Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-11, 15:05   #4291
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Jak Was czytam, to mam wrażenie czasami, że jestem wyrodną matka.. ale tak serio. Nie mogłabym całego pół roku poświęcić tylko i wyłącznie dziecku. Nie karmiłam za długo piersią, bo nie potrafiłam się tak poświęcić. Moje dziecko czasem płacze, bo ja akurat jem śniadanie czy sprzątam coś. Nie trwa to dłużej niż kilka minut, ale jednak marudzi sobie. Kładę na pół leżąco w spacerówce i krzesełku do karmienia. A jednak kocham to moje dziecko.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Nie gadaj... Ja sadzam dziecko w bujaku, dokarmiam mm i zostawiam z dziadkami bo mi tak WYGODNIE. I nie uważam że to czyni ze mnie zlą matkę. Po prostu oprócz tego że jestem matką, jestem też człowiekiem i muszę zadbać o swój odpoczynek i dobrą kondycję fizyczną i psychiczną
Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Smerfetka korzystacie z nosidla?

Młody śpi od 11.Ale muszę chodzić z wózkiem. Nie wiem jak on będzie w zimie spał
W łóżeczku 30 minut i po spaniu

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Kasia dokładnie. Poza tym każde dziecko inne. Tomek jak się obudzi we wózku to muszę go nieść i pchać pusty wózek.
Jak go podniose na półlezaco wysiedzi do domu .
Pozycja pewnie nieodpowiednia, ale niesienie jedną ręką będzie w lepszej pozycji?
Mniejsze zło wybieram
Mam to samo Jak młoda obudzi się w wózku to od razu afera. Tylko czekam aż będziemy mogły przesiąść się do spacerówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 15:12   #4292
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
U nas tylko śpiworek. Jak zarzuci w wózku pieluchę na twarz to mega wystraszony jest. Ma wtedy taki szybki oddech i jak za sekundę nie zdejmę to płacz

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ostatnio sprzątałam łazienkę, a mały leżał na macie, obok niego zawsze leży pielucha i przychodzę w trakcie, a on ma pieluchę na twarzy. Masakra. Wszystko co może, pcha do buzi.
Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Jak Was czytam, to mam wrażenie czasami, że jestem wyrodną matka.. ale tak serio. Nie mogłabym całego pół roku poświęcić tylko i wyłącznie dziecku. Nie karmiłam za długo piersią, bo nie potrafiłam się tak poświęcić. Moje dziecko czasem płacze, bo ja akurat jem śniadanie czy sprzątam coś. Nie trwa to dłużej niż kilka minut, ale jednak marudzi sobie. Kładę na pół leżąco w spacerówce i krzesełku do karmienia. A jednak kocham to moje dziecko.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ja np. jem, a mały marudzi, że głodny. Ale gdybym tak nie robiła, to w ogóle bym nie jadła, bo on je często i długo.
Uważam, że nie da rady wszystkiego robić idealnie, ale co można, to trzeba

Ma któraś syrop ibufen forte? https://finanse.wp.pl/syrop-dla-dzie...3247421548673a
. 0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 15:16   #4293
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Elsabel, ja też daję czasami mm. Tzn zazwyczaj jak mnie nie ma w domu. Niestety ostatnio sprawa się komplikuje bo mały chyba przez te ząbki pod wieczór jest taką beksą, że masakra. Wczoraj np. wykapalismy go, ja go karmiłam chyba z 40 min. zasnął może na 5min. To myślę kurde może się nie najadł, miałam dużo roboty mówię do męża daj mu mm. Wypił sporo mm, zasnął po czym obudził się po jakichś 20-30min... Zasnął dopiero jak torche cycka pociumkał i jak go trzymałam za rękę. Tak spał z 4 godziny. Ale nie mogłam już się ruszyć z łóżka. No cóż, szukam pozytywów - poczytałam sobie xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 15:18   #4294
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Luknęłam na ten post. Swieta racja...

