Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-26, 10:19   #31
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Kasztanka3


https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...mentid=7754268



No to konkretnie mnie dziwi, że ziomek:


1. Nie sprawdził przy okienku, co dostaje. Jeżeli ma się alergie pokarmowe albo szczególnie komuś na czymś zależy, to tym bardziej trzeba tak zrobić.


2. PROWADZIŁ SAMOCHÓD NA AUTOSTRADZIE JEDZĄC KANAPKĘ Z MAKA i się tym chwali w necie.


3. Zamiast zadzwonić jak człowiek i wyjaśnić sprawę szuka rozgłosu w Internecie i snuje teorie spiskowe jak to pracownicy Maka mu specjalnie podali? Czy o co chodzi?


4. Wzywa Rzecznika i fundacje walki z przemocą wobec zwierząt, bo się zapadka źle wcisnęła przy wydawaniu i pracownik pomylił jednego wrapa z drugim.


Poważnie?


Ja nie mówię, że to super i w ogóle nic się nie stało, ale dzięki takim ludziom wegetarian i wegan uważa się za powalonych.
Nie ma obowiązku jedzenia na miejscu, a falafele pokryte sosem i ukryte w sałacie mogą być nie do odróżnienia od kurczaka. Pewnie rzeczy wychodzą dopiero przy smaku albo w ogóle laboratoryjnie jak tuńczyk z subwaya, który nie był tuńczykiem.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 10:20   #32
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
No zależy, jeśli problem wyniknął nagle, no to fajnie, że chociaż ktoś dał znać. Ale jak ten ktoś wiedział wcześniej, a tak późno dał znać, to słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trzecie podejście do spotkania w przeciągu tygodnia mamy … jak ktoś dzień w zranień był chory, to następnego dnia raczej też chyba nie będzie w super formie na spotkania.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 10:28   #33
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No bo wiadomo, że to zależy też od poziomu języka. Ja angielskiego używam w mowie i piśmie od lat, miałam sporo kontaktu z nativami, dla mnie czytanie po ang nie jest żadnym wysiłkiem, tylko czymś równie naturalnym co po polsku.
Natomiast w kwestiach hobbystycznych, imho, wystarczy naprawdę umiarkowany poziom. Często nie ma wyjścia, mam kilka obszarów zainteresowań, gdzie nie ma za bardzo nic po polsku. Szkoda by mi było tracić całą tą wiedzę, dostępną na wyciągnięcie ręki.
Też uważam, że do wyszukiwania informacji na konkretny temat nie trzeba znać języka wybitnie. A znać na poziomie umiarkowanym generalnie warto.
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle dziwi, że ludziom się chce takie guano burze robić i pisać eseje z powodu takiego problemu. Przecież gdyby on był na miejscu i poprosił o zwrot czy wymianę to nie byłoby problemu. Mak to masówka, ludzie tam nie mają czasu się po tyłku podrapać. Wiadomo, że to nie zwalnia z myślenia, ale kurde no trochę wyrozumiałości.
Ja rozumiem, że się zdenerwował, też bym się wkurzyła, gdybym dostała coś innego, niż prosiłam - i nie, nie mam obowiązku sprawdzać tego na miejscu. Ale nie trzeba od razu przeprowadzać krucjaty, jakby to był jakiś wielki antywegański spisek...
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 13:39   #34
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dziwi mnie zdziwienie, że ludzie nie czytają książek w oryginale i tracą tak wiele czytając tłumaczenia. jeśli nie znają danego języka na bardzo dobrym poziomie, to nie tracą

To zdziwienie było moje i nie tak brzmiało.


Moje zdziwienie polega na tym, że znam fanów jakiejś serii, którzy widzieli ją 17 razy, rozłożyli na czynniki pierwsze każde słowo, wiedzą, w którym odcinku główny bohater spojrzał na kostkę masła, a w mandze to spojrzał wtedy na miskę ryżu, a korzystają z wersji dubbingowej.


I to ich rozkładanie ja niszczę czasem oglądając dwie minuty klipu w oryginale.


Ja rozumiem, bo czytałam sobie jakieś książki włoskich autorów i przecież nie nauczyłam się w tym celu włoskiego.


