Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-01, 10:14   #1261
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rozumiem jak się organizuje jakąś imprezę elegantszą, typu sylwester, czy coś. Ale ja jako gość, to wtedy sama ide w butach jednych a zakładam buty eleganckie jak już wejdę do domu organizującego imprezę. Trochę niefajnie jednak komuś nanosić piach i może jeszcze rysować podłogę szpilkami czy tym piachem.

Jak jest elegancka impreza to właśnie można coś wziąć na zmianę, ale właśnie raczej na płasko, bo obcasy czy szpilki mocno rysują podłogę.


[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88880959]Do wszystkich oburzonych: piorę buty regularnie i jadę metrem albo rowerem, więc ziemi one za wiele nie dotykają 🤷🏻☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

+mam ręcznik, więc maty bezpośrednio nie dotykam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Ten zwyczaj że sciaganiem butów nie wszędzie występuje, we Francji np. się tego nie robi, normalnie goście chodzą po domu w butach (chociaż raz na wsi spotkałam się z tym, że dano mi kapcie, ale to był dłuższy pobyt)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


No, ale przecież w metrze racze czysto nie jest.


Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Make up for ever Ultra HD, ten ich sztandarowy podkład.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------



O jeżu, w metrze przecież na podłodze jest chyba wszystko mi się zdarza na siłowni dotknąć podłogi mimo maty i ręcznika, nie oczekuję, że będzie idealnie czysta, ale jednak nanoszenie piachu, i syfu z metra to przesada.

Zaintrygowałaś mnie tym podkładem. Ja mam tłustą cerę. Jest jakaś wersja do tłustych?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 10:21   #1262
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Swoją drogą, czy Japończycy to też wiochmeni z tym swoim ściąganiem butów przed wejściem, czy tylko my Polacy zawłaszczamy ten przywilej, że jak my coś robimy to wiocha, a jak inni tak samo robią to nie wiocha tylko "taka kultura"?
I z tą wiochą uważam podobnie. W sumie to u mojej babci na wsi się akurat butów nie zdejmuje. Od obcokrajowców, dla których to polskie zdejmowanie butów było dziwne też raczej słyszałam, że traktują to jako pewną różnicę kulturową. Jedna to nawet mówiła, że jej się to bardzo spodobało i jak teraz jedzie do domu rodzinnego, to też zawsze tam zmienia buty na kapcie.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 10:23   #1263
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88880891]Dla mnie to wiocha wymagać od gościa ściągania butów.Bynajmniej nie uważam, że ma czyste buty. Nie mam wykładzin i dywanów w mieszkaniu. Mogę odkurzyć i umyć podłogi po wizycie gości. Ważne żeby się czuli komfortowo. Trudno mi kogoś zmuszać do łażenia boso czy ubierania kapci do wizytowego stroju.

Ale na siłowni jestem za zmienianiem obuwia, bo tam jednak się ludzie dość często 'tarzają po ziemi'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dla mnie też

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja nie wymagam i ode mnie też nikt nie wymaga, ale i tak wszyscy ściągają. W lecie to jeszcze, ale w zimie nie wyobrażam sobie chodzenia w takich uwalonych błotem i śniegiem butach po domu. A jak już ktoś ma małe dzieci co raczkują/bawią się na podłodze to już w ogóle.
Jak jestem u kogoś latem, to przecieram sandały nawilżanymi chusteczkami. Nie wyobrażam sobie chodzić u kogoś boso, bo choćby było tam sterylnie czysto, to i tak pewnie coś przyczepiłoby mi się do stóp. Jak jest brzydka pogoda lub zima i mam botki/kozaki, to je ściągam, ale mam ze sobą na zmianę baleriny. Dodam, że chodzę do ludzi, którzy nie mają z tym problemu i sami zawsze mówią, żeby nie ściągać butów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

ja też nie wymagam ściągania butów. jak ktoś chce to ściąga, jak nie to nie. sama też ściągam w zasadzie tylko w zimie jak mam grubsze buty i w inne pory roku jak jest mokro albo błotnisto. albo gdy w domu są małe dzieci bawiące się na podłogach.

najbardziej nie lubię gdy w lecie odwiedzam znajomych, którzy mają zwierzęta i oni oczekują ściągnięcia butów - trochę brzydzi mnie chodzenie tak całkiem boso po czyjeś podłodze.zdarzyło mi się raz wdepnąć bosą stopą w kocie siki na podłodze.