Ale ja właściwie mówiłam o tym od początku, że w macierzyństwie matki musza dbać o siebie, o swoje własne potrzeby żeby ich dzieci były szczęśliwe.
ETylko jak część z Was czytam, to mam wrażenie, że te pierwsze miesiące totalnie są podporządkowane dzieciom. Wszystko większość z Was robi według sztywnych zasad, dziecko tylko na płasko, dziecko nie może zerkać na tv, noszenie tylko zgodnie z zaleceniem fizjoterapeuty. Ja nie trzymam się tego totalnie sztywno. I wcale nie czuje się przez to gorszy, ot, tyle

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie to kwestia jakiejś pewności siebie. Jesteś dorosła, podjęłas decyzję, powinnaś być ich pewna a nie się tłumaczyć w momencie hdzie nikt nie napisał że robiąc cokolwiek jestes gorsza..

Z kolei ja robiac to co wspominasz czuje się wytykana palcem jakby było źle że przyjęłam takie a nie inne zasady a ja jakaś dziwna..

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 15:27   #4295
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to kwestia jakiejś pewności siebie. Jesteś dorosła, podjęłas decyzję, powinnaś być ich pewna a nie się tłumaczyć w momencie hdzie nikt nie napisał że robiąc cokolwiek jestes gorsza..

Z kolei ja robiac to co wspominasz czuje się wytykana palcem jakby było źle że przyjęłam takie a nie inne zasady a ja jakaś dziwna..

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Wiedziałam, że podejmiesz temat
Ja absolutnie nikogo nie oceniam, a wręcz podziwiam za upór i determinację.
Tylko chwilami zastanawiam się czy większość rzeczywiście robi tak jak Ty, tak na 100%. Ja nie. Co nie znaczy, ze moje dziecię siedzi przed włączonym tv w krzeselku do karmienia ale pozwalam zerknąć przez chwilę. Inni bronią absolutnie i luz. Każdy wychowuje swoje dziecko jak uważa byleby temu dziecku krzywdy nie robił.
A dążę do tego... Ze sami sobie napędzamy wymagania, kobiety kobietą podnoszą poprzeczkę. Czasami aż niezdrowo.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 15:44   #4296
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że podejmiesz temat
Ja absolutnie nikogo nie oceniam, a wręcz podziwiam za upór i determinację.
Tylko chwilami zastanawiam się czy większość rzeczywiście robi tak jak Ty, tak na 100%. Ja nie. Co nie znaczy, ze moje dziecię siedzi przed włączonym tv w krzeselku do karmienia ale pozwalam zerknąć przez chwilę. Inni bronią absolutnie i luz. Każdy wychowuje swoje dziecko jak uważa byleby temu dziecku krzywdy nie robił.
A dążę do tego... Ze sami sobie napędzamy wymagania, kobiety kobietą podnoszą poprzeczkę. Czasami aż niezdrowo.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ja myske że każda z nas tu na tyle się ogarnęła, żadnej z tego co piszecie teściowie czy ktoś na głowę nie wchodzi i każda ma swoje zasady a nie jakieś narzucone.

Po prostu dziwnie że
Ja robię A
Ty(dla przykładu) robisz odwrotnie

Ja nie mówię że robisz źle czy idziesz na łatwiznę, a Ty masz teorie że mi w życiu ciężko, jestem podporządkowana dzieciom i na siłę się męczę dla jakiś swoich ambicji.

Nic nikomu do tego.
Współczuję każdej która czuje jakaś presję zachowania A B i C
Przez to nie jedne tu bylt smutne historie z karmieniami itp its ale każda jest już mądrzejsza i serio pozwolmy sobie robić to co nam się chce i swobodnie się o tym wypowiadać bez poczucia że ktoś nam powie że jesteśmy dziwni

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Co nie zmienia faktu że ja żyję stwierdzeniem że nie noszę Helki w pionie, Le jak była noworodkiem i płakała w każdej pozycji to byłam bliska noszeniem jej za nogę głową w dół żeby spróbować czy pomoże olewajac wszelkie zalecenia.

