Rzęsiste rzęsy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Wygraj serum do rzęs Inveo!

Notka

Wygraj serum do rzęs Inveo! Podziel się z nami swoimi trikami i poznaj sposoby innych Wizażanek na piękne oczy i rzęsy! Może to właśnie ty wygrasz hypoalergiczne serum do rzęs Inveo!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-12-14, 13:40   #1
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573

Rzęsiste rzęsy


Zapewne każda kobieta chciałaby mieć gęste sięgające nieba rzęsy.
Niestety ja nie jestem aż taką szczęściarą. Matka natura dała mi długie nogi, zgrabną sylwetkę, mocne włosy...A rzęsy? No cóż, jeszcze rok temu nie byłam z nich zadowolona. Cienkie, jasne, prawie niewidoczne.
Kupowałam coraz to nowe tusze, pogrubiające, zagęszczające wydłużające i podkręcające.
Korzystałam też z zalotki.
Nigdy natomiast nie odważyłam się przykleić sobie sztucznych rzęs. Być może kiedyś spróbuję tego wynalazku.


Można oczywiście podkreślić rzęsy odpowiednim makijażem. Są na to różne sposoby
Można nałożyć specjalną bazę pod tusz. Ja używam bazy Delia.



Można też przypudrować lekko rzęsy- tusz dłużej wtedy się na nich trzyma.
Wybór odpowiedniego tuszu jest kwestią indywidualną. Ja zawsze szukam maskar mocno pogrubiających. Tusz nakładamy zawsze od nasady, aż po same końce rzęs, ruchem zygzakowatym. Ale tego raczej Wizażankom nie muszę tego tłumaczyć.

Do wyboru mamy nie tyko czarne maskary, makijaż nie musi być nudny. Grafit, bakłażan, brąz i granat to dosyć popularne odcienie tuszy do rzęs. Na większe wyjście lubię końcówki rzęs pociągnąć fioletowym tuszem zakupionym w Primarku.
Niestety uzyskujemy tylko efekt doraźny, którzy znika po zmyciu makijażu.

Jeśli nie mamy czasu, lub po prostu nie chcemy codziennie tuszować rzęs możemy zabarwić je henną. Henna do rzęs dostępna jest w drogeriach np w Rossmannie. Efekt utrzymuje się kilka tygodni.



Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2013-12-15 o 14:58
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-14, 18:09   #2
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Rzęsiste rzęsy

Co można zrobić, by nasze rzęsy były zawsze zdrowe i piękne?

Znam kilka domowych sposobów na pielęgnację rzęs. Oto kilka z nich:

nakładanie olejków na rzęsy:
  • np. oliwa z oliwek, olej argnowy lub olej rycynowy (do kupienia w każdej aptece). Olejek można nałożyć za pomocą patyczka kosmetycznego lub czystej szczoteczki od zużytego tuszu.


Olejek rycynowy daje naprawdę dobry efekt. Po około 1,5 miesiąca stosowania zauważyłam że moje rzęsy stały się ciemniejsze i grubsze. No i „gubię” ich teraz mniej. Nie zauważyłam natomiast by używanie tego olejku zagęściło moje rzęsy. Używając olejku rycynowego uważajcie jednak by nie dostał się on do oka, bo może to spowodować podrażnienie.



Używam olejku Microfarm. 30 g kosztuje ok 3zł. Oleju rycynowego używam też do olejowania włosów i również sprawdza się doskonale


  • nakładanie na rzęsy wazeliny, za pomocą szczoteczki do rozczesywania. Zabieg ten należy wykonywać codziennie na wieczór, a nasze rzęsy będą wzmocnione.
Wazelina to koszt ok 2- 3zł. Polecam Bielendę

Wazelinę można mieszać również z wybranym olejkiem w proporcji 10 g wazeliny i 4 g olejku. Taką cieniutką warstewkę powstałej maści nakładamy na noc na rzęsy.

