Nordic walking! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 14:19   #211
Johnsonxxx80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Nordic walking!

to niezłe i powiem szczerze, że ci zazdroszczę takiej miłości ja również kijki dostałam dużo ludzi na mnie patrzyło jak bym była jakaś stara ze biegać mi się nie chce albo ze jestem leniwa a takie spacery potrafią wymęczyć i spalić sporo kcal. Polecam takie kijki i spacery a szczególnie w towarzystwie.
Johnsonxxx80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 14:35   #212
zdzinia1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Nordic walking!

A ja sobie wyszlam wczoraj na kijki i potykalam sie jak głupia. Dawno nie chodzilam wiem ze to nie takie proste ale ze wstydu myslalam ze sie zapdne pod ziemie. Musze zlapac rytm . Staruszki lepiej chodza niz ja. Myslalam ze to tylko prawy kijek lewa noga i na odwrot. a tu jakos nie wiem moze za dlugie te kije mam?
zdzinia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 15:02   #213
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez zdzinia1989 Pokaż wiadomość
A ja sobie wyszlam wczoraj na kijki i potykalam sie jak głupia. Dawno nie chodzilam wiem ze to nie takie proste ale ze wstydu myslalam ze sie zapdne pod ziemie. Musze zlapac rytm . Staruszki lepiej chodza niz ja. Myslalam ze to tylko prawy kijek lewa noga i na odwrot. a tu jakos nie wiem moze za dlugie te kije mam?
http://strefanordicwalking.pl/index....lugosc-kijkow/ tutaj masz jak obliczyć długość kijków. Może to nie wina sprzętu. Może musisz się wprawić.

Też mam kijki. Pierwszy raz szłam z nimi na wczasach nas morzem. Cudnie się chodziło rano, mało ludzi na plaży, lekka bryza...
Potem zadecydowałam kupic kijki i chodzę. Ostatnio częściej uprawiam z w domu fitness. mam też rower, ale lubię spacery z kijkami.

Nie wstydzę się, że coś o mnie pomyślą. Kiedyś szlam trasą (ulubiona moja i partnera - 10 km) i słyszałam "a gdzie narty masz" ale ja zawsze się z tego śmieje. Rano na trasie widokowej można zobaczyć mnóstwo starszych kobiet z kijkami. To nic, że zupełnie nie umieją chodzić a kijki są do trekkingu. Ważne że nie siedzą w domu a się ruszają.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 07:15   #214
Elisabeth_
Przyczajenie
 
Avatar Elisabeth_
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Nordic walking!

Wpływ aktywności nordic-walking na zdrowie oraz na wskaźniki fizjologiczne organizmu był potwierdzony w wielu badaniach. Niniejsza praca podchodzi do tego zagadnienia nieco inaczej. Podjęta zostanie próba określenia czy trening zdrowotny wpływa również na kondycję psychiczną uczestników zajęć manifestującą się satysfakcją z życia, poziomem dyspozycyjnego optymizmu i poziomem depresji u badanych.

http://bodyrelax.pl/rekreacyjne-upra...eku-60-70-lat/
Elisabeth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 11:41   #215
zdzinia1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Nordic walking!

Mam odpowiednia dlugosc kijkow. Brat mi ostatnio regulowal (znawca sie znalazl hehe). Niby ze ma byc 90 stopnie kąt jak trzymam. Tyle ze to chodzenie najgorsze. A jak jeszcze sie ludzie na mnie gapia to ide jak idiotka. Bratowa mi powiedziala ze te kije trzeba do tylu opierac a nie przed sobą. Popatrzylam sobie na jutuba () i sprobouje znow. Ja to ogolnie chcialabym poprawnie chodzic a nie tak zeby tylko stukac tymi kijami bylejak
zdzinia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 23:34   #216
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Nordic walking!

jak jesteś z trojmiasta zapraszam na instruktarz

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez zdzinia1989 Pokaż wiadomość
Mam odpowiednia dlugosc kijkow. Brat mi ostatnio regulowal (znawca sie znalazl hehe). Niby ze ma byc 90 stopnie kąt jak trzymam. Tyle ze to chodzenie najgorsze. A jak jeszcze sie ludzie na mnie gapia to ide jak idiotka. Bratowa mi powiedziala ze te kije trzeba do tylu opierac a nie przed sobą. Popatrzylam sobie na jutuba () i sprobouje znow. Ja to ogolnie chcialabym poprawnie chodzic a nie tak zeby tylko stukac tymi kijami bylejak

Jak jesteś z trojmiasta zapraszam na instruktarz
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 12:56   #217
zdzinia1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
jak jesteś z trojmiasta zapraszam na instruktarz

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------




Jak jesteś z trojmiasta zapraszam na instruktarz
Z checia ale niestety jestem z KUJAW
zdzinia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 15:32   #218
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nordic walking!

Jak się wam dziewczyny chodzi?
Ja mam pola wokół siebie chodzę. po 10 km w dwie godziny

A Wy? Jak tam?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:10   #219
hiperulryka1217
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Nordic walking!