Każda z nas ma inne potrzeby (choćby gotowanie. Ja nie gotuję. Mam 5 posiłków pod nos) i inne dzieci z innymi wymaganiami

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:00   #4297
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość

Ja nie mówię że robisz źle czy idziesz na łatwiznę, a Ty masz teorie że mi w życiu ciężko, jestem podporządkowana dzieciom i na siłę się męczę dla jakiś swoich ambicji.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Nie do końca, to Twoja sprawa jak i co robisz, Twoje dzieci, Twoje życie, nic mi do tego. Nie należę do typu pani Dulskiej.

I w sumie źle zaczęłam ten temat dziś, pisząc że jestem "wyrodną matka". To rzeczywiście pokazało moja niewiarę w moje metody wychowawcze. A przecież jestem pewna tego, co robię. I w sumie każda musi sobie to sama poukładać w głowie.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Uważam, że odrobina luzu jeszcze nikomu nie zaszkodziła

A tak w ogóle to mam gorączkę i zawalone gardło... Jak tu nie zarazić malutkiej, której katarek już minął... Starsza córka przyszła czytać młodszej książeczkę żebym mogła odpocząć. Ekstra dziecię mam.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 16:00   #4298
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Agata, my rozszerzamy dietę, wiec wszedł i soczek jabłkowy. Z Hippa kupiłam. Rozrzedzam go z wodą 1/3 soku, 2/3 wody. Bardzo smakuje i brzuszek całkiem dobrze toleruje.
W ogóle to jesteśmy już po marchewce, ziemniaku, dynii i właśnie soku jabłkowym. Na razie wszystko git.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
I jak dajesz próbować? Gotujesz marchewkę i blendujess i to samo z każdym warzywem? Nie ogarniam tego rd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:06   #4299
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Kurczę, mały odrywa się od jedzenia ️ je, a potem wypuszcza cycka, czasem spojrzy na mnie i wraca do jedzenia. I tak z 50 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:06   #4300
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
I jak dajesz próbować? Gotujesz marchewkę i blendujess i to samo z każdym warzywem? Nie ogarniam tego rd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupuję gotowe. Z Hippa głównie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:13   #4301
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
I jak dajesz próbować? Gotujesz marchewkę i blendujess i to samo z każdym warzywem? Nie ogarniam tego rd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zrobiłam troche słoiczków z warzyw z ogródka: marchewek, dyni, cukini, ziemniaków właśnie w ten sposób że ugotowałam i zblendowałałam bez doprawiania. Część też zamroziłam w kawałkach. Zobaczymy co małej lepiej podejdzie.

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2019-09-11 o 16:16
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 16:16   #4302
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Kurczę, mały odrywa się od jedzenia ️ je, a potem wypuszcza cycka, czasem spojrzy na mnie i wraca do jedzenia. I tak z 50 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też tak bywa
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:37   #4303
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
U mnie też tak bywa
Od wczoraj jest tak przy każdym karmieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:43   #4304
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Smerfetka korzystacie z nosidla?



Młody śpi od 11.Ale muszę chodzić z wózkiem. Nie wiem jak on będzie w zimie spał

W łóżeczku 30 minut i po spaniu

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Kasia dokładnie. Poza tym każde dziecko inne. Tomek jak się obudzi we wózku to muszę go nieść i pchać pusty wózek.

Jak go podniose na półlezaco wysiedzi do domu .

Pozycja pewnie nieodpowiednia, ale niesienie jedną ręką będzie w lepszej pozycji?