Jest jeszcze sposób na pielęgnowanie rzęs pomadką ochronną. Nie jest to oczywiście mój pomysł. Wynalezienie tej metody zawdzięczamy blogerce Alinie Rose. Stosuje ona pomadkę Alterra, dostępną w Rossmannie, nakłada ją za pomocą szczoteczki z maskary na noc. Jak tylko skończę stosować wazelinę, pobiegnę do Rossmanna po tę pomadkę.

Słyszałam tez o przygotowywaniu odżywki z naparu liści orzecha włoskiego. Łyżkę pokruszonych liści zalewamy 100ml wrzącej wody. Mam zamiar spróbować tej metody, ale dopiero za rok, bo nie mam teraz dostępu do świeżych liści.

Same widzicie że specyfiki do pielęgnacji rzęs mogą kosztować dosłownie grosze.








Oczywiście dużą rolę odgrywa właściwa dieta. Dbajmy więc o to by spożywać pokarmy bogate w witaminy, szczególnie:
A (mleko, jaka, masło, pomidory, marchewka, wątróbka,
B (drożdże, ziemniaki, drób, warzywa strączkowe)
E (orzechy, zboża, ryby)
H (mleko, jaja, wątróbka, szpinak)
D (ryby, grzyby, sok pomarańczowy)
a także cynk (ostrygi, kasze, chleb razowy)
i krzem (mleko, skrzyp, pokrzywa).

Oczywiście można łykać skrzyp, cynk w tabletkach, pic multiwitaminy, ale pamiętajmy że tak naprawdę żaden suplement nie zastąpi dobrze zróżnicowanej diety

Warto jeść produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Jedzmy ryby! Ja codziennie łykam jedną lub dwie kapsułki tranu. I muszę powiedzieć że to działa!

Nasze babcie stosowały tran jako odżywkę nakładaną na rzęsy.Wiem śmierdzi i u niektórych może budzić obrzydzenie, ale tran to samo zdrowie. Ja osobiście wolę tran łykać niż smarować nim rzęsy.



---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Czego nie robić aby rzęsom nie zaszkodzić?


Nie używamy zbyt często zalotki .

Używając jej nieumiejętnie można uszkodzić rzęsy. Nigdy nie używamy zalotki na pomalowane rzęsy, mogą się w ten sposób połamać.

Nie śpimy w makijażu!
Makijaż pozostawiony na noc spowoduje że rzęsy staną się kruche i osłabione. Z resztą chyba nie chcemy za kilka lat wyglądać jak babcie?

Makijaż zmywamy delikatnie, przy pomocy specjalnego płynu do demakijażu oczu lub oliwki.

Ja stosuję aktualnie olejek arganowy i jestem zachwycona. Wcześniej używałam oliwki Babydream, Hipp oraz uniwersalnego płynu do demakijażu Ziaja i tez byłam zadowolona. Naturalne olejki mają jedną wielką przewagę nad drogeryjnymi płynami- pielęgnują okolice wokół oczu- nawilżają je i łagodzą podrażnienia (pomijam przypadki uczulenia na oliwkę bo i takie się zdarzają) . No i przede wszystkim oliwki pielęgnują rzęsy ! Moim zdaniem oliwka lepiej radzi sobie z makijażem (liner, cienie, maskara) niż niejeden dwufazowy kosmetyk do demakijażu.

Płatek z olejkiem/płynem przykładamy do oka.Używając olejku najpierw spryskuję płatek niewielka ilością wody. Nie ma potrzeby mocnego pocierania, nie jest to dobre dla naszych rzęs, powoduje bowiem ich wypadanie. A rzęsy odrastają dłuuuugo. Lepiej przytrzymać płatek z preparatem kilkanaście sekund przy oku, makijaż sam się rozpuści i będzie można delikatne go usunąć, bez szkody dla naszych rzęs.

