Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną energią ! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Rossmann - Szał Ciał

Notka

Konkurs Rossmann - Szał Ciał Załóż swój wątek na dedykowanym forum "Szał ciał" - czyli sposób na piękną figurę do lata. Opisz w tym wątku jaki masz sposób na osiągnięcie pięknej figury. Czy masz jakieś ulubione ćwiczenia, diety, czy sprawdzone sposoby na piękne, zadbane ciało?

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 19:06   #61
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Ujędrniamy - czyli domowe sposoby na ujędrnienie


A jakie są Wasze spodoby na cellulit i ujędrnianie?
Dokladnie takie same

Zawsze uzywam gabki ostrej do mycia. Moj luby sie dziwi jak sie moge tym drapac, a po kapieli ejst swietne uczucie.
Uzywalam dlugo peelingu z Lirene i byl bardzo wydajny oraz przyjemny. Choc zauwazylam, ze wystarczy sama gabka codziennie uzywa aby efekt byl jak po peelingu (uzycie samoopalacza najlepiej pokazuje, ze gabka dziala bardzo dobrze zluszczajaco ).

Teraz uzywam na uda i posladki balsamu Soraya Summer Slim z zielona kawa i ejst bardzo dobry, skora jest niezwykle gladka
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:08   #62
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Dokladnie takie same

Zawsze uzywam gabki ostrej do mycia. Moj luby sie dziwi jak sie moge tym drapac, a po kapieli ejst swietne uczucie.
Uzywalam dlugo peelingu z Lirene i byl bardzo wydajny oraz przyjemny. Choc zauwazylam, ze wystarczy sama gabka codziennie uzywa aby efekt byl jak po peelingu (uzycie samoopalacza najlepiej pokazuje, ze gabka dziala bardzo dobrze zluszczajaco ).

Teraz uzywam na uda i posladki balsamu Soraya Summer Slim z zielona kawa i ejst bardzo dobry, skora jest niezwykle gladka
Tego z Soraya też używałam i byłam zadowolona i uważam, że nie ma sensu przepłacać - skoro są tanie, a dobre
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:10   #63
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Sportowy to podstawa pisałam o ich zaletach w jednym z postów Pamiętam ze zdjęcia z szafy, że masz piękne włosy polecam Ci te maseczki Kallos tym bardziej, że wiem gdzie można je w Krakowie kupić dzisiaj poprosiłam mojego Lubego, żeby mi je kupił jest z Krakowa
Tylko problem ktora Moja nie sa suche, ale za to po zimie wypada ich wiecej niz powinno w ciagu dnia.
Rzeczywiscie sa bardzo tanie gdzie w Krakowie takie cuda?
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:16   #64
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Tylko problem ktora Moja nie sa suche, ale za to po zimie wypada ich wiecej niz powinno w ciagu dnia.
Rzeczywiscie sa bardzo tanie gdzie w Krakowie takie cuda?
Hmm mleczna będzie dobra i jeśli lubisz zapach kokosa to tym bardziej, albo owocowa pięknie pachnie
Aidem - tak się nazywa sklep - można np. przez allegro zamówić i sobie odebrać na miejscu
ul. Zamoyskiego 43 (przy Rondzie A. Matecznego / Zakopianka

http://allegro.pl/kallos-frutta-mask...513011074.html

lub http://allegro.pl/kallos-creme-al-la...513011071.html
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-13 o 19:19
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:29   #65
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Dziekuje za info i linka Poprobuje

Czasami robilam sobie maski z zoltka, rycyny albo np. nafty kosmetycznej, ale po co tyle zachodu, gdy dostajemy za 6 zl bombe witaminowa
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:35   #66
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Dziekuje za info i linka Poprobuje

Czasami robilam sobie maski z zoltka, rycyny albo np. nafty kosmetycznej, ale po co tyle zachodu, gdy dostajemy za 6 zl bombe witaminowa
Też takie robiłam - babcine sposoby i pamiętam jeszcze taki lotion z czarnej rzepy używałam, ale zapach był okropny. A tutaj ładny zapach i nie trzeba się paćkać wszystkie moje przyjaciółki już sobie zamówiły jak im dałam wypróbować - podobnie z szamponami z Lusha dla całej rodziny nakupiłam
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:48   #67
MalinQowa
Rozeznanie
 