Mniejsze zło wybieram
Taaak, korzystamy, Mała bardzo lubi, chłodzimy sobie na zakupy czy coś Ani nie piśnie i często zasypia
Dzisiaj byłyśmy u mojej koleżanki i w lumpeksie

Boshh, dobrze że za wózek dużo nie daliśmy, to by była strata pieniędzy...
Szkoda że kwestii fotelika samochodowego nie można też jakoś rozwiązać, drze się okrutnie jak jest z tyłu sama :/

Btw byliśmy u tej koleżanki i jej mama jak usłyszała że ona taki przytulas i sama nie chce drzemać to oczywiście rada pt "daj się wypłakać" - wrrr nie znoszę tego... Albo "nie ucz jej tak", "ale sobie ciebie wychowała". No ludzie złoci, lepiej zostawić dziecko żeby płakało do zmęczenia niż się poświęcić żeby było szczęśliwe?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:46   #4305
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Nie do końca, to Twoja sprawa jak i co robisz, Twoje dzieci, Twoje życie, nic mi do tego. Nie należę do typu pani Dulskiej.

I w sumie źle zaczęłam ten temat dziś, pisząc że jestem "wyrodną matka". To rzeczywiście pokazało moja niewiarę w moje metody wychowawcze. A przecież jestem pewna tego, co robię. I w sumie każda musi sobie to sama poukładać w głowie.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Uważam, że odrobina luzu jeszcze nikomu nie zaszkodziła

A tak w ogóle to mam gorączkę i zawalone gardło... Jak tu nie zarazić malutkiej, której katarek już minął... Starsza córka przyszła czytać młodszej książeczkę żebym mogła odpocząć. Ekstra dziecię mam.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Otóż to nikomu nic do tego i żadna z nas nie powinna czuć się gorsza bo robi za dużo za mało czy za inaczej
Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Kurczę, mały odrywa się od jedzenia ️ je, a potem wypuszcza cycka, czasem spojrzy na mnie i wraca do jedzenia. I tak z 50 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bywa i tak


Jeeeeeżu jak Helenita się kręci. Ludzie zloci noooo...jeczy na macie. To biorę ją sobie na klate a da głowa w bok i w dół nogami się odpycha chce obrócić... Ja się z nią siluje bo ciężka i silna spina się po swojemu.. Po 20min mam ochotę na mate i niech płacze.. No ale po 2min znów ją biorę... Cyrk na kółkach. Oddałam mężowi. w. Końcu wrócił!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:48   #4306
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasze bobasy też mają manię zakładania sobie wszystkiego na twarz? Mój Stefek ciągle zakłada koc lub pieluchę. Do tego stopnia że niczym go nie przykrywam bo boję się, że się udusi, a idą chłodne noce. Co teraz? Śpiworek?
U nas też ciągle koc naciągnięty na buzie a śpiworek polecam, plus taki że ogranicza wiercenie

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ma ogolnopolskiej grupie majowych mam, pod postem o ząbkowaniu napisałam, że dentinox ma w składzie alkohol. Gownoburza za 3...2...1... Już jedna laska napisała, że "To dlaczego tyle mam go używa?"

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Czy Wasze też się tak drapią po głowie? Kazik na czubku tam gdzie ręką sięga to, aż strupki ma

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Po głowie raczej nie, za to po buzi, ale staram się często obcinać paznokcie

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kładziecie już maluchy do bujaczka w pozycji półleżącej? Moja za nic nie chce leżeć na płasko ani w łóżeczku, ani w wózku, ani w bujaku, a jak trochę podniosłam oparcie to mam ją z głowy na godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, musi obserwować wszystko

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Goenoooburze są wszędzie... Ja już się nauczyłam.. Czasem siedzę smaruje jakiś komentarz a później sobie myślę że wdupie mam i go kasuje. Nie mam siły się przepychac. Tu czasem napisze coś co wiem i wiem, znając Was, że część skorzysta a tak to olewam na wszelkich innych matkowych grupach. Wystarczy że na tej lzs muszę Meksyk ogarniać... Moja ciągnie do japy więc i na buzi ląduje Nie. Wg mnie to nie jest dla nich dobre. Dam radę jeszcze 3miesiace zabawić aż usiądzie


