Problemy z aplikacją podkładu - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-10, 22:07   #1
lolitttee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1

Problemy z aplikacją podkładu - wątek zbiorczy


Od moderatora
Ponieważ w ostatnim czasie pojawiło się kilka wątków związanych z problemami z aplikacją podkładu, pozwoliłam sobie je połączyć w jeden, pod zmienionym tytułem.
Uważam, że w jednym wątku zbiorczym spokojnie można zadawać wszelkie pytania i prosić o rady związane z nakładaniem podkładu.



Witam, kupiłam ostatnio podkład Infallible Total cover w odcieniu 9. Mam cerę mieszaną z tłustą strefą T. Podkład ten jest kryjąco-matujący. W moim przypadku- ciężko mi się go rozprowadza, podkreśla mi suche skórki gdzieniegdzie, ale jest to do zniesienia. Niestety już po ok 2h zauważyłam, ze zwarzył mi się(tak sądzę) przy nosie. Proszę wiec o pomoc, jaka może być tego przyczyna? Stosuje krem oraz krem pod makijaz. Czy mógłby mi ktoś doradzić jaka pielęgnacji pod stosować? Nie mam pojęcia co robić. A to moj setny podkład z kolei, ponieważ stosowałam już wiele, gdyż mam trądzik z którym zmagam się od lat.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2019-03-29 o 14:23 Powód: dopisek moderatora ;)
lolitttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 07:38   #2
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Warzący się podkład

A jakiego kremu używasz? Próbowałaś z jakimś lżejszym, może coś bardziej w konsystencji żelu?
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 07:49   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Warzący się podkład

Też bym zaczęła od zmiany kremu na lżejszy.

A druga sprawa - może nie poczekałaś, aż krem się wchłonie?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 08:35   #4
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: Warzący się podkład

Wszystko leży w pielęgnacji i kremach, bardzo ważne jest nawilżanie skóry. Może spróbuj zmienić na lżejszy krem? Ja z kolei jak używałam revlona (dbam o cerę, robię maseczki 2x w tyg chodzę do kosmetyczki), a mam cerę mieszaną to robiło mi się ciastko na twarzy, mimo iż próbowałam na innych kremach. Zmieniłam go na podkład z fenty i sprawdza się rewelacyjnie. Wybranie idealnego podkładu też wymaga metody prób i błędów
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 09:43   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Warzący się podkład

Peeling enzymatyczny ( drobinki mogą tylko pogorszyć sprawę trądziku ).
Zmiana kremu. Nie matujący, a nawilżający ( ale nie tłuścioch na dzień , tłusty na noc )
Zmiana podkładu. U mnie podkłady Loreal robiły dokładnie to samo. Nawilżający, nie matujący. Poczujesz różnicę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 13:48   #6
Faith_ane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Warzący się podkład

Po pierwsze sprawdź krem kochana. Dobierz zależnie od typu cery. Jeśli masz np. tłustą cerę i będziesz traktować buzię zbyt oleistym kremem, to zrobi się niestety paćka.

Mega ważne jest też dobranie podkładu do typu cery. I każda to powtórzy. Nie chodzi tylko o markę, ale też o skład podkładu. Ja moje klientki (które są u mnie pierwszy raz) zawsze staram się umówić na 20 min rozmowy o tym jakich kosmetyków używają. Często zachęcam, żeby przyniosły swój podkład, bazę, puder i krem. Wspólnie oceniamy typ cery, wypytuję o pielęgnacje, problemy jakie mają przy makijażu. I okazuje się, że 80% z nich nie wynika z "techniki" tylko z niedobranego do typu cery kosmetyku.

W takiej analizie chętnie też pomogą panie z Douglasa na przykład.
A i broń Boże nie mówię, że trzeba kupować jakiś drogi podkład, żeby się ładnie trzymał. Można dobrać coś w normalnej cenie co będzie wyglądać ok

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Doczytałam właśnie, że masz problem z trądzikiem. Źle dobrana pielęgnacja i podkład mogą go nasilić.

