Germanistyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 20:08   #1
Agaa258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7

Germanistyka


Cześć wszystkim, jeżeli ten temat już się tutaj pojawił to przepraszam ale takiego nie znalazłam. Uczę sie w liceum i zastanawiam się na jakie studia mogłabym iść. Myślałam o germanistyce, lingwistyce i etnolingwistyce ale tak naprawde nie wiem dokładnie czym te kierunki się od siebie rożnią. Bardzo Was proszę o pomoc !
Agaa258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:45   #2
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Germanistyka

Na lingwistyce teoretycznie uczysz się więcej języków (przynajmniej teoretyczne było to na UAMie) - jestem po tym kierunku, miałam poza niemieckim rosyjski i angielski, po rosyjsku nie mówię wcale, a po angielsku niewiele lepiej niż przed studiami, co nie znaczy, że nie umiem Tak jak na germanistyce masz do wyboru ścieżkę glottodydaktyczną (nauczycielską) oraz translację. Na germanistyce więcej jest przedmiotów w stylu historia literatury itp, ja wolałam raczej uczyć się więcej praktycznych rzeczy, dlatego najpierw poszłam do kolegium, też na UAM (z tym, że tych już nie ma), potem na magisterskie na lingwistykę. Nie wiem, gdzie chcesz studiować, ale moim zdaniem lingwistyka na UAM jest na dobrym poziomie, jeśli chodzi o niemiecki. Pozostałe dwa języki były traktowane (ale może ja tak trafiłam) po macoszemu. Tyle, że ja już parę lat temu studia skończyłam
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 06:56   #3
Pani_Migotka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Migotka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 357
GG do Pani_Migotka
Dot.: Germanistyka

Lepiej weź germanistykę, wyjedziesz do niemiec i będziesz pośredniczyć niemców z polakami szukającymi pracy kiedy już nasz kraj upadnie
Pani_Migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 09:06   #4
Agaa258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Germanistyka

kaja1981: a jeśli mogę spytać to gdzie znalazłaś pracę po lingwistyce? a czy na lingwistyce trzeba znać od razu wszystkie te 3 języki? Wiadomo że niemiecki to tak ale reszta? ja się w szkole uczę 2 języków, niemieckiego (rozszerzony) i francuskiego (od podstaw) a czy ktoś może studiował na UW?
Agaa258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 10:27   #5
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Germanistyka

Ja akurat chciałam uczyć dorosłych i to robię, czasem coś tłumaczę, ale to jako dodatkowe zajęcie, na umowę zlecenie. Ludzie ze studiów robią różne rzeczy, np. są tłumaczami, nawet mają swoje biura, jeśli wybrali translatorykę jako specjalizację. Niemiecki to wiadomo, musisz umieć bardzo dobrze, rosyjskiego nie umiałam ani trochę, angielski miałam zaawansowany, bo tego też się uczyłam w liceum.
Moim zdaniem stopień opanowania języka niemieckiego po germanistyce i lingwistyce jest podobny.
Sądzę, że najlepiej się zorientować, jakie wymagania ma dana uczelnia, zwłaszcza, że przez lata to się pewnie zmieniło, bo jak już wcześniej pisałam, ładnych kilka lat minęło, odkąd się pożegnałam z UAM i Poznaniem
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 12:32   #6
Agaa258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Germanistyka

a studia były bardzo ciężkie ? Bo czytałam na różnych forach to wypowiedzi większości osób mnie po prostu przeraziły.. podobno bardzo dużo studentów rezygnuje bo nie wytrzymują psychicznie. Było aż tak źle? a w którym roku skończyłaś studia?
Agaa258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 14:46   #7
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Germanistyka

2005 hmm, ja te studia wspominam bardzo miło, pracy było sporo, ale bez przesady, żeby psychicznie wysiadać. Wiadomo, że zależy też, z kim ma się zajęcia, jaka uczelnia itd. Ja w każdym razie nie narzekałam, tyle, że ja licencjat robiłam na innym wydziale, a dopiero na dwa ostatnie lata się przeniosłam. Może jak od początku się tam studiuje, to jest inaczej. Ja w każdym razie polecam, fajne studia, jak kogoś interesują języki.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 15:44   #8
Agaa258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Germanistyka

