Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-07-22, 11:06   #721
Eceea
Wtajemniczenie

Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Kurczenie mam zakladki "swiadeczeniobiorca" w PUE. A dodzwonić się nie idzie

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline  
Stary 2019-07-22, 11:13   #722
sQuaara
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Zapomniałam dodać, że moje małżeństwo przechodzi naprawdę ciężkie chwile. Chcę już zapisać małą do pobliskiego żłobka. TŻ się oburzyl że żłobek to przechowalnia i on nie będzie oddawał dziecka obcym na pół dnia. I że przecież któreś z nas może pracować zdalnie To chyba on, bo ja na pewno nie mam ochoty. Poza tym średnio sobie wyobrażam pracę i jednocześnie opiekę nad roczniakiem, którego wszędzie pełno i nie można spuścić z oka... Ale jak chce niech próbuje, szybko sam zacznie za żłobkiem biegać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Ja najczęściej kupuję w Lidlu lub w Biedrze, bo tam robię zakupy. Młoda nosi jeszcze 2, ale powoli się małe robią

Szukaj żłobka. Musimy już zapisywać powoli niech będzie jak chcesz. Mąż się dostosuje
Ja Cię rozumiem. I mi nigdy po powrocie do pracy, domu nie brakowało

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Stary 2019-07-22, 11:21   #723
Misha_
Wtajemniczenie

Ja wroce do pracy bo musze ale spokojnie do 2 lat bym zostala w malym. Chciaz jak widze jakie dzieci zlobkowe sa samodzielne iyd to az mi zal odbierac tego mlodemu. Wiec raczej pojdzie po roczku.
My juz po wizycie, bylismy kolo 1,5h. Wymacal mlodego, ponaciskal jakies miejsca na karku i powinno byc lepiej. Powiedzial ze tragedii z nim nie ma ale czuje ze jest spiety. Mamy go obsewowac. Tak sie mi dziecko zrelaksowalo ze pogugal do nas minute i usnal. Nie przeszkadzalo mu ze osteopata mu cos na karku robi i obraca glowe.

Misha_ jest offline  
Stary 2019-07-22, 11:26   #724
smerfetk_a
Żona Gargamel

Jak teść był u nas to zaczął gadke "oh jak dobrze że ona w domu bo gdzie do tych żłobków, w domu najlepiej". Mówię że przecież pójdzie do żłobka bo jak inaczej a TŻ od razu mu odpalił czy będzie codziennie przyjeżdżał bawić. Temat natychmiast ucięty

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

smerfetk_a jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:14   #725
Lilly Greace
Dostojna peema.

Stasio jest zapisany do żłobka prawie od urodzenia pójdzie do niego czy ja pójdę na etat czy nie, bo nawet żeby pisać z domu potrzebuję mieć trochę wolnego czasu. Teraz robię to wieczorami ale piszę malo, to bardziej dorabianie sobie na kosmetyczkę czy fryzjera niż praca na serio... Ogólnie chcę iść na etat ale też się waham bo jak zacznie w żłobku chorować to kto będzie z nim siedział... Nie wiem. Wtedy lepiej żebym pracowała zdalnie. Ale czuję,że będę potrzebowała wyjść z domu po tym roku macierzyńskiego. Kocham malego na maxa ale chyba wiadomo jak frustrujące potrafi być siedzenie w domu z dzidziusiem.

Stary 2019-07-22, 12:20   #726
Elsabel
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Stasio jest zapisany do żłobka prawie od urodzenia pójdzie do niego czy ja pójdę na etat czy nie, bo nawet żeby pisać z domu potrzebuję mieć trochę wolnego czasu. Teraz robię to wieczorami ale piszę malo, to bardziej dorabianie sobie na kosmetyczkę czy fryzjera niż praca na serio... Ogólnie chcę iść na etat ale też się waham bo jak zacznie w żłobku chorować to kto będzie z nim siedział... Nie wiem. Wtedy lepiej żebym pracowała zdalnie. Ale czuję,że będę potrzebowała wyjść z domu po tym roku macierzyńskiego. Kocham malego na maxa ale chyba wiadomo jak frustrujące potrafi być siedzenie w domu z dzidziusiem.