Edytowane przez Faith_ane
Czas edycji: 2019-03-11 o 13:44
Faith_ane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 03:57   #7
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Warzący się podkład

Powodow moze byc duzo - stawialabym na nieodpowiedni krem lub nieodpowiedni podklad.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-25, 14:02   #8
elizabeth5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
jak dobrze ukryć ciemne przebarwienia żeby nie wyglądało sztucznie

poszukuję dobrej porady i dobrego kosmetyku na twarz z przebarwieniami na czole i na policzkach.prubowałam dużo specyfikaców ale mi nie za bardzo wychodzi.
elizabeth5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 19:09   #9
imaginaryfriend
Przyczajenie
 
Avatar imaginaryfriend
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 27
Dot.: jak dobrze ukryć ciemne przebarwienia żeby nie wyglądało sztucznie

A co już stosowałaś? Skąd te plamy?
Ja używam podkładu nawilżającego z Neo Make Up - HD Ultra Light Foundation i dobrze przykrywa plamy. Mam trochę na twarzy, ale nie są jakieś mega ciemne.
imaginaryfriend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:36   #10
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Hej dziewczyny


Przychodzę do Was z prośbą o rady i Wasze wypróbowane sposoby. Jak w temacie - od dobrych 12 lat jestem wierna jednemu podkładowi, jest to Revlon Colorstay w wersji do cery tłustej. Z setek wypróbowanych przeze mnie produktów tylko ten jeden wytrzymuje na mojej skórze cały dzień i nie spływa, nie chcę go zmieniać.



Mam cerę mieszaną, sporo zaczerwienień, rozszerzone pory i nierówny koloryt, niestety też wielką skłonność do błyszczenia w strefie T i zapychania porów. Z tego względu kremy do twarzy już kilka lat temu zastąpiłam lekkimi emulsjami i nawilżającym serum. Dzięki temu podkład trzyma się świetnie, mniej się błyszczy, ale też wygląda niestety bardziej tępo i daje efekt przysłowiowej tapety. Jestem już sporo po 30 stce i niestety podkład mocno podkreśla zmarszczki...



Czy macie jakieś sposoby na to, żeby tak ciężki i mocno kryjący podkład wyglądał naturalniej?



Nakładam zawsze zwilżoną gąbeczką, nie przesadzam z grubością, kładę jedną, cienką warstwę, dokładam trochę tylko w miejscach, gdzie zaczerwienienia przebijają. Przypudrowuję również bardzo oszczędnie pudrem ryżowym Ecocera. Mimo to często słyszę od koleżanek, że mam okropną warstwę tynku na twarzy i dlaczego kładę takie kilogramy tapety Moja znajoma również stosuje Revlon, ale u niej wygląda pięknie, naturalnie, momentami nawet można się zastanawiać, czy ma coś na twarzy, czy to jej promienna cera. Mówi, że nie ms żadnego tricku z tym związanego, może ma po prostu lepszą, gładszą skórę bez nierówności, choć z drugiej strony jest sporo starsza ode mnie... Jakieś rady?



Bazy silikonowe u mnie raczej odpadają, miałam kilka, nawet dość drogich (m.in. Kryolan) bardzo mnie zapychały
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 17:43   #11
Buttercup_
Przyczajenie
 
Avatar Buttercup_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Problem z podkładem, który schodzi z nosa

Hej ! Mam taki problem: otóż makijaż ogólnie na całej twarzy trzyma się bardzo dobrze, oprócz nosa. A szczególnie czubka. Zwykle podkład "warzy się" pod wpływem zimna, natomiast kiedy jest ciepło to on schodzi z tego czubka w zupełności, a mój nos staje się czerwony :/ Z korektorem jest tak samo! Dodam, że próbowałam metody nakładania cieni do powiek przed podkładem i to rzeczywiście pomaga, ale tylko w przypadku kiedy nie jest ani za ciepło, ani za zimno, bo tak jak wspominałam pod wpływem temperatury ten podkład znika.. Jeszcze jedna uwaga, posiadam na nosie zaskórniki, tzw. czarne kropki i być może to one są przyczyną, jednakże próbowałam różnych peelingów, maseczek i one dalej się utrzymują na nosie. Ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ?
Buttercup_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 19:30   #12
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