Avatar MalinQowa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 784
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Jesteście niesamowite DziewczynyWątek widzę się rozrasta. Jeśli chodzi o ujędrnianie ja uzywam peelingu i balsamu z Lirene. Do tego gąbka z Syreny i bajeczka
MalinQowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 19:54   #68
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez MalinQowa Pokaż wiadomość
Jesteście niesamowite DziewczynyWątek widzę się rozrasta. Jeśli chodzi o ujędrnianie ja uzywam peelingu i balsamu z Lirene. Do tego gąbka z Syreny i bajeczka
Bardzo się cieszę, że jest nas coraz więcej, bo i milej i weselej a poza tym jest większa motywacja w grupie
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 00:36   #69
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Chińczycy to mają całą kulturę picia herbaty zgodną z rytuałami - kiedyś oglądałam film dokumentalny o tym - liczy się każdy gest i kolejność podawania bardzo ciekawe a białej jeszcze nie próbowałam - niestety - dobra?
Pyszna Z tym, że ja uwielbiam zieloną, zaznaczam Biała będzie delikatniejsza w smaku, więc może od niej warto zacząć przyzwyczajanie się do zielonej. Z tego co mi wiadomo, to biała herbata jest zieloną herbatą, z tym że szlachetniejszą jej odmianą, bo świeżo suszoną, nie poddawana fermentacji (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ). Bardzo polecam Ci kolekcję białych herbat Liptona, obecnie jestem na etapie zachwycania się białą herbatą z fioletową różą Raj dla mojego podniebienia. W planie na najbliższe zakupy - wersja z maliną Znajdziesz je w Realu naszym poczciwym za cenę ok. 6 - 7 zł.

Niemniej jednak przestrzegałabym przed nadmierną fascynacją herbatkami, po których np. latamy częściej do WC. To wbrew pozorom nie jest pożądany i dobry objaw, może to być wręcz pierwszy dzwonek ze strony naszych jelit. Trudno jest o nie świadomie dbać, bo nie zabolą, żeby o sobie przypomnieć. A bez ich właściwej pracy trudno o zrzucenie nawet niewielkiej ilości kilogramów. Istnieją przypadki, gdzie zielona herbata pita w nadmiernych ilościach, parzona z suszonych liści (więc jeszcze bardziej intensywna) doprowadziła do niemalże wyniszczenia jelit. Takimi opisami straszy mnie lekarz, pod opieką którego mam szczęście być Muszę zbudować swoją wypowiedź na poważnym autorytecie, ponieważ nie dość, że się wymądrzam, to jeszcze na wątku Indji Cytując słowa Doktora nieudolnie, chciałabym tylko wzbudzić Waszą czujność. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - jelita lubią wodę! Pitą małymi łyczkami, ale w dużych ilościach/dobę. Woda pita w ten sposób schładza systematycznie centra energetyczne naszych komórek i poprawia tym samym ich pracę. Dlatego tak bardzo pomaga nam gubić zbędne kg

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
dzisiaj poprosiłam mojego lubego, żeby mi je kupił jest z krakowa
__________________


Edytowane przez imma
Czas edycji: 2011-04-14 o 00:37
imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 02:43   #70
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

O matko, a ja tu dopiero trafiłam!

Fajny wątek, zajrzę jutro żeby doczytać co się da
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 07:46   #71
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Ja chwilowo peelingu używam Z Dax Cosmetics - jeden mam czekoladowy a drugi wanilia z pomarańczą - pachną obłędnie Do tego rękawica taka specjalna, nie pamietam jak się nazywa - sizalowa? Coś mniej więcej w ten deseń

Ja nie lubię chłodzących balsamów - no chyba że w lato. Teraz moim faworytem jest balsam Dax Cosmetisc taki czerwony - rozgrzewający. Ale fajnie pupkę grzeje
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 09:34   #72
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Też takie robiłam - babcine sposoby i pamiętam jeszcze taki lotion z czarnej rzepy używałam, ale zapach był okropny. A tutaj ładny zapach i nie trzeba się paćkać wszystkie moje przyjaciółki już sobie zamówiły jak im dałam wypróbować - podobnie z szamponami z Lusha dla całej rodziny nakupiłam

O tak, byl z czarnej rzepy, pamietam Strasznie smierdzial Podobnie jak wszelkie pokrzywowe

