Powietrze pod zelem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-28, 19:56   #1
nefretari
Raczkowanie
 
Avatar nefretari
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 369

Powietrze pod zelem


Witajcie!
To mój pierwszy post na tym forum. We środę byłam u kosmetyczki i zafundowałam sobie zele. Tego samego dnia zauważyłam ukciuka prawej ręki, że pod zelem mam powietrze, kosmetyczka mówiła, ze to norma przy zakładniu zeli poraz pierwszy, ale gdyby mnie coś zaniepokoiło miałam do niej zadzwonic. No i zaniepokoiło mnie, ze od tej strony, z której pojawiło się powietrze żel zaczął się łuszczyć, a raczej po kawałku odchodzić. Zadzowniłam, ale ona dalej upiera się przy tym, ze to norma. I teraz szukajac w internecie informacji na ten temat dochodzę do wniosku, ze to chyba jednak wina kosmetyczki lub nienajlepszych środków, których użyła przy swojej pracy.
Pomyślałam, że zasięgnę opinii jeszcze tutaj. Czy rzeczywiscie naturalne paznokcie tak mogą reagować na zel, czy to definitywnie wina niedoświadczonej stylistki?? Prosze o odpowiedzi, bo jeśli to jej wina to właśnie w tym momencie straciła klientkę.
nefretari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 20:34   #2
iwonka p
Raczkowanie
 
Avatar iwonka p
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 204
Dot.: Powietrze pod zelem

jeśli żel odchodzi, to raczej jest to wina stylistki, najlepiej zrób fotkę i wstaw wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.
chociaż niektóre paznokcie nie tolerują żadnej masy na nich i nic się nie trzyma,
iwonka p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 20:51   #3
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Powietrze pod zelem

Cytat:
Napisane przez nefretari Pokaż wiadomość
Prosze o odpowiedzi, bo jeśli to jej wina to właśnie w tym momencie straciła klientkę.
straciła

i bzdur ci nagadała jakich mało
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 20:52   #4
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Powietrze pod zelem

jak dla mnie to sam fakt, że stylistka stwierdziła, że zapowietrzenia to norma przy pierwszym razie daje do myślenia, że coś jest nie tak po prostu źle trafiłaś
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 21:19   #5
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Powietrze pod zelem

Cytat:
Napisane przez enjoy89 Pokaż wiadomość
jak dla mnie to sam fakt, że stylistka stwierdziła, że zapowietrzenia to norma przy pierwszym razie daje do myślenia, że coś jest nie tak po prostu źle trafiłaś
Dokładnie
Poszukaj tu na forum dziewczyny z okolicy gdzie mieszkasz i ona Ci to naprawi. Albo napisz miasto jakie Cię interesuje i będziemy w stanie kogoś polecić. Bo to nie jest normą by się zapowietrzało. A jeśli nawet to stylistka musi Ci to poprawić w ramach reklamacji
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 11:05   #6
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Powietrze pod zelem

Swoją drogą, cholernie beszczelna ta "stylistka" - żeby wmawiać takie brednie Zadzwoń do niej i powiedz, żeby Ci poprawiła paznokcie, albo dała rekompensatę, jeśli robić paznokci nie potrafi. A takie herezje to niech nikomu nie wciska!!
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 14:32   #7
marta24lata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 198
Dot.: Powietrze pod zelem

zgadzam się z dziewczynami że musiałaś mieć źle zrobione paznokcie. albo za mało lub za dużo żelu, źle zmatowione, zalane skórki itp.

może też ma żele do dupy (ja tak mam z jednym żelem-kamuflarzem ale nakładam go na bezbarwny i już się nie zapowietrza).

ona musiała o tym wiedzieć dlatego ci powiedziała że się zapowietrzy i że to normalka. moim zdaniem powinnaś zgłosić reklamacje bo pieniądze na drodze nie leżą, a ona mogła powiedzieć że ma żele do d... jeśli to wina żeli i jest tego pewna i powiedzieć że jakby się cośdziało to żebyś przyszła, a nie że to normalka.

i jeszcze jeden fakt że nie które paznokcie nie lubią jak coś na nich jest- ja już sięz takim przypadkiem spotkałam, ale wiedziałam że się nie będą dłużej niż tydz. trzymały bo jeszcze żadne jej się dłużej nie trzymały- przynajmniej tak mówiła.
ale wtedy odchodzi żel na każdym paznokciu a na jednym.

idź z reklamacją!
marta24lata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 20:50   #8
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Powietrze pod zelem

dla mnie to niedorzeczne.... jak tak można klienta traktować?? mi nieraz się zdarzy że coś zrobię nie tak i coś tam się zapowietrzy.... każdy ma gorsze dni... jesteśmy tylko ludźmi ja tam zawsze daję gwarancję na tydz... i od razu widać czy klienta sama coś kombinowała czy to moja wina raz przyszła do mnie klienta z reklamacją na jeden paznokieć... odpadł cały a reszta niezapowietrzona nawet ani milimetr... może taki paznokieć albo po prostu ja mogłam zrobić coś nie tak... poprawiłam a kobieta chodzi do mnie do dziś jak ma jakąś imprezę także uważam że warto pozdrawiam
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 10:14   #9
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Powietrze pod zelem

