Erasmus w Turcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-14, 11:22   #1
Lauraaa1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 2

Erasmus w Turcji


Cześć Jestem na 2 roku studiów medycznych. Jak widzicie po tytule mocno zastanawiam się nad wyjazdem na Erasmusa do Turcji, mam do wyboru Izmir lub Istambuł i jeszcze jakieś miasto w środkowej części Turcji. Jednak totalnie nie wiem jak się za to zabrać, szczególnie w czasach pandemii. Nie wiem też które miasto wybrać... Macie jakieś doświadczenia lub porady? Jedyne co mnie martwi to rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, bałabym się, że przez mój wyjazd stracę dobry kontakt z przyjaciółmi i najlepszą przyjaciółką, z którą spotykam się praktycznie codziennie. Wiem, że prawdziwa przyjaźń powinma być trwała, ale wiecie jak to jest, ludzie są daleko od siebie, mają inne zajęcia, środowisko i zaczynają się od siebie oddalać. Dlatego myślałam też poważnie o praktykach wakacyjnych w szpitalu (to musi trwać chyba minimum 2 miesiące, w tym roku się zapewne nie uda, ale po 3 roku na przykład), jednak nie wiem czy da się to w ogóle zoorganizować i na czym miałoby to polegać. Skoro w Polsce praktyki na medycynie trwają co rok 3 tygodnie, a ja w Turcji według regulaminu musiałabym być minimum 2 miesiące. Nic nie wiem i proszę was o jakieś porady. Dodatkowo jestem niesamodzielna, musiałabym wyjechac sama i nie wiem czy poznałabym tam przyjaciół... a nie wyobrażam sobie spędzić tego czasu samotnie. Czy ludzie wyjeżdżają na erasmusa sami? Z góry dziękuję za pomoc
Lauraaa1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-14, 17:59   #2
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Erasmus w Turcji

Erasmus w czasach pandemii? No nie wiem, czy to mozliwe do zrealizowania. W kazdym razie my tez nie wiemy jak sie za to zabrac, chyba ze jakis aktualny student ma podobny pomysl i przypadkiem tu zajrzy. Bylam na Erasmusie, ale to bylo dobre kilka lat temu i procedury pewnie sie zmienily. Generalnie wszystkiego powinnas sie dowiedziec od koordynatora Erasmusa i ze strony uczelni. Jedyne, co jest raczej pewne to to, ze najlepiej wybrac stolice.

Tak, ludzie wyjezdzaja na Erasmusa sami. Mam wrazenie jednak, ze ty sie do tego niespecjalnie nadajesz. Nic nie wiesz (czyli specjalnie cie to nie interesuje), jestes "niesamodzielna" (cokolwiek to dokladnie znaczy w twoim przypadku), bedziesz tesknic za bliskimi... W ogole chcesz tam jechac, czy to jakas kara? :p Moze nie zajmuj miejsca komus, kto naprawde chcialby zdobyc takie doswiadczenie.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 07:02   #3
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Erasmus w Turcji

Cytat:
Napisane przez Lauraaa1998 Pokaż wiadomość
Czy ludzie wyjeżdżają na erasmusa sami?
A z kim mają wyjeżdżać? Z rodzicami?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 09:43   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Erasmus w Turcji

To zależy od Twojej uczelni. Najpierw się z nimi skontaktuj.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 14:08   #5
Lauraaa1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 2
Dot.: Erasmus w Turcji

Interesuje mnie to właśnie tylko nie wiem jak się za to zabrać. Czytałam i to wszystko jest skomplikowane, nie uzyskałam odpowiedzu na wiele pytań :/ Spróbuję skontaktować się z kimś odpowiedzialnym za to na uczelni. Ogólnie ten erasmus i taki wyjazd to moje marzenie tylko mam wątpliwości, że zostawiam tu wszystko A co do znajomych - niektórzy może wyjeżdżają na erasmusa ze swoimi znajomymi z uczelni, a moi znajomi się nie wybierają, ale mam nadzieję, że na miejscu poznałabym innych. Chociaż jak wyjechałabym tylko na praktyki to z tym poznawaniem ciężko, bo to byłaby bardziej praca, a nie studiowanie z osobami w moim wieku :/ Mam nadzieję, że sytuacja z wirusem się uspokoi do tego czasu na tyle, że wyjazdy będą możliwe. Szczególnie, że jak na razie to w Polsce jest gorzej niż w Turcji i też ludzie wyjeżdżają i żyją normalnie, bo ile można żyć w zawieszeniu...
Lauraaa1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 00:44   #6
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 503
Dot.: Erasmus w Turcji