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Pyszna Z tym, że ja uwielbiam zieloną, zaznaczam Biała będzie delikatniejsza w smaku, więc może od niej warto zacząć przyzwyczajanie się do zielonej. Z tego co mi wiadomo, to biała herbata jest zieloną herbatą, z tym że szlachetniejszą jej odmianą, bo świeżo suszoną, nie poddawana fermentacji (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ).
Wszytskie herbaty, czy to biale, zielone czy zolte czy czarne to jeden gatunek - poddane roznemu procesowi fermentacji lub suszenia. I wszytskie sa pyszne Zielona rzeczywiscie nie dla kazdego, ale tez pamietajmy, ze lepsza jest po drugim zaparzaniu No i Lipton ma teraz ta serie herbat zielonych i bialych z ktorych usunieto goryczke. Jeszcze nie probowalam... ale jak polecasz
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 10:28   #73
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
a białej jeszcze nie próbowałam - niestety - dobra?
bardzo dobra, delikatna, słodkawo-trawiasta, pachnie skoszoną trawą, dla mnie przepyszna, szczególnie za 2gim parzeniem

Cytat:
Chińczycy to mają całą kulturę picia herbaty zgodną z rytuałami - kiedyś oglądałam film dokumentalny o tym - liczy się każdy gest i kolejność podawania bardzo ciekawe
po prostu chińczycy znają się na herbatach i ich właściwości są dla nich znane od tysięcy lat, stąd nie piją czerwonej więcej niż filiżankę z uwagi na to wypłukiwanie witamin, etc. Chcą poprostu zachować zdrowie. Ogólnie dostępna i cenowo przyjazna, czerwona herba jest słabszej jakości niż te górnopółkowe, więc można bezpiecznie pić nawet 5 filiżanek na dobę, najlepiej po posiłkach (30min po). Oczywiście oby nie torebkowe, ale to pewnie wiesz.

Lecam do siebie, może wysmażę jakiegoś posta

miłego popołudnia!
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 12:09   #74
MalinQowa
Rozeznanie
 
Avatar MalinQowa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 784
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Dzieeeewczyny....zmotywuj cie mnie. Bo tak mi się nie chce, że szok...
MalinQowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 12:18   #75
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez MalinQowa Pokaż wiadomość
Dzieeeewczyny....zmotywuj cie mnie. Bo tak mi się nie chce, że szok...
prosze http://s2.imagefrog.net/out.php/i152...pa2wewfter.jpg
Warto skakac
__________________

Edytowane przez Kruche Ciastko
Czas edycji: 2011-04-14 o 12:20
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 12:30   #76
MalinQowa
Rozeznanie
 
Avatar MalinQowa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 784
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Mmm....no nie powiem ale niezła motywacja
MalinQowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:02   #77
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Pyszna Z tym, że ja uwielbiam zieloną, zaznaczam Biała będzie delikatniejsza w smaku, więc może od niej warto zacząć przyzwyczajanie się do zielonej. Z tego co mi wiadomo, to biała herbata jest zieloną herbatą, z tym że szlachetniejszą jej odmianą, bo świeżo suszoną, nie poddawana fermentacji (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ). Bardzo polecam Ci kolekcję białych herbat Liptona, obecnie jestem na etapie zachwycania się białą herbatą z fioletową różą Raj dla mojego podniebienia. W planie na najbliższe zakupy - wersja z maliną Znajdziesz je w Realu naszym poczciwym za cenę ok. 6 - 7 zł.

Niemniej jednak przestrzegałabym przed nadmierną fascynacją herbatkami, po których np. latamy częściej do WC. To wbrew pozorom nie jest pożądany i dobry objaw, może to być wręcz pierwszy dzwonek ze strony naszych jelit. Trudno jest o nie świadomie dbać, bo nie zabolą, żeby o sobie przypomnieć. A bez ich właściwej pracy trudno o zrzucenie nawet niewielkiej ilości kilogramów. Istnieją przypadki, gdzie zielona herbata pita w nadmiernych ilościach, parzona z suszonych liści (więc jeszcze bardziej intensywna) doprowadziła do niemalże wyniszczenia jelit. Takimi opisami straszy mnie lekarz, pod opieką którego mam szczęście być Muszę zbudować swoją wypowiedź na poważnym autorytecie, ponieważ nie dość, że się wymądrzam, to jeszcze na wątku Indji Cytując słowa Doktora nieudolnie, chciałabym tylko wzbudzić Waszą czujność. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - jelita lubią wodę! Pitą małymi łyczkami, ale w dużych ilościach/dobę. Woda pita w ten sposób schładza systematycznie centra energetyczne naszych komórek i poprawia tym samym ich pracę. Dlatego tak bardzo pomaga nam gubić zbędne kg



No widzisz takich mądrych rzeczy się dowiedziałam białą sobie kupię jak będę za zakupach a od zielonej jestem uzależniona a te uśmiechy tak tak kciuki się przydadzą

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez MalinQowa Pokaż wiadomość
Dzieeeewczyny....zmotywuj cie mnie. Bo tak mi się nie chce, że szok...