1. dodać coś do podkładu: lekkie serum, krem nawilżający, delikatną, nawilżającą bazę pod podkład, potestować, co się sprawdza. Ja dodaję często rozświetlacz w płynie i olejek (po kropelce), ale różne rzeczy w sumie dodaję.
2. zmienić podkład na lżejszy - od razu będziesz wyglądać inaczej, np. na delikatny CC krem lub BB krem, tyle tego teraz jest. A krycie zapewnić sobie, tam gdzie potrzeba, miejscowo, dobrym korektorem.
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 20:13   #13
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Miałam proponować gąbeczkę, ale doczytałam że właśnie nią nakładasz. Jeśli podkład robi Ci taki problem na buzi to myślę że po prostu nie jest to podkład dla Ciebie może warto zmienić podkład i wyglądać bardziej "świeżo" nawet kosztem krótszej trwałości? zawsze można poprawić coś w ciągu dnia.
No a druga sprawa to może nieodpowiednia pielęgnacja. Są sposoby na pozbycie się przebarwień, na roszerzone pory i regulację wydzielania sebum. Może powinnaś bardziej zainteresować się pielęgnacją
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 13:12   #14
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Mam bardzo podobną cerę do Twojej i u mnie tak samo tragicznie wyglądał Revlon.. ważył się okropnie i wyglądał mega sucho po 3 godzinach miałam ochotę go zmyć. Lepiej zmienić na coś lżejszego, bo ten podkład ma skłonności do mocnego zapychania skóry. Ja zmieniłam na podkład Fenty i jest dla mnie idealny! Wygląda naturalnie krycie ma średnie i jakby stapia się ze skórą Tylko trzeba pamiętać o pielęgnacji twarzy + nawilżaniu i jeszcze raz nawilżaniu. Ciężki podkład na naszych cerach nigdy nie będzie wyglądał dobrze
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 17:57   #15
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Cytat:
Napisane przez _Lilly Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobną cerę do Twojej i u mnie tak samo tragicznie wyglądał Revlon.. ważył się okropnie i wyglądał mega sucho po 3 godzinach miałam ochotę go zmyć. Lepiej zmienić na coś lżejszego, bo ten podkład ma skłonności do mocnego zapychania skóry. Ja zmieniłam na podkład Fenty i jest dla mnie idealny! Wygląda naturalnie krycie ma średnie i jakby stapia się ze skórą Tylko trzeba pamiętać o pielęgnacji twarzy + nawilżaniu i jeszcze raz nawilżaniu. Ciężki podkład na naszych cerach nigdy nie będzie wyglądał dobrze

O! Nie słyszałam o tym podkładzie, zaraz uruchomię wujka google Pytanie tylko, jak długo wytrzymuje na twarzy? Właśnie cały szkopuł w tym, że mam taką pracę i taki tryb życia, że zależy mi na naprawdę trwałym makijażu. Revlon zapewnia mi mimo wszystko przynajmniej 12sto godzinną trwałość. Jedyny równie trwały podkład jaki stosowałam i jaki ładnie wyglądał to Double Wear Light EL ale niestety jest za drogi na codzienne stosowanie, przynajmniej dla mnie


Jeśli chodzi o pielęgnację, to mam ją dopieszczoną do granic możliwości. Toniki - na dzień mocno nawilżający, na noc - z kwasami AHA. Po toniku zawsze lotion azjatycki, przynajmniej 2 warstwy, na dzień serum liftingujące zmiksowane z nawilżającym, na noc olejek z pachnotki. Tyle tylko, że kremy musiałam odstawić, każdy mnie mniej lub bardziej, ale jednak zapychał. Poza tym regularnie peeling enzymatyczny i maseczka z białej glinki. Po latach prób i błędów ten zestaw pozwala mi jako tako utrzymać moją cerę w ryzach. Niestety na zaczerwienienia nic nie pomaga na dłuższą metę a hialuron jeszcze je uwydatnia.



Niemniej dziękuję za rady, zaraz zapoznam się z tym podkładem


Oj doczytałam... Niestety cena jak dla mnie zbyt wygórowana...
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...

Edytowane przez Claudia
Czas edycji: 2019-03-28 o 18:01
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 08:06   #16
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Mam podobną cerę (tzn. przetłuszczającą w strefie T, z zaczerwienieniami, ale jestem kilka lat młodsza i zmarszczki mam tylko mimiczne na czole) i dla mnie fajnym podkładek jest MAC Studio Fix.