Unikajmy doklejania sztucznych rzęs (niekiedy mogą uszkodzić rzęsy)

Zmieniajmy tusz do rzęs tak często jak zaleca producent (najczęściej 6 do 12 mc- informacja ta podana jest na opakowaniu w postaci otwartego pudełeczka z napisem np. 6M 12M) Nie używamy tuszu po dacie ważności!

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2013-12-15 o 15:42
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 15:40   #3
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Rzęsiste rzęsy

Co oprócz metod domowych?


Wiem że nie każda z was ufa domowym sposobom. Kilka moich koleżanek zraziło się do olejku rycynowego, który podrażnił im oczy (pewnie przez przypadek zakropliły sobie specyfik do oka).


Nakładanie wazeliny może być kłopotliwe. Nie każdemu chce się przygotowywać dziwne „mikstury”.


Z pomocą przychodzą nam firmy kosmetyczne, które produkują rozmaite odżywki do rzęs, najczęściej w takiej formie w jakiej kupujemy tucz, czyli opakowanie ze szczoteczką. Za takie kosmetyki musimy zapłacić dużo więcej, ale wygodna stosowania nam to wynagradza.


Przyznam że czasami wolę stosować gotowe serum, niż babrać się w cieknących po buteleczkach olejkach, czy maziać się wazeliną.



Gotowych odzywek do rzęs jest całe mnóstwo. Ja przetestowałam tylko 2.


Jedną z nich jest L'Biotica aktywne serum do rzęs. Do kupienia w większości aptek. Ja zapłaciłam za ten specyfik około 13zł.
Efekty widać do około 2 miesiącach stosowania. Rzęsy są miękkie i wyglądają na zdrowsze. Niestety na ich wydłużenie czy zagęszczenie nie mamy co liczyć.




Drugim tego typu kosmetykiem którego używałam jest Skoncentrowane serum do rzęs 3 w 1 Eveline. Kupiłam je swego czasu w Biedronce. Muszę powiedzieć, że działa podobnie jak produkt L'Biotica. I nadaje się jako baza pod tusz.




Oczywiście istnieją droższe odzywki do rzęs, których niestety nie próbowałam ze względu na skromny budżet jakim dysponuję. Najbardziej znaną jest Revitalash, ale cena tego specyfiku skutecznie mnie odstrasza.
Wolę zostać przy domowych sposobach, lub drogeryjnym serum.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

„Oczy są zwierciadłem duszy”.
Napisałam już jak dbam o rzęsy.
Tylko co nam po pięknych rzęsach, jeśli nasze oczy są chore, czerwone i podkrążone.
Jeśli siedzimy godzinami na wizażu ( a siedzimy ) to od czasu do czasu wyjrzyjmy za okno, popatrzmy w dal.
Nigdy nie korzystajmy z komputera w mroku, ciemności. Lepiej włączyć światło, po co męczyć oczy.
Jeśli mimo wszystko oczy są zmęczone można zrobić sobie okłady
  • z herbaty (zamykamy oczy i kładziemy na powieki torebkę po zaparzonej herbacie, lub też wacik nasączony w esencji herbacianej.)
  • Z rumianku (jak wyżej)
Okłady można wcześniej włożyć na chwilę do lodówki.



W drogeriach często można spotkać maski żelowe na zmęczone oczy. Polecam, mnie pomaga maska z Rossmanna.
Jeśli okłady nic nie dają można kupić w aptece krople ze świetlikiem.
Uważajmy tylko, by nie stosować ich w nadmiarze, bo zamiast sobie pomóc możemy zaszkodzić.



Jak już wcześniej pisałam dbajmy o właściwą dietę, bogata szczególnie w witaminę A.
Jeśli mimo wszystko nasze oczy są zaczerwienione i ciągle zmęczone, trzeba udać się do okulisty.

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2013-12-15 o 15:00
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Wygraj serum do rzęs Inveo!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.