przy wysiłku fizycznym???
naya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 08:37   #6
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: bardzo tłusta cera...?

Przy wysiłku fizycznym to normalne, że się spocisz i cera się świeci Co do cery tłustej używaj odpowiednich kosmetyków, oczyszczaj a także nawilżaj. Najpierw przejrzyj KW, artykuły kosmetyczki, przeszukaj forum i znajdziesz mnóstwo materiałów

pozdrawiam
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.