Mamy grudniowe 2021 🤩 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-07-17, 23:20   #3001
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Dziękuję dziewczyny, jesteście niezawodne. Linomag i alantan słyszałam, że też dobry, ale to są leki czy można to stale stosować nawet gdy nie ma zmian skórnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-17, 23:24   #3002
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny, jesteście niezawodne. Linomag i alantan słyszałam, że też dobry, ale to są leki czy można to stale stosować nawet gdy nie ma zmian skórnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja alantan używam na codzień jak jest ciepło a mam iść w sukience. Mam mocno rozbudowane uda po siłowni i ocierają się o siebie jak się spocę, obciera mi się skóra w tym miejscu a, że z lat nastoletnich mam tak jeszcze rozstępy to podrażnienie murowane. Oklepuje się alantanem i jest super, nic się nie ociera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 08:19   #3003
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Czaroduszka,ja tez jadlam sporo jajek,a teraz nie mogę 🙈

Ja sama nie wiem,ze 2x mi sie wydawalo ze kopnal,ale tak to nadal nic. Nie wiem,czy to byly kopniaki.

Ale u nas byly straszne ulewy w nocy! Ja sie boje takich zjawisk

W ogol budzilam sie chyba co godzine,troche mam wrazenie ze brzuch mi stwardnial i ciagnal,ale juz jest lepiej.

Przynajmniej chłodno i wiaterek. Szkoda,ze nie znamy plci, bo ten tydzien ma byc chlodniejszy,to moze dalabym rade napasc na lumpa. Ale moze sie wybiore,w ramach rozrywki..tak bym chciala zabrac siędo zycia.

Właśnie, juz polowa! A dopiero pamietam jak niepewnie po pierwszych testach tu pisałam,ze a grudzien to chyba ja ale w domu jestem 2.5 mc a.a gdzie do grudnia.. choc wydaje mi sie,ze na jesien czas bedzie szybciej lecial,dni krotsze.
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 08:44   #3004
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Dzień dobry.
Kochane, w aplikacji mi pokazuje że to już 6 miesiąc ciąży. 21 tc to nie jest jeszcze 5 msc? Gubię się w tym

Swędzi mnie brzuch w okolicach pepka. Co to może być?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."



Edytowane przez Zmalowana
Czas edycji: 2021-07-18 o 08:58
Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 08:59   #3005
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Zmalowana mnie też swędzi czasami brzuch ponoć jest to normalne, bo skóra się po prostu rozciąga. Smaruj i powinno być lepiej. Ja na początku używałam Mustele i nawet po smarowaniu mnie swędziało, a ostatnio kupiłam to maselko do ciała nacomi i jest bardzo tłuste, ale o dziwo nic mnie po nim nie swędzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 09:02   #3006
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Kochane, w aplikacji mi pokazuje że to już 6 miesiąc ciąży. 21 tc to nie jest jeszcze 5 msc? Gubię się w tym

Swędzi mnie brzuch w okolicach pepka. Co to może być?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo miesięcy ciąży jest 10 wg aplikacji a miesięcy kalendarzowych 9 stąd ta rozbieżność .

Mnie swedzi brzuch jak się powiększa i rośnie : P zawsze smaruje kremem i jest okej potem.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Czaroduszka,ja tez jadlam sporo jajek,a teraz nie mogę

Ja sama nie wiem,ze 2x mi sie wydawalo ze kopnal,ale tak to nadal nic. Nie wiem,czy to byly kopniaki.

Ale u nas byly straszne ulewy w nocy! Ja sie boje takich zjawisk

W ogol budzilam sie chyba co godzine,troche mam wrazenie ze brzuch mi stwardnial i ciagnal,ale juz jest lepiej.

Przynajmniej chłodno i wiaterek. Szkoda,ze nie znamy plci, bo ten tydzien ma byc chlodniejszy,to moze dalabym rade napasc na lumpa. Ale moze sie wybiore,w ramach rozrywki..tak bym chciala zabrac siędo zycia.