Mi się też dzisiaj nie chce - tym bardziej, że stresujący dzień miałam - byłam z przyjaciółką u onkologa i dawno się tak nie denerwowałam, a na dodatek jeszcze miesiąc trzeba czekać aż się wszystko wyjaśni. Ale jestem dobrej myśli i muszę też się dzisiaj zmotywować, żeby nie myśleć o złych rzeczach, a to zdjęcia od naszej Ciasteczkowej wybitnie motywujące


---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
oj tak warto warto

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
bardzo dobra, delikatna, słodkawo-trawiasta, pachnie skoszoną trawą, dla mnie przepyszna, szczególnie za 2gim parzeniem


po prostu chińczycy znają się na herbatach i ich właściwości są dla nich znane od tysięcy lat, stąd nie piją czerwonej więcej niż filiżankę z uwagi na to wypłukiwanie witamin, etc. Chcą poprostu zachować zdrowie. Ogólnie dostępna i cenowo przyjazna, czerwona herba jest słabszej jakości niż te górnopółkowe, więc można bezpiecznie pić nawet 5 filiżanek na dobę, najlepiej po posiłkach (30min po). Oczywiście oby nie torebkowe, ale to pewnie wiesz.

Lecam do siebie, może wysmażę jakiegoś posta

miłego popołudnia!
Namówiłyście mnie z Immą do spróbowania białej

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
O matko, a ja tu dopiero trafiłam!

Fajny wątek, zajrzę jutro żeby doczytać co się da
Lepiej późno niż wcale fajnie, że jesteś
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:24   #78
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Kilka słów o zdrowiej diecie - B jak Błonnik

Produkty bogate w błonnik pokarmowy powinny być podstawą dietą każdego. Przede wszystkim powinno się go szukać w warzywach i owocach. Przy czym podkreślić należy, że dużo więcej błonnika znaleźć można w surowych produktach, niż tych przetworzonych.Zaleca się przede wszystkich spożywanie pieczywa razowego, żytniego, dobre jest także to chrupkie. Warto by do ich wyrobu wykorzystywać mąkę z niskiego przemiału. Dobrze, gdy do codziennego menu wprowadzi się kaszę jęczmienną i gryczaną oraz ryż, ale ten niełuskany.

Dlaczego błonnik jest dobry?

Błonnik pomaga zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek, zmniejszając uczucie głodu, a także opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek.


Błonnik tzw. rozpuszczalny obniża poziom cholesterolu, ponieważ dzięki swojej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. Wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną usunięte, obniża się poziom cholesterolu.

Błonnik stabilizuje także stężenie glukozy we krwi oraz opóźnia przemianę węglowodanów i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Większe spożycie błonnika prowadzi też do obniżenia poziomu hormonów.

Pomaga również usunąć z organizmu toksyny, kwasy żółciowe, metale ciężkie a nawet substancje rakotwórcze (np. poziom azotynów w organizmie skutecznie obniżają pektyny znajdujące się w jabłkach, porzeczkach i innych owocach, jeśli owoce te nie były nadmiernie opryskiwane).


Bogate w błonnik

W prawidłowej diecie organizm powinien otrzymywać 30 - 40 g błonnika dziennie. I tak, na przykład w 100 gramach kaszy jęczmiennej jest około 6. gram, a w brązowym ryżu ponad 8 gram błonnika ( biały ryż i makaron zawiera dużo mniej, bo około 2. gram).

Wśród owoców, dużo błonnika zawierają marakuja (w 100 gramach około 16 g) i daktyle. Bogate w błonnik są również porzeczki, jeżyny, maliny i żurawiny. Popularne jabłka i gruszki mają około 2 gram, natomiast najmniej błonnika zawierają m.in. owoce mango, morele i truskawki.

Bogate w błonnik warzywa to brukselka (w 100 gramach jest 5,4 g), bób (odpowiednio 5,8 g), awokado (6,7 g), groszek zielony (6 g) i karczochy (5,4 g). Najwięcej błonnika zawierają warzywa strączkowe - biała fasola, soja i groch ( około 15 g w 100 gramach).