Z pudrem Ecocery trzyma mi się cały dzień - zwykle 1-2 razy muszę tylko odsączyć serum bibułką, ale podkład się przy tym nie ściera.
Krycie ma zadowalające, przy cienkiej warstwie jest średnie, ale łatwo się buduje mocniejsze.

Jest droższy niż Revlon, ale moim zdaniem bardzo wydajny. 1 pompka mi bez problemu wystarcza, a jak chcę się umalować bardzo lekko, to nawet 2/3 pompki jest ok.

Nakładam palcami, gąbeczką tylko rozprowadzam i "ubijam". Pod makijaż stosuję w miarę lekki krem.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-03-29 o 08:32
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 09:24   #17
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Cytat:
Napisane przez _Lilly Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobną cerę do Twojej i u mnie tak samo tragicznie wyglądał Revlon.. ważył się okropnie i wyglądał mega sucho po 3 godzinach miałam ochotę go zmyć. Lepiej zmienić na coś lżejszego, bo ten podkład ma skłonności do mocnego zapychania skóry. Ja zmieniłam na podkład Fenty i jest dla mnie idealny! Wygląda naturalnie krycie ma średnie i jakby stapia się ze skórą Tylko trzeba pamiętać o pielęgnacji twarzy + nawilżaniu i jeszcze raz nawilżaniu. Ciężki podkład na naszych cerach nigdy nie będzie wyglądał dobrze
Co prawda ostatnio uzywalam Revlonu jakies 3-4 lata temu, wiec moze jest nowa formula czy cos, ale mam tlusta skore sklonna do zapychania i Revlon wygladal ok (ale jestem ciut mlodsza od autorki, wczesne trzydziesci-pare lat) i nie zapychal, a podklad Fenty jest wlasnie suchy i masakrycznie zapycha, jedne z gorzej wydanych $50 w moim zyciu, niestety. Polecam azjatyckie kremy BB za to.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 15:32   #18
GuiltyAsF_ck
Gotowa do ataku
 
Avatar GuiltyAsF_ck
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 645
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

U mnie każdy podkład się "ciastkował" - czy lekki, czy kryjący. Wystarczyło 2 -3 godziny i strach było spojrzeć w lustro. Pomógł mi filmik Nikkia Joy - sprzedała tam taki "patent", żeby spryskać fixerem podkład przed przypudrowaniem.
Teraz nakładam podkład, korektor, konturuje się na mokro i pryskam twarz fixerem - odczekuje 5-7 minut, i dopiero wtedy pudruje twarz. Taki makijaż nawet przy podkładach rozświetlających (mniej trwałych w teorii) trzyma mi się bez zmian 10-12 godzin. Wygląda też naturalniej - w mojej opinii :P
Wiadomo, że trochę to przesusza skórę, ale robię tak makijaż od kilku miesięcy i nie zauważyłam żadnej szkody
__________________
Czarny pas w sarkazmie
GuiltyAsF_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 09:24   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Problemy z aplikacją podkładu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Claudia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Przychodzę do Was z prośbą o rady i Wasze wypróbowane sposoby. Jak w temacie - od dobrych 12 lat jestem wierna jednemu podkładowi, jest to Revlon Colorstay w wersji do cery tłustej. Z setek wypróbowanych przeze mnie produktów tylko ten jeden wytrzymuje na mojej skórze cały dzień i nie spływa, nie chcę go zmieniać.

Mam cerę mieszaną, sporo zaczerwienień, rozszerzone pory i nierówny koloryt, niestety też wielką skłonność do błyszczenia w strefie T i zapychania porów. Z tego względu kremy do twarzy już kilka lat temu zastąpiłam lekkimi emulsjami i nawilżającym serum. Dzięki temu podkład trzyma się świetnie, mniej się błyszczy, ale też wygląda niestety bardziej tępo i daje efekt przysłowiowej tapety. Jestem już sporo po 30 stce i niestety podkład mocno podkreśla zmarszczki...



Czy macie jakieś sposoby na to, żeby tak ciężki i mocno kryjący podkład wyglądał naturalniej?