Jeśli żel odchodzi ci na jednym palcu z tego co zrozumiałam, po porostu powinnaś iść i go naprawić, przecież zdarza się że paznokiec podejdzie - nawet mistrzyniom się to zdarza, i nie uwierzę że nie!!! Czasem czytam te posty i nawalanki na stylistki i śmiać mi się chce. Nie jesteśmy bogami i nie wiemy cały czas co klientka robi z pacami podczas całej stylizacjii, tutaj wina może leżeć przy tym iż kciuk nie był dokładnie doświetlony w lampie, żel się nie utwardził należycie i się złuszczył bo był miękki w tym miejscu, gdy trzymałaś rękę w lampie światło mogło nie docierać tam. Zwłaszcza że sprawa dotyczy jednego paznokcia, kobieto idz napraw go, wątpie że dziewczyna policzy ci jakiekolwiek pieniążki za to. Jeśli jestes niezadowolona z nowych paznokci poproś od razu o ściagniecię i po sprawie. Załącz zdjęcie wtedy będziemy mogły ocenić a nie rzucać na ślepo hipotezy o tzw niekompetencji danej osoby!!!
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 21:35   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Powietrze pod zelem

Maxia, bardzo ładnie to napisałaś- boginiami nie jesteśmy. Jesteśmy ludźmi.

Też bym radziła iśc spokojnie z reklamacja, choc.... nie podoba mi sie za bardzo to gadanie, że zapowietrzenia są normalne. Otóz- normalne NIE są!
Jednak, gdy zdarzy sie nam pomyłka, mozna ja zawsze naprawic i nie ma problemu
Nikt nie jest nieomylny.
Nie wolno tylko winą za nasze błedy obarczac klientki, albo gadac, że to normalne.

.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 16:43   #11
Niunia182
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie- Zdrój
Wiadomości: 46
Dot.: Powietrze pod zelem

Moim zdaniem kosmetyczka nie zna sie na pracy. To że pierwszy raz robilas tipsy oznacza ze masz zdrowa plytke ( wczesniej nie zniszczona przez tipsy) i zel w zadnym wypadku nie powinien odchodzic ( o ile praca byla sumiennie i dokladnie wykonana).

moglas sie jej zapytac ze skoro to "normalne " ze zel odchodzi przy pierwszym razie to dlaczego tylko w 1 palcu??

ja bym na twoim miejscu poszla do niej i powiedziala jak sprawa wyglada i ja troche " douczyla" hehe
Niunia182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 08:53   #12
monika22121979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 86
Dot.: Powietrze pod zelem

nie mam pojevia czy to normalnie czy nie ale ja mam 2 palce na ktorych notorycznie mi zel sie podpowietrza Niestety wyprobowalam juz chyna kilkanascie mozliwosci, zeli, primerow, acetonu dawke uderzajaca zrobilam, i nic. Te dwa moje pazury sa po prostu stworzone ;p do zapowietrzen. Musze tez dodac ze na innych 8 nic sie nie podpowietrza, a przygotowuje je tak samo.
monika22121979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 10:44   #13
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Powietrze pod zelem

Ostatnio z luckybabe doszłyśmy do wniosku, że ja też muszę mieć coś z płytką, na małych palcach żel trzyma się idealnie, a na innych się zapowietrza. Ale może to tylko początki
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 14:39   #14
inga02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1
Dot.: Powietrze pod zelem

Zgadzam się z dziewczynami. Wiadomo- powietrze może dostać się pod żel, ale nie po pierwszym dniu tylko wg mnie po dwóch- trzech tygodniach, bynajmniej tak zauważyłam u siebie.
Idź do tej kobity niech Ci naprawi, albo odda kasę.
inga02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 23:00   #15
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: Powietrze pod zelem

no i odpisz co z tym pazurkiem? jak sie dzialo tak z jednym no to naprawde, tj wyzej dziewczyny piszą, ona powinna ci go naprawić, bylas u niej?
ja mam takiego pecha zawsze ze albo obydwa kciuki mam podpowietrzone albo obydwa wskazujące o.Opo 2-3 dniach.. i to zapowietrzenie jest moze na 1 milimetr ;/ ale jest =/ zamierzam kupić line outa może coś zwalczę z tym
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 08:38   #16
Dziewczynapuchatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Powietrze pod zelem

Hej wszystkim mam takie pytanie, robiłam żele sobie i od góry mam jaśniejsze plamy, czy mogłybyście mi powiedzieć czy to też jest powietrze pod żelem i dlaczego wzieło się od góry paznokcia ?
Dołączam zdjęcie

Bardzo dziekuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4622.jpg (70,3 KB, 45 załadowań)
Dziewczynapuchatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 12:34   #17
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Powietrze pod zelem

a jak wygląda płytka po zdjęciu żelu? zdjęcie słabej jakości i ciężko ocenić czy żel odchodzi czy masz onycholizę.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 14:58   #18
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Powietrze pod zelem

Cytat:
Napisane przez Dziewczynapuchatka Pokaż wiadomość
Hej wszystkim mam takie pytanie, robiłam żele sobie i od góry mam jaśniejsze plamy, czy mogłybyście mi powiedzieć czy to też jest powietrze pod żelem i dlaczego wzieło się od góry paznokcia ?
Dołączam zdjęcie

Bardzo dziekuję za pomoc
Obcinaj na krótko i smaruj olejkiem lawendowym, powinno pomóc.
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 15:58:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.