Dużo błonnika posiadają też orzechy kokosowe ( 100 gram tzw. wiórek kokosowych to równowartość 21 g błonnika). Ponad 8 gram błonnika mają również orzechy, ziemne i laskowe.

Wśród pieczywa najwięcej błonnika zawiera pumpernikiel – 6,4 g i tzw. graham około 5 gram. Najmniej błonnika jest w pieczywie pszennym. Dużo bogatsze w błonnik są inne produkty zbożowe i tak płatki pszenne zawierają 10 g błonnika w 100 gramach produktu, płatki żytnie 11,6 g, kukurydziane 6,6 g i musli np. z rodzynkami 9 g.

A jakie jest Wasze ulubione warzywo lub owoc pełne błonnika?

Moje to awokado i truskawki już się nie mogę doczekać tych naszych prawdziwych karmionych słońcem - patriotycznie polskich
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg truskawki_1.jpg (27,5 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2683.jpg (38,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg awokado.jpg (19,4 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brukselka.jpg (19,5 KB, 0 załadowań)
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:53   #79
MalinQowa
Rozeznanie
 
Avatar MalinQowa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 784
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Maaaam ochotę na truskawki . No i jednak poćwiczyłam: brzuszki, skakanka, hh i rozciąganie
MalinQowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 14:03   #80
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez MalinQowa Pokaż wiadomość
Maaaam ochotę na truskawki . No i jednak poćwiczyłam: brzuszki, skakanka, hh i rozciąganie
No to super

Specjalnie dla Ciebie wielka truskawka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1105340480_gal_truskawka.jpg (60,1 KB, 0 załadowań)
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 18:03   #81
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Metoda na głoda - czyli lekki podwieczorek

Zboża nie są pokarmem zarezerwowanym wyłącznie na śniadania.

Zawarte w nich węglowodany, błonnik, witaminy i minerały są w stanie nadać nowy wymiar każdemu posiłkowi.

Przy tak ogromnym wyborze, jaki obecnie mamy w sklepach, zakup odpowiednich płatków zbożowych może być nie lada wyzwaniem.

Poniżej znajdziesz wskazówki, jak nie uniknąć pułapek związanych z płatkami zbożowymi i jak najskuteczniej wykorzystać je podczas odchudzania.


Górskie płatki owsiane a odchudzanie

  • Płatki owsiane górskie zawierają więcej błonnika, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu, niż jakiekolwiek inne zboża. Mają tez mnóstwo beta glukanu, który jest silnym immunostymulatorem- wzmacnia układ odpornościowy.
  • Sprawdzaj etykiety- niektóre płatki owsiane są sprzedawane z dodatkiem cukru, który może zaprzepaścić starania związane z odchudzaniem.
  • Długo przeżuwaj- płatki owsiane trawią się długo, dzięki czemu dłużej będziesz odczuwać sytość i brak głodu, niemniej jeżeli chcesz by trawienie odbywało się najlepiej - dokładnie przeżuwaj każdy kęs zamiast wrzucać w siebie pokarm.
Płatki z różnych zbóż

  • Jeżeli znudzą Ci się płatki owsiane, sięgnij po mieszankę zawierającą ziarna wielu zbóż. Zmiana smaku będzie ciekawą odmianą w diecie, zaś Ty dostarczysz organizmowi innych substancji odżywczych i witamin.
  • Czytaj etykiety, ponieważ niekiedy gotowe mieszanki mogą być bardziej skomplikowane w przygotowaniu. Niektóre wymagają nawet 30 minut gotowania!
  • Pamiętaj, że zboża mogą spełnić doskonałą rolę również przy obiedzie- jeżeli nie stosujesz diety rozdzielnej lub niskowęglowodanowej, możesz je podawać zamiast kaszy, ryżu, makronów i ziemniaków.
Zboża na zimno

  • Szybkie i wygodne w przygotowaniu, zboża i płatki zbożowe są pełne witamin i minerałów. Dodane do nich mleko dostarcza dodatkowo organizmowi białko i wapń. Wybierając płatki, upewnij się, że zawierają przynajmniej pięć gram błonnika na porcję.
  • Uważaj na zawarty w płatkach cukier. Nie powinno go być więcej niż 12 gramów na porcję. Jeżeli płatki dodatkowo zawierają suszone owoce, większa ilość cukru na etykiecie jest do przyjęcia.
  • Jeżeli masz problem z wilczym apetytem w nocy, sięgnij właśnie po płatki. Lekko słodka miseczka zawiera około 160 kalorii i może zaspokoić apetyt na słodkie, przy okazji dostarczając dużo błonnika.
Muesli