Dziękuję Ci bardzo za wszystkie informację
Agaa258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 23:39   #9
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: Germanistyka

Studiuję germanistykę na 3 roku i nie powiem - jest ciężko. Jestem na specjalizacji translatorskiej. Są zajęcia tj. tłumaczenia ustne,pisemne ale są też takie jak historia literatury,które są niebywałym wyzwaniem. Do tego co roku egzamin PNJN ( coś w rodzaju matury - egz. ustny i pisemny ). Studia ciężkie i trzeba włożyć w nie trochę własnej pracy.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 08:55   #10
Agaa258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Germanistyka

vendettka a gdzie studiujesz ? najgorzej boję się tego, że mój poziom z niemieckiego jest za słaby i sobie nie poradzę, jak szłaś na studia bardzo dobrze umialas niemiecki? nie sprawiało Ci problemów dogadanie się w tym języku?
Agaa258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:44   #11
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Germanistyka

Kurczę, a dla mnie PNJN były zawsze najprzyjemniejszymi i zajęciami, i egzaminami. A własnej pracy to chyba każde studia wymagają?
Jak jesteś pewna, że właśnie z niemieckim chcesz związać swoje życie zawodowe i będziesz to lubić, to na pewno dasz radę, nie demonizujmy. Jakoś mam wewnętrzne przekonanie, że ci na medycynie mają gorzej
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 13:13   #12
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Germanistyka

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
Kurczę, a dla mnie PNJN były zawsze najprzyjemniejszymi i zajęciami, i egzaminami


Nawet ostatni egzamin z PNJN, "przekrojowy" z czterech lat, wspominam bardzo dobrze
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:51   #13
Agaa258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Germanistyka

A wiecie może czy po germanistyce lub lingwistyce można zostać tłumaczem? bo na niektórych stronach jak czytałam było napisane, ze nie wystarczy sama germanistyka lub lingwistyka i ze trzeba jeszcze jakies dodatkowe studia ukończyć..
Agaa258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 15:25   #14
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Germanistyka

Żeby podejść do egzaminu na tłumacza musisz mieć tytuł magistra. To, czy go zdasz, to inna sprawa
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 15:43   #15
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Germanistyka

Po studiach możesz tłumaczyć zwykłe teksty, nie wymagające poświadczenia pieczęcią tłumacza przysięgłego. Jeśli chcesz zostać tłumaczem przysięgłym, musisz zdać egzamin państwowy. Można się do niego przygotować, np. lingwistyka w Poznaniu ma w swojej ofercie roczne studia podyplomowe pod tym kątem, podobno na wysokim poziomie. Poszerzają wiedzę ze studiów. Marzą mi się, ale trochę kasy na taką przyjemność trzeba mieć niestety...
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 09:36   #16
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: Germanistyka

Ja studiuję w Zielonej Górze Chciałam się wybrać na Wrocław,bo podobno lepsza renoma,ale jak się dowiedziałam niedawno to we Wro można pisać licencjat po niemiecku lub po polsku a w Zg tylko po niemiecku - także która uczelnia ma lepszy status..
Co do tłumacza - żeby być tłumaczem przysięgłym musisz zdać egzamin,który kosztuje 1000zł,część ustną i pisemną. W necie jest regulamin tłumacza przysięgłego,możesz się zaznajomić troszkę,jeśli chcesz.
Gdy starałam się o dostanie na studiach mój niemiecki był dobry,ale nie był wcale taki rewelacyjny. Dopiero tutaj uczysz się tak na prawdę były też takie osoby,które mówiły np. ' ich hat'...
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję

Edytowane przez vendettka
Czas edycji: 2013-02-11 o 09:39
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.