Niespecyficze drobne ognisko hiperintensywne? RM GŁOWY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-18, 16:49   #1
crystalek39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 13

Niespecyficze drobne ognisko hiperintensywne? RM GŁOWY


W prawym płacie ciemieniowym w przykomorowej istocie pojedyńcze drobne ognisko wielk. 6mm
hyperintensywne w T2 i PD i FLAIR, bez cech obrzęku – zmiana niespecyficzna,malformacj a naczyniowa?.. do kontroli za jakis czas


Witam co to moze byc za zmiana? zaden z neurologow nie jest w stanie mi okreslic co to jest natomaist mowia ze to nic niepokojacego za jakis czas do kontorlii z kontrastem.. Z racji zaburzen lekowych ciagle sie zastanawiam co to jest, wiekszosc neurologow twierdzi ze dana zmiana nie moze powodowac objawow i jest znaleziskiem niemym,przypadkowym..Czas ami mnie boli glowa najczesciej po wysilku fizycznym wlasnie w okolicach tego miejsca czy ta zmiana ma w ogole jakies znaczenie co do tego bolu? Natomiast nikt mi nie powiedzial co to jest, czy to malformacja zylna ( DVA)?, zmiana naczyniopochodna? zmiana niedokrwienna? ciagle sie zastanawiam.. Jeden z neurologow stwierdzil ze dana zmiana jest zmiana stara od urodzenia z racji ze jestem wczesniakiem. Poprosiłbym o pomoc
crystalek39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-18 17:49:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.