  • Złożone z płatków owsianych, jęczmiennych i wielu innych, musli dostarcza ogromne ilości błonnika i węglowodanów substancjami odżywczymi pochodzącymi z suszonych owoców i orzechów.
  • Uwaga: gotowe musli często bywają zbyt tłuste, by przysłużyć się diecie odchudzającej. Jeżeli nie przygotowujesz mieszanki samodzielnie, poszukaj takich, które mają około 160 kalorii i cztery gramy tłuszczu albo mniej w porcji.
  • Musli z jogurtem to doskonały pomysł na przekąskę. Zwłaszcza na lunch lub podwieczorek.


Moja wieczorna przekąska to płatki zbożowe ryżowo-pszenne z winogronami i jogurtem waniliowym - pyszne i lekkie jedzonko.


A Wy jakie płatki najlepiej lubicie i z czym je łączycie?



Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_1.jpg (51,7 KB, 8 załadowań)
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-14 o 18:10
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 21:07   #82
MalinQowa
Rozeznanie
 
Avatar MalinQowa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 784
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
No to super

Specjalnie dla Ciebie wielka truskawka
Dziękuję Ci bardzojednak w domu jak truskawek nie było tak nie ma. Moze jutro coś wymyślę. Co do tych płatków...ja lubię standardowo-z mlekiem bądź jogurtem
MalinQowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 21:15   #83
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez MalinQowa Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzojednak w domu jak truskawek nie było tak nie ma. Moze jutro coś wymyślę. Co do tych płatków...ja lubię standardowo-z mlekiem bądź jogurtem
Ja mam jedynie w dżemie mój Tato robił w lecie a płatki też czasem stosuje jako panierkę do kotletów z kuraka albo chrumaka chrum chrum
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 22:20   #84
isell
Rozeznanie
 
Avatar isell
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: pń/sl
Wiadomości: 658
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

O, płatki! Lubię płatki! Zwykłe, owsiane kojarzą mi się z dzieciństwem, jak wcinałam je z kakao, a teraz czasem kupuję płatki gryczane - mają taki posmak... jakby orzechowy, taki apetyczny Albo musli z tesco/carrefoura z dodatkiem owoców tropikalnych. Mniam! Choć przyznam, ze wcześniej nie zwracałam uwagi na etykiety, więc pewnie te najlepsze teraz okażą się tymi najmniej zdrowymi A dziś to już w ogóle o jedzeniu mogę pomarzyć, bo jakieś zatrucie mnie wzięło i w nienajlepszej formie jest mój układ pokarmowy
__________________
http://morella.soup.io/
isell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 22:51   #85
Airtraffic86
Raczkowanie
 
Avatar Airtraffic86
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 134
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Polecam posmarowanie tuż przed ćwiczeniami (np orbitrek,jogging,skakanka ipt))brzucha balsamem wyszczuplającym (ja używam eveline extreme 3d - zielony lub bordowy) a nastepnie owinięcie się pasem neoprenowym (koniecznie obszytym-po gumowym u mnie wystepuje wysypka ) -dobry sposób na tkzw boczki ;p - a co do masek kallosa faktycznie są całkiem dobre jak na taka cenę - jednak bardziej polecam chi keratin mist, chenice ifix pure volume (do stylizacji),dabur alma hair oil ,szampon chenice peach lub chenice kerabond hydro keratin,szampon joanna czarna rzepa(stosowac na zmiane bo wlosy sie przywyczajaja) oraz maska stapiz volume- (wlosy mam do pasa lśniące i mocne ) a i jeszcze regularnie łykam h-pantoten na zmiane z prolady (farmaceutka zdradziła mi ze prolady jest tańszym odpowiednikiem h pantotenu ) .Co do rad i przepisów autorki postu są po prostu świetne - najlepszy zdrowy sposób na uzyskanie i utrzymanie świetnej figury.
Mam jeszcze pytanie odnośnie herbat - gdzie je kupujecie i jakie polecacie - ja piję liściaste(zielona i czerwona)pu ehr firmy bio active dostępne w marketach - i w sumie nigdy nie pomyslałam aby wybrać się do herbaciarni do czasu przeczytania tego wątku
Airtraffic86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 23:42   #86
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Moja Droga Indjo, czym są moje "mądrości" w porównaniu z wieloma cennymi informacjami, jakie serwujesz nam tu w pigułce Imponuje mi, że znajdujesz na to wszystko czas, pracując