Nakładam zawsze zwilżoną gąbeczką, nie przesadzam z grubością, kładę jedną, cienką warstwę, dokładam trochę tylko w miejscach, gdzie zaczerwienienia przebijają. Przypudrowuję również bardzo oszczędnie pudrem ryżowym Ecocera. Mimo to często słyszę od koleżanek, że mam okropną warstwę tynku na twarzy i dlaczego kładę takie kilogramy tapety Moja znajoma również stosuje Revlon, ale u niej wygląda pięknie, naturalnie, momentami nawet można się zastanawiać, czy ma coś na twarzy, czy to jej promienna cera. Mówi, że nie ms żadnego tricku z tym związanego, może ma po prostu lepszą, gładszą skórę bez nierówności, choć z drugiej strony jest sporo starsza ode mnie... Jakieś rady?

Bazy silikonowe u mnie raczej odpadają, miałam kilka, nawet dość drogich (m.in. Kryolan) bardzo mnie zapychały
Cytat:
Napisane przez Claudia Pokaż wiadomość
O! Nie słyszałam o tym podkładzie, zaraz uruchomię wujka google Pytanie tylko, jak długo wytrzymuje na twarzy? Właśnie cały szkopuł w tym, że mam taką pracę i taki tryb życia, że zależy mi na naprawdę trwałym makijażu. Revlon zapewnia mi mimo wszystko przynajmniej 12sto godzinną trwałość. Jedyny równie trwały podkład jaki stosowałam i jaki ładnie wyglądał to Double Wear Light EL ale niestety jest za drogi na codzienne stosowanie, przynajmniej dla mnie

Jeśli chodzi o pielęgnację, to mam ją dopieszczoną do granic możliwości. Toniki - na dzień mocno nawilżający, na noc - z kwasami AHA. Po toniku zawsze lotion azjatycki, przynajmniej 2 warstwy, na dzień serum liftingujące zmiksowane z nawilżającym, na noc olejek z pachnotki. Tyle tylko, że kremy musiałam odstawić, każdy mnie mniej lub bardziej, ale jednak zapychał. Poza tym regularnie peeling enzymatyczny i maseczka z białej glinki. Po latach prób i błędów ten zestaw pozwala mi jako tako utrzymać moją cerę w ryzach. Niestety na zaczerwienienia nic nie pomaga na dłuższą metę a hialuron jeszcze je uwydatnia.

Niemniej dziękuję za rady, zaraz zapoznam się z tym podkładem

Oj doczytałam... Niestety cena jak dla mnie zbyt wygórowana...
Zobacz też ten Clinique
https://www.ceneo.pl/;szukaj-cliniqu...ced;0112-0.htm
Jest bardzo wydajny ( u mnie 8 miesięcy przy codziennym stosowaniu ) i ma dużo odcieni.
Kupisz go spokojnie w necie do 100 zł
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-31, 19:24   #20
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
U mnie każdy podkład się "ciastkował" - czy lekki, czy kryjący. Wystarczyło 2 -3 godziny i strach było spojrzeć w lustro. Pomógł mi filmik Nikkia Joy - sprzedała tam taki "patent", żeby spryskać fixerem podkład przed przypudrowaniem.
Teraz nakładam podkład, korektor, konturuje się na mokro i pryskam twarz fixerem - odczekuje 5-7 minut, i dopiero wtedy pudruje twarz. Taki makijaż nawet przy podkładach rozświetlających (mniej trwałych w teorii) trzyma mi się bez zmian 10-12 godzin. Wygląda też naturalniej - w mojej opinii :P
Wiadomo, że trochę to przesusza skórę, ale robię tak makijaż od kilku miesięcy i nie zauważyłam żadnej szkody

Super, dziękuję za radę Można pójść na łatwiznę i zapytać jakiego fixera używasz? Swojego czasu szukałam czegoś dla siebie i nie mogłam się zdecydować. Na pewno wypróbuję ten sposób!


