Jestem EKO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Ecobeauty z Oriflame

Notka

Ecobeauty z Oriflame Pragniesz wygrać piękny zestaw ekologicznych kosmetyków? Załóż swój "mini blog" i pokaż w jaki sposób Ty reprezentujesz trend - "Bycie Eko jest w modzie!". Zapraszamy do zabawy!
Wygraj zestaw ekologicznych kosmetyków
i sesję w magazynie uroda!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-04-03, 21:03   #1
maria1g7
Przyczajenie
 
Avatar maria1g7
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5

Jestem EKO


Witam , mam na imię Maria i mam 34 lata.
Trend EKO jest dla mnie równie naturalny jak oddychanie. Od dziecka mieszkam na wsi w otoczeniu przyrody i nie wyobrażam sobie życia w wielkim mieście. Na wyciągnięcie ręki mam zielone zagajniki, szumiące drzewa i pachnące latem łąki. Od dziecka fascynowała mnie tętniąca życiem przyroda – kocham ptaki i większość występujących w otoczeniu potrafię rozróżnić, co imponuje moim dzieciom. Lubię też malować kwiaty, tak po amatorsku. Często razem z dziećmi chodzimy na spacery i obserwujemy dziko żyjące zwierzęta od tych najmniejszych jak pracowite mrówki po sarny pojawiające się niekiedy w okolicy. Dbając o środowisko świadoma jestem tego, że chronię dary natury, które przecież nie są dane nam na zawsze. Segreguję śmieci i daję tym przykład swoim dzieciom, budując ich ekologiczną świadomość. Oszczędzam także wodę i energię elektryczną. Zużycie wody zmniejszam znacznie korzystając z prysznica i zakręcając wodę w kranie podczas mycia zębów. To przecież jest takie proste ! Zwracam uwagę na to, żeby światło świeciło się tylko w pomieszczeniu , którym się przebywa, a nie w całym domu. Używam energooszczędne żarówki oraz kupując sprzęt elektroniczny wybieram taki, który w jak najmniejszym stopniu negatywnie wpływa na środowisko. Mimo tego, że posiadam samochód to często jadąc do miasta wybieram komunikację autobusową , chyba, że planuję większe zakupy, na które zawsze w pogotowiu mam torby wielokrotnego użytku . Bycie EKO ma też dla mnie znaczenie w kwestii ekonomicznej, po prostu pozwala na znaczne oszczędności. Moim zdaniem również to , że kupuję odzież w secendhandzie jest Eko, i to podwójnie : ekologiczne i ekonomiczne. Poza tym sama przerabiam nienoszone już ubrania, nadając im dosłownie nowe życie. Mam w swojej szafie kilka toreb, które uszyłam ze spodni i spódnic. Z wełny pozyskanej ze starych swetrów robię np. czapki i serwety . Moja jedenastoletnia córka idzie w moje ślady i potrafi już sama zrobić serwetkę na szydełku, a także nauczyła się szyć na maszynie. Dziś z okazji moich 34-urodzin dostałam od niej poduszeczkę, którą własnoręcznie uszyła, wykorzystując resztki polaru, z napisem LOVE i czerwonym serduszkiem. To najwspanialszy prezent , bo włożyła w niego mnóstwo pracy ! Ostatnio zafascynowała mnie papierowa wiklina, sama „uplotłam” kilka wazonów i pudełek. Moje dzieci również się wciągnęły i często spędzamy czas razem robiąc różności z papierowych rurek zrobionych z przeczytanej już prasy. To się nazywa recykling ! Moje dzieła widać na zdjęciu, nie są może doskonałe, ale to dopiero początki. Swoją drogą takie wyplatanie działa bardzo odstresowywująco – polecam nerwusom !
Również w mojej kuchni króluje styl EKO – wybieram zdrową żywność z pewnego źródła, sama robię przetwory z sezonowych owoców i warzyw i staram się jak najwięcej korzystać z dobrodziejstwa ukrytego w ziołach. Często do prac porządkowych używam sody i octu oraz soku cytrynowego , staram się jak najmniej korzystać z detergentów.
Bycie EKO widoczne jest również w moi zewnętrznym wyglądzie – lubię się ubierać w kolory ziemi : brązy, zielenie, beże; Są to barwy, które preferuję także w makijażu. Moje włosy mają naturalny kolor złotego blondu i nie zamierzam nigdy ich farbować. W byciu EKO oczywistym jest dla mnie niepalenie papierosów.
Jestem dumna z tego, że wychowuję swoje dzieci na EKO-świadomych obywateli naszej zielonej planety. Trzeba cenić dary natury i je chronić – od małego pajączka , któremu trzeba pomóc wyjść gdy wpadnie do wanny, po dokonywanie świadomych wyborów , dzięki którym możemy zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Jeżeli ktoś jeszcze nie jest EKO, to najwyższy czas to zmienić. Bycie EKO to znaczy być po właściwej stronie- po stronie natury.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01-04-12_1333.jpg (40,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg torby z dżinsów.jpg (42,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03-04-12_0908.jpg (30,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01-04-12_1320.jpg (47,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 30-08-08_0652.jpg (23,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 31-03-12_1803.jpg (63,3 KB, 2 załadowań)
maria1g7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 09:01   #2
maria1g7
Przyczajenie
 
Avatar maria1g7
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jestem EKO

Poprzednio nie załączyłam obiecanego zdjęcia z moją papierową wikliną, na zdjęciu znajduje się również wazon i pojemniczek wypleciony przez mojego dziesięcioletniego synka (pomalowane na biało resztą farby pozostałej po malowaniu sufitu)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg papierowa wiklina.jpg (35,3 KB, 5 załadowań)
maria1g7 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Ecobeauty z Oriflame


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.