Zakupiłam maseczki Kallos dzięki Tobie, jestem strasznie ciekawa ich działania, bo ta cena aż niepokoi Włosy to mój czuły punkt, więc nie trzeba mnie było w ogóle namawiać do zakupu :P Nnoszę się z zamiarem zakupu szamponu w kostce. Zastanawiam się - czy on się pieni jak mydło? Najpierw spienia się go w dłoniach, a potem na włosy, czy może wciera w mózgownicę ? Może te pytania nie są zbyt lotne, ale na prawdę nie mam pojęcia

Na moje kciuki możesz liczyć zawsze, szczególnie w tych sprawach Bardzo, naprawdę bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość

Achhhhh, zapomniałam się pochwalić swoim skakaniem Rozpoczęłam je z opóźnieniem, gdyż wcześniej nie miałam na czym skakać. Nabyłam skakankę, a za to nie mam żyrandola w moim "treningowym" pokoju hehehe Przepołowiłam dziś skakanką swoją papierową kulę Czekają mnie więc zakupy w IKEA Jakoś nie płaczę z tego powodu
__________________


Edytowane przez imma
Czas edycji: 2011-04-14 o 23:47
imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 20:11   #87
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Przepołowiłam dziś skakanką swoją papierową kulę Czekają mnie więc zakupy w IKEA Jakoś nie płaczę z tego powodu
Czego sie nie robi dla ujedrniania.

Hm.... ja mam ambitny plan przekonac partnera do weekendowych cwiczen na hantelkach. Ramiona warto wyrzezbic, jest to proste i mozna to robic w domu, jak skoki na skakance.

Niestety, on uwielbia sie wymigiwac...
Rower? nie
Biegi? nie
Rolki? nie!
.. wiec biegam z kolega

Ma lekka nadwage jak i ja i koniecznie powinien cwiczyc, ale sie chlopaczyna zaparla i woli sie lenic.

Mam nadzieje, ze przekonam go do cwiczen w domu, tylko jak
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 00:39   #88
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Niestety, on uwielbia sie wymigiwac...
Rower? nie
Biegi? nie
Rolki? nie!
.. wiec biegam z kolega


Może wiedza o tym, z kim biegasz to byłby dobry sposób, by Twój Partner się trochę poruszał? Pewnie pogryzie się trochę w sobie na tą wieść, ale potem ruszy do dzieła
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 01:09   #89
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Bardzo podoba mi się Twój wątek. Przekonałaś mnie do skakanki i postanowiłam CIę zalinkować w ostatnim wpisie. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciewko.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 09:57   #90
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez isell Pokaż wiadomość
O, płatki! Lubię płatki! Zwykłe, owsiane kojarzą mi się z dzieciństwem, jak wcinałam je z kakao, a teraz czasem kupuję płatki gryczane - mają taki posmak... jakby orzechowy, taki apetyczny Albo musli z tesco/carrefoura z dodatkiem owoców tropikalnych. Mniam! Choć przyznam, ze wcześniej nie zwracałam uwagi na etykiety, więc pewnie te najlepsze teraz okażą się tymi najmniej zdrowymi A dziś to już w ogóle o jedzeniu mogę pomarzyć, bo jakieś zatrucie mnie wzięło i w nienajlepszej formie jest mój układ pokarmowy
Gryczanych nie próbowałam, ale skoro zachwalasz to chyba się skuszę mam nadzieję, że samopoczucie już lepsze

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Bardzo podoba mi się Twój wątek. Przekonałaś mnie do skakanki i postanowiłam CIę zalinkować w ostatnim wpisie. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciewko.
Bardzo mi miło

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Airtraffic86 Pokaż wiadomość
Polecam posmarowanie tuż przed ćwiczeniami (np orbitrek,jogging,skakanka ipt))brzucha balsamem wyszczuplającym (ja używam eveline extreme 3d - zielony lub bordowy) a nastepnie owinięcie się pasem neoprenowym (koniecznie obszytym-po gumowym u mnie wystepuje wysypka ) -dobry sposób na tkzw boczki ;p - a co do masek kallosa faktycznie są całkiem dobre jak na taka cenę - jednak bardziej polecam chi keratin mist, chenice ifix pure volume (do stylizacji),dabur alma hair oil ,szampon chenice peach lub chenice kerabond hydro keratin,szampon joanna czarna rzepa(stosowac na zmiane bo wlosy sie przywyczajaja) oraz maska stapiz volume- (wlosy mam do pasa lśniące i mocne ) a i jeszcze regularnie łykam h-pantoten na zmiane z prolady (farmaceutka zdradziła mi ze prolady jest tańszym odpowiednikiem h pantotenu ) .Co do rad i przepisów autorki postu są po prostu świetne - najlepszy zdrowy sposób na uzyskanie i utrzymanie świetnej figury.
Mam jeszcze pytanie odnośnie herbat - gdzie je kupujecie i jakie polecacie - ja piję liściaste(zielona i czerwona)pu ehr firmy bio active dostępne w marketach - i w sumie nigdy nie pomyslałam aby wybrać się do herbaciarni do czasu przeczytania tego wątku
Ja kupuję w herbaciarni liściastą ale też kupowałam taką z opuncją figową i gruszką - sprawdzę jak się nazywała dokładnie i dam Ci znać, a z takich torebkowych to mi smakuje waniliowa zielona z Lidla (takie żółte opakowanie z kwiatuszkiem wanilii )

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Moja Droga Indjo, czym są moje "mądrości" w porównaniu z wieloma cennymi informacjami, jakie serwujesz nam tu w pigułce Imponuje mi, że znajdujesz na to wszystko czas, pracując

Zakupiłam maseczki Kallos dzięki Tobie, jestem strasznie ciekawa ich działania, bo ta cena aż niepokoi Włosy to mój czuły punkt, więc nie trzeba mnie było w ogóle namawiać do zakupu :P Nnoszę się z zamiarem zakupu szamponu w kostce. Zastanawiam się - czy on się pieni jak mydło? Najpierw spienia się go w dłoniach, a potem na włosy, czy może wciera w mózgownicę ? Może te pytania nie są zbyt lotne, ale na prawdę nie mam pojęcia

Na moje kciuki możesz liczyć zawsze, szczególnie w tych sprawach Bardzo, naprawdę bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość

Achhhhh, zapomniałam się pochwalić swoim skakaniem Rozpoczęłam je z opóźnieniem, gdyż wcześniej nie miałam na czym skakać. Nabyłam skakankę, a za to nie mam żyrandola w moim "treningowym" pokoju hehehe Przepołowiłam dziś skakanką swoją papierową kulę Czekają mnie więc zakupy w IKEA Jakoś nie płaczę z tego powodu
Z kallosa na pewno będziesz zadowolona a jeśli chodzi o szampony z Lusha to bardzo się pienią i są bardzo wydajne. Moja Mama dostała szampon New od mojej przyjaciółki z Irlandii w listopadzie, a ma go jeszcze do dzisiaj i to spory kawałek (ma krótkie włosy, ale myje je co dzień). Znalazłam filmik, gdzie dziewczyna pokazuje jak myć włosy takim szamponem więc zobaczysz jak bardzo się pieni http://www.youtube.com/watch?v=xuVYZvMYo58

A z żyrandolem to hit tygodnia musiałaś się nieźle rozkangurzyć hehe


---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------



Rozkangurz się !

Podczas treningu nie forsuj przesadnie organizmu. Tempo, czas i rodzaj skoków dostosuj do swoich indywidualnych predyspozycji. Nie śpiesz się zbytnio i pamiętaj, że ważniejsza od szybkości jest prawidłowa postawa. Skoki na skakance mogą być bardzo różne.

Nie przywiązuj się do jednego ćwiczenia, warto mieszać techniki. Wyróżniamy kilka typów skoków:

  • bieg w miejscu
  • podskoki w miejscu
  • podskoki z wykrokiem na boki
  • podskoki z wykrokiem na przód lub tył
Trudniejsze, ale po opanowaniu podstawowych skoków, warto je wprowadzić do treningu:
  • krzyżowanie skakanki tzw. ósemki
  • dwa podskoki na jeden obrót
  • podskoki na jednej nodze
  • podskoki naprzemienne raz na jednej, raz na drugiej nodze
  • skakanie do tyłu
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Rossmann - Szał Ciał


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.