siłownia to jednak coś innego i tam zawsze powinno się zmieniać buty. żadne buty nie są krystalicznie czyste, ale trochę chamskim jest chodzenie w brudnych butach tam gdzie inni ćwiczą i dotykają podłogi. zmiana butów w szatni to nie jest nadludzki wysiłek.
To samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 10:27   #1264
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość

Zaintrygowałaś mnie tym podkładem. Ja mam tłustą cerę. Jest jakaś wersja do tłustych?
Nie, jest tylko jedna wersja. On z założenia ma wyglądać dobrze na filmie i zdjęciach, więc jest polecany na większe okazje jak ślub itp. Imho, jak na niezłe krycie jest całkiem lekki, używałam go kilka lat na co dzień. Niestety nie jest cf i przestałam.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 10:36   #1265
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie trochę zaskakuje wizja wizytowego stroju podczas odwiedzin w czyimś mieszkaniu


Rozumiem jak się organizuje jakąś imprezę elegantszą, typu sylwester, czy coś. Ale ja jako gość, to wtedy sama ide w butach jednych a zakładam buty eleganckie jak już wejdę do domu organizującego imprezę. Trochę niefajnie jednak komuś nanosić piach i może jeszcze rysować podłogę szpilkami czy tym piachem.





Swoją drogą, czy Japończycy to też wiochmeni z tym swoim ściąganiem butów przed wejściem, czy tylko my Polacy zawłaszczamy ten przywilej, że jak my coś robimy to wiocha, a jak inni tak samo robią to nie wiocha tylko "taka kultura"?
W Turcji też się ściąga, nawet w tych tureckich serialach ściągają i ubierają kapcie jak przychodzą w gości
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 10:41   #1266
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nie, jest tylko jedna wersja. On z założenia ma wyglądać dobrze na filmie i zdjęciach, więc jest polecany na większe okazje jak ślub itp. Imho, jak na niezłe krycie jest całkiem lekki, używałam go kilka lat na co dzień. Niestety nie jest cf i przestałam.

Jak będę na zakupach to rzucę okiem
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 11:11   #1267
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88880891]Dla mnie to wiocha wymagać od gościa ściągania butów. Bynajmniej nie uważam, że ma czyste buty. Nie mam wykładzin i dywanów w mieszkaniu. Mogę odkurzyć i umyć podłogi po wizycie gości. Ważne żeby się czuli komfortowo. Trudno mi kogoś zmuszać do łażenia boso czy ubierania kapci do wizytowego stroju.

Ale na siłowni jestem za zmienianiem obuwia, bo tam jednak się ludzie dość często 'tarzają po ziemi'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja nikomu nie każę ściągać butów, ale sama zawsze zdejmuję i wszyscy moi znajomi też tak robią. Widocznie czują się komfortowo bez butów.
Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
ja nie mówię ludziom " ściągać buty!", nie ściągną to nie, ale dla mnie to jest niepojęte łazić komuś po domu w butach i sama tak nigdy nie robię. Do mojej babci zawsze tak wszyscy włażą w butach zima czy lato, ona ma dywany, chodniki a oni sobie spacerują. Jedyną osobą która u niej ściąga buty to ja.
U babci nigdy nie zdejmowałam butów, ale u niej podłoga aż się kleiła od brudu więc nie było sensu. Kilka razy proponowałam że jej posprzątam to zawsze był foch na tydzień bo ona ma przecież czyściutko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-01, 11:19   #1268
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Ja zdejmuje bo tak się utarło w naszej kulturze, ale jeśli ktoś mi proponuje zostabie w butach to nie upieram się i zostaje. Jedyne co mnie wkurza to jeśli już zdejme buty to proponowanie kapci. No fuj, nie. I to upieranie się, że mam ubrać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 11:21   #1269
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja zdejmuje bo tak się utarło w naszej kulturze, ale jeśli ktoś mi proponuje zostabie w butach to nie upieram się i zostaje. Jedyne co mnie wkurza to jeśli już zdejme buty to proponowanie kapci. No fuj, nie. I to upieranie się, że mam ubrać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
O jeny, skąd ja to znam
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 11:47   #1270
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88880891]Dla mnie to wiocha wymagać od gościa ściągania butów. Bynajmniej nie uważam, że ma czyste buty. Nie mam wykładzin i dywanów w mieszkaniu. Mogę odkurzyć i umyć podłogi po wizycie gości. Ważne żeby się czuli komfortowo. Trudno mi kogoś zmuszać do łażenia boso czy ubierania kapci do wizytowego stroju.

Ale na siłowni jestem za zmienianiem obuwia, bo tam jednak się ludzie dość często 'tarzają po ziemi'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Mam podobne podejscie, ale sa wyjatki. Buty sciagam gdy jest pogoda wyjatkowo fatalna i nie chce komus naniesc blota. Albo gdy ma male dziecko, ktore raczkuje i wszystko bierze do buzi. Wtedy tez boso.

Na silowni tez zmieniam buty, ale to wynika tez z tego ze inny rodzaj mam do sportu, a inny na ulice.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 12:46   #1271
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Ja się tutaj nie spotkałam się z taką siłownią, która przed wejściem nie miałaby szafek na buty. Zostawia się przy wejściu.

Buty w domu, tutaj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124195
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-01, 12:48   #1272
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja się tutaj nie spotkałam się z taką siłownią, która przed wejściem nie miałaby szafek na buty. Zostawia się przy wejściu.



Buty w domu, tutaj

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124195
No oczywiście, że każda siłownia ma szatnię z szafkami, przecież gdzieś trzeba zostawić rzeczy jak torba, plecak, ciuchy itd nie o tym jest dyskusja.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 12:51   #1273
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No oczywiście, że każda siłownia ma szatnię z szafkami, przecież gdzieś trzeba zostawić rzeczy jak torba, plecak, ciuchy itd nie o tym jest dyskusja.
Nie o szatni mówię, to jest przy wejściu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 12:53   #1274
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie o szatni mówię, to jest przy wejściu.
Czyli do szatni trzeba już wejść w zmienionych?
Jeszcze jako argument za zmianą, mi się zdarza robić niektóre ćwiczenia na boso (w skarpetkach), o ile przyjmuję, że nie będą po tym czyste, to nie chciałabym wdepnąć w jakieś ohydztwa z chodnika :/
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:07   #1275
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja zdejmuje bo tak się utarło w naszej kulturze, ale jeśli ktoś mi proponuje zostabie w butach to nie upieram się i zostaje. Jedyne co mnie wkurza to jeśli już zdejme buty to proponowanie kapci. No fuj, nie. I to upieranie się, że mam ubrać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
mi tak teściowa zawsze wciska, ja się nie godzę, ale nie dlatego że się brzydzę - bo się nie brzydzę, nie rusza mnie to , tylko po prostu ja lubię chodzić boso, w domu kapci też nie noszę
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:14   #1276
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Korzystam z dwóch siłowni, na jednej trzeba zmienić buty przed wejściem, do szatni idzie się już w przebranych. Na drugiej znowu przebiera się w szatni, trzeba przejść przez teren siłowni, ale idzie się takim wytyczonym chodniczkiem.
Dla mnie niezmienianie butów to chamstwo. Ludzie często ćwiczą w skarpetkach, kładą się na podłodze, klękają. Buty nie muszą być uwalone błotem, żeby były brudne. Na chodniku czy w komunikacji publicznej jest straszny syf. No nieeee. Zwłaszcza że przebranie butów to ile trwa? Minutę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:30   #1277
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
mi tak teściowa zawsze wciska, ja się nie godzę, ale nie dlatego że się brzydzę - bo się nie brzydzę, nie rusza mnie to , tylko po prostu ja lubię chodzić boso, w domu kapci też nie noszę
Też lubię chodzić boso w domu, ale jakieś dyżurne kapcie mnie brzydza bo ja w ogóle często boso chodzę (znaczy bez skarpetek czy ponczoch).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:33   #1278
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
mi tak teściowa zawsze wciska, ja się nie godzę, ale nie dlatego że się brzydzę - bo się nie brzydzę, nie rusza mnie to , tylko po prostu ja lubię chodzić boso, w domu kapci też nie noszę
mi już nie wciska
najpierw myślała że może się brzydzę nosić takie 'niepewne', więc kupiła takie specjalnie dla mnie. a jak i tamtych nie nosiłam to w końcu przywykła do faktu, że naprawdę wolę skarpetki

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-09-01 o 13:37
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:36   #1279
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Ja wolę jak goście zdejmują u mnie buty. Mam gdzieś czy to wiocha czy nie, nie chcę żeby mi ktoś nabrudził. Jedynie jak ktoś wchodzi na chwilę to ewentualnie może być w butach.
Wciskania kapci też nie lubię, chyba jeszcze nigdy nie skorzystałam, ale sama mam takie dodatkowe w domu i oferuję tylko tym osobom, które wciskają mi.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-01, 13:39   #1280
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mi już nie wciska
najpierw myślała że może się brzydzę nosić takie 'niepewne', więc kupiła takie specjalnie dla mnie. a jak i tamtych nie nosiłam to w końcu przywykła do faktu, że naprawdę wolę skarpetki
Ja dopiero po 9 latach znajomości "awansowałam" żeby dostać dedykowane papucie w domu teściów, tak to musiałam pomykać w jakiś dyżurnych laczkach o pięć rozmiarów za dużych
Ja nienawidzę chodzić boso, jak idę na dłużej w gości to czasem biorę własne kapcie albo chociaż skarpetki (jak mam gołe stopy do sandałów np).
Ja gościom mówię, że nie muszą zmieniać butów, mam psa, więc nawet na świeżo odkurzonej podłodze będą jakieś kłaki czy trochę piachu. Nie mam dywanów, więc to nie problem potem odkurzyć.

Edytowane przez this_witch
Czas edycji: 2021-09-01 o 13:41
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 13:57   #1281
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja dopiero po 9 latach znajomości "awansowałam" żeby dostać dedykowane papucie w domu teściów, tak to musiałam pomykać w jakiś dyżurnych laczkach o pięć rozmiarów za dużych
Ja nienawidzę chodzić boso, jak idę na dłużej w gości to czasem biorę własne kapcie albo chociaż skarpetki (jak mam gołe stopy do sandałów np).
Ja gościom mówię, że nie muszą zmieniać butów, mam psa, więc nawet na świeżo odkurzonej podłodze będą jakieś kłaki czy trochę piachu. Nie mam dywanów, więc to nie problem potem odkurzyć.
To ja najbardziej lubie nie miec gosci Wole odwiedzac innych niz goscic ludzi u siebie.
Ale dla tych gosci ktorych czasem miewamy mamy zestaw gumowych kapci dla gosci ktore po kazdym uzyciu sa szorowane - a to czy ktos ich uzyje czy nie to jego sprawa, mozna tez chodzic boso.
Ja zawsze chodze w kapciach bo nienawidze chodzic boso w domu, wszedzie sa kocie klaki nawet przy czestym odkurzaniu, zadna przyjemnosc chodzic po nich boso zeby sie przyklejaly do stop
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 14:03   #1282
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja dopiero po 9 latach znajomości "awansowałam" żeby dostać dedykowane papucie w domu teściów, tak to musiałam pomykać w jakiś dyżurnych laczkach o pięć rozmiarów za dużych
Ja nienawidzę chodzić boso, jak idę na dłużej w gości to czasem biorę własne kapcie albo chociaż skarpetki (jak mam gołe stopy do sandałów np).
Ja gościom mówię, że nie muszą zmieniać butów, mam psa, więc nawet na świeżo odkurzonej podłodze będą jakieś kłaki czy trochę piachu. Nie mam dywanów, więc to nie problem potem odkurzyć.
Lepsze za duże, niż za małe. Ja kiedyś dostałam "w gościach" wąskie pantofle na takim jakby słupku, w rozmiarze 37. Z rodzaju tych "eleganckich". Noszę rozmiar 40, więc wolałam zostać w skarpetkach, co wywołało zdziwienie. No bo jak to tak, takie piękne pantofle, a ja wybrzydzam. Co z tego, że mi się pół stopy nie mieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 14:16   #1283
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88881362]Lepsze za duże, niż za małe. Ja kiedyś dostałam "w gościach" wąskie pantofle na takim jakby słupku, w rozmiarze 37. Z rodzaju tych "eleganckich". Noszę rozmiar 40, więc wolałam zostać w skarpetkach, co wywołało zdziwienie. No bo jak to tak, takie piękne pantofle, a ja wybrzydzam. Co z tego, że mi się pół stopy nie mieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]A to ja też dostawałam takie u babci, ale myśmy się bardzo nie lubiły, byłam wnuczką gorszego sortu

W butach nie wolno, papcie śmierdzące, nigdy nie prane, za małe, a na boso to olaboga.

Do nas jak przyjeżdżają rodzice to biorą swoje papcie po prostu. Jak się wyniesiemy na swoje, to im po prostu kupimy i podpiszemy które czyje, bo przyjeżdżają co jakiś czas.

Fajnie, jak goście zdejmują, tym bardziej, że jak się ich spodziewam to jest odkurzanie i mycie podłogi specjalne, więc nie ma syfu. Jak mnie ktoś weźmie z zaskoczki i nie jest posprzątane, to uprzedzam i mówię, że mogą nie zdejmować, co zrobią to ich sprawa.
Ja sama zdejmuje u kogoś, ale lubię chodzić boso. Czasami mam też ze sobą papcie albo skarpetki z absem, ale to bardzo zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 14:22   #1284
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
A to ja też dostawałam takie u babci, ale myśmy się bardzo nie lubiły, byłam wnuczką gorszego sortu

W butach nie wolno, papcie śmierdzące, nigdy nie prane, za małe, a na boso to olaboga.

Do nas jak przyjeżdżają rodzice to biorą swoje papcie po prostu. Jak się wyniesiemy na swoje, to im po prostu kupimy i podpiszemy które czyje, bo przyjeżdżają co jakiś czas.

Fajnie, jak goście zdejmują, tym bardziej, że jak się ich spodziewam to jest odkurzanie i mycie podłogi specjalne, więc nie ma syfu. Jak mnie ktoś weźmie z zaskoczki i nie jest posprzątane, to uprzedzam i mówię, że mogą nie zdejmować, co zrobią to ich sprawa.
Ja sama zdejmuje u kogoś, ale lubię chodzić boso. Czasami mam też ze sobą papcie albo skarpetki z absem, ale to bardzo zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To my jak robilismy sylwestra to tak z grubsza podloge ogarnelismy bo spodziewalismy się, że bedzie syf. I się nie pomylilismy - wszyscy bez butów a dywan do prania, podloga do wypucowania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 14:28   #1285
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To my jak robilismy sylwestra to tak z grubsza podloge ogarnelismy bo spodziewalismy się, że bedzie syf. I się nie pomylilismy - wszyscy bez butów a dywan do prania, podloga do wypucowania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Norma po imprezie dlatego nie lubię w gościach chodzić na boso. Zawsze komuś się coś rozleje, czips się wysypie, pies to wyliże, przy mieszaniu drinków to już w ogóle.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 14:45   #1286
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To ja najbardziej lubie nie miec gosci Wole odwiedzac innych niz goscic ludzi u siebie.
Ale dla tych gosci ktorych czasem miewamy mamy zestaw gumowych kapci dla gosci ktore po kazdym uzyciu sa szorowane - a to czy ktos ich uzyje czy nie to jego sprawa, mozna tez chodzic boso.
Ja zawsze chodze w kapciach bo nienawidze chodzic boso w domu, wszedzie sa kocie klaki nawet przy czestym odkurzaniu, zadna przyjemnosc chodzic po nich boso zeby sie przyklejaly do stop
Mam tak samo. Ale nie ze względu na ściąganie butów, tylko po prostu u kogoś mi się lepiej siedzi niż u mnie. Nawet kawa jakoś lepiej smakuje.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 15:41   #1287
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Make up for ever Ultra HD, ten ich sztandarowy podkład.
.
Dzieki, przetestuje go. Tylko musze odcien sobie dobrze dobrac. Lubie ta firme i jestem zadowolona z ich cieni. Mam nadzieje, ze podklad bedzie rownie dobry.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
No tak, bo zycie w Polsce dla kobiet to raj i miod A standard zycia przecietnego Polaka przewyzsza poziom zycia przecietnego Japonczyka. Biedne Japonki - nie dosc ze uciemiezone, to robia wioche zdejmujac buty na wejsciu. Moze nie maja chodnikow w Japonii i dlatego tak musza

Z tego co wiem to oni zmieniaja nie tylko przed wejsciem do domu, ale nawet w poszczegolnych pomieszczeniach.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 15:51   #1288
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Ale nie ze względu na ściąganie butów, tylko po prostu u kogoś mi się lepiej siedzi niż u mnie. Nawet kawa jakoś lepiej smakuje.
Bedac gosciem nic nie musze przygotowywac, nic nie musze robic i po wizycie nic nie musze ogarniac
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 15:53   #1289
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

jaki to jest kolor włosów? ciemny blond czy jasny brąz?

i jak z ciemnego brązu przejść do takiego koloru?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asdfgh.jpg (60,6 KB, 145 załadowań)
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-01, 15:54   #1290
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja zdejmuje bo tak się utarło w naszej kulturze, ale jeśli ktoś mi proponuje zostabie w butach to nie upieram się i zostaje. Jedyne co mnie wkurza to jeśli już zdejme buty to proponowanie kapci. No fuj, nie. I to upieranie się, że mam ubrać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja sa jednorazowe to moga byc, ale wiem ze sa starsze osoby, ktore wszystkim swoim gosciom proponuja stale ta sama pare…
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-28 16:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.