Byłam na zajęciach muzycznych. Trochę lipa. Ogromnie polecane ale nic czego nie mogę zrovix sama w domu... I cena mnie zabiła. Dosłownie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Nie pomagaj mu bo nie tak powinien usiąść. Dziecko ma się odepchnac od grawitacji a nie podciągnąć dlatego każdy trabi o kładzenie na brzuchu bo z takiej pozycji maluch powinien usiąść

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
U nas też są takie zajęcia, liczyłam że będą fajne, a jeszcze się nie orientowałam w cenie. Z ciekawości ile to u Was kosztuje? my z tż jesteśmy totalnie niemuzykalni niestety więc samemu ciężko coś w tym temacie zdziałać

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Jak Was czytam, to mam wrażenie czasami, że jestem wyrodną matka.. ale tak serio. Nie mogłabym całego pół roku poświęcić tylko i wyłącznie dziecku. Nie karmiłam za długo piersią, bo nie potrafiłam się tak poświęcić. Moje dziecko czasem płacze, bo ja akurat jem śniadanie czy sprzątam coś. Nie trwa to dłużej niż kilka minut, ale jednak marudzi sobie. Kładę na pół leżąco w spacerówce i krzesełku do karmienia. A jednak kocham to moje dziecko.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Jejku też się czasem zastanawiam czy aby robię wszystko co mogę dla niej. Ale cieszę się z tej grupy i forum bo ciągle się czegoś dowiaduję. A wiadomo, każdy wybiera sam co jest dla niego i dziecka najlepsze

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
My po wizycie u neonatologa. Helenka 5680g i 64cm

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Babo, daj spokój ! Wszystkie tak robimy

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Super wymiary!

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
8 Twoje dzieci kochają Ciebie.

To że ktoś.l robi A nie znaczy że ktoś nie może napisać że robi B i nigdy A by nie zrobił. Nikt nikogo nie ocenia ale prawo do wyrażenia opinii i motywach swojego zachowania ma każda z nas. To tak jak to nie Ty czy inna dziewczyna na wątku będzie ponosila konsekwencje tego jak ja dbam o dziecko a ja sama i. Każda z nas odpowiada przed smaa sobą i naszymi dziećmi za swoje decyzje. .. Szczerze? Biorąc pod uwagę że One zarabiają na książkach w których są przepisy ktore wcześniej już wrzuciły na swoją stronę śmiem twierdzić że za darmo to wszytsko przeczytasz i nich na stornie.
Blw już jest tak powszechne i tyle jest w necie że nie widzę powodu by płacić) Jaka chudzina musi być! Moja Helenita 65 a 8kg


Usypiam ją po raz 3 a ona 3ci to. Olewa... Odkładam bawi się jecyz usypiam olewa. Od 13...poebie mnie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Rany u nas to samo dzisiaj, teraz przysnela ciekawe na jak długo ale obiad zjadłam na dwie raty, nie jest źle

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Starsze rodzeństwo to starsze rodzeństwo ja się cieszę że mój Dominik tak fajnie na Agatkę reaguje dziś szedł już do przedszkola pełnowymiarowo, wycałował ja i zapewnił że będzie tęsknił i wróci Ja też mam, ja też! Mam jeszcze nowe alaantkowe blw, też jest fajna, ale "u malucha..." bardziej do mnie przemawia. No i mam plan żeby starszak wybierał co Agatce ugotować i chcę go w pomoc angażować przy tym - on ma ciągoty do kuchni więc myślę że chętnie będzie pomagał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jejku ale słodziak z niego a plan brzmi świetnie, na pewno będzie się cieszył że może pomóc!




Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 16:56   #4307
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Kurczę, mały odrywa się od jedzenia ️ je, a potem wypuszcza cycka, czasem spojrzy na mnie i wraca do jedzenia. I tak z 50 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To witaj w klubie. Kazik od dzisiaj postanowił jeść jednocześnie trzymając w buzi i butelkę i palce

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 17:14   #4308
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
U nas też ciągle koc naciągnięty na buzie a śpiworek polecam, plus taki że ogranicza wiercenie



Po głowie raczej nie, za to po buzi, ale staram się często obcinać paznokcie



Tak, musi obserwować wszystko



U nas też są takie zajęcia, liczyłam że będą fajne, a jeszcze się nie orientowałam w cenie. Z ciekawości ile to u Was kosztuje? my z tż jesteśmy totalnie niemuzykalni niestety więc samemu ciężko coś w tym temacie zdziałać



Jejku też się czasem zastanawiam czy aby robię wszystko co mogę dla niej. Ale cieszę się z tej grupy i forum bo ciągle się czegoś dowiaduję. A wiadomo, każdy wybiera sam co jest dla niego i dziecka najlepsze



Super wymiary!



Rany u nas to samo dzisiaj, teraz przysnela ciekawe na jak długo ale obiad zjadłam na dwie raty, nie jest źle



Jejku ale słodziak z niego a plan brzmi świetnie, na pewno będzie się cieszył że może pomóc!




Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
U nas jakoś 179 za miesiąc....
Mega dużo. Ja rozumiem że trzeba umieć śpiewać ale basen mniej kosztuje... Sensoplastyka gdzie maka itp trzeba przynieść mniej koszuuje. A tu jak za zboże..
Jak senso w domu nie zrobię bo mnie drażni ten bałagan, nie mam takich zapasów folii mąki itp i wolę zapłacić tak to co Pani melodie śpiewała (bo nawet nie piosenki) to ja mojej też śpiewam... Np mamy piosenkę na pampersa o treści
Paaampek pampek pampek parararara pa pa pa pampek pampek pampek pararara Pam pam pam pam pam pararara pampek pampek pampek pararara rara parampampam i dalej jest ale fhiu trudnj się to pisze

Tak samo śpiewając /falszujac można robić gdzie jest mamusia "tuuuu jeeesst"
Czy imię dziecka na ulubiona melodie. Generalnie do roku dzieci są wyczulobe na muzykę i wszelki kontakt wskazany. Choćby piszczenie w tle czegoś łagodnego jak śpią w dzień

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 17:32   #4309
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Chwalu, chwaluMVIMG_20190911_181816.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 17:35   #4310
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas jakoś 179 za miesiąc....
Mega dużo. Ja rozumiem że trzeba umieć śpiewać ale basen mniej kosztuje... Sensoplastyka gdzie maka itp trzeba przynieść mniej koszuuje. A tu jak za zboże..
Jak senso w domu nie zrobię bo mnie drażni ten bałagan, nie mam takich zapasów folii mąki itp i wolę zapłacić tak to co Pani melodie śpiewała (bo nawet nie piosenki) to ja mojej też śpiewam... Np mamy piosenkę na pampersa o treści
Paaampek pampek pampek parararara pa pa pa pampek pampek pampek pararara Pam pam pam pam pam pararara pampek pampek pampek pararara rara parampampam i dalej jest ale fhiu trudnj się to pisze

Tak samo śpiewając /falszujac można robić gdzie jest mamusia "tuuuu jeeesst"
Czy imię dziecka na ulubiona melodie. Generalnie do roku dzieci są wyczulobe na muzykę i wszelki kontakt wskazany. Choćby piszczenie w tle czegoś łagodnego jak śpią w dzień

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ej, śpiewam to samo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 17:35   #4311
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Chwalu, chwaluZałącznik 7690763