Wszystkim udzielającym się dziewczynom dziękuję za wskazówki, sprawdzam i rozważam każdą sugestię


Przy okazji przetrzepywania czeluści internetu znalazłam ciekawą bazę, o jakiej przyznaję, nigdy nie słyszałam, a marki szczerze mówiąc nie darzę sympatią. Ale opinie ma świetne i podobno nie zapycha, może warto wypróbować...
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...r-make-up.html
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 15:06   #21
GuiltyAsF_ck
Gotowa do ataku
 
Avatar GuiltyAsF_ck
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 645
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Cytat:
Napisane przez Claudia Pokaż wiadomość
Super, dziękuję za radę Można pójść na łatwiznę i zapytać jakiego fixera używasz? Swojego czasu szukałam czegoś dla siebie i nie mogłam się zdecydować. Na pewno wypróbuję ten sposób!
Najczęściej używam tej:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ing-spray.html
W moim odczuciu nie wysusza i ładnie przedłuża trwałość. Ma też nienarzucający się zapach

Na większe okazje stosuję:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ing-spray.html
Ale ten już przesusza skórę, za to trwałość ma mega. No i ja osobiście nie zauważyłam tego wykończenia "devy" :P
__________________
Czarny pas w sarkazmie
GuiltyAsF_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 22:47   #22
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: Jak sprawić, żeby ciężki podkład wyglądał naturalniej?

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Najczęściej używam tej:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ing-spray.html
W moim odczuciu nie wysusza i ładnie przedłuża trwałość. Ma też nienarzucający się zapach

Na większe okazje stosuję:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ing-spray.html
Ale ten już przesusza skórę, za to trwałość ma mega. No i ja osobiście nie zauważyłam tego wykończenia "devy" :P

Dziękuję! Właśnie nad tym z GR tak kiedyś mocno myślałam Kupuję
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:59   #23
KingaJaroszewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 23
Problem z podkładem

Hej. Mam problem z podkładem. Chodzi o to że żaden podkład się u mnie nie trzyma. Dosłownie żaden. Kupowałam i te tanie i te z wysokiej półki. Obecnie używam Rimmela tego z czerwoną zakrętką. Poprostu gdy nałożę podkład to wygląda on na mojej twarzy okropnie. A najgorsze jest to że nie miną 2 godziny a podkład jest cały starty. Muszę jeszcze dodać że mam trądzik ( a w zasadzie takie krosteczki jak kasza). Nakładam pod podkład krem a po podkładzie puder. Mimo to podkład się ściera. Do tego moja twarz zamiast naturalnie to wygląda strasznie sztucznie. Dziewczyny co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KingaJaroszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 15:34   #24
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Problem z podkładem

Cytat:
Napisane przez KingaJaroszewska Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem z podkładem. Chodzi o to że żaden podkład się u mnie nie trzyma. Dosłownie żaden. Kupowałam i te tanie i te z wysokiej półki. Obecnie używam Rimmela tego z czerwoną zakrętką. Poprostu gdy nałożę podkład to wygląda on na mojej twarzy okropnie. A najgorsze jest to że nie miną 2 godziny a podkład jest cały starty. Muszę jeszcze dodać że mam trądzik ( a w zasadzie takie krosteczki jak kasza). Nakładam pod podkład krem a po podkładzie puder. Mimo to podkład się ściera. Do tego moja twarz zamiast naturalnie to wygląda strasznie sztucznie. Dziewczyny co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a jakie konkretnie podkłady próbowałaś?
jakie pudry? jak nakładasz podkład i puder?
przy problematycznej cerze w zasadzie wszystko ma znaczenie

i oczywiście czy dotykach twarzy rękami/ubraniem itp...
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2019-11-05 o 15:35
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 15:49   #25
KingaJaroszewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 23
Dot.: Problem z podkładem

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a jakie konkretnie podkłady próbowałaś?
jakie pudry? jak nakładasz podkład i puder?
przy problematycznej cerze w zasadzie wszystko ma znaczenie

i oczywiście czy dotykach twarzy rękami/ubraniem itp...
Używałam ten z Rimmela czerwony, ten niebieski, z Bielendy, z aa wings, Bourjois itp. a pudry no to z Eveline matujący, Wibo utrwalający obecnie używam z lovely utrwalającego. A podkład nakładam gąbeczką wklepując go a puder pędzlem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KingaJaroszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 16:24   #26
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Problem z podkładem