W pełni się z tym zgadzam, szkoda że do męża to tak nie dociera. Dla niego kocham dziecko = chcę z nim spędzać cały swój czas. Ech, to tak nie działa... Może jakby sam posiedział w chacie kilka miesięcy to by zrozumiał o co chodzi

Chociaż w sumie może on ma dalej tę granicę frustracji, bo po porodzie siedział ze mną 7 tygodni i nie miał dość

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2019-07-22 o 12:25
Elsabel jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:31   #727
Eceea
Wtajemniczenie

Mówicie ze zlobek to samo dobro? Ze dzieci samodzielne? Hm myskakam że właśnie odwrotnie. To moze i ja to rozważę?

Eceea jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:37   #728
sQuaara
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Mówicie ze zlobek to samo dobro? Ze dzieci samodzielne? Hm myskakam że właśnie odwrotnie. To moze i ja to rozważę?

Jak dla mnie zalezy od dziecka od żłobka i od rodzica

Stary 2019-07-22, 12:38   #729
Lilly Greace
Dostojna peema.

Ja nie uważam, że żłobek to samo dobro. Ogólnie uważam, że jeżeli mama jest w stanie skoncentrować się serio na rozwoju dziecka to lepiej żeby zostało w domu co najmniej dwa lata. Ale wiem, że nie każda kobieta musi być skłonna do tego, ja bym pewnie zwariowała

Stary 2019-07-22, 12:41   #730
Eceea
Wtajemniczenie

Dziewczyny, czy prywatny lekarz może uzupełnić w książeczce ten "bilans" na 2 miesiąc? Dzis idziemy do pediatry prywatnie, bo nasza na urlopie. Może by mi od razu wpisał te pomiary (?)

Eceea jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:49   #731
AgataAgata9090
Zadomowienie

Cytat:
Hej Dziewczyny Znów mnie kiepski nastrój dopadł. Męczy mnie i przygnębia to siedzenie w domu. Wczoraj większość dnia gapiłam się bezsensownie w tv. Przez większość dnibw tygodniu moją jedyną rozrywką jest spacer z małą 2 razy dziennie. Sporadyczne wyjścia ze znajomymi pomagają na chwilę, a później przychodzi kolejny dzień nudy i znów mam doła. Przed urodzeniem córki może i nie wychodziłam częściej tak towarzysko, ale jednak w pracy codziennie miałam kontakt z ludźmi i zmienialam otoczenie na te 8h dziennie. Teraz w kółko w tym mieszkaniu. Już nie mogę na nie patrzeć

Jezu jakbym o sobie czytała. Ja często jak chce się wyrwać gdzieś byleby nie siedzieć w domu to zostawiam mojej mamie lub znajomym małego i jadę gdzies z tz. Oficjalnie mogę powiedzieć że nienawidzę siedzieć w domu. Jest nudno, dołuje się i nie potrafię się niczym zająć. Podziwiam kobiety takie typowe kury domowe dla których siedzenie w domu i robienie codziennie tego samego jest interesujące brrrr

AgataAgata9090 jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:49   #732
smerfetk_a
Żona Gargamel

Nie wiem czy samo dobro ale nie mamy innej opcji, do pracy trzeba wrócić a opiekunka to za duży wydatek

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

smerfetk_a jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:51   #733
Elsabel
Zakorzenienie

Cytat:

Nie wiem czy samo dobro. Zależy jaką masz alternatywę. No i też żłobek żłobkowi nierówny.

Elsabel jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:52   #734
AgataAgata9090
Zadomowienie

Cytat:
W pełni się z tym zgadzam, szkoda że do męża to tak nie dociera. Dla niego kocham dziecko = chcę z nim spędzać cały swój czas. Ech, to tak nie działa... Może jakby sam posiedział w chacie kilka miesięcy to by zrozumiał o co chodzi

Chociaż w sumie może on ma dalej tę granicę frustracji, bo po porodzie siedział ze mną 7 tygodni i nie miał dość

Mi już łeb paruje od tego siedzenia w domu. A tż nic sobie z tego nie robi

AgataAgata9090 jest offline  
Stary 2019-07-22, 12:56   #735
Lilly Greace
Dostojna peema.