Ale mówimy o ludziach, którzy witają się "dedicate your heart" zamiast "dzień dobry".


No po prostu jak ja jestem tak zajarana prawie dekadę, no to bym się nauczyła języka, żeby móc oglądać w oryginale. No i jak są jakieś filmiki z twórcami, wywiady, itd., to mogę sobie obejrzeć.


Rant dodatkowy, jeśli ci się nie chce wchodzić w dyskusję, to skończ czytać tutaj.



I potem krąży plotka, że ktoś tam powiedział coś tam w wywiadzie i cały fandom amerykański jest święcie przekonany o czymś, co ktoś bardzo niefortunnie przetłumaczył. W tym przypadku mówimy o jakiejś dobrej duszy, która jest fanem i nałożyła na ten wywiad fanowskie napisy z najlepszą intencją, jaka może być. Ale akurat nie zrozumiała jakiegoś fragmentu, do tego fanowskie tłumaczenie jest jakie jest i nagle cały zachodni fandom myśli, że ojcem dziecka jest zupełnie inna postać niż w rzeczywistości i się kłócą.


Jakby tak nie znać angielskiego i polegać na tym, żeby ci ktoś tłumaczył Tweety JK Rowling to nie wiadomo, czy cię robi w uja, czy jaka inna cholera. Jak tak sobie o tym teraz pomyślę.


A to, że niektóre rzeczy bez kontekstu kulturowego ciężko zrozumieć, to inna sprawa. Sama takich komedii raczej nie oglądam, więc mnie nie dotyczy, oryginalnie nie rozmawiałam o takim typie dzieła, bo moim zdaniem ciężko na poważnie być fanem Przyjaciół. W sensie do poziomu, w którym snujemy teorie, jak to się skończy i szukamy jakichś rzeczy w lorze, bo to jest sitcom, więc inna sytuacja. Shrek to podobnie, komedia.



Jak jest też żarcik, że ten ma za małego, ten ma za dużego dla Samanthy z Seksu w wielkim mieście i Carrie pyta, czy Samantha jest Goldicocks, no to rzeczywiście ze śmiechu nie zejdziesz nie wiedząc, kim jest Goldilocks.

You broke up with James because he was too small, this guy’s too big – who are you, Goldicocks?


Ale lektor mówi w tym miejscu... Po prostu nic. W sensie nie ma żadnego punu zastępczego, po prostu Carrie pyta Samanthę "to czego szukasz?" i obie się śmieją.


To już wolę nie rozumieć, kim jest Goldicocks, ale przynajmniej rozumieć, że jakiś pun miał miejsce i sobie wygooglać kontekst kulturowy, niż siedzieć skonfundowana, czy Carrie i Samantha mają guza mózgu, że wybuchają śmiechem w przypadkowych sytuacjach.


I Seks w wielkim mieście robi to ciągle. Po prostu tłumaczy na polski to, co mówią dziewczyny, ignorując wszelkie puny językowe.


Albo w drugim filmie, jak dziewczyny rozmawiają o romansie Harry'ego z nianią i że nie powinno się zatrudniać ładnych młodych opiekunek.



- Honey, that should be a law.
- Yeah, Jude Law.


Po polsku było:


- Powinno być takie prawo.
- Tak, prawo Jude'a Law.


Nie muszę wiedzieć, o co chodzi z Judem Law, żeby wiedzieć, że to pewnie jakiś ziomek, który zdradził żonę z nianią i się tak nazywa i się uśmiechnąć. A wiem to na pewno, bo w sumie nie wiem, kim jest Jude Law. A po polsku jest po prostu na janusza walnięte. I ja nie winię tłumacza, bo co z tym zrobić?



Więc to też nie zawsze tak działa.


Do dziś pamiętam, jak pojawiła się Kushina w mandze i powiedziała dattebane. Od razu pomyślałam, co teraz. xD Biedny tłumacz, musiał coś wymyślić na dattebayo i w większości języków, mniej lub bardziej udanie, przetłumaczyli to na coś.


A teraz ci wyskakuje kobieta i musisz oddać to samo, ale o odrobinę innym wydźwięku.


A potem Boruto wyskakuje z dattebasa i to jest moment, w którym jestem zdziwiona, że nie mieliśmy fali samobójstw wśród tłumaczy.