Bardzo długo chodzisz a powiedz mi jaki okres czasu już tak chodzisz ? Bo pokonujesz dosyć spore trasy Ja się jeszcze do tej aktywności nie przekonałam ale moja mama bardzo to lubi i ona właśnie chodzi o kijkach lekko tak 5 km i widać u niej postępy, szczególnie w technice. Już nie chodzi jakby tak spacerowała tylko teraz z płynnością wbija te kijki w ziemię i idzie dalej.
hiperulryka1217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 12:49   #220
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nordic walking!

Kijki mam od 3 lat, ale chodzę tylko jak jestem w domu i jak jest ładna pogoda. Czasem odstawiałam kije w kąt na rzecz innych sportów. Mam takie miesiące że chodzę co dzień a sa takie, że pójdę raz w tygodniu. Jak mam słuchawki z audiobookiem to czas szybko leci. Dziś znów 1:40 i prawie 8 kilometrów. Oczywiscie zawsze mam wodę z plecaku, bo inaczej bym uschła. Dodam że ostatnio w połowie robię przerwę 15 minut na rozciąganie.

Z techniką uważam, że każdy musi znaleźć swój styl. Wazne aby sie tymi kijami odpychać a nie podpierać czy ledwo dotykać ziemi. Teraz nawet po półrocznej przerwie nie myślę o tym jak wbić te kije. Wiadomo, że raz odepchnę się mocniej a jak ręce potrzebują odpoczynku to odpuszczam.

Ale całe ciało się poprawia. Ciało jest mniej galaretowate i jakoś tak lepiej wyglądam. Tak długo chodze drugi tydzień, wcześniej to było do godziny.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 22:51   #221
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez Szabla1993 Pokaż wiadomość
No ja kiedyś też chodziłam z kijkami ale szkoda czasu bo skoro już wzięłam się za jakiś większy wysiłek to wolę spędzić połowę tego czasu na siłowni albo na zajęciach z zumby w Saturn Fitness na Targówku bo mam akurat koło siebie nawet bliżej niż park po którym chodziłam z kijkami.

a Ty jesteś kobietą, czy mężczyzną? Bo w niektórych postach używasz formy męskoosobowej
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 08:59   #222
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nordic walking!

Nie chcę być czepialska, ale wszystkie jej/jego posty coś reklamują.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 09:35   #223
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Nie chcę być czepialska, ale wszystkie jej/jego posty coś reklamują.
Wiem, wiem. Ale nawet przy reklamie można się zdecydować na jedną płeć
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-22, 09:14   #224
majek_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Dot.: Nordic walking!

Cześć. Przyłączę się do chodzących Rok temu zaczęłam biegać, ale okazało się, że mój kręgosłup jest w opłakanym stanie i musiałam znaleźć alternatywę dla "połamanych." no i znalazłam Chodzę od miesiąca chyba, jestem zachwycona prawie tak jak bieganiem. Prawie, bo jak dla mnie bieganie jest najlepsze, ale jak się nie ma co się lubi...
Kijki pożyczam od siostry, teraz przymierzam się do zakupu własnych, bo już jestem pewna, że nie zrezygnuje z chodzenia. Pocieszyłyście mnie z tymi komentarzami Ja chodzę w Bytomiu, jest takie miejsce Żabie Doły - stawy, łąki, ptaki i wędkarze. Zawsze, któryś pan skomentuje. Zawsze jest to pan w starszym wieku, z brzuszkiem, widocznie tak musi być i nie ma się co przejmować.
Ale jestem jedyną chodzącą z kijkami w mojej okolicy, więc wzbudzam zainteresowanie jakieś dziwne. Jak biegałam jesienią i zimą to też patrzyli na mnie dziwnie. Śmieje się, że teraz jak wszyscy biegają i mogłam się wtopić w tłum to musiałam zacząć chodzić z kijkami i zaś jestem inna.
majek_w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 13:24   #225
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez svenja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo chcialabym wam polecic nordic walking W Monachium po calym parku maszeruja ludziki z kijkami i nasluchalam sie juz tyle dobrego, ze wczoraj w koncu kupilismy z lubym owe kijki. Przypominaja troche kijki do nart biegowych, sa jednak moim zdaniem lzejsze. I najlepsze - nawet najszybszy marsz to NIC w porownaniu z nordic walking! Wczoraj strzelilismy sobie wieczorna rundke po alpejskiej dolinie, zajelo nam to godzinke i powiem wam jedno - to doskonale aeroby, czlowiek sie meczy i poci powolutku, ale przez te godzine pracuja rowno chyba wszystkie miesnie! To wlasnie zaleta NW - nie jest to typowy marsz, gdzie wykorzystywane sa tylko miesnie nog. Tu pracuja rowniez rece, posladki, brzuch. GENIALNE! Bardzo polecam tym dziewczynom, ktore nie przepadaja za bieganiem, lub nie moga biegac ze wzgledu na stawy.
Nordic walking uprawiam od czterech lat w terenie gorskim.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-05, 10:32   #226
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Nordic walking!

Podbijam, ktoś jeszcze chodzi?
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-05 11:32:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.