Dziewczyny, to nic złego, że nie lubi się siedzieć w domu z dzieckiem, serio. Ja to doskonale rozumiem. Jak już opanowałam trochę moje emocje to podeszłam do sprawy zadaniowo - muszę być ten rok z nim w domu i nic na to nie poradzę, po roku jak wrócę do pracy to ta odpowiedzialność rozłoży się na mnie i tż. Z czasem zaczęłam cieszyć się tym czasem z dzieckiem, tzn. codziennie powtarzam sobie, że te chwile już nie wrócą i jeszcze za tym zatęsknię, więc tulę, całuję, gugam. Tak, jestem zmęczona na koniec dnia i nie jest to najbardziej rozwijające zajęcie swiata, ale w sumie mam to na dzień dzisiejszy w czterech literach. Jeszcze w życiu będę miała czas na wszystko - na to żeby dużo pracować, robić podyplomówkę, wychodzić z mężem bez martwienia się o niemowlaka w domu. Na wszystko będzie czas, ale moje dziecko już nigdy nie będzie takie samo jak dzisiaj. Jedyne czego mi żal to tego etapu noworodka, że był taki zmarnowany. Generalnie rozumiem Wasze zmęczenie domową rutyną ale czas tak leci, że ani się obejrzycie a będziecie iść do pracy i widzieć swoje dziecko rano i wieczorem.

Stary 2019-07-22, 13:10   #736
Eceea
Wtajemniczenie

Muszę kupić przedłużki do body bo nie wyrobie z kupowaniem

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Ja nie uważam, że żłobek to samo dobro. Ogólnie uważam, że jeżeli mama jest w stanie skoncentrować się serio na rozwoju dziecka to lepiej żeby zostało w domu co najmniej dwa lata. Ale wiem, że nie każda kobieta musi być skłonna do tego, ja bym pewnie zwariowała

Powiem Ci tak, moja bratowa 1 dziecko (teraz 10 lat) non stop z nia. Caly czas poświęcała na zabawy, naukę, rozwój. Teraz jej córeczka (3lata) bardzo rozwinięta. Ma taki zasób słów jak malo który 4-5 latek które znam. Mówię do brata, że to zasługa bratowej, a on na to ze wcalenie bo już z córką jej się nie chciało tak non stop zabawiać, czytac etc etc jak z pierwszym dzieckiem

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Jezu jakbym o sobie czytała. Ja często jak chce się wyrwać gdzieś byleby nie siedzieć w domu to zostawiam mojej mamie lub znajomym małego i jadę gdzies z tz. Oficjalnie mogę powiedzieć że nienawidzę siedzieć w domu. Jest nudno, dołuje się i nie potrafię się niczym zająć. Podziwiam kobiety takie typowe kury domowe dla których siedzenie w domu i robienie codziennie tego samego jest interesujące brrrr

Dlatego Kazio znowu spał u dziadków a my spotkaliśmy się ze znajomymi i siedzieliśmy u nas na balkonie przy winku

Eceea jest offline  
Stary 2019-07-22, 13:14   #737
Katiebirdie
Raczkowanie

Hej dziewczyny,

U mnie tak samo, totalne znudzenie siedzeniem w domu i tym, że każdy dzień wygląda praktycznie tak samo.
Niestety w małych miastach nie ma takiej oferty jeśli chodzi o jakieś kluby dla mam z dziećmi i inne atrakcje, które mogłyby urozmaicić dzień. U nas w mieście jest tylko jeden taki klub, który działa tylko w sobotę i niedzielę i przyjmują rodziców z dziećmi od trzech lat. Dobrze, że chociaż teraz jest lato, to można wyjść z domu na spacer, chociaż u mnie wiąże się to z taszczeniem wózka po schodach na piętro w bloku (dlatego myślę o tym nosidle).
Ja chciałam posłać dziecko do żłobka, mój mąż początkowo też, ale mu już nagadali bzdur jakie to dziecko biedne w żłobku.
Zapewne teściowa, bo ona chce się zajmować synkiem, ale oczywiście na zasadzie, że my go wozimy do niej. Ja się na to nie chce zgodzić, bo jak już mam dziecko budzić przed 7, to równie dobrze może iść do żłobka. A moja teściowa jest jaka jest i wątpię żeby się chciała stosować do moich wytycznych np odnośnie jedzenia, więc będziemy szukać opiekunki.
Katiebirdie jest offline  
Stary 2019-07-22, 13:14   #738
Eceea
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny, to nic złego, że nie lubi się siedzieć w domu z dzieckiem, serio. Ja to doskonale rozumiem. Jak już opanowałam trochę moje emocje to podeszłam do sprawy zadaniowo - muszę być ten rok z nim w domu i nic na to nie poradzę, po roku jak wrócę do pracy to ta odpowiedzialność rozłoży się na mnie i tż. Z czasem zaczęłam cieszyć się tym czasem z dzieckiem, tzn. codziennie powtarzam sobie, że te chwile już nie wrócą i jeszcze za tym zatęsknię, więc tulę, całuję, gugam. Tak, jestem zmęczona na koniec dnia i nie jest to najbardziej rozwijające zajęcie swiata, ale w sumie mam to na dzień dzisiejszy w czterech literach. Jeszcze w życiu będę miała czas na wszystko - na to żeby dużo pracować, robić podyplomówkę, wychodzić z mężem bez martwienia się o niemowlaka w domu. Na wszystko będzie czas, ale moje dziecko już nigdy nie będzie takie samo jak dzisiaj. Jedyne czego mi żal to tego etapu noworodka, że był taki zmarnowany. Generalnie rozumiem Wasze zmęczenie domową rutyną ale czas tak leci, że ani się obejrzycie a będziecie iść do pracy i widzieć swoje dziecko rano i wieczorem.