Właśnie, juz polowa! A dopiero pamietam jak niepewnie po pierwszych testach tu pisałam,ze a grudzien to chyba ja ale w domu jestem 2.5 mc a.a gdzie do grudnia.. choc wydaje mi sie,ze na jesien czas bedzie szybciej lecial,dni krotsze.
Ja się dowiedziałam o ciąży 1 kwietnia miałam 1 dzień spóźnienia jeśli chodzi o miesiączkę i mnie mega podkusiło zeby sprawdzić. A potem siedziałam i płakałam z samych emocji, tymbardziej, że udało nam się zajść za 1 razem a myślałam, że takie rzeczy się raczej nie zdążają A teraz już jestem w połowie i coraz bardziej nie mogę się doczekać malutkiej na świecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 09:56   #3007
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Dziewczyny czy któraś miała infekcje grzybicza w ciazy?
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-18, 09:59   #3008
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Czaroduszka na szczęście nie, ale w trakcie starań gdzieś załapałam i długo walczyłam na szczęście teraz jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 10:13   #3009
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Ja chyba mam i już się naczytałam ze można poronic z takimi infekcjami
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 10:33   #3010
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Czaroduszka ja miałam, wyszło mi zapalenie na pierwszej wizycie u gin i od razu dostałam 3 różne globulki i teraz chyba jest ok, chociaż znowu ostatnio gin wziął wymaz i się zobaczy. Gin mnie "uspokoił ", że w ciąży infekcję jeszcze mogę złapać 3 razy i to całkiem normalne, ważne żeby to leczyć jednak bo później dzieci rodzą się np z zapaleniem płuc, o poronieniach nic nie mówił. Ważne żeby czesto wymieniać ręczniki i podmywać się 2 razy dziennie, wyparzyć bieliznę i pilnować partnera by przed każdym stosunkiem umyl ptaka
Jeszcze infekcję powoduje seks oralny a potem seks normalny, bo bakterie z buzi nie są odpowiednie tam między nogami i się infekcje robią, to tak w ramach ciekawostki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152

Edytowane przez Eneajla
Czas edycji: 2021-07-18 o 10:36
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 10:45   #3011
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

To ja wam powiem, że ten zadbany "ptak" partnera ma ogromne znaczenie, jeśli nie najwieksze. W poprzednim związku męczyłam się z nawracającymi zapaleniami pęcherza. Co nie wyleczyłam to pojawiały się na nowo i okazało się, że to właśnie partner mi je fundował przy każdym stosunku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-18, 11:06   #3012
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Zyjesiedalej jak ja Ci zazdroszczę tego deszczu, wysyłają mi ciągle alerty i pogoda w tel mi pokazuje burze i obfity deszcz, a ani kropli nie ma. Upały tropikalne mam ciągle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 11:37   #3013
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Zmalowana że też Ci się chce robić przetwory! Ja na szczęście mam od mamy, ale akurat najwięcej kompotów, a to u nas słabo idzie. W piwnicy to mam kilkuletnie weki, które nie wiem czy jeszcze się nadają... Trzeba to kiedyś przejrzeć. "Kiedyś"



Enaejla jak najbardziej można stosować stale te maści. To nie są leki


Zyjesiedalej, ciąża szybciej leci przy drugim :P


Izdao, a jaki u mnie był szok, że zaszłam za pierwszym razem w owu, kiedy wcześniej prawie 3 lata starań i in vitro :P Jeszcze pamiętam, że miałam bardzo wyczuwalną owulację i mówiłam do męża, że może się zabezpieczymy? Bo jakiś taki niepokój odczuwam. No ale zaraz jak to powiedziałam, to oboje wyśmialiśmy ten pomysł
Jeszcze nawet nie miałam regularnie miesiączki po porodzie, a postanowiłam zrobić test, bo znalazł się kupiec na nasz fotelik samochodowy po córce.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Zyjesiedalej jak ja Ci zazdroszczę tego deszczu, wysyłają mi ciągle alerty i pogoda w tel mi pokazuje burze i obfity deszcz, a ani kropli nie ma. Upały tropikalne mam ciągle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to samo. Co najwyżej chmury się na chwilę zejdą i wiatr zerwie, a potem wszystko się rozstępuje i znowu gorąc
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 11:52   #3014
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Dostałam globulki jakieś zwykle, byłam w szpitalu bo mam śluz z ciemna krwią minimalnie. Usg mi zrobili i badania krwi. Wszystko ok, mam się oszczędzać i żelazo brać.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Chyba przez te upały i ciasne gacie te upławy bo piec nic nie piecze... O „ptaku” to ja mogę pomarzyć jedynie))) Czekam aż doleci 😸
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 12:00   #3015
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
Dostałam globulki jakieś zwykle, byłam w szpitalu bo mam śluz z ciemna krwią minimalnie. Usg mi zrobili i badania krwi. Wszystko ok, mam się oszczędzać i żelazo brać.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Chyba przez te upały i ciasne gacie te upławy bo piec nic nie piecze... O „ptaku” to ja mogę pomarzyć jedynie))) Czekam aż doleci
Czaroduszka to dobrze, że jest ok
To chyba tylko u mnie taki dziwny szpital, bo nie działa to tak, że Cię przyjmą i jak uznają, że ok to idziesz do domu tylko przynajmniej dobę musisz leżeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 13:01   #3016
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Kto będzie miał połówkowe badania teraz? I kiedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 13:04   #3017
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Ja 27.07.
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 13:10   #3018
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Ja 23.07

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 13:30   #3019
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

O tak,zapraszam do siebie na lekka ochlode. Fala upalow za tydzień,teraz jeszcze znośnie.

My też za pierwszym. Oczywiscie wiedziałam ze się zdarza, ale bylam nastawiona ze się postaramy..i tak w kwietniu bylam u gina leczyc infekcje wlasnie,a niecaly miesiąc później potwierdzić ciążę.

Wiecie co, ja też nie lubie robic przetworów ani ogólnie kuchni, mamy na szczescie nadrabiaja. Choc teściowa robi bardzo słodkie wszystko. Ale mama wymyslila w Tym roku i zrobila mus z czerwonej porzeczki. Zagotowala i przetarla przez sito. Komsustencje ma smoothie,myślęze spokojnie mozna by z czyms miksowac,ale samo jako dodatek np do lodow jest pycha😍 polecam jak którejś sie chce. Upolowalam kombinezon granatowy na vinted ;P

My dzis z mezem leniwie,zaraz ogarniemy jakies jedzenie,choć srednio mam apetyt,ale cos zjesc trzeba :/

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Ja mam polowkowe 29.07
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-18, 13:39   #3020
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Masakra zawsze coś... Jesteśmy z psem u weterynarza, bo byliśmy na spacerze, a to mały szajbus i tak biegał, że rozwalił łapę i krew się lala
Teraz ma szyta łapkę, mąż przy nim jest w środku u weta, a ja wyszłam na poczekalnię, bo mi się słabo zrobiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Normalnie za przeproszeniem jak nie urok to sraczka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 14:44   #3021
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
Ja chyba mam i już się naczytałam ze można poronic z takimi infekcjami



Ja mam grzybice w obecnej i mialam w 1 ciazy. W pierwszej ciazy bralam Gynofemizadol, w tej Pimafucin, ale po Pimafucinie mnie podbrzusze bolalo. Nie wiem czy to od tego, ale po 2 globulkach odstawilam. Zewnetrznie smaruje Clotrimazol.
Na ostatniej wizycie lekarz mowil, ze grzybica jest normalna w ciazy i to nie jest szkodliwe do dzidzi. Inna lekarka z prenatalnych tez powiedziala, ze to moze cala ciaze wracac. Wiadomo jak jest infekcja to trzeba ja leczyc. Chociaz w przyrodzie jest tak, ze jak sie pozbedzie jednego to sie inne wytworzy i przypaleta.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

W przypadku corki linomag niestety sie nie sprawdzil. Tez czytalam, ze ma bardzo dobre opinie, jednak nie kazdemu sluzy.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 14:54   #3022
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

konwalia866 ja mam tylko upławy takie dość grzybiczne..dziś gin mi nawet nie wspomniała ze to to dopiero jak ja zapytałam i ze chce coś na grzybice to powiedziała ze mogę sobie kupić w aptece bez recepty i podała nazwę wiec się nawet a bardzo nie przejęła...
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 15:14   #3023
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Przy pierwszym dzieku nakupowalam duzo niepotrzebnych kosmetykow do pielegnacji. Ponizej to co mi sie sprawdzilo i kupilabym drugi raz:


- sol fizjologiczna do przemywania oczu
- gaziki ( przy pielegnacji kilkuta i do wytarcia przemywanych oczu)
- na sucha skore np. kolanka, albo po kapieli Oilatum krem nawilzajacy, bardzo pomogl (polozna radzila balsam z ziaji po kapieli, ale na sucha skore sie nie sprawdzil)
- do kapieli uzywalam dzidziusia i z tym do dzis nie bylo problemow
- chusteczki z woda water wipes i tylko te a przetestowalam rozne
- Ja do przemywania tylka u dziecka uzywalam wody i wacikow do osuszania, w razie grubszej sprawy mylam w wanience.

- do przemywania kikuta mialam juz gotowe gaziki do dezynfekcji, jak przychodzila polozna to psikala octaniseptem
- sudokrem i bepanthen pownnyscie dostac w probce od swojej poloznej albo w szpitalu tez rozdaja takie rzeczy. U nas bepanthen sie sprawdzil i pozniej dokupilam 30g tubke.


tak jak dziewczyny pialy na tyleczek maka ziemniaczana, ale tylek musi byc suchutki.



Od poloznej albo w szpitalu dostaniecie probki plynow do kapieli itp. takze wtedy tez mozecie przetestowac czy wam sie sprawdzi.


Tak bylo w zeszlym roku, ale warto sprawdzic czy jak macie karte rosnee w rosmanie to paczka pieluszek pampers byla za 1grosz.



Butelek probowalam roznych, najlepiej mi sie sprawdzily te z Aventa (philips), do dezynfekcji polecam torebki z mendeli. Wstepnie umyte butelki, wklada sie na okolo 3 min do mikrofali i po robocie. Na poczatku mialam kupiony specjalny garnek do dezynfekcji butelek, ale trwalo to mega duzo czasu i przy tym nie raz sie poparzylam a te torebki to dla mnie cudo.


W apteczce moge polecic Aspirator do nosa dla dzieci z apteo care (trzeba samemu odsysac wydzieline). Pozniej chcialam sprobowac czegos automatycznego, ze nacisniemy na guziczek i samo wychodzi, ale po tygodniu uzywania aspirator za 80zl byl do wyrzucenia.
Mysle, ze warto miec inhalator dla inhalator/nebulizator dla dziecka. Do tego nebu dose.

Z paracetamolu to w plynie pedicetamol, ale lepiej kupic mala buteleczke, bo po otwarciu wazny tylko 6ms. Kupilam tez czopki paracetamolu i nurofenu, ale jeszcze sie nie przydaly.
Do noska w razie kararku, badz w profilaktyce Ectimer spray do nosa. Obecnie mamy 2gie opakowanie.


Wit D Vigantol, normalnie sie daje 1 krople na dzien, ale z racji duzej wagi mojego dziecka dawalam 2 i dopiero po tym wit d byla w normie.


Jak mi sie przypomna kolejne rzeczy to dopisze.

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
konwalia866 ja mam tylko upławy takie dość grzybiczne..dziś gin mi nawet nie wspomniała ze to to dopiero jak ja zapytałam i ze chce coś na grzybice to powiedziała ze mogę sobie kupić w aptece bez recepty i podała nazwę wiec się nawet a bardzo nie przejęła...



tak to prawda, ginekolodzy sie tym nie przejmuja. Jednak warto cos wziac. Uplawy masz jaki kolor? Maja jakis zapach? Masz swedzenie?

Edytowane przez 068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Czas edycji: 2021-07-18 o 15:23
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 16:03   #3024
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Konwalia białe z brązowym , maja taki nieprzyjemny zapach , nie swędzi mnie nic raczej. Raz przy myciu coś poczułam ale poza tym nie. Jade zaraz do apteki.
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 16:10   #3025
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
Konwalia białe z brązowym , maja taki nieprzyjemny zapach , nie swędzi mnie nic raczej. Raz przy myciu coś poczułam ale poza tym nie. Jade zaraz do apteki.



Ojej to jak nieprzyjemny zapach i to biale z brazowym.. Dziwne, ze lekarka na to nic nie mowila. Zebys trafila w aptece na kogos co Ci dobrze doradzi. Poczytaj ulotke przed kupieniem, zeby aptekarz Ci nie wcisnal czegos zakazanego w ciazy.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 16:46   #3026
Yaira35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Ja też mam 23.07 🥰
Yaira35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 16:49   #3027
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Konwalia super, od razu zapiszę to sobie w notesiku co się przyda. Szczerze myślałam żeby bobaska myć np mydelkiem babydream i kremik też z tej firmy, to są tanie i z dobrym składem kosmetyki, nie przemawiają do mnie nawilżane chusteczki, ale ganianie z miską wody do każdej zmiany pieluchy kurcze też nie, szczególnie nocą gdy mogę nie mieć ciepłej wody na już. Jeszcze nie wiem co wymyślę na to

A nie mogę używać tradycyjnej gruszki do nosa, takiej za 4 zł? Czym to się różni taki elektryczny aspirator od zwykłej gruszki?