Aż chyba pójdę i kupię jakiś tomik, zobaczyć, co tłumacz z tym zrobił.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 13:45   #35
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

To mnie dziwi https://www.youtube.com/watch?v=Y38mJbYXQi4
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 13:53   #36
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość

Wow.


Ale czemu?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 14:15   #37
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Dziwią mnie ludzie, z którymi jak się widzę na żywo są wręcz przyspawani do telefonu, a jak się do nich dzwoni albo pisze to bez odbioru
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-26, 15:12   #38
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wow.


Ale czemu?
No, ludzie. Nie zachowujmy się jak zwierzęta, bo coś nam się nie podoba. Nie chcesz się szczepić to się nie szczep. Po co ta rozróba?

Jehowi są przeciwni transfuzji krwi, ale nie robią rozróby w punktach krwiodawstwa, bo im coś nie pasuje.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 03:55   #39
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość


U mnie w niedziele byl protest przeciwko lockdownowi, restrykcjom i szczepieniom.
Rece opadaja na to w jakich czasach przyszlo mi zyc.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 04:04   #40
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
No, ludzie. Nie zachowujmy się jak zwierzęta, bo coś nam się nie podoba. Nie chcesz się szczepić to się nie szczep. Po co ta rozróba?

Jehowi są przeciwni transfuzji krwi, ale nie robią rozróby w punktach krwiodawstwa, bo im coś nie pasuje.

No właśnie.


Czemu tam poszli, skoro nikt i m się nie każe szczepić.


"Ale czemu" to było moje pytanie, po co robić taką rozróbę, skoro szczepienia nie są obowiązkowe.



(Gdyby były to też nie tędy droga, ale wtedy by mnie mniej dziwiło.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 04:36   #41
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja z tym snobizmem odnosiłam się do argumentów, że się tak wiele traci, bo się nie wypałuje smaczków.

jak ktoś lubi czytać np po angielsku, bo po prostu lubi to spoko.

też dużo czytam po angielsku, głównie po to, żeby go nie zapominać.



dziwi mnie zdziwienie, że ludzie nie czytają książek w oryginale i tracą tak wiele czytając tłumaczenia. jeśli nie znają danego języka na bardzo dobrym poziomie, to nie tracą

no i dodajmy jeszcze... ile języków trzeba by znać, żeby czytać wszystko w oryginale?
No ale tracą. Książka w oryginale jest obiektywnie lepsza, bo jest dokładnie taka, jak zaplanował ją sobie autor i przekazuje dokładnie to, co chciał przekazać. Czemu wszystko zawsze musi być snobizmem, czemu ludzie sami sobie muszą wkręcać, że na pewno nic nie tracą, a w ogóle to wszyscy inni się mylą, byle tylko nie przyznać, że z pewnych powodów sięga się po kompromisy czy zastępstwa. Nie musi mnie być stać na Porsche żeby wiedzieć, że to lepszy samochód niż dwudziestoletni Fiat, nie muszę znać rosyjskiego żeby wiedzieć, że coś w przekładzie, który czytam na pewno zostało utracone.