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Jakie śliczne, skąd?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 17:37   #4312
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas jakoś 179 za miesiąc....
Mega dużo. Ja rozumiem że trzeba umieć śpiewać ale basen mniej kosztuje... Sensoplastyka gdzie maka itp trzeba przynieść mniej koszuuje. A tu jak za zboże..
Jak senso w domu nie zrobię bo mnie drażni ten bałagan, nie mam takich zapasów folii mąki itp i wolę zapłacić tak to co Pani melodie śpiewała (bo nawet nie piosenki) to ja mojej też śpiewam... Np mamy piosenkę na pampersa o treści
Paaampek pampek pampek parararara pa pa pa pampek pampek pampek pararara Pam pam pam pam pam pararara pampek pampek pampek pararara rara parampampam i dalej jest ale fhiu trudnj się to pisze

Tak samo śpiewając /falszujac można robić gdzie jest mamusia "tuuuu jeeesst"
Czy imię dziecka na ulubiona melodie. Generalnie do roku dzieci są wyczulobe na muzykę i wszelki kontakt wskazany. Choćby piszczenie w tle czegoś łagodnego jak śpią w dzień

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Faktycznie trochę dużo 'śpiewam' jej imię na różne melodie albo przerabiam piosenki których tekst w miarę znam tak żeby zawierały jej imię. Tylko w moim wykonaniu raczej to nie jest muzyka puszczam jej czasem muzykę klasyczną jak mi się przypomni, to jest pewnie bardziej rozwijające niż moje marne wysiłki

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Chwalu, chwaluZałącznik 7690763

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
szałowe

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 17:47   #4313
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Chwalu, chwaluZałącznik 7690763

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Piękne!
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ej, śpiewam to samo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Skąd ja wzięłam te melodie? Na pewno nie wymyśliłam!
Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Faktycznie trochę dużo 'śpiewam' jej imię na różne melodie albo przerabiam piosenki których tekst w miarę znam tak żeby zawierały jej imię. Tylko w moim wykonaniu raczej to nie jest muzyka puszczam jej czasem muzykę klasyczną jak mi się przypomni, to jest pewnie bardziej rozwijające niż moje marne wysiłki

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

szałowe

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Muzyka muzyka
Ja polecam pomelody do auta

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Chwalu, chwaluZałącznik 7690763

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Piękne!
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ej, śpiewam to samo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Skąd ja wzięłam te melodie? Na pewno nie wymyśliłam!
Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Faktycznie trochę dużo 'śpiewam' jej imię na różne melodie albo przerabiam piosenki których tekst w miarę znam tak żeby zawierały jej imię. Tylko w moim wykonaniu raczej to nie jest muzyka puszczam jej czasem muzykę klasyczną jak mi się przypomni, to jest pewnie bardziej rozwijające niż moje marne wysiłki

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

szałowe

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Muzyka muzyka
Ja polecam pomelody do auta

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 17:55   #4314
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Piękne! Skąd ja wzięłam te melodie? Na pewno nie wymyśliłam! Muzyka muzyka
Ja polecam pomelody do auta

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Piękne! Skąd ja wzięłam te melodie? Na pewno nie wymyśliłam! Muzyka muzyka
Ja polecam pomelody do auta

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Jak na razie młoda była 3 razy w aucie wszędzie jeździmy wózkiem. Ale przydałoby się coś puścić np jak się bawi na macie

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 18:25   #4315
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Jak na razie młoda była 3 razy w aucie wszędzie jeździmy wózkiem. Ale przydałoby się coś puścić np jak się bawi na macie

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Coś dla siebie znajdziecie
Ja z młodym w ogóle tego nie ogarnęłam (poza piosenka pampkow) a on teraz chodzi śpiewa wsyztsko. Jak to mówi moja mama "jak dziewczynka.. tyle śpiewa..."
A mama jest muzykiem.. Wie co mówi

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 18:41   #4316
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Kurczę, mały odrywa się od jedzenia ️ je, a potem wypuszcza cycka, czasem spojrzy na mnie i wraca do jedzenia. I tak z 50 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ostatnio to norma. Odrywa się, patrzy tymi wielkimi oczami w moje i się śmieje. I tak w kółko.

