Nikon d5200 czy d700? Kupić pełną klatkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-06, 15:23   #1
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214

Nikon d5200 czy d700? Kupić pełną klatkę?


Od razu zaznaczam że jestem amatorką i dopiero zaczynam, więc nie krzyczcie ;-). Nie mam za bardzo pojęcia o parametrach sprzętu i wszystko robię na tzw "czuja".


Od jakiegoś czasu fotografuję nikonem d5200, ale mam okazję kupić bardzo okazyjnie nikona pełnoklatokowego d700.



Nurtuje mnie jedno pytanie: mój nikon d5200 robi zdjęcia o rozdzielczości 4000x6000 , a ten pełnoklatkowy nikon tylko 4256x2832, czyli prawie połowę mniejsze.


Wybaczcie laickie pytanie, ale czy może mi ktoś wytłumaczyć, jakie to ma znaczenie? Na mój rozum, chyba lepiej mieć większą rozdzielczość zdjęcia? Czy może nie?


Czy mógłby ktoś kto się zna w prosty sposób to wyjaśnić?
Australija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 16:55   #2
zksiezyca
Raczkowanie
 
Avatar zksiezyca
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 260
Dot.: Nikon d5200 czy d700? Kupić pełną klatkę?

To zależy do czego chcesz użyć tych zdjęć. Pełna klatka nadaje się do pracy - do zdjęć reklamowych, które np będą wywoływane itp itd.
Ogólnie jednak jeśli jest to cena okazyjna - to brałabym pełna klatkę, nawet jesli dopiero zaczynasz. Jakość zdjęcia, tony, cienie i światła - dla mnie duża różnica. Kilka lat miałam zwykle aparaty i zwykła lustrzankę - jak kupiłam w końcu wymarzonego pełnoklatkowca, to poczułam różnice. A wcale nie był mi potrzebny do niczego - w sensie do pracy i takich tam.
Jeśli masz możliwość - super opcja już na wstępie
zksiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-14 17:55:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.