Z obcych języków znam perfekcyjnie tylko angielski i w 99% przypadków kiedy obcowałam zarówno z przekładem jak i oryginałem, tłumaczenia są robione na kolanie, z potwornymi błędami, utratą wszelkim niuansów i nawiązań. Serio, ile można wałkować te dwie bajki Disneya, które psim swędem się udało dobrze przetłumaczyć, jak większość tłumaczeń to żaden wierny przekład, a fuszerka znudzonego studenta, który sobie dorabia na boku zanim jeszcze dobrze studiów nie skończył. Jak czasem się wybiorę na anglojęzyczny film do kina z polskimi napisami to aż człowieka dreszcz czasem przechodzi jakie bzdury tam wypisują.
Tym bardziej przykro jak oglądam coś np. po hiszpańsku, którego nie znam i wiem, że pewnie sporo ciekawych smaczków mnie omija, no ale co poradzę, jak nie znam to korzystam z tego co mam i w miarę możliwości w wolnym czasie się douczam języków, które mnie interesują. No ale sensu w ogóle nie widzę we wmawianiu sobie, że tłumaczenie na Netflixie jakiegoś znudzonego stażysty na pewno jest tak samo dobre ja oryginał i jak te snoby śmią śmieć wspomnieć, że pojawiają się w takich masówkach błędy i przeinaczenia.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 04:54   #42
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Wracajac do tego snobizmu. Uwazam, ze jestem snobem i nie zamierzam za to nikogo przepraszac Nie uwazam siebie za lepsza od kogokolwiek, kazdy moze sobie ustawiac priorytety jak mu pasuje, to nie moja sprawa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 05:44   #43
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
No ale tracą. Książka w oryginale jest obiektywnie lepsza, bo jest dokładnie taka, jak zaplanował ją sobie autor i przekazuje dokładnie to, co chciał przekazać. Czemu wszystko zawsze musi być snobizmem, czemu ludzie sami sobie muszą wkręcać, że na pewno nic nie tracą, a w ogóle to wszyscy inni się mylą, byle tylko nie przyznać, że z pewnych powodów sięga się po kompromisy czy zastępstwa. Nie musi mnie być stać na Porsche żeby wiedzieć, że to lepszy samochód niż dwudziestoletni Fiat, nie muszę znać rosyjskiego żeby wiedzieć, że coś w przekładzie, który czytam na pewno zostało utracone.

Z obcych języków znam perfekcyjnie tylko angielski i w 99% przypadków kiedy obcowałam zarówno z przekładem jak i oryginałem, tłumaczenia są robione na kolanie, z potwornymi błędami, utratą wszelkim niuansów i nawiązań. Serio, ile można wałkować te dwie bajki Disneya, które psim swędem się udało dobrze przetłumaczyć, jak większość tłumaczeń to żaden wierny przekład, a fuszerka znudzonego studenta, który sobie dorabia na boku zanim jeszcze dobrze studiów nie skończył. Jak czasem się wybiorę na anglojęzyczny film do kina z polskimi napisami to aż człowieka dreszcz czasem przechodzi jakie bzdury tam wypisują.
Tym bardziej przykro jak oglądam coś np. po hiszpańsku, którego nie znam i wiem, że pewnie sporo ciekawych smaczków mnie omija, no ale co poradzę, jak nie znam to korzystam z tego co mam i w miarę możliwości w wolnym czasie się douczam języków, które mnie interesują. No ale sensu w ogóle nie widzę we wmawianiu sobie, że tłumaczenie na Netflixie jakiegoś znudzonego stażysty na pewno jest tak samo dobre ja oryginał i jak te snoby śmią śmieć wspomnieć, że pojawiają się w takich masówkach błędy i przeinaczenia.

No nie, książek nikt nie daje do tłumaczenia "znudzonemu studentowi" Napisy na netfliksie owszem, może robić kto chce, ale tłumaczenie literatury to zupełnie inna bajka i zdecydowanie nie zajęcie dla każdego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 05:55   #44
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wracajac do tego snobizmu. Uwazam, ze jestem snobem i nie zamierzam za to nikogo przepraszac Nie uwazam siebie za lepsza od kogokolwiek, kazdy moze sobie ustawiac priorytety jak mu pasuje, to nie moja sprawa.
Tylko że to się wyklucza, bo jedną z cech snobizm jest "protekcjonalne zachowanie wobec osób o niższym statusie społecznym".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 06:17   #45
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko że to się wyklucza, bo jedną z cech snobizm jest "protekcjonalne zachowanie wobec osób o niższym statusie społecznym".
Obecnie poruszane kwestie nie maja w ogole nic wspolnego ze statusem spolecznym.
I ten snobizm to tez taki z przymruzeniem oka, no nic nie poradze, ze na niektore rzeczy zwracam uwage i potrafie byc pod tym wzgledem wrzodem na tylku. Ale nie uwazam sie za lepsza od innych, nie mam w zwyczaju porownywania sie do innych ludzi ani specjalnego zwracania uwagi na cudze zwyczaje czy upodobania
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:16   #46
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ta, kobietę pobił gdzie idiotka wcześniej sama rzucała się jak wesz na grzebieniu
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:19   #47
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Ta, kobietę pobił gdzie idiotka wcześniej sama rzucała się jak wesz na grzebieniu
No ale NA KOBIETE REKE PODNOSI. Ona go moze lac przeciez, a on nie moze sie nawet zajaknac
Patologia taka, ze szkoda slow.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:39   #48
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No nie, książek nikt nie daje do tłumaczenia "znudzonemu studentowi" Napisy na netfliksie owszem, może robić kto chce, ale tłumaczenie literatury to zupełnie inna bajka i zdecydowanie nie zajęcie dla każdego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie???? No co Ty, to nie znudzony student co zna język na B1 robi tłumaczenia literatury?
Ironia jakby co, bo już nie chciało mi się komentować tego wyjściowego posta...