Też mi czasu noworodka żal bardzo!!! Bo to był mega stres, nerwy na dziecko niestety również. No po prostu to co się działo to masakra, aż wstyd wspominać

Eceea jest offline  
Stary 2019-07-22, 13:18   #739
absolwentka2010
Zakorzenienie

Cytat:
Hej Dziewczyny Znów mnie kiepski nastrój dopadł. Męczy mnie i przygnębia to siedzenie w domu. Wczoraj większość dnia gapiłam się bezsensownie w tv. Przez większość dnibw tygodniu moją jedyną rozrywką jest spacer z małą 2 razy dziennie. Sporadyczne wyjścia ze znajomymi pomagają na chwilę, a później przychodzi kolejny dzień nudy i znów mam doła. Przed urodzeniem córki może i nie wychodziłam częściej tak towarzysko, ale jednak w pracy codziennie miałam kontakt z ludźmi i zmienialam otoczenie na te 8h dziennie. Teraz w kółko w tym mieszkaniu. Już nie mogę na nie patrzeć

Zawsze możesz wpaść do mnie, jak posłuchasz jak mój śpiewa to z przyjemnością wrócisz do domu
Walczę dzisiaj: godzina usypiania, 5 minut snu i tak w kółko, a ryki od rana oczywiście, bo tż pojechał, zeświruję

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość

Ja też nigdy nie chciałam być typową kurą domową, ale jakoś teraz mi to zbytnio nie przeszkadza. Przecież wiem, że to chwilowe. W końcu wrócę do pracy i się będę tam wkurzać i żałować, że wróciłam
Stary 2019-07-22, 13:36   #740
Lilly Greace
Dostojna peema.

Cytat:
Też mi czasu noworodka żal bardzo!!! Bo to był mega stres, nerwy na dziecko niestety również. No po prostu to co się działo to masakra, aż wstyd wspominać

Dlatego ja koniecznie chce mieć drugie dziecko i przeżyć to wszystko jakoś bardziej na spokojnie
Cytat:
Napisane przez absolwentka2010 Pokaż wiadomość
Zawsze możesz wpaść do mnie, jak posłuchasz jak mój śpiewa to z przyjemnością wrócisz do domu
Walczę dzisiaj: godzina usypiania, 5 minut snu i tak w kółko, a ryki od rana oczywiście, bo tż pojechał, zeświruję

Ja też nigdy nie chciałam być typową kurą domową, ale jakoś teraz mi to zbytnio nie przeszkadza. Przecież wiem, że to chwilowe. W końcu wrócę do pracy i się będę tam wkurzać i żałować, że wróciłam
O to to to - zgadzam się co do tej pracy ;p

Stary 2019-07-22, 14:07   #741
magda1706
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 9
GG do magda1706

A nie mówiłyśmy ze Sq, że to wszystko minie? To pisałyscie, że Was wkurza takie gadanie

magda1706 jest offline  
Stary 2019-07-22, 14:18   #742
Lilly Greace
Dostojna peema.

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
A nie mówiłyśmy ze Sq, że to wszystko minie? To pisałyscie, że Was wkurza takie gadanie

No tak, ale wiesz, hormony szalały ja ostatnio powiedziałam tż, że mi strasznie głupio z powodu tego, co wtedy czułam i mówiłam...no ale nie panowałam nad tym. grunt, że już panuję

Stary 2019-07-22, 14:19   #743
magda1706
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 9
GG do magda1706

Lilly możesz sobie tylko pogratulować, że ogarnęłaś inaczej dalej byś tak trwała

magda1706 jest offline  
Stary 2019-07-22, 14:38   #744
Lilly Greace
Dostojna peema.

