dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-10, 01:13   #1
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44

dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne


właściwie to ciekawią mnie wasze opinie na ich temat firm kosmetycznych, głownie to interesują mnie kosmetyki do twarzy z seri nawilżających i oczyszczających z tych oto marek: Avene, Biotherm, clinique, dermika, the body shop i clarins, moze mieliscie juz jakis kontakt z tymi firmami i mozecie sie podzielic opiniami. Możecie tutaj opisać swoj "numer jeden" nawet posrod kolorówki.
taki oto obszerny wątek. Miło mi będzie cos poczytać )
pozdrawiam wszystkie wizazystki
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 10:32   #2
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

skoro lubisz duzo czytac to polecam wyszukiwarke

jest multum watkow o tekiej tematyce jaka podalas
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 10:36   #3
elsang
Raczkowanie
 
Avatar elsang
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 73
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

Moim faworytem marki avene jest cold cream, Mam suchą skórę i azs, krem świetnie nawilża i natłuszcza, nie podrażnia skóry, a łagodzi podraznienia, nie polecam skórom tłustym czy nawet normalnym, zresztą do suchej jest kierowany. Z moją skórą używam nawet przy 30stopniowym upale, choć wtedy wole, krem avene do skóry wrażliwej koloryzujący z filtrem 50+, powiadają ze łososiowy kolor, ale trzeba spróbować mnie jako bladolicej przypasował
__________________
akcja pielęgnacja
elsang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 20:09   #4
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

avenegenialne np.woda termalna,plyn micelarny,krem antirouge
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:43   #5
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

Każda z firm, którą wymieniłaś w pierwszym poście ma swoje kosmetyczne cudeńka, ale ma też i bardzo przeciętne kosmetyki. Zresztą jak każda firma, trzeba próbować na sobie, testować, albo czytać KWC i sięgnąć po najbardziej polecane produkty danej marki.

Jeśli chodzi o Avene to bardzo lubię wodę termalną, jest zdecydowanie lepsza od Iwostinu czy LRP. Nie tylko odświeża, ale naprawdę koi i łagodzi podrażnienia.
Z Avene bardzo lubię krem nawilżający Hydrance Optimale Legere, który moim zdanienie jest lepszy od odpowiednika LRP.
Polecam tez serum nawilżające, maseczkę kojąco- nawilżającą, krem pod oczy (ale tylko do młodej i niewymagającej skóry bo jest bardzo lekki).
Moim hitem wśród kosmetyków Avene jest też żel oczyszczajacy Cleanance.

Nie polecam za to łagodnego żelu do demakijażu oczu i twarz bez konieczności spłukiwania wodą - bardzo niewydajny, drogi, można znaleźć coś równie łagodnego i bardziej wydajnego.

Biotherm - chwalę sobie tonik Biopur i Aquasource różowy - są lagodne, nie podrażniają, ich cudny zapach bardzo odświeża.
Bardzo podobają mi się ich sera - miałam mocno nawilżające serum oligotermalne i byłam bardzo zadowolona z tego jak nawilżał odwodnioną cerę. Teraz planuję zakup Source Therapie.
Biotherm ma też dobre dla mojej cery peelingi.
Nie polecam kremu pod oczy Age Fitness - szczypie, podrażnia i nie nawilża ani nie odżywia skóry pod okiem.

Clarins ma świetne toniki dla suchej/normalnej cery. Lubię też serum normalizujące na noc, barwiony krem na dzień oraz samoopalacz w mleczku do twarzy (kocham).

Clinique - chyba moja ulubiona firma kosmetyczna. Bardzo lubię toniki nr 2 i 3(choć 3 mogą używać tylko kilka razy w tygodniu) - mam wrażenie, że dbają o moje pory i utrzymują je w czystości.
Fajny jest żel nawilżający z serii 3 kroków DDMG.
Bardzo lubię tez krem superdefense do skóry tłustej/mieszanej.
Polecam też krem pod oczy All about eyes riche.
Clinique ma dobry krem z filtrem na dzień, lekko barwiony.

Dermika z kolei nie zachwyca mnie tak bardzo. Miałam serię matującą Mat-B do skóry mieszanej i co prawda była dobra, ale nie sięgnęłam po nią drugi raz. Możliwe, że skusze się na ich bibułki matujące.

Z TBS znam jedynie masła do ciała i bardzo je lubię. Kusi mnie natomiast seria do cery mieszanej/tłustej z olejkiem z drzewa herbacianego, a zwłaszcza tonik i maseczka na zaskórniki.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:07   #6
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

zła marka - zdecydowanie Avon, moje ulubione to Avene - super woda termalna i filtr, LRP - mój idealny balsam Lipikar, mleczko Toleriane, Bioderma- tonik Hydrabio, najlepszy jaki miałam, ale filtry - okropne, alhoholowe .i w końcu bestsellery - lipobaza i nanobaza - moje najlepsze kremy.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:38   #7
elsang
Raczkowanie
 
Avatar elsang
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 73
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Nie polecam za to łagodnego żelu do demakijażu oczu i twarz bez konieczności spłukiwania wodą - bardzo niewydajny, drogi, można znaleźć coś równie łagodnego i bardziej wydajnego.
Zgodzę się, mało wydajny, aktualnie używam tylko do demakijażu oczu, no i jak mogłam nie wspomnieć o pomadce cold cream i kochanej jak widzę nie tylko przeze mnie Wodzie termalnej
__________________
akcja pielęgnacja
elsang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 14:02   #8
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

oczysicie dziekuje bardzo za rady ) a wiecie moze gdzie mozna kupic kosmetyki avene?? po takich pozytywnych opiniach napewno skusze sie na wode termalną, i moze jakis kremik
pozdr.
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:36   #9
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

kupisz w większej aptece, sporo aptek prowadzi sprzedaz tych kosmeykow; albo przez internet, jak wszystko
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 20:32   #10
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

avene i inne apteczne kosmetyki dostaniesz w aptece
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 17:16   #11
sclarke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 12
Smile Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

Z Avene polecam krem Cicalfate, używam go na noc, to jest krem antybakteryjny i reperujący skórę, podobno nadaje się do trądzikowej- z jednej strony mogłoby się wydawać to niemożliwe, ponieważ jest na pierwszy rzut oka dość ciężki i skóra się po nim bardzo świeci (dlatego używam go na noc), ale faktycznie ładnie łagodzi skóre (zwłaszcza spalona miejscowo preparatami takimi jak acne- derm, duac żel czy differin), nie używam go codziennie, ale jak trzeba.
Z Body Shop do cery tradzikowej polecam serię Tea Tree Oil. Do normalnej mają takie fajne serum w pomarańczowej, malutkiej buteleczce z dozownikiem, świetnie pachnie pomarańczami i wygładza skórę (nie wiem, czy nadaje się do mojej cery trądzikowej, dlatego po pierwszym zużytym opakowaniu nie zakupiłam więcej, ale jakbym mogła, to na pewno bym używała)
Z Clinique używam City Block SPF 40+, bardzo sobie chwalę.
sclarke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 18:23   #12
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: dobre-złe marki/bestselery kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez Dagmara1988 Pokaż wiadomość
oczysicie dziekuje bardzo za rady ) a wiecie moze gdzie mozna kupic kosmetyki avene?? po takich pozytywnych opiniach napewno skusze sie na wode termalną, i moze jakis kremik
pozdr.
u mnie w miescie ceny w aptekach sa bardzo rozne, wiec radze pochodzic i popytac co ile koszuje.bo avene do najtanszych nie nalezy
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.