Kurczę te nebulizatory też wydają mi się zbędne, może dlatego że ja się wychowałam na zwykłym słoiku z wrzącą osoloną wodą z rumiankiem i jakoś nie widzę potrzeby kupowania osobnego sprzętu do inhalacji. Wiem, że jestem upierdliwa ale to wszystko tyle kosztuje w sumie, a jakoś nasi rodzice i dziadkowie się wychowali bez tych wszystkich drogich cudów.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152

Edytowane przez Eneajla
Czas edycji: 2021-07-18 o 17:00
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 17:02   #3028
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Konwalia super, od razu zapiszę to sobie w notesiku co się przyda. Szczerze myślałam żeby bobaska myć np mydelkiem babydream i kremik też z tej firmy, to są tanie i z dobrym składem kosmetyki, nie przemawiają do mnie nawilżane chusteczki, ale ganianie z miską wody do każdej zmiany pieluchy kurcze też nie, szczególnie nocą gdy mogę nie mieć ciepłej wody na już. Jeszcze nie wiem co wymyślę na to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, ja z mam styczniowych, ale widzę, że sporo dziewczyn ze stycznia udziela się tutaj u nas w sumie grudzień też wchodzi w rachubę, pierwszy syn zdecydował się przywitać tydzień wcześniej, zobaczymy jak drugi

Ja do dziś przemywam wodą i wacikami, chusteczki używam tylko na wyjścia i tylko Water wipes, jedyne, które się u nas sprawdziły. A co do patentu na przemywanie woda i wacikami, ja na przewijaku mam termos z ciepłą wodą i takie organizery z ikea, bez problemu już ponad rok tak działamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 17:14   #3029
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez maaalinowaaa Pokaż wiadomość
Masakra zawsze coś... Jesteśmy z psem u weterynarza, bo byliśmy na spacerze, a to mały szajbus i tak biegał, że rozwalił łapę i krew się lala
Teraz ma szyta łapkę, mąż przy nim jest w środku u weta, a ja wyszłam na poczekalnię, bo mi się słabo zrobiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Normalnie za przeproszeniem jak nie urok to sraczka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojj biedny piesio. Wiem co przeżywasz, my w zeszłym roku pędziliśmy w niedzielę do weterynarza na dyżur z naszą sunią. Teściowie wzięli ja na działkę i dużo większy pies ( a mamy boksera praktycznie tego największego więc sama nie jest mała) zlapal ja za łapę i rozszarpał. Groziła jej amputacja ale udało się łapę uratować. Mój wtedy trzymał ją cala operację bo to staruszka i tylko glupi jaś wchodził w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-18, 17:42   #3030
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez hoppipolla Pokaż wiadomość
Hej, ja z mam styczniowych, ale widzę, że sporo dziewczyn ze stycznia udziela się tutaj u nas w sumie grudzień też wchodzi w rachubę, pierwszy syn zdecydował się przywitać tydzień wcześniej, zobaczymy jak drugi

Ja do dziś przemywam wodą i wacikami, chusteczki używam tylko na wyjścia i tylko Water wipes, jedyne, które się u nas sprawdziły. A co do patentu na przemywanie woda i wacikami, ja na przewijaku mam termos z ciepłą wodą i takie organizery z ikea, bez problemu już ponad rok tak działamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Termos! Mam termos z myślą na ciepłe mleko, a na przechowywanie ciepłej wody nie wpadłam, trzeba będzie kupić jeszcze jeden. Tak termos ma sens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Malinowa, współczuję, ale zwierzęta zwykle szybciej się "wylizują" niż ludzie, wyjdzie szybko z tego zobaczysz. Nie może być ciągle źle, teraz czekać kiedy po deszczu wyjdzie słońce, przytulam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-01 09:30:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.