Cytat:
Lilly możesz sobie tylko pogratulować, że ogarnęłaś inaczej dalej byś tak trwała

Wiesz co, wiele osób mówiło o tym, że trzeba sobie dać 3 miesiące, że te 3 miesiące to taka granica. I chyba coś w tym jest po prostu mi przeszło mniej więcej po 2 miesiącach a teraz juz w ogóle jest ok.

Stary 2019-07-22, 14:40   #745
sQuaara
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, czy prywatny lekarz może uzupełnić w książeczce ten "bilans" na 2 miesiąc? Dzis idziemy do pediatry prywatnie, bo nasza na urlopie. Może by mi od razu wpisał te pomiary (?)

Pewnie ze tak
Cytat:

Madzia mnie z komentarzem wyprzedziła D
Plus ja uważam że to mocni rozwijające. Umiejętności miękkie level Master!
Cytat:
Muszę kupić przedłużki do body bo nie wyrobie z kupowaniem

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Powiem Ci tak, moja bratowa 1 dziecko (teraz 10 lat) non stop z nia. Caly czas poświęcała na zabawy, naukę, rozwój. Teraz jej córeczka (3lata) bardzo rozwinięta. Ma taki zasób słów jak malo który 4-5 latek które znam. Mówię do brata, że to zasługa bratowej, a on na to ze wcalenie bo już z córką jej się nie chciało tak non stop zabawiać, czytac etc etc jak z pierwszym dzieckiem

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Dlatego Kazio znowu spał u dziadków a my spotkaliśmy się ze znajomymi i siedzieliśmy u nas na balkonie przy winku

Przedłużki to dziwna rzecz i jak dla mnie zupełnie nietrafione...
Cytat:
Dlatego ja koniecznie chce mieć drugie dziecko i przeżyć to wszystko jakoś bardziej na spokojnie O to to to - zgadzam się co do tej pracy ;p

Proponuję dziecko jak hela to kupa a nie przeżyjesz na spokojnie nie żebym źle yczyla Ale od razu mówię że nie ma co się nastawiac
Cytat:

Pjontka!

Stary 2019-07-22, 14:42   #746
Eceea
Wtajemniczenie

Cytat:
No tak, ale wiesz, hormony szalały ja ostatnio powiedziałam tż, że mi strasznie głupio z powodu tego, co wtedy czułam i mówiłam...no ale nie panowałam nad tym. grunt, że już panuję

Mi też głupio, a nawet wstyd. Najbardziej chyba za to zdanie. Przyjaciel TŻ przyszedł do nas. Wita się ze mną i mówi "gratuluję" a ja odp "że nie ma czego". Masakra ;( no ale nie będę się pałować i znęcać nad sobą, że to powiedzieialam.

Eceea jest offline  
Stary 2019-07-22, 14:44   #747
Olusiaa_
Zakorzenienie

Ecea
No pewnie.zreszta,sama sobie tez mozesz wpisac,

Katie
My mieszkamy na wsi
To dopiero atrakcje hehe

Mlody ma druga drzemke ponad 2 h Na brzuchu
Ze tez mi to wczesniej do glowy nie przyszlo,tylko.sie meczylam ze spiacym na mnie.dzieckiem
Olusiaa_ jest offline  
Stary 2019-07-22, 14:52   #748
Lilly Greace
Dostojna peema.

Sq, może i tak będzie bo w ten weekend powiedziałam, że pierwszy u mnie jest grzeczny chłopiec a drugie to będzie niegrzeczna dziewczynka

Stary 2019-07-22, 14:55   #749
Elsabel
Zakorzenienie

Cytat:
Mi też głupio, a nawet wstyd. Najbardziej chyba za to zdanie. Przyjaciel TŻ przyszedł do nas. Wita się ze mną i mówi "gratuluję" a ja odp "że nie ma czego". Masakra ;( no ale nie będę się pałować i znęcać nad sobą, że to powiedzieialam.

Hahah, też tak odpowiedziałam znajomym, ale u mnie to był jeden z delikatniejszych tekstów

Elsabel jest offline  
Stary 2019-07-22, 15:05   #750
sysa09
Zakorzenienie

Cytat:
Kupiliśmy pierwszy raz baby dream w żółtym opak. Jakie te 3 małe ;/ Jakich pieluch używacie?

My kilka dni temu przeszliśmy na 2, teraz lupilu z Lidla ale średnio polecam. Jakieś takie twarde. Wolę Dady

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Baby gym zrobiony przez brata Btw. Zapisałam nas do lekarza dzisiaj żeby spr czy wszystko ok z tym kataremZałącznik 7684177

Idealny !

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
30.06.2018
sysa09 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości