Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 15:31   #1
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650

Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy


Witam!

Za 9 miesiecy wracam do Polski na stale i bede musiala zabrac ze soba mojego pieska
W przeprowadzce pomoze mi znajomy, przyjedzie transitem i caly swoj dobytek wlacznie z psiakiem za jednym podejsciem chce wywiezc do Polski

Czy orientuje sie ktos co nalezy zrobic i jak to wszystko wyglada przy wywozie pieska autem?
Paszport,chip..gdzieniegd zie pisza o badaniu krwi, szczepionce na wscieklizne,kleszcze:conf used: Wszedzie inne informacje, moze ktos wywozil juz pieska i pomoze?

Z gory dziekuje
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 16:16   #2
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Foxy to jest trochę roboty.. Co prawda ja dowiadywałam się o trasę w drugim kierunku ale z tego co wiem wszędzie jest tak samo.

Mniej więcej wygląda to tak:
czipowanie, szczepienie przeciw wściekliźnie(po czipie- nawet jak było przed to się nie liczy), badanie krwi(po miesiącu od szczepienia jeśli dobrze pamiętam) jeśli wszystko jest ok to po 6 miesiącach można jechać. Wszystko musi być zapisane w paszporcie pieska.

musisz też wybrać odpowiednią trasę przystosowaną do odprawy zwierząt. Info na stronie DEFRA http://ww2.defra.gov.uk/

Edit: aa i jeszcze jadąc z polski przed samym wyjazdem trzeba psu podać preparaty na odrobaczenie i odpchlenie (tutaj nie wiem czy obowiązuje to tylko przy wjeździe do UK-bo to wyspa czy wszędzie)

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2011-02-15 o 16:30
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 16:34   #3
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

http://www.lizbona.polemb.net/files/...ewozUEdoPL.pdf
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 16:46   #4
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Czyli musze juz teraz to zalatwiac? Bo piszesz,ze 6 miesiecy i wtedy mozna wyjechac Kurde, ale kombinacje alpejskie

Listopadowa- dziekuje za linka, juz biore sie za czytanie
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:31   #5
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Czyli musze juz teraz to zalatwiac? Bo piszesz,ze 6 miesiecy i wtedy mozna wyjechac Kurde, ale kombinacje alpejskie
Tak , już teraz Biorąc pod uwagę : zaczipowanie( jeśli jeszcze pies nie ma czipu ) i równoczesne założenie paszportu dla niego z wpisem o szczepieniu przeciw wściekliźnie + miesiąc później pobranie próbek posiewowych ( na obecność przeciwciał na wściekliznę ) + 6 miesięcy "kwarantanny" domowej (liczone od daty pobrania krwi) - to już masz 7 miesięcy . Zgłoś się do weterynarza uprawnionego do wydawania paszportów psom - nie każdy może zrobić całą procedurę . Od niego dowiesz się najlepiej o kosztach i o aktualnie obowiazujących trasach przewozowych . Powodzenia .
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:51   #6
jolkag78
Zakorzenienie
 
Avatar jolkag78
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 6 556
Send a message via Skype™ to jolkag78
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Inaczej....
Jeżeli wyjeżdżasz i już tam nie wracasz z pieskiem przez co najmniej rok to inna historia... szczepienie, po miesiącu badanie krwi , jak wyniki ok, to możesz opuścić Ir... Chyba, ze masz zamiar wrócić, to wtedy pół roku kwarantanny.. Ja wywoziłam swojego psa z uk i tak to wygląda na wyspach
jolkag78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 00:45   #7
kaza10000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 126
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Mieszkam w Londynie i swoją sunie przywiozłam z polski, jeżeli chcesz to wejdź na www.mojawyspa.co.uk i załóż temat, powinnaś dostać konkretne odpowiedzi. Ale jak będziesz wywoziła psa to chyba troszkę inaczej się to odbywa, jednak nie jestem pewna.
kaza10000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 05:48   #8
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

No wlasnie wydawalo mi sie,ze 6 miesiecy kwarantanny obejmuje tylko wtedy,kiedy chce z psem wrocic do IE...ja jednak wracam na stale Dziekuje za pomoc
Jak ktos cos jeszcze wie to prosze pisac!

Trzeba niby wybrac jakas droge,ktora mozna psa przewiezc ( chodzi mi o prom) ale nie wiem o co w tym chodzi ze niby nie kazdy port przyjmuje zwierzeta czy jak? ehh... ja nie wiem jak ja sie stad zabiore jak zrezygnowac z chaty, pozamykac konta (rowniez te od netu, pradu itp),zwolnic sie,postarac o kuronia jak to wszystko zgrac w czasie..masakra! No ale nie o tym temat
__________________
15.10.2010-

Edytowane przez foxy123
Czas edycji: 2011-02-16 o 05:50
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 09:08   #9
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
No wlasnie wydawalo mi sie,ze 6 miesiecy kwarantanny obejmuje tylko wtedy,kiedy chce z psem wrocic do IE...ja jednak wracam na stale Dziekuje za pomoc
Jak ktos cos jeszcze wie to prosze pisac!

Trzeba niby wybrac jakas droge,ktora mozna psa przewiezc ( chodzi mi o prom) ale nie wiem o co w tym chodzi ze niby nie kazdy port przyjmuje zwierzeta czy jak? ehh... ja nie wiem jak ja sie stad zabiore jak zrezygnowac z chaty, pozamykac konta (rowniez te od netu, pradu itp),zwolnic sie,postarac o kuronia jak to wszystko zgrac w czasie..masakra! No ale nie o tym temat
Jeśli płyniesz bezpośrednio na kontynent , to kwarantanna faktycznie raczej będzie zbędna . Ale jeśli płyniesz najpierw na UK , przejeżdżasz przez nią i dopiero z niej odpływasz - to już nie jestem pewna , czy Anglicy nie bedą jej wymagać - naprawdę najlepiej zwrócić się od razu do jakiegoś weta w Irlandii , który powei najdokładniej co i jak .
A wyznaczone porty - dlatego , że tylko w niektórych znajdują się punkty weterynaryjne do odprawy zwierząt . Próba przewozu psa przez przejścia niewskazane przez DEFRA oznaczałaby przemyt . I znowu , najbardziej aktualną listę takich przejść będzie miał właśnie weterynarz , lista bywa zmienna , trzeba tuż przed wyjazdem upewnić się , że wybrana droga nadal znajduje się na liście . ( no , jeśli chodzi o Eurotunnel , to oni jedni mają na pewno stały punkt - ale to dotyczy drogi z wysp). Dasz radę
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 23:36   #10
kaza10000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 126
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Ja zawsze jeżdżę prywatnym samochodem, moja sunia leży rozwalona z tyłu na siedzeniu i nie zdażyło mi się aby kontrolowali przy wyjeździe z Anglii. Pyłyniemy zawsze z Dover, ale przy powrocie pan z okienka podaje nam czytnik i przykładamy do czipa i to wszystko.
Wracasz na stałe Zazdroszcze

Nigdy nie przekraczałaś granicy z pieskiem? Jaka rasa, ile ma lat?
kaza10000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:10   #11
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Ja przywiozłam psiaka z Polski do UK . >Całe procedury czip , szczepienie , badanie krwi , kwarantanna trwały 8 miesiecy i były nie do przeskoczenia. Będąc już tu rok , przyszedł czas na szczypienia i przeoczyliśmy datę , spóźniłam się na sczepienie dosłownie 3 dni . Pani weterynarz poinformowała mnie ze w związku z tym pies nie ma ciągłości w szczepieniu i jego cała kwareantanna itp jest nei ważna . PAszport psa został skreślony , dostaliśmy angielska książeczke zdrowia psa i na dzien dzisiejszy pies nie może przekroczyć granicy UK . No chyba ze przejdzie na nowo całe procedury tutaj , co wiąże się z kosztami około 2 tysięcy funtów. W moim wypadku to na szczęście jest nie potrzebne , pies ma 11 lat i raczej zostanie tu już do końca
Radzę pójść do weterynarza i zapytać , to nic nie kosztuje.
Totalnie od radzam natomiastt przemycanie psa , sama byłam świadkiem na granicy z Francją , gdzie z powodu małego Yorka przemyconego gdzies pod siedzeniem , cały autokar został wrócony do Polski a właściciel obarczony ogromną grzywną ..
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 06:38   #12
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Cytat:
Napisane przez kaza10000 Pokaż wiadomość
Ja zawsze jeżdżę prywatnym samochodem, moja sunia leży rozwalona z tyłu na siedzeniu i nie zdażyło mi się aby kontrolowali przy wyjeździe z Anglii. Pyłyniemy zawsze z Dover, ale przy powrocie pan z okienka podaje nam czytnik i przykładamy do czipa i to wszystko.
Wracasz na stałe Zazdroszcze

Nigdy nie przekraczałaś granicy z pieskiem? Jaka rasa, ile ma lat?
Stuknie mi 6 lat w Dublinie wiec czas zawijac do domu
Lekko nie bedzie,rzucilam studia wiec co mnie czeka Kaufland lub Biedronka no chyba,ze moje 7 zdanych egzaminow z bankowosci/ksiegowosc kogos w Polsce zainteresuje i przyjma mnie na probe (najgorsze,ze malo co pamietam z tego szkolenia )
Mimo obaw ciesze sie jak male dziecko,ze wracam do domu!
Nie,pieska nigdy nie bralam znajomi sie opiekowali.
Mam yorka,4 letnia suczke

Dziekuje wszystkim za pomoc ***
__________________
15.10.2010-

Edytowane przez foxy123
Czas edycji: 2011-02-19 o 06:39
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 20:06   #13
jolkag78
Zakorzenienie
 
Avatar jolkag78
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 6 556
Send a message via Skype™ to jolkag78
Dot.: Wywoz psa z Irlandii SAMOCHODEM - pomocy

Powodzenia
jolkag78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.