Eceea, skąd ramki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 18:52   #4317
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
To witaj w klubie. Kazik od dzisiaj postanowił jeść jednocześnie trzymając w buzi i butelkę i palce

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Mój tak robi jedząc cyca, a za chwilę wyje bo nie zassal z palcem i nie leci.

Caly dzień słuchania rykow poza 2 dtzemkami bo książę nie wyspany, zmęczony i zasnąć nie może. O 17 już kapalam, a tu 20ta i odkładam chyba setny raz i zaraz pewnie znowu syrena będzie. No co za dziecko..
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 19:23   #4318
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Jakie śliczne, skąd?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
To był kalendarz, który kupiłam jakiś czas temu i niestety nie pamiętam skąd. Powycinalam obrazki i dzisiaj kupiłam ramki na promocji w jysku

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
U nas ostatnio to norma. Odrywa się, patrzy tymi wielkimi oczami w moje i się śmieje. I tak w kółko.

Eceea, skąd ramki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ramki jysk po 15 zł z 26. Dzisiaj kuoione

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 19:27   #4319
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dziewczyny, mam problem, może któraś z Was coś doradzi, może macie doświadczenie.

Gdzie śpią Wasze dzieciaki?

U nas na początku było gładko. Karmienie, łożeczko, karmienie, łóżeczko. Przez jakieś 1,5 miesiąca młody w ogóle nie był u nas w łóżku.

Później zaczęłam z wygody w nocy karmić go na łóżku na leżąco, niejednokrotnie nam się przysnęło i mechanizm był taki: wieczorne karmienie, odłożenie do łóżeczka, potem po pierwszej pobudce spanie już ze mną w łóżku.

Później parę razy zasnęłam już podczas usypiania wieczornego więc finał znacie: od jakiegoś czasu młody spał głównie ze mną w łóżku. Czasami jeszcze jednak w łożeczku czy w gondoli, ale rzadko.

No więc od kilku dni nie da się nigdzie odłożyć. Tyłko łóżko i tyle, choćby był mega padnięty, po odłożeniu do łóżeczka są oczy jak 5 zł i ryk.

Problem jest następujący - nie mam nic do spania z nim w łóżku, jak wiadomo życie zweryfikowało mój pogląd na tę sprawę. Nie psuje mi to życia małżeńskiego, jedynie wymaga ode mnie i starego więcej inwencji :P Wiem, że to minie, że Stasio będzie ze mną spał max. do 18tki także już niedługo

Problem jest w tym, że na dzień dzisiejszy zabezpieczam łóżko tak, że na brzegach kładę większe cięższe poduszki i jest bezpieczny, bo tego chwilowo nie pokona. Za miesiąc czy dwa sytuacja będzie miała się inaczej, a mamy dwa pokoje i nie bardzo widzę siedzenie z nim w sypialni od 20 bo tak zwykle śpi i pilnowanie, żeby nie spadł... Nie mam nic przeciwko zasypianiu z nim jak tego potrzebuje, jak wczoraj kiedy najwidoczniej źle się czuł przez ząbki, ale jednak mam swoje sprawy wieczorem.

Jak go nauczyć spać w łóżeczku? Czy to będzie łatwiejsze, jak podrośnie, czy trudniejsze? Rozpacz laski, rozpacz!!!! Ewentualnie jeśli uważacie to za przypadek beznadziejny to jak zabezpieczać łóżko jak zacznie raczkować?....

DRAMAAAA
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 19:56   #4320
_MammaMia_
Przyczajenie
 
Avatar _MammaMia_
 
Zarejestrowany: 2019-09
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 21
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Kurczę, mały odrywa się od jedzenia ️ je, a potem wypuszcza cycka, czasem spojrzy na mnie i wraca do jedzenia. I tak z 50 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój od dzisiaj tez zaczyna wydziwiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_MammaMia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.