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:47   #49
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
No ale NA KOBIETE REKE PODNOSI. Ona go moze lac przeciez, a on nie moze sie nawet zajaknac
Patologia taka, ze szkoda slow.
Dokładnie. On się przecież tylko bronił a w samoobronie może kogoś odepchnąć czy uderzyć.
Z resztą co za patola, foliarzom już na prawdę słońce szkodzi, napadać na punkt szczepień, na niewinnych ludzi tam pracujących, śmieszne i straszne.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 10:52   #50
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Co do foliarzy, to mnie poniekad fascynuje ich logika. Co konkretnie sprawia, ze taka osoba jest przekonana, ze jest madrzejsza od wszystkich lekarzy i naukowcow? Naprawde nie rozumiem
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:07   #51
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Co do foliarzy, to mnie poniekad fascynuje ich logika. Co konkretnie sprawia, ze taka osoba jest przekonana, ze jest madrzejsza od wszystkich lekarzy i naukowcow? Naprawde nie rozumiem

Panie one som pszekupne ( pisownia oryginalna ), a [tu wstaw znachora z yt ] mówił , że …


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:12   #52
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
No ale tracą. Książka w oryginale jest obiektywnie lepsza, bo jest dokładnie taka, jak zaplanował ją sobie autor i przekazuje dokładnie to, co chciał przekazać. Czemu wszystko zawsze musi być snobizmem, czemu ludzie sami sobie muszą wkręcać, że na pewno nic nie tracą, a w ogóle to wszyscy inni się mylą, byle tylko nie przyznać, że z pewnych powodów sięga się po kompromisy czy zastępstwa. Nie musi mnie być stać na Porsche żeby wiedzieć, że to lepszy samochód niż dwudziestoletni Fiat, nie muszę znać rosyjskiego żeby wiedzieć, że coś w przekładzie, który czytam na pewno zostało utracone.

Z obcych języków znam perfekcyjnie tylko angielski i w 99% przypadków kiedy obcowałam zarówno z przekładem jak i oryginałem, tłumaczenia są robione na kolanie, z potwornymi błędami, utratą wszelkim niuansów i nawiązań. Serio, ile można wałkować te dwie bajki Disneya, które psim swędem się udało dobrze przetłumaczyć, jak większość tłumaczeń to żaden wierny przekład, a fuszerka znudzonego studenta, który sobie dorabia na boku zanim jeszcze dobrze studiów nie skończył. Jak czasem się wybiorę na anglojęzyczny film do kina z polskimi napisami to aż człowieka dreszcz czasem przechodzi jakie bzdury tam wypisują.
Tym bardziej przykro jak oglądam coś np. po hiszpańsku, którego nie znam i wiem, że pewnie sporo ciekawych smaczków mnie omija, no ale co poradzę, jak nie znam to korzystam z tego co mam i w miarę możliwości w wolnym czasie się douczam języków, które mnie interesują. No ale sensu w ogóle nie widzę we wmawianiu sobie, że tłumaczenie na Netflixie jakiegoś znudzonego stażysty na pewno jest tak samo dobre ja oryginał i jak te snoby śmią śmieć wspomnieć, że pojawiają się w takich masówkach błędy i przeinaczenia.
ale w ogóle przeczytałaś mój post na który odpowiadasz?