Cytat:
Napisane przez KingaJaroszewska Pokaż wiadomość
Używałam ten z Rimmela czerwony, ten niebieski, z Bielendy, z aa wings, Bourjois itp. a pudry no to z Eveline matujący, Wibo utrwalający obecnie używam z lovely utrwalającego. A podkład nakładam gąbeczką wklepując go a puder pędzlem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a z wysokopókowych

i jeszcze jedno mi przyszło do głowy - przy nierównej cerze gdy używasz mocno kryjącego podkładu to będzie on widoczny - nie ma takich cudów, żeby podkład był super kryjący i niewidoczny na twarzy - potrzebny jest balans miedzy widocznością a kryciem (cieżko to wyasnić)
a im lepsza cera tym lepiej wygląda podkład

puder bym radziła dociskać puszkiem - coś a'la baking https://inglot.pl/aplikatory/448-apl...pudru-sypkiego

wymienionych przez Ciebie podkładów nie znam, a puder Wibo ostatnio kupiłam w promocji Rossmanowej i wyrzuciłam w tempie błyskawicy, bo takiego paskudztwa widocznego i wysuszającego w zyciu nie używałam...
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 14:21   #27
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Problem z podkładem

Cytat:
Napisane przez KingaJaroszewska Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem z podkładem. Chodzi o to że żaden podkład się u mnie nie trzyma. Dosłownie żaden. Kupowałam i te tanie i te z wysokiej półki. Obecnie używam Rimmela tego z czerwoną zakrętką. Poprostu gdy nałożę podkład to wygląda on na mojej twarzy okropnie. A najgorsze jest to że nie miną 2 godziny a podkład jest cały starty. Muszę jeszcze dodać że mam trądzik ( a w zasadzie takie krosteczki jak kasza). Nakładam pod podkład krem a po podkładzie puder. Mimo to podkład się ściera. Do tego moja twarz zamiast naturalnie to wygląda strasznie sztucznie. Dziewczyny co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łączę wątki.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 08:24   #28
nataliajak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 6
Podkład na twarz - duży problem

Witam,
mam duży powiedzmy zimowy problem z podkładem
Otóż mój podkład, którego używam, brudzi kołnierz od płaszcza, puchówki.
Głupio to wygląda.Zaczęłam używać pod podkład bazy, myślałam, że może będzie mniej brudził kołnierz ale nic z tego.
Czy jedynym sposobem jest tylko szalik czy może macie inne pomysły?
Z góry przepraszam, jeśli już gdzieś taki wątek jest poruszany.
nataliajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 14:39   #29
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Podkład na twarz - duży problem

Cytat:
Napisane przez nataliajak Pokaż wiadomość
Witam,
mam duży powiedzmy zimowy problem z podkładem
Otóż mój podkład, którego używam, brudzi kołnierz od płaszcza, puchówki.
Głupio to wygląda.Zaczęłam używać pod podkład bazy, myślałam, że może będzie mniej brudził kołnierz ale nic z tego.
Czy jedynym sposobem jest tylko szalik czy może macie inne pomysły?
Z góry przepraszam, jeśli już gdzieś taki wątek jest poruszany.
Wg mnie nie ma takiej możliwości, aby materiał w kontakcie ze skórą pomalowaną podkładem się nie ubrudził. Kwestia bazy czy rodzaju podkładu (trwały/mniej trwały) może tylko wpływać na intensywność zabrudzenia.
Jeżeli masz dobrze dobrany kolorystycznie podkład (podkład wpasowuje się w naturalny odcień skóry twarzy i szyi), może pomóc przetarcie skóry chusteczką od linii żuchwy w dół, czyli usunięcie podkładu z miejsca najbardziej narażonego, że tak to ujmę, na kontakt materiału (kołnierza płaszcza czy kurtki) z pomalowaną skórą.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 19:40   #30
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład na twarz - duży problem

Cytat:
Napisane przez nataliajak Pokaż wiadomość
Witam,
mam duży powiedzmy zimowy problem z podkładem
Otóż mój podkład, którego używam, brudzi kołnierz od płaszcza, puchówki.
Głupio to wygląda.Zaczęłam używać pod podkład bazy, myślałam, że może będzie mniej brudził kołnierz ale nic z tego.
Czy jedynym sposobem jest tylko szalik czy może macie inne pomysły?
Z góry przepraszam, jeśli już gdzieś taki wątek jest poruszany.
masz na myśli kurtke czy twarz?
na twarz może pomoże baking, czyli obfite przypudrowanie linii zuchwy

jesli chodzi o kurtke to nic nie pomoże - szalik zabezpieczy kurtke jeśli jest jasna i łatwiej go wyprać
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-17 15:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.