Cytat:
Napisane przez Lauraaa1998 Pokaż wiadomość
Interesuje mnie to właśnie tylko nie wiem jak się za to zabrać. Czytałam i to wszystko jest skomplikowane, nie uzyskałam odpowiedzu na wiele pytań :/ Spróbuję skontaktować się z kimś odpowiedzialnym za to na uczelni. Ogólnie ten erasmus i taki wyjazd to moje marzenie tylko mam wątpliwości, że zostawiam tu wszystko A co do znajomych - niektórzy może wyjeżdżają na erasmusa ze swoimi znajomymi z uczelni, a moi znajomi się nie wybierają, ale mam nadzieję, że na miejscu poznałabym innych. Chociaż jak wyjechałabym tylko na praktyki to z tym poznawaniem ciężko, bo to byłaby bardziej praca, a nie studiowanie z osobami w moim wieku :/ Mam nadzieję, że sytuacja z wirusem się uspokoi do tego czasu na tyle, że wyjazdy będą możliwe. Szczególnie, że jak na razie to w Polsce jest gorzej niż w Turcji i też ludzie wyjeżdżają i żyją normalnie, bo ile można żyć w zawieszeniu...

Każdy kraj ma inne obostrzenia w placówkach medycznych dotyczące pandemii, upewnij się przed wyjazdem, jakie obowiązują studentów kierunków medycznych w Turcji.

Generalnie, pomijając pandemię (na praktyki w ramach Erasmusa możesz wyjechać także później, nawet po obronie), warto jechać i absolutnie nie bój się, że pojedziesz sama. Sama dużo więcej się nauczysz, podszkolisz język, nauczysz się samodzielności, niezależności bo zostaniesz poniekąd rzucona na głęboką wodę Także językowo.



Nie wiem, czy znasz język turecki, czy tylko angielski, jeśli to drugie, upewnij się, że w placówce medycznej, do której się wybierasz, posiada angielskojęzycznego opiekuna praktyk. Pamiętaj, że pacjenci, z którymi przyjdzie Ci pracować, mogą znać tylko język miejscowy.


Nie napisałaś, w jakim mieście będziesz odbywać te praktyki, czy sama znalazłaś placówkę, czy skorzystałaś z oferty uczelnianej? Często uczelnia w ramach umów podpisanych z uczelniami partnerskimi, może wysyłać studentów na praktyki także np. do klinik przyuniwersyteckich. Dowiedz się, jak wygląda to na Twojej uczelni.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-05, 13:24   #7
malami96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Erasmus w Turcji

Myślę, że nie masz się nad czym zastanawiać, w Turcji sytuacja jest kiepska- obecnie notują po 30k nowych przypadków dziennie i z tego co sie orientuję to szkoly i uniwersytety są pozamykane. W kraju sa lockdowny (takie weekendowe od piatku do poniedzialku) wiec zero studenckiego zycia!
Poza tym "organizowanie" sobie wyjazdu to nie jest kwestia z dnia na dzien- z tym jest troche formalnosci. Na przyszly semestr pewnie juz Ci sie nie uda- wiec zostaje przyszly rok.
Powiem Ci szczerze, że takie wyjazdy sa rewelacyjna szansa na rozwoj, poznanie cudownych ludzi z calego swiata i generalnie mocno otwieraja glowe!
Stambul i Izmir to dobry wybór i w sumie jedyny sluszny! osobiscie sklanialabym sie ku stambulowi- bo to magiczne miasto i to tego wielka metropolia, w ktorej zawsze znajdziesz cos ciekawego do roboty. Przy stambule Warszawa to miasteczko! Wiec jak najbardziej Stambuł!
Jesli chodzi o jezyk- to fakt- w Turcji malo kto mowi po ang, ale dzieki temu wiekszosc zaliczen masz na 100% wiec jesli chcesz sobie podniesc srednia to polecam.
malami96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-10, 13:43   #8
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Erasmus w Turcji

Istambul jest bardzo ciekawym miastem. Moja kolezanka byla tam na Erazmusie pare lat temu. Polecalabym gdyby nie pandemia.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-10 14:43:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.