"dziwi mnie zdziwienie, że ludzie nie czytają książek w oryginale i tracą tak wiele czytając tłumaczenia. jeśli nie znają danego języka na bardzo dobrym poziomie, to nie tracą"

jak nie znasz dobrze języka to nic nie tracisz czytając książkę w tłumaczeniu, w porównaniu do tego co zrozumiałabyś czytając w oryginale.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:14   #53
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88828858]Nie???? No co Ty, to nie znudzony student co zna język na B1 robi tłumaczenia literatury?
Ironia jakby co, bo już nie chciało mi się komentować tego wyjściowego posta...

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Z B1 się nie dostaniesz nawet na filologię. Zresztą, można znać język i na C2 i dalej źle tłumaczyć, to są dwie odrębne umiejętności.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje
No nie, książek nikt nie daje do tłumaczenia "znudzonemu studentowi" Napisy na netfliksie owszem, może robić kto chce, ale tłumaczenie literatury to zupełnie inna bajka i zdecydowanie nie zajęcie dla każdego.
Typowa rozrywkowa literatura wcale nie wymaga wielkich umiejętności translatorskich, co można bardzo łatwo sprawdzić po prostu po jakąś pozycję sięgając. A już analizując z oryginałem obok w ogóle można się załamać Pracowałam 3 lata w biurze tłumaczeniowym, wiem jak taka praca wygląda, jacy ludzie się nieraz za to zabierają, jak mało czasu jest nieraz nawet na porządną korektę. Nie ma się co oszukiwać, że masówki typu Jo Nesbo rzeźbi artysta translator, dopieszczający swoje dzieło miesiącami, w wielu przypadkach to są niestety tłumaczenia naprawdę niskich lotów.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:16   #54
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Panie one som pszekupne ( pisownia oryginalna ), a [tu wstaw znachora z yt ] mówił , że …


Sent from my iPhone using Tapatalk
No tak, oczywiscie, teorie spiskowe, big pharma i statysci grajacy chorych w szpitalach
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:21   #55
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Co do foliarzy, to mnie poniekad fascynuje ich logika. Co konkretnie sprawia, ze taka osoba jest przekonana, ze jest madrzejsza od wszystkich lekarzy i naukowcow? Naprawde nie rozumiem
mnie to niezmiernie zadziwia za każdym razem
bratowa może nie tyle jest foliarzem w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale boi się szczepionki na covid, bo ona w nią nie wierzy. czy ma jakiekolwiek wykształcenie okołomedyczne? nie. czy jakoś szczególnie interesuje się tematem szczepień jakichkolwiek? nie. czy przeczytała jakiś artykuł naukowy na temat? nie

ale ona nie wierzy. na jakiej podstawie? bo jej się wydaje, że inne szczepionki były lepiej przebadane przed wypuszczeniem. czy zweryfikowała jakkolwiek to przypuszczenie? nie.


to co mi przychodzi na myśl za każdym razem to to


Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:30   #56
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mnie to niezmiernie zadziwia za każdym razem
bratowa może nie tyle jest foliarzem w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale boi się szczepionki na covid, bo ona w nią nie wierzy. czy ma jakiekolwiek wykształcenie okołomedyczne? nie. czy jakoś szczególnie interesuje się tematem szczepień jakichkolwiek? nie. czy przeczytała jakiś artykuł naukowy na temat? nie

ale ona nie wierzy. na jakiej podstawie? bo jej się wydaje, że inne szczepionki były lepiej przebadane przed wypuszczeniem. czy zweryfikowała jakkolwiek to przypuszczenie? nie.


to co mi przychodzi na myśl za każdym razem to to


Tez mam kolezanke, ktora boi sie szczepionki, no ogolnie spoko, ze chialaby poczekac z rok czy dwa zeby zobaczyc czy beda jakies skutki uboczne, nie neguje tego, ze inni chca sie szczepic ani tego nie krytykuje.
Ale wrzucala ostatnio na insta filmik jakiegos goscia, ktory sie wypowiadal dlaczego szczepienia nie powinny byc obowiazkowe, a w komentarzach oczywiscie "tell people to stop getting vaccinated, this is genocide!!!!!" No dziwi mnie to, i to bardzo. Mlodzi, teoretycznie wyksztalceni ludzie, a wierza w takie cuda.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:35   #57
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez mam kolezanke, ktora boi sie szczepionki, no ogolnie spoko, ze chialaby poczekac z rok czy dwa zeby zobaczyc czy beda jakies skutki uboczne, nie neguje tego, ze inni chca sie szczepic ani tego nie krytykuje.
Ale wrzucala ostatnio na insta filmik jakiegos goscia, ktory sie wypowiadal dlaczego szczepienia nie powinny byc obowiazkowe, a w komentarzach oczywiscie "tell people to stop getting vaccinated, this is genocide!!!!!" No dziwi mnie to, i to bardzo. Mlodzi, teoretycznie wyksztalceni ludzie, a wierza w takie cuda.

mnie generalnie dziwi, że ludzie mają jakieś wątpliwości, które można rozwiać poprzez poczytanie źródeł (innych niż artykuł na onecie ), ale tego nie robią.

wolą się bać, mieć wątpliwości i powtarzać bzdury, ale żeby spędzić chwilę na zgłębieniu tematu, to nie.

i już nawet nie mówię o covidzie, a o czymkolwiek.

takich co czynnie atakują zaszczepionych to osobiście nie znam. ale takich pasywno-agresywnych już na pęczki. moje ulubione z ostatnich dni to "zaszczepiłaś się? no dobrze, dobrze, skoro chciałaś. ja nie, ja chciałabym kiedyś zajść w ciążę bez problemów"
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:46   #58
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mnie generalnie dziwi, że ludzie mają jakieś wątpliwości, które można rozwiać poprzez poczytanie źródeł (innych niż artykuł na onecie ), ale tego nie robią.

wolą się bać, mieć wątpliwości i powtarzać bzdury, ale żeby spędzić chwilę na zgłębieniu tematu, to nie.

i już nawet nie mówię o covidzie, a o czymkolwiek.

takich co czynnie atakują zaszczepionych to osobiście nie znam. ale takich pasywno-agresywnych już na pęczki. moje ulubione z ostatnich dni to "zaszczepiłaś się? no dobrze, dobrze, skoro chciałaś. ja nie, ja chciałabym kiedyś zajść w ciążę bez problemów"
Ten wyimaginowany skutek uboczny szczepionki ktorego foliarze sie tak boja bylby mi nawet na reke
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:56   #59
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mnie generalnie dziwi, że ludzie mają jakieś wątpliwości, które można rozwiać poprzez poczytanie źródeł (innych niż artykuł na onecie ), ale tego nie robią.



wolą się bać, mieć wątpliwości i powtarzać bzdury, ale żeby spędzić chwilę na zgłębieniu tematu, to nie.



i już nawet nie mówię o covidzie, a o czymkolwiek.



takich co czynnie atakują zaszczepionych to osobiście nie znam. ale takich pasywno-agresywnych już na pęczki. moje ulubione z ostatnich dni to "zaszczepiłaś się? no dobrze, dobrze, skoro chciałaś. ja nie, ja chciałabym kiedyś zajść w ciążę bez problemów"
Ja na podobny komentarz powiedziałam raz chamsko, że jak umrze na covida, to w ciążę nie zajdzie.
Raczej nie wtykam nosa w to, kto się szczepi a kto nie (tylko mamę goniłam, bo jej do zapisu było nie po drodze), ale jak ktoś mnie atakuje za to, że się szczepilam, to całkowicie pozbywam się "filtra"
Nie mówiąc już o tym, jak ładnie poczyścilam listę znajomych na Fejsie przez udostępnianie foliarskich treści.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:00   #60
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

https://www.news.com.au/sport/boxing...38b68b2a645874

The 45-year-old claimed, without any supporting evidence whatsoever, the vaccine paralyses the body’s immune system. In actuality, vaccines work by training the immune system to fight diseases.

“You take the shot then you will have serious health problems even death!” Mundine wrote.

“There (sic) evil plans are to depopulate the world to 1 billion people we are at 7/8 billion now … this is blatant genocide on the human race with a virus that has 99.7% recovery rate!

“I’ll let my immune system go to work cause if you take the shot your immune system becomes paralysed!

“DON'T TAKE IT! DO YOUR RESEARCH.”


Czy ten pan jest z zawodu lekarzem, zeby glosic takie "prawdy objawione"?
A gdzie tam, to byly zawodowy piesciarz
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 17:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.