podpuchnięte oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-12-14, 20:56   #1
Monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 23

podpuchnięte oczy


Prosze pomóże, skusiłam sie na stoswanie kremu pod oczy chociaz prawde mowiąc skóra wokoł niech nie jest jeszcze jakos starsznie sucha czy wiotka (mam dopiero 23 lata). Przez ok 2 tyg stosowałam żel pod oczy z liposomami Eye Perfector Avon, nie wiem czy byl on dla mnie zbyt silny, czy tez nie, ale zaczeły mi delikatnie puchnąc od niego (tak uwazam ze to przyczyna żelu) powieki i skóra pod oczami. Co najgorsze, po zaprzestaniu stosowania kosmetyku podpuchnięta skóra pod oczami zostala (powstało cos w rodzaju delikatnych "worków" pod oczami). Poradzcie mi prosze jak je zlikwidowac, co mam robic aby ich sie pozbyc, dotad nic takiego nie miałam pod oczami i uwazam ze to mnie szpeci, i jest to dla mnie sdenerwujące. A moze te worki pod oczami sa przyczyna zmeczenia czy stresu lub zbyt malej ilosci snu, juz sama nie wiem, prosze poradzcie.
Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-14, 20:56   #2
Monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 23
podpuchnięte oczy

Prosze pomóże, skusiłam sie na stoswanie kremu pod oczy chociaz prawde mowiąc skóra wokoł niech nie jest jeszcze jakos starsznie sucha czy wiotka (mam dopiero 23 lata). Przez ok 2 tyg stosowałam żel pod oczy z liposomami Eye Perfector Avon, nie wiem czy byl on dla mnie zbyt silny, czy tez nie, ale zaczeły mi delikatnie puchnąc od niego (tak uwazam ze to przyczyna żelu) powieki i skóra pod oczami. Co najgorsze, po zaprzestaniu stosowania kosmetyku podpuchnięta skóra pod oczami zostala (powstało cos w rodzaju delikatnych "worków" pod oczami). Poradzcie mi prosze jak je zlikwidowac, co mam robic aby ich sie pozbyc, dotad nic takiego nie miałam pod oczami i uwazam ze to mnie szpeci, i jest to dla mnie sdenerwujące. A moze te worki pod oczami sa przyczyna zmeczenia czy stresu lub zbyt malej ilosci snu, juz sama nie wiem, prosze poradzcie.
Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-15, 09:42   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: podpuchnięte oczy

czesc Moniko
to dosc dziwna reakcja na kosmetyk, zwlaszcza jesli nie towarzyszyly temu zadne inne objawy. Z tego co opisujesz to moze byc uczulenie, ktore po 3-4 dniach powinno zniknac. Najrozsadniej chyba jest teraz w tej sytuacji robic jedynie oklady ze swietlika lub rumianku(najlepiej chlodne) i sprobuj pobrac troche wapna. Niektore moje kolezanki po fachu uzywaja na podpuchniete oczy lagodnej masci na hemoroidy [img]icons/icon7.gif[/img] Podobno bardzo skuteczna. Ja jej nigdy nie stosowalam, wiec nie recze za efekty.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-15, 09:42   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: podpuchnięte oczy

czesc Moniko
to dosc dziwna reakcja na kosmetyk, zwlaszcza jesli nie towarzyszyly temu zadne inne objawy. Z tego co opisujesz to moze byc uczulenie, ktore po 3-4 dniach powinno zniknac. Najrozsadniej chyba jest teraz w tej sytuacji robic jedynie oklady ze swietlika lub rumianku(najlepiej chlodne) i sprobuj pobrac troche wapna. Niektore moje kolezanki po fachu uzywaja na podpuchniete oczy lagodnej masci na hemoroidy [img]icons/icon7.gif[/img] Podobno bardzo skuteczna. Ja jej nigdy nie stosowalam, wiec nie recze za efekty.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-15, 20:58   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: podpuchnięte oczy

Myślę Moniko, że to podpuchnięcie oczu jest jednak w dużej mierze spowodowane tym żelem z Avonu zawiera on bowiem jako drugi na liście składników oczar wirginijski, który może podrażniać zwłaszcza delikatną skórę wokół oczu, zawiera też żeń-szeń, na który niektórzy też reagują podrażnieniem. To nie znaczy , że cię zniechecam do stosowania kremów pod oczy, wręcz przeciwnie, póki co najlepiej uzbroic się w cierpliwość i dostosować się do rad Agnieszki, a potem warto zacząć stosować krem pod oczy , tylko poszukać coś delikatniejszego. Pozdrawiam)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-15, 20:58   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: podpuchnięte oczy

Myślę Moniko, że to podpuchnięcie oczu jest jednak w dużej mierze spowodowane tym żelem z Avonu zawiera on bowiem jako drugi na liście składników oczar wirginijski, który może podrażniać zwłaszcza delikatną skórę wokół oczu, zawiera też żeń-szeń, na który niektórzy też reagują podrażnieniem. To nie znaczy , że cię zniechecam do stosowania kremów pod oczy, wręcz przeciwnie, póki co najlepiej uzbroic się w cierpliwość i dostosować się do rad Agnieszki, a potem warto zacząć stosować krem pod oczy , tylko poszukać coś delikatniejszego. Pozdrawiam)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-17, 16:28   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: podpuchnięte oczy

dzięki serdeczne za porady, zastosuje sie do Waszych wskazówek i teraz zdam sie na "uzdrwiającą moc" ziółek tzn chyba okłady z rumianku beda bardzo pomocne i oczywiście dodam troszkę energii swojej skórze popjając wapno
pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2001-12-17, 16:28   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: podpuchnięte oczy

dzięki serdeczne za porady, zastosuje sie do Waszych wskazówek i teraz zdam sie na "uzdrwiającą moc" ziółek tzn chyba okłady z rumianku beda bardzo pomocne i oczywiście dodam troszkę energii swojej skórze popjając wapno
pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-21, 08:17   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: podpuchnięte oczy

Moniko, sugeruję raczej okłady ze świetlika. Rumianek nie jest zły, ale może rozjaśniać rzęsy, a z takiego efektu nie byłabyś raczej zadowolona. Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-21, 08:17   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: podpuchnięte oczy

Moniko, sugeruję raczej okłady ze świetlika. Rumianek nie jest zły, ale może rozjaśniać rzęsy, a z takiego efektu nie byłabyś raczej zadowolona. Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 16:46   #11
Kornika
Przyczajenie
 
Avatar Kornika
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 25
Dot.: podpuchnięte oczy

Wyczytałam gdzieś że rumianek wysusza, dlatego nie stosuje się go na okłady pod oczy ... lepiej użyć świetlika który jest dostępny w szerokiej gamie w aptekach w postaci żelu - przynosi ukojenie ....

Ale nie o tym chciałam .....

Od jakiegoś czasu, właściwie jakieś 2 lata puchnie mi dolna powieka jednego oka. Okulista nic nie stwierdził, laryngolog przeleczył mnie pod kątem alergicznym, kazał mi tez wykonywać delikatny masaż uciskający od zewnętrznej strony oka do wewnętrznej ... zastosowałam się do wszystkiego. Efektów nie ma. Stosowałam różne kremy pod oczy, takie które miały niby likwidować worki pod oczami ... niestety ciagle to jedne oko jest spuchnięte. Wcześniej czasami puchło - teraz niestety cały czas tak mam, jest to bardzo widoczne na fotkach i najgorsze jest to że w okół tego oka zmarszczki układają sie inaczej i są bardziej zauważalne, poza tym czasami mam wrażenie że to oko inaczej wygląda - czasami na zdjęciach tak jakby mi uciekało - a nie mam zeza . Irytuje mnie to bardzo. Unikam zdjęć jak i patrzenia ludziom prosto w oczy. Znajomi i mąż mówią że to wcale tak się nie rzuca w oczy i że przesadzam. Ale mi to naprawdę przeszkadza. Co robić??? Czy ktoś ma na to radę ??
__________________
Kornika
Kornika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.