Przedłużenie terminowego prawa jazdy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-18, 08:29   #1
nuutricia
Przyczajenie
 
Avatar nuutricia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 28

Przedłużenie terminowego prawa jazdy.


Hej

Mam kilka pytań odnośnie przedłużania prawa jazdy terminowego. Dostałam je na 5 lat z powodu wady wzroku i właśnie mija termin ważności. Jakich dokumentów potrzebuję? Czy wizyta u okulisty jest nieunikniona?
nuutricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 07:49   #2
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Przedłużenie terminowego prawa jazdy.

Wizyta u okulisty często nie jest konieczna. Większość lekarzy badających kierowców samodzielnie sprawdza czy w okularach widzisz tyle, ile trzeba by jeździć samochodem.


Tylko w przypadku jakiejś bardzo dużej wady, gdy lekarz będzie miał wątpliwości czy nadajesz się do jeżdżenia samochodem, może Cię dodatkowo wysłać do okulisty.
Obecnie prawo jazdy można dostać max. na 15 lat i warto pójść do takiego lekarza, który znany jest z tego, że mała wada wzroku nie przeszkadza mu w tym, aby nowe prawo jazdy dać właśnie na 15.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 13:26   #3
trefnoknus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 16
Dot.: Przedłużenie terminowego prawa jazdy.

Otóż to! dobrze jest wybrać się do odpowiedniego lekarza, żeby nie ganiać wymieniać prawka co chwile. Ja również mam prawko na 5 lat :/ jak dostaniesz zaświadczenie od lekarza uprawnionego do badania kierowców, to z zaświadczeniem idziesz do wydziału komunikacji, wypełniasz papierki, wnosisz stosowną opłatę i - czekasz aż wydadzą Ci nowy dokument.
trefnoknus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 11:53   #4
nuutricia
Przyczajenie
 
Avatar nuutricia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przedłużenie terminowego prawa jazdy.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Udało mi się już wszystko załatwić. Zmylił mnie fakt, że kiedy wybrałam się do lekarza początkowo musiałam się zgłosić do pokoju recepcjonistki, która jak dowiedziała się, że chcę zrobić badanie ponieważ skończył mi się termin ważności z powodu wady wzroku wyprosiła mnie, nie wpuściła do lekarza i kazała wrócić z zaświadczeniem od okulisty mówiąc, że tak już będę musiała robić zawsze i mogłam na egzamin iść w soczewkach.
Wybrałam się do innego lekarza, który zrobił mi wszystkie badania, uznał, że mam dobrze dobrane okulary i prawo jazdy dał na 10 lat bez wizyty u okulisty.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ w przyszłym roku wychodzę za mąż i będę zmieniała nazwisko. W takim wypadku badanie lekarskie będzie znów potrzebne czy bez problemu mogę złożyć wniosek o wydanie nowego bez badań?
nuutricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 18:40   #5
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Przedłużenie terminowego prawa jazdy.

No to z tej recepcjonistki idiotka. Albo mają też gabinet okulistyczny i próbują wyłudzić większy zarobek...
Nie, jak tylko zmieniasz nazwisko, to Ci przepiszą ważność taką, jaką masz, czyli na 9 lat od momentu wystawienia czy ile tam wyjdzie